Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa României 01.03.2018 - 16:28

Cupa României - sferturi de finală: AFC Hermannstadt - FCSB 3-0

Cupa României - sferturi de finală: AFC Hermannstadt - FCSB 3-0
Echipa de ligă secundă FC Hermannstadt a produs o mare surpriză prin victoria la scor de forfait, 3-0 (2-0), obţinută în faţa formaţiei FCSB, joi, pe stadionul "Municipal" din Sibiu, în sferturile de finală ale Cupei României.
 
FC Hermannstadt s-a calificat în premieră în semifinalele competiţiei, după s-a impus clar în faţa vicecampioanei României, prin golurile marcate de Bogdan Rusu (11, 63) şi Ştefan Blănaru (29), ratând alte numeroase ocazii de gol.
 
FCSB, care a fost de nerecunoscut, nu a reuşit să îşi creeze nicio ocazie mare de gol în acest meci, iar apărarea sa a fost depăşită în multe rânduri.
 
Portarul Cristian Bălgrădean s-a remarcat la debutul său la FCSB la şuturile lui Petrişor Petrescu (7) şi Daniel Tătar (8), dar a fost învins de Bogdan Rusu (11). Ştefan Blănaru (29) a majorat diferenţa, la o nouă nesincronizare a apărării roş-albastre. Acelaşi Rusu a marcat ultimul gol al sibienilor (63), cu capul, în urma unui corner.
 
Arbitrul Cătălin Popa a dictat penalty pentru FCSB în minutul 33, pentru henţ la Cristian Danci, dar a revenit asupra deciziei în urma semnalizării unui arbitru asistent, care a observat că balonul fusese jucat anterior cu mâna de Lucian Filip (FCSB).
 
FC Hermannstadt a mai ratat situaţii mari de gol prin Tătar (57), Ionuţ Stoica (69 - bară), Blănaru (80 - bară), Sabin Lupu (80) şi Rusu (80).
 
Ov. Popescu (FCSB) a fost eliminat în min. 74 pentru al doilea cartonaş galben.
 
Meciul dintre FC Hermannstadt şi FCSB trebuia să se dispute iniţial joi seara, dar a fost reprogramat pentru vineri din cauza terenului îngheţat.
 
FC Hermannstadt este a doua echipă din judeţul Sibiu calificată în semifinalele Cupei României, după ce Gaz Metan Mediaş a învins-o marţi pe Astra Giurgiu (1-0).
 
Un alt meci din sferturile de finală, CS Universitatea Craiova - Dinamo, a fost amânat pentru marţi 6 martie, în timp ce partida dintre FC Botoşani - CSM Poli Iaşi se va juca pe 13 martie.
 
AFC Hermannstadt - FCSB 3-0 (2-0), Stadionul "Municipal" - Sibiu
Au marcat: Bogdan Rusu (11, 63), Ştefan Blănaru (29)
 
AFC Hermannstadt: Căbuz - Al. Coman, Pârvulescu, Ionuţ Stoica, Tătar - Danci, Dâlbea - P. Petrescu (68 Lupu), Blănaru (81 Târnovan), Herghelegiu (85 Neagu) - B. Rusu. Antrenor Alexandru Pelici.
 
FCSB: Bălgrădean - Artur Jorge (66 Ianis Stoica), Larie, Bălaşa, L. Filip - Ov. Popescu, Nedelcu (46 Gnohéré) - Man, Fl. Tănase, Budescu - Fl. Coman. Antrenor Nicolae Dică.
 
Cartonaşe galbene: Blănaru (30), Petrescu (49), Pârvulescu (81), Danci (89) - Fl. Tănase (31), Bălaşa (52), Ov. Popescu (70, 74)

Cartonaş roşu: Ovidiu Popescu (FCSB, 74)
 
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Daniel Mitruţi (Craiova), Gabriel Sabin Stroe (Piteşti); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe). Observatori: Florin Hâncu (Braşov) - CCA, Horaţiu Stănescu (Craiova) - FRF.






Taguri: Cupa României    sferturi de finală    AFC Hermannstadt    FCSB   

» Cupa Romaniei - Istoria editiilor si statistici
» Cupa Romaniei - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa României

Sepsi OSK - CFR Cluj, în sferturile Cupei României

Campioana en titre, CFR Cluj, o va înfrunta pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe în cel mai interesant duel din sferturile de finală ale Cupei României la fotbal,...

Cupa României, optimi de finală: Dunărea Călăraşi - FCSB 2-1

Dunărea Călăraşi a învins-o pe FCSB cu scorul de 2-1 (0-0), joi seara, pe teren propriu, în ultima partidă din optimile de finală ale Cupei României la fotbal....

Cupa României, optimi de finală: Csikszereda Miercurea Ciuc - Dinamo Bucureşti 3-3, 6-5p

Dinamo Bucureşti a fost eliminată din Cupa României de formaţia de liga a treia AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, care s-a impus cu scorul de 6-5, la loviturile de departajare, joi seara, la...

Cupa României, optimi de finală: Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe Gaz Metan Mediaş cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara,...

Cupa României, optimi de finală: Universitatea Cluj - Astra Giurgiu 3-4

Astra Giurgiu s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins formaţia de ligă secundă Universitatea Cluj cu scorul de 4-3...

Cupa României, optimi de finală: CS Mioveni - Sepsi Sfântu Gheorghe 0-5

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe s-a calificat cu uşurinţă în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, miercuri, după ce a surclasat formaţia de ligă...

Cupa României, optimi de finală: CSM Politehnica Iaşi - FC Viitorul 2-2 (0-2, 2-2), după prelungiri; 3-5, la loviturile de departajare

FC Viitorul Constanţa s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins formaţia Poli Iaşi cu scorul de 5-3, la loviturile de...

Cupa României, optimi de finală: Turris-Oltul Turnu Măgurele - Universitatea Craiova 1-4

Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, marţi seara, după ce a învins în...

Cupa României, optimi de finală: FC Hermannstadt - FC Voluntari 3-0

FC Hermannstadt s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, marţi, după ce a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-0 (1-0), pe teren propriu, la Târgu Mureş, în...

Programul meciurilor din optimile Cupei României

Marţi, miercuri şi joi sunt programate meciurile din optimile de finală ale Cupei României. În competiţie se mai află 12 echipe din Liga 1, două din Liga 2 şi două din...

FCSB şi Dinamo vor juca pe 1 noiembrie în optimile Cupei României

FCSB şi Dinamo Bucureşti vor susţine meciurile din optimile de finală ale Cupei României în data de 1 noiembrie, potrivit programului anunţat, miercuri, de Federaţia...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 22.01.2019

-FC Viitorul i-a suspendat contractul lui Mihai Voduţ, suspectat că a jucat la pariuri

-Liga jucătorilor tineril din Liga 1

-Sepsi Sfântu Gheorghe a mizat doar pe 22 de jucători în 21 de etape

-Biletul zilei la pariuri - 21.01.2019

-Biletul zilei la pariuri - 20.01.2019

-Ioan Hora va juca la FCSB




S-au nascut azi

Adrián Ramos
Columbia
33 ani

Alain Sutter
Elveția
51 ani

Alberto Frison
Italia
31 ani

Alexandru Zotincă
România
42 ani

Altair Gomes
Brazilia
81 ani

Ciprian Suciu
România
32 ani

Costel Orac
România
60 ani

David López
Spania
33 ani

David Martin
Anglia
33 ani

Elzo Coelho
Brazilia
58 ani

Ernst Baumeister
Austria
62 ani

Evgeni Aldonin
Rusia
39 ani

Fabricio Coloccini
Argentina
37 ani

Fonsi
Spania
33 ani

Frank Leboeuf
Franța
51 ani

Gonzalo Barreto
Uruguay
27 ani

Hidetoshi Nakata
Japonia
42 ani

Hristo Zlatinski
Bulgaria
34 ani

Iban Zubiaurre
Spania
36 ani

Ibrahima Sonko
Senegal
38 ani

Ioan Mărginean
România
47 ani

Ion Dogaru
România
43 ani

Ionuț Olteanu
România
29 ani

Ionuț Vasilachi
România
34 ani

Jonathan Woodgate
Anglia
39 ani

Jörg Böhme
Germania
45 ani

Jorge Galán
Spania
30 ani

Jorge Núñez
Paraguay
41 ani

Jürgen Pommerenke
RDG
66 ani

Ladislav Vízek
Cehoslovacia
64 ani

Maceo Rigters
Olanda
35 ani

Marcel Schmelzer
Germania
31 ani

Mauricio Serna
Columbia
51 ani

Mihai Zamfir
România
64 ani

Milan Mitić
Serbia
35 ani

Mohamed Sissoko
Mali
34 ani

Ota Hemele
Cehoslovacia
93 ani

Ramazan Civelek
Turcia
23 ani

Róbert Ambrusics
Ungaria
27 ani

Rogério Ceni
Brazilia
46 ani

Vincent Aboubakar
Camerun
27 ani

Vladlen Yurchenko
Ucraina
25 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
19.12.2018 CS Universitatea Craiova Gaz Metan Mediaș C
20.12.2018 FC Botoșani Dunărea Călărași C
20.12.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
21.12.2018 CSM Politehnica Iaşi FC Voluntari C
21.12.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe Concordia Chiajna C
22.12.2018 FC Hermannstadt FC Viitorul C
22.12.2018 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 46
2. Fotbal Club FCSB 40
3. CS Universitatea Craiova 38
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
5. FC Viitorul 33
6. Astra Giurgiu 31
7. FC Hermannstadt 28
8. Gaz Metan Mediaș 28
9. CSM Politehnica Iaşi 28
10. FC Botoșani 26
11. Dinamo București 22
12. Dunărea Călărași 17
13. Concordia Chiajna 17
14. FC Voluntari 13
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro