Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 09.08.2018 - 22:13

Europa League: FC Alaşkert - CFR Cluj 0-2

Europa League: FC Alaşkert - CFR Cluj 0-2

 Campioana României, CFR Cluj, a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa armeană FC Alaşkert Erevan, joi seara, într-o partidă din cadrul primei manşe a turului III preliminar al competiţiei Europa League la fotbal.

 
Ambele goluri ale ardelenilor au fost marcate de atacantul George Ţucudean, în minutele 5 şi 49, ultimul din penalty.
 
Prima repriză a meciului de la Erevan a avut un ritm alert, cu acţiuni ofensive la ambele porţi încă din startul jocului.
 
După o primă ocazie a lui Păun (min.2), CFR Cluj a deschis scorul prin Ţucudean, care l-a învins pe portarul armenilor din interiorul careului, după o pasă în banda stângă primită de la Mario Camora (min.5).
 
Gazdele au încercat să ameninţe poarta clujenilor mai mult cu şuturi de la distanţă, în timp ce acţiunile mai periculoase au aparţinut tot campioanei României, care a ratat două bune ocazii de gol până la pauză, prin Mihai Bordeianu (min.17 şi 33).
 
CFR şi-a mărit avantajul după pauză, prin George Ţucudean, care a reuşit dubla în minutul 49, în urma unei lovituri de la 11 m, după ce tot el a fost faultat în careu de Praznovsky, care a văzut cartonaşul galben.
 
După cel de-al doilea gol, campioana României a controlat ostilităţile pe teren, graţie superiorităţii tehnice a jucătorilor săi. Armenii, deşi mai agresivi în joc, nu au reuşit să pună cu adevărat în pericol poarta echipei clujene, care a obţinut o victorie meritată în partida de la Erevan.
 
Meciul retur se va disputa joi, 16 august, la Cluj-Napoca, de la ora 20,00.
 
Dacă va trece de campioana Armeniei, CFR Cluj va juca în play-off-ul Europa League cu câştigătoarea confruntării dintre Legia Varşovia (Polonia) şi Dudelange (Luxemburg).
 
Europa League - Turul III preliminar (prima manşă)
Erevan - Stadionul Republican Vazgen Sargsian
 
FC Alaşkert - CFR Cluj 0-2 (0-1)
Au marcat: George Ţucudean (5, 49 - penalty)
 
FC Alaşkert: 55. Ognjen Cancarevic - 17. Artak Edigarian, 3. Voskanian, 5. Danijel Stojkovic, 22. Oliver Praznovsky, 8. Gagik Daghbaşian - 2. Gustavo Marmentini (11. Edgar Mancharian - min.53), 22. Artak Grigorian, 20. Artur Edigarian (căpitan, 13. Danilo Sekulic - min.52), 18. Jefferson (19. Cesar Romero Jr - min.65), - 15. Uros Nenadovic. Antrenor: Varujan Sukasian.
Rezerve neutilizate: 1. Henri Avagian - 6. Goran Antonic, 9. Artak Daşian, 14. Artem Simonian.
 
CFR Cluj: 87. Giedrius Arlauskis - 6. Cristian Manea, 55. Paulo Vinicius, 30. Andrei Mureşan, 45. Mario Camora (căpitan) - 28. Ovidiu Hoban, 8. Damjan Djokovic - 7. Alexandru Păun, 37. Mihai Bordeianu (31. Alexandru Ioniţă - min.82), 27. Sebastian Mailat (18. Valentin Costache - min.63) - 20. George Ţucudean (88. Robert Ndip Tambe.- min.68). Antrenor: Antonio Conceicao.
Rezerve neutilizate: 12. Cosmin Vâtcă - 5. Mate Males, 22. Adam Lang, 77. Andrei Peteleu.
 
Cartonaşe galbene: Artur Edigarian (27), Danijel Stojkovic (29), Oliver Praznovsky (48), Artak Grigorian (86).
 
Arbitru: Serghei Boiko; asistenţi: Viktor Matiaş şi Oleksandr Voitiuk; arbitru de rezervă Mikola Blakin (toţi Ucraina).








» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Napoli va juca cu Arsenal în sferturile Europa League

Formaţia Napoli, la care joacă Vlad Chiricheş, va întâlni Arsenal Londra, şi echipa lui Alexandru Băluţă, Slavia Praga, va juca împotriva grupării Chelsea...

Arsenal, Villarreal, Benfica, Eintracht Frankfurt, Slavia Praga şi Villarreal, în sferturile Europa League

Arsenal Londra, Benfica Lisabona, Eintracht Frankfurt, Slavia Praga şi Villarreal s-au calificat în sferturile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, după ce în...

Ovidiu Haţegan va arbitra meciul Inter Milano - Eintracht Frankfurt, din Europa League

Arbitrul arădean Ovidiu Haţegan a fost delegat de UEFA să conducă partida dintre Internazionale Milano şi Eintracht Frankfurt, care va avea loc joi, în optimile de finală ale Europa...

Napoli şi Chelsea au făcut paşi mari spre sferturile Europa League

Napoli, cu fundaşul român Vlad Chiricheş pe banca de rezerve, şi Chelsea au făcut paşi mari spre sferturile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, în urma...

Eintracht, Benfica, Inter, Chelsea şi Slavia Praga s-au calificat în optimile Europa League

Benfica Lisabona, Inter Milano, Chelsea, Slavia Praga, FC Krasnodar, Dinamo Kiev şi Rennes sunt ultimele echipe calificate în optimile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, după...

Valencia şi Napoli, cu un pas în optimile Europa League

Valencia şi Napoli au făcut paşi importanţi către optimile de finală ale Europa League la fotbal, după victoriile reuşite în deplasare, joi seara, în prima manşă a...

Ovidiu Haţegan va arbitra partida Celtic Glasgow - Valencia din Europa League

Arbitrul român Ovidiu Haţegan a fost delegat de UEFA să conducă partida dintre Celtic Glasgow şi Valencia CF, programată, joi, de la ora 22:00, în prima manşă a...

Lazio - Sevilla, capul de afiş al şaisprezecimilor Europa League

Duelul dintre Lazio Roma, echipa fundaşului român Ştefan Radu, şi Sevilla FC este capul de afiş al şaisprezecimilor de finală ale Europa League, potrivit tragerii la sorţi...

Slavia Praga, Celtic şi Olympiakos Pireu, calificate în şaisprezecimile Europa League; AC Milan, eliminată

Slavia Praga, formaţie la care joacă românul Alexandru Băluţă, Celtic Glasgow şi Olympiakos Pireu s-au calificat, joi, în şaisprezecimile de finală ale Europa League la...

Arbitrii români Radu Petrescu şi Istvan Kovacs, delegaţi la meciuri din Europa League

Arbitrii români Radu Petrescu şi Istvan Kovacs au fost delegaţi de Uniunea Europeană de Fotbal (UEFA) la meciuri din etapa a şasea, ultima, a grupelor Europa League, programate joi....

Zenit, Fenerbahce, Sporting, Betis şi Dinamo Kiev, calificate în 16-imile Europa League

Zenit Sankt Petersburg, Fenerbahce, Sporting Lisabona, Betis Sevilla şi Dinamo Kiev s-au calificat, joi, în şaisprezecimile de finală ale Europa League la fotbal, astfel că numărul echipelor...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 24.03.2019

-Biletul zilei la pariuri - 23.03.2019

-Dan Petrescu a semnat un contract valabil trei sezoane cu CFR Cluj

-Victorii clare pentru Anglia şi Franţa, la debutul în preliminariile EURO 2020

-Răzvan Burleanu: Ne mulţumim şi cu un punct în Suedia

-Preliminarii Euro 2020: Belgia a învins Rusia, scor 3-1, într-un meci arbitrat de Haţegan

-Clubul Manchester United va suporta o parte din preţul biletelor fanilor săi în deplasarea de la Barcelona




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Ali Latifi
Iran
44 ani

Cătălin Liță
România
44 ani

Dan Păltinișanu
România
68 ani

Daniel Prodan
România
47 ani

Eric Choupo-Moting
Camerun
30 ani

Eyong Enoh
Camerun
33 ani

Fabio Borini
Italia
28 ani

Fernando Hierro
Spania
51 ani

FLAMURTARI VLORË
Albania
96 ani

Francesc Arnau
Spania
44 ani

Francesco Lodi
Italia
35 ani

Gabriel Țapu
România
51 ani

Giorgos Niklitsiotis
Grecia
28 ani

Giuseppe Sculli
Italia
38 ani

Hakan Balta
Turcia
36 ani

Ibazito Ogbonna
Nigeria
36 ani

Igor Cheminava
Rusia
28 ani

Ilie Iordache
România
34 ani

Ivica Šurjak
Yugoslavia
66 ani

Jerzy Dudek
Polonia
46 ani

John Srhoj
Australia
37 ani

Jovan Marković
România
18 ani

Karim Boutadjine
Algeria
30 ani

López Caro
Spania
56 ani

M í c h e l
Spania
56 ani

Max Choupo-Moting
Camerun
30 ani

Pablo Alcolea
Spania
30 ani

Peter Møller
Danemarca
47 ani

Péter Zoltán
Ungaria
61 ani

Sascha Riether
Germania
36 ani

Terry Paine
Anglia
80 ani

Valeriu Mieilă
România
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
15.03.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Universitatea Craiova C
16.03.2019 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
17.03.2019 Astra Giurgiu Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Universitatea Craiova 29
3. Fotbal Club FCSB 28
4. FC Viitorul 22
5. Astra Giurgiu 22
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
16.03.2019 Dunărea Călărași CSM Politehnica Iași C
17.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dinamo București C
18.03.2019 Concordia Chiajna FC Hermannstadt C
18.03.2019 FC Voluntari FC Botoșani C


1. Gaz Metan Mediaș 22
2. CSM Politehnica Iași 20
3. Dinamo București 19
4. FC Botoșani 19
5. FC Voluntari 17
6. FC Hermannstadt 17
7. Dunărea Călărași 12
8. Concordia Chiajna 11
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
15.03.2019 CS Mioveni Chindia Târgoviște C
16.03.2019 UTA Arad Luceafărul Oradea C
16.03.2019 ACS Poli Timișoara Academica Clinceni C
16.03.2019 Dacia Unirea Brăila CS Balotești C
16.03.2019 SSC Farul Constanţa Pandurii Târgu-Jiu C
16.03.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti Metaloglobus București C
16.03.2019 FC Argeș Pitești ASU Politehnica Timişoara C
16.03.2019 Aerostar Bacău Universitatea Cluj C
17.03.2019 Ripensia Timișoara FC Snagov C
19.03.2019 Petrolul Ploiești ACS Energeticianul Petroșani C


1. Universitatea Cluj 56
2. Academica Clinceni 55
3. FC Snagov 55
4. Chindia Târgoviște 54
5. Petrolul Ploiești 53
6. FC Argeș Pitești 43
7. CS Mioveni 36
8. UTA Arad 35
9. ACS Energeticianul Petroșani 31
10. Pandurii Târgu-Jiu 29
11. Metaloglobus București 29
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 28
13. ASU Politehnica Timişoara 28
14. Luceafărul Oradea 28
15. Ripensia Timișoara 27
16. SSC Farul Constanţa 27
17. Aerostar Bacău 26
18. CS Balotești 22
19. Dacia Unirea Brăila 15
20. ACS Poli Timișoara 14
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro