Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga Campionilor 01.08.2018 - 01:00

Dinamo Zagreb, calfificată în turul al treilea preliminar

Dinamo Zagreb, calfificată în turul al treilea preliminar
Echipa croată Dinamo Zagreb s-a calificat în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, în urma rezultatului de egalitate, 2-2, înregistrat în deplasare în faţa formaţiei israeliene Hapoel Beer-Sheva, într-o partidă disputată marţi seara.
 
Campioana Croaţiei s-a mulţumit cu o remiză în returul cu Hapoel, pe care a învins-o fără drept de apel pe teren propriu, cu 5-0, în meciul tur.
 
În schimb, campioana Poloniei, Legia Varşovia a ratat calificarea în faza următoare a competiţiei, fiind în ciuda victoriei la limită (1-0) obţinută marţi pe terenul slovacilor de la Spartak Trnava, care au profitat însă de victoria cu 2-0 din prima manşă.
 
Şi campioana Republicii Moldova, Sheriff Tiraspol, a fost eliminată în turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor, reuşind doar o remiză albă pe teren propriu în faţa echipei macedonene Shkendija (0-0). În meciul tur, Shkendija a câştigat cu 1-0.
 
Miercuri sunt programate celelalte partide din manşa secundă a turului 2 preliminar din Champions League. Învinsele din aceste confruntări vor participa la cel de-al treilea tur preliminar din Europa League.






Taguri: Dinamo Zagreb    Hapoel Beer-Sheva    Liga Campionilor   

» Liga Campionilor - program si rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga Campionilor

PSG şi AS Roma, victorioase în optimile Ligii Campionilor

Paris Saint-Germain şi AS Roma au obţinut victorii, marţi, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.   PSG a învins-o în...

Şeful arbitrilor de la UEFA, Roberto Rosetti, susţine aplicarea cu moderaţie a sistemului VAR

Sistemul de arbitraj video (VAR) ar trebui utilizat cu moderaţie, pe post de paraşută de salvare pentru arbitri, când va fi introdus în premieră la meciurile din optimile...

Liverpool - Bayern, Atlético - Juventus şi ManUnited - PSG, în optimile de finală ale LC

FC Liverpool - Bayern München, Atlético Madrid - Juventus Torino şi Manchester United - Paris Saint-Germain sunt capetele de afiş ale optimile de finală ale Ligii...

Lewandowski şi-a consolidat poziţia de lider al clasamentului golgheterilor

Internaţionalul polonez Robert Lewandowski, atacantul echipei Bayern Munchen, şi-a consolidat poziţia de lider al clasamentului golgheterilor actualei ediţii a Ligii Campionilor la fotbal,...

Olympique Lyon a completat tabloul echipelor calificate în optimile Ligii Campionilor

Olympique Lyon este ultima echipă calificată în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a terminat la egalitate cu Şahtior Doneţk, 1-1, miercuri seara, la Kiev,...

Tottenham, Liverpool şi PSG, în optimile Ligii Campionilor; Napoli şi Inter, în 16-imile Europa League

Tottenham, Liverpool şi PSG au obţinut, marţi, calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor, după ultima etapă a fazei grupelor. "Învinsele"...

Neymar a făcut deplasarea la Belgrad cu lotul PSG pentru meciul cu Steaua Roşie

Superstarul brazilian Neymar, accidentat în urmă cu zece zile la aductori, a făcut deplasarea cu lotul echipei PSG la Belgrad, pentru meciul cu Steaua Roşie, de marţi, din Liga...

Lionel Messi a ajuns la 106 goluri marcate în Liga Campionilor

Argentinianul Lionel Messi, starul lui FC Barcelona, a înscris al 106-lea său gol în Liga Campionilor la fotbal, miercuri seara, în partida câştigată...

Porto, Schalke şi Borussia Dortmund, calificate în optimile Ligii Campionilor

Porto, Schalke şi Borussia Dortmund au obţinut calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după meciurile jucate miercuri seara în etapa a cincea,...

Runda a cincea din Grupele Champions League va stabili primele echipe calificate in optimi

Marti, 27 noiembrie, si miercuri, 28 noiembrie, se vor disputa meciurile din etapa a cincea a grupelor Ligii Campionilor. In urma acestor meciuri se vor stabili unele dintre echipele care o vor...

Neymar şi Mbappe vor fi titulari la PSG în meciul cu Liverpool

Brazilianul Neymar şi francezul Kylian Mbappe, cele două staruri ale echipei de fotbal Paris Saint-Germain, reveniţi după accidentări, vor fi titulari în meciul FC Liverpool din Liga...




Top News

-Compania Naţională de Investiţii anunţă că stadionul Steaua nu va mai fi construit în formă de stea

-Alin Minteuan, numit antrenor interimar la CFR Cluj

-Biletul zilei la pariuri - 20.02.2019

-CFR Cluj a reziliat contractul cu antrenorul António Conceição

-Liga 1 - Etapa 24: Rezultate şi marcatori

-Biletul zilei la pariuri - 18.02.2019

-Mihai Teja: Pentru noi fiecare meci e ca o finală




Care echipă va câștiga Liga Campionilor în sezonul 2016-2017?
Bayern München
FC Barcelona
Real Madrid
Bayer Leverkusen
Tottenham Hotspur
Arsenal Londra
Juventus Torino
AS Monaco
Borussia Dortmund
Atlético Madrid
Paris SG
Manchester City
PSV Eindhoven
Olympique Lyon
Borussia Mönchengladbach
FC Porto
Beşiktaş Istanbul
Benfica Lisabona
FC Sevilla
Leicester City
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Abel Gómez Moreno
Spania
37 ani

Alfredo Rojas
Argentina
82 ani

André Chorda
Franța
81 ani

Artur Boruc
Polonia
39 ani

Bogdan Ungurușan
România
36 ani

Ciprian Binder
România
43 ani

Ciro Immobile
Italia
29 ani

David Davis
Anglia
28 ani

Dušan Đokić
Serbia
39 ani

Fabrício
Brazilia
29 ani

George Văduva
România
29 ani

Ha Seok-Ju
Coreea de Sud
51 ani

Humberto Maschio
Argentina
86 ani

Ion Geolgău
România
58 ani

Ionuț Vână
România
24 ani

Jan Šimůnek
Cehia
32 ani

Jari Litmanen
Finlanda
48 ani

Jimmy Greaves
Anglia
79 ani

Joël Epalle
Camerun
41 ani

Karim Bagheri
Iran
45 ani

Krste Velkovski
Macedonia
31 ani

Maciej Murawski
Polonia
45 ani

Marcos Gullón
Spania
30 ani

Marius Albu
România
28 ani

Martin Bergvold
Danemarca
35 ani

Moham. Khakpour
Iran
50 ani

Moisés Hurtado
Spania
38 ani

Moussa N'Diaye
Senegal
40 ani

Neven Marković
Serbia
32 ani

Nicolás Spolli
Argentina
36 ani

Peter Osgood
Anglia
72 ani

Philip Neal
Anglia
68 ani

Rachid Bouaouzan
Olanda
35 ani

Rahman Rezaei
Iran
44 ani

Robert Gucher
Austria
28 ani

Siniša Mihajlović
Serbia
50 ani

Song Chong-Gug
Coreea de Sud
40 ani

Sorin Popescu
România
34 ani

Stelică Stemat
România
32 ani

Tony Hibbert
Anglia
38 ani

Wim van Hanegem
Olanda
75 ani

Yonese Hanine
Maroc
29 ani

Zdravko Lazarov
Bulgaria
43 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
15.02.2019 FC Viitorul CSM Politehnica Iaşi C
16.02.2019 FC Hermannstadt CS Universitatea Craiova C
16.02.2019 CFR 1907 Cluj Astra Giurgiu C
17.02.2019 FC Voluntari Dunărea Călărași C
17.02.2019 Gaz Metan Mediaș Sepsi Sfântu Gheorghe C
17.02.2019 Dinamo București FC Botoșani C
18.02.2019 Concordia Chiajna Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 48
2. CS Universitatea Craiova 45
3. Fotbal Club FCSB 45
4. Astra Giurgiu 36
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 36
6. FC Botoșani 35
7. FC Viitorul 34
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. FC Hermannstadt 29
10. Gaz Metan Mediaș 29
11. Dinamo București 28
12. Dunărea Călărași 22
13. Concordia Chiajna 18
14. FC Voluntari 17
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro