Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa României 01.11.2018 - 21:05

Cupa României, optimi de finală: Csikszereda Miercurea Ciuc - Dinamo Bucureşti 3-3, 6-5p

Cupa României, optimi de finală: Csikszereda Miercurea Ciuc - Dinamo Bucureşti 3-3
Dinamo Bucureşti a fost eliminată din Cupa României de formaţia de liga a treia AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, care s-a impus cu scorul de 6-5, la loviturile de departajare, joi seara, la Miercurea Ciuc, în penultimul meci din optimile de finală.
 
Meciul a fost unul spectaculos şi plin de dramatism, fiind decis la penalty-uri după ce scorul a fost egal la finalul celor 90 de minute, 2-2, dar şi după prelungiri, 3-3.
 
Ciucanii au condus cu 2-0, prin golurile marcate de Adrian Majzik (48) şi Szilard Magyari (52), dar Dinamo a revenit rapid şi a egalat prin "dubla" lui Dan Nistor (54, 59). Echipa antrenată de Mircea Rednic a părut că scapă în câştigătoare în prelungiri, când noul-intrat Mihai Neicuţescu a adus-o pe Dinamo în avantaj (106), dar gazdele au reuşit să trimită partida la loviturile de departajare prin golul lui Istvan Berde (115).
 
La loviturile din punctul cu var, gazdele au ratat de două ori, prin Eder Gonzalez şi Szilard Veress, dar situaţia s-a echilibrat după ce execuţiile lamentabile ale lui Sergiu Hanca şi Gheorghe Grozav. Mitra a ratat şi el de la harghiteni, dar Vlad Olteanu l-a imitat, Solymosy, respectiv Denis Ciobotariu au ratat şi ei, Zsolt Nagy a transformat pentru ciucani, dar şutul belgianului Kino Delorge a fost apărat de Daniel Bordas şi Dinamo era eliminată. Arbitrul Andrei Antonie a întrerupt bucuria ciucanilor şi a dictat repetarea loviturii din cauza faptului că portarul Bordas s-ar fi mişcat înainte de executarea penalty-ului. Bordas a intuit şi la repetarea loviturii lui Delorge şi a calificat-o pe AFK Csikszereda Miercurea Ciuc în premieră în sferturile competiţiei.
 
Dinamo a avut o bară în acest meci, prin Robert Moldoveanu (66), iar harghitenii au avut doi oameni eliminaţi, Szilard Magyari (112) când se afla pe banca de rezerve, şi Eder Gonzalez pentru proteste după dictarea repetării penalty-ului lui Delorge (120).

Stadion Municipal - Miercurea Ciuc
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc - Dinamo Bucureşti 3-3 (0-0, 2-2), după prelungiri; 6-5 la loviturile de departajare
Au marcat: Adrian Majzik (48), Szilard Magyari (52), Istvan Berde (115), respectiv Dan Nistor (54, 59), Mihai Neicuţescu (106).
 
Au executat în ordine loviturile de departajare: Eder Gonzalez 0-0 (ratare - apără Vlad Muţiu), Dan Nistor 0-1 (gol), Soufiane Jebari 1-1 (gol), Diogo Salomao 1-2 (gol), Szilard Veress 1-2 (ratare - apără Vlad Muţiu), Sergiu Hanca 1-2 (ratare - peste poartă), Adrian Majzik 2-2 (gol), Georgios Katsikas 2-3 (gol), Barna Bajko 3-3 (gol), Gheorghe Grozav 3-3 (ratare - peste poartă), Fabio Guaru 4-3 (gol), Mihai Neicuţescu 4-4 (gol), Istvan Berde 5-4 (gol), Ricardo Grigore 5-5 (gol), Szilard Mitra 5-5 (ratare - apără Vlad Muţiu), Vlad Olteanu 5-5 (ratare - apără Daniel Bordas), Lehel Solymosy 5-5 (ratare - apără Vlad Muţiu), Denis Ciobotariu 5-5 (ratare apără Daniel Bordas), Zsolt Nagy 6-5 (gol), Kino Delorge 6-5 (ratare - apără Daniel Bordas).
 
Csikszereda: Bordas - Majzik, Mitra, Berde, Fabio Guaru - Veres - Gyorgyi (Zs. Nagy 90+1'), Csuros (Bajko 73'), Jebari, Eder Gonzalez - Magyari (S. Lehel 104')
Rezerve neutilizate: Somogyi - Vizi, B. Antal, Pal
Antrenor: Valentin Suciu
Eliminaţi: Arthur Gyorgyi 112' (cumul de cartonaşe galbene, pe al doilea l-a primit după ce a fost schimbat), Eder Gonzalez (la loviturile de departajare)
 
Dinamo: Muţiu - Delorge, D. Ciobotariu, Katsikas, Vl. Olteanu - I. Şerban (Salomao 55'), Gomelt (Grozav 39'), D. Nistor (cpt.) - Hanca, D. Popa (R. Grigore 111'), R. Moldoveanu (Neicuţescu 103')
Rezerve neutilizate: Eşanu - Mih. Popescu, Tîrcoveanu
Antrenor: Mircea Rednic
 
Arbitru: Andrei Antonie (Bucureşti); arbitri asistenţi: Iulian Radu (Bucureşti), Stelian Slabu (Braşov). Observatori: Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) - CCA, Vasile Vamanu (Piatra Neamţ) - FRF.






Taguri: Cupa României    optimi de finală    Csikszereda Miercurea Ciuc    Dinamo Bucureşti   

» Cupa Romaniei - Istoria editiilor si statistici
» Cupa Romaniei - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa României

Finala Cupei României se va disputa la 25 mai, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti

Finala Cupei României, ediţia 2018-2019, se va disputa în data de 25 mai, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti, a anunţat, miercuri, la finalul...

CFR Cluj - Astra Giurgiu şi Universitatea Craiova - FC Viitorul, în semifinalele Cupei României

Deţinătoarea Cupei României la fotbal, Universitatea Craiova, va întâlni în semifinalele competiţiei, ediţia 2018-2019, echipa FC Viitorul Constanţa,...

Tragerea la sorţi a semifinalelor Cupei României va avea loc miercuri

Tragerea la sorţi a meciurilor de fotbal din cadrul semifinalelor Cupei României va avea loc miercuri, de la ora 11:00, în sala "Nicolae Dobrin", de la Casa...

Universitatea Craiova, ultima echipă calificată în semifinalele Cupei României

Universitatea Craiova e ultima echipă calificată în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a învins la un scor de forfait, 3-0 (1-0), formaţia de liga a...

CFR Cluj, calificată în semifinalele Cupei României

CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal după ce a învins-o pe Sepsi Sfântu Gheorghe cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara,...

Astra Giurgiu s-a calificat în semifinalele Cupei României

Astra Giurgiu s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe Dunărea Călăraşi cu scorul de 2-1 (2-0), pe stadionul...

FC Viitorul, prima echipă calificată în semifinalele Cupei României

FC Viitorul s-a calificat, marţi seara, în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce învins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 3-2 (2-0), la Piteşti,...

Sepsi OSK - CFR Cluj, în sferturile Cupei României

Campioana en titre, CFR Cluj, o va înfrunta pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe în cel mai interesant duel din sferturile de finală ale Cupei României la fotbal,...

Cupa României, optimi de finală: Dunărea Călăraşi - FCSB 2-1

Dunărea Călăraşi a învins-o pe FCSB cu scorul de 2-1 (0-0), joi seara, pe teren propriu, în ultima partidă din optimile de finală ale Cupei României la fotbal....

Cupa României, optimi de finală: Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe Gaz Metan Mediaş cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara,...

Cupa României, optimi de finală: Universitatea Cluj - Astra Giurgiu 3-4

Astra Giurgiu s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins formaţia de ligă secundă Universitatea Cluj cu scorul de 4-3...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 19.03.2019

-Cosmin Contra: Ţucudean şi Chiricheş sunt absenţe importante pentru naţională

-Doisprezece jucători, prezenţi la primul antrenament al naţionalei României de dinaintea meciurilor cu Suedia şi Insulele Feroe

-Biletul zilei la pariuri - 18.03.2019

-Biletul zilei la pariuri - 17.03.2019

-Biletul zilei la pariuri - 16.03.2019

-Biletul zilei la pariuri - 15.03.2019




S-au nascut azi

Abelardo
Spania
49 ani

Aleksandr Kozlov
Rusia
26 ani

Alessandro Nesta
Italia
43 ani

Alexandru Tudorie
România
23 ani

Brad Jones
Australia
37 ani

Chris Patsatzoglou
Grecia
40 ani

Cristian Stoicescu
România
39 ani

Cristinel Gafița
România
39 ani

Derick Ogbu
Nigeria
29 ani

Eduard Schuller
România
25 ani

Emin Yalin
Turcia
30 ani

Enzo Bruno
Argentina
32 ani

Federico Sevieri
Italia
28 ani

Florin Bătrânu
România
48 ani

Germán Chavarría
Costa Rica
61 ani

Iulian Olteanu
România
40 ani

José Cardozo
Paraguay
48 ani

José Montiel
Paraguay
31 ani

Kolo Touré
Coasta de Fildeș
38 ani

Lee Naylor
Anglia
39 ani

Magnus Hedman
Suedia
46 ani

Marinho Peres
Brazilia
72 ani

Olaf Marschall
Germania
53 ani

Papakouli Diop
Senegal
33 ani

Rinus Israël
Olanda
77 ani

Roman Eremenko
Finlanda
32 ani

Rory Loy
Scoția
31 ani

Roy Wegerle
SUA
55 ani

Rune Bratseth
Norvegia
58 ani

Sergiu Bar
România
39 ani

Tudor Homneac
România
32 ani

Valentin Filatov
Rusia
37 ani

Valentin Șandru
România
50 ani

Yasin Öztekin
Germania
32 ani

Yvon Le Roux
Franța
59 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
15.03.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Universitatea Craiova C
16.03.2019 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
17.03.2019 Astra Giurgiu Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Universitatea Craiova 29
3. Fotbal Club FCSB 28
4. FC Viitorul 22
5. Astra Giurgiu 22
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
16.03.2019 Dunărea Călărași CSM Politehnica Iași C
17.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dinamo București C
18.03.2019 Concordia Chiajna FC Hermannstadt C
18.03.2019 FC Voluntari FC Botoșani C


1. Gaz Metan Mediaș 22
2. CSM Politehnica Iași 20
3. Dinamo București 19
4. FC Botoșani 19
5. FC Voluntari 17
6. FC Hermannstadt 17
7. Dunărea Călărași 12
8. Concordia Chiajna 11
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
15.03.2019 CS Mioveni Chindia Târgoviște C
16.03.2019 UTA Arad Luceafărul Oradea C
16.03.2019 ACS Poli Timișoara Academica Clinceni C
16.03.2019 Dacia Unirea Brăila CS Balotești C
16.03.2019 SSC Farul Constanţa Pandurii Târgu-Jiu C
16.03.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti Metaloglobus București C
16.03.2019 FC Argeș Pitești ASU Politehnica Timişoara C
16.03.2019 Aerostar Bacău Universitatea Cluj C
17.03.2019 Ripensia Timișoara
11:00
FC Snagov   C
19.03.2019 Petrolul Ploiești
19:30
ACS Energeticianul Petroșani   C


1. Universitatea Cluj 56
2. Academica Clinceni 55
3. Chindia Târgoviște 54
4. FC Snagov 52
5. Petrolul Ploiești 50
6. FC Argeș Pitești 43
7. CS Mioveni 36
8. UTA Arad 35
9. ACS Energeticianul Petroșani 31
10. Pandurii Târgu-Jiu 29
11. Metaloglobus București 29
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 28
13. ASU Politehnica Timişoara 28
14. Luceafărul Oradea 28
15. Ripensia Timișoara 27
16. SSC Farul Constanţa 27
17. Aerostar Bacău 26
18. CS Balotești 22
19. Dacia Unirea Brăila 15
20. ACS Poli Timișoara 14
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro