Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga Campionilor 10.03.2009 - 04:00

Tragerea la sorti pentru Liga Campionilor si Cupa UEFA, pe 20 martie

Tragerea la sorti pentru Liga Campionilor si Cupa UEFA, pe 20 martie
Tragerile la sorţi pentru sferturile şi semifinalele Ligii Campionilor şi Cupei UEFA vor avea loc, vineri, 20 martie, la Nyon, la sediul UEFA.

Pentru cele două competiţii va fi vorba de o tragere la sorţi integrală, adică fără capi de serie şi fără protecţie naţională (două echipe din aceeaşi ţară se pot întâlni).

UEFA va stabili un tablou pentru C1 şi C3, care permite aflarea meciurilor din semifinale, în funcţie de partidele din sferturi.

Partidele din sferturile de finală ale Ligii Campionilor vor avea loc la 7 şi 8 aprilie (turul) şi 14 şi 15 aprilie (returul). semifinalele se vor juca la 28 şi 29 aprilie (turul) şi la 5 şi 6 mai (returul). Finala va avea loc la 27 mai, la Roma.

Pentru Cupa UEFA, sferturile de finală vor avea loc la 9 aprilie (turul) şi 16 aprilie (returul).Semifinalele se vor desfăşura la 30 aprilie (turul) şi 7 mai (returul). Finala va avea loc la 20 mai.
Mediafax






Taguri: Liga Campionilor    Cupa UEFA    tragere la sorti    Nyon    sediul UEFA    Roma    C1    C3   

» Liga Campionilor - program si rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga Campionilor

Rezultate din prima mansa a turului intai preliminar al Ligii Campionilor

Rezultate înregistrate în partidele disputate, marţi, în prima manşă a turului întâi preliminar al Ligii Campionilor: Piunik Erevan (Armenia) - SS Folgore (San Marino) 2-1, Lincoln FC (Gibraltar) -...

Tragerea la sorti a primelor doua tururi preliminare ale Ligii Campionilor

Programul partidelor care se vor disputa în primele două tururi preliminare ale Ligii Campionilor, stabilite în urma tragerii la sorţi efectuate, luni, la Nyon: Turul întâi preliminar, Lincoln FC...

Pepsi, sponsor oficial al Ligii Campionilor

Compania PepsiCo anunţă încheierea unui parteneriat de imagine cu UEFA, în urma căruia devine sponsor al Ligii Campionilor începând cu 1 iulie, pentru viitorul sezon al competiţiei europene....

Zece jucatori de la FC Barcelona, inclusi in lotul Ligii Campionilor din acest sezon

Zece jucători de la FC Barcelona au fost incluşi în lotul Ligii Campionilor din sezonul 2014-2015, după ce echipa spaniolă a învins, sâmbătă, la Berlin, cu scorul de 3-1, formaţia Juventus Torino,...

Peste 70.000 de fani au sarbatorit cu jucătorii echipei FC Barcelona castigarea Ligii Campionilor

Peste 70.000 de fani au sărbătorit cu jucătorii echipei FC Barcelona, duminică, pe străzile Barcelonei şi pe arena Camp Nou, câştigarea celui de-al cincilea trofeu al Ligii Campionilor, după...

FC Barcelona - FC Sevilla, in Supercupa Europei la 11 august

Formaţiile spaniole FC Barcelona şi FC Sevilla îşi vor disputa Supercupa Europei la 11 august, pe Boris Paichadze Dinamo Arena din Tbilisi (Georgia). FC Barcelona va evolua în meciul de la Tbilisi...

Jucatorii lui Juve, asteptati de sute de fani la aeroport

Jucătorii echipei Juventus au fost aşteptaţi de sute de fani la Torino, în noaptea de sâmbătă spre duminică, după ce au fost învinşi în finala Ligii Campionilor de la Berlin, scor 3-1, în faţa...

Neymar, Messi si Cristiano Ronaldo, golgheterii Ligii Campionilor

Fotbaliştii echipei FC Barcelona, Neymar şi Lionel Messi, şi jucătorul formaţiei Real Madrid, Cristiano Ronaldo, sunt golgheterii sezonului 2014-2015 din Liga Campionilor, fiecare reuşind să...

Evra, primul jucator care pierde de patru ori finala Ligii Campionilor

Fundaşul francez Patrice Evra a devenit primul jucător care a pierdut de patru ori finala Ligii Campionilor, cu AS Monaco (2004), Manchester United (2009 şi 2011) şi în acest an cu Juventus Torino....

Blatter a felicitat FC Barcelona pentru castigarea Ligii Campionilor

Președintele demisionar al Federației Internaționale de Fotbal, Sepp Blatter, a salutat victoria echipei FC Barcelona în finala Ligii Campionilor la fotbal, în detrimentul formației italiene...

Xavi, nou record de meciuri în Liga Campionilor

Xavi Hernandez, mijlocașul echipei FC Barcelona, a stabilit sâmbătă un nou record de meciuri disputate în Liga Campionilor la fotbal, evoluând pentru a 151-a oară într-un joc din cea mai importantă...



Top News

-Europa League: Programul meciurilor de joi, din prima mansă a tu

-Europa League: Rezultate din prima mansă a turului întai prelimi

-Copa America: Argentina a demolat nationala Paraguayului in semi

-Supercupa României se va disputa la Constanta

-Copa America: Chile - Peru 2-1, in semifinale

-RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2015-2016

-Copa America: Chile si Peru joaca la noapte in prima semifinala




Care echipă va câștiga Liga Campionilor în sezonul 2014-2015?
Bayern München
FC Barcelona
Real Madrid
Bayer Leverkusen
Chelsea Londra
Arsenal Londra
Juventus Torino
AS Roma
Borussia Dortmund
Atlético Madrid
Paris SG
Manchester City
Ajax Amsterdam
FC Liverpool
AS Monaco
FC Porto
SSC Napoli
Benfica Lisabona
Anderlecht Brussels
Shakhtar Donetsk
  » rezultate   » arhiva

Care antrenor din Liga 1 va fi primul demis?
Bogdan Vintilă (Voluntari)
Dan Alexa (ACS Poli)
Marius Baciu (Concordia)
Gheorghe Hagi (Viitorul)
Nicolo Napoli (CSMS)
Eduard Iordănescu (Pandurii)
Leontin Grozavu (Botoşani)
Mircea Rednic (Dinamo)
Tibor Selymes (Petrolul)
Emil Săndoi (CSUC)
Marius Şumudică (Astra)
Francisc Dican (CFR)
Dan Petrescu (ASA)
Mirel Rădoi (Steaua)
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Terciu
România
28 ani

BAYER LEVERKUSEN
Germania
111 ani

Boli Bolingoli-Mbombo
Belgia
20 ani

Claudiu Balaci
România
40 ani

Constantin Muțiu
România
38 ani

Craig Brown
Scoția
75 ani

Eduard Pap
România
21 ani

Eusebio Tudor
România
41 ani

Franz Wohlfahrt
Austria
51 ani

Patrick Kluivert
Olanda
39 ani

Răzvan Burleanu
România
31 ani

Rigobert Song
Camerun
39 ani

Roland Juhász
Ungaria
32 ani

Ruud van Nistelrooy
Olanda
39 ani

Slobodan Santrač
Serbia
69 ani

SPORTING LISABONA
Portugalia
109 ani

TWENTE ENSCHEDE
Olanda
50 ani

Vladimir Petrović
Serbia
60 ani

Youssef Mohamad
Liban
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2015-2016


Liga 1 2015-2016
10.07.2015 FC Voluntari
18:30
CSMS Iași Digi Sport 1 C
10.07.2015 Astra Giurgiu
21:00
Concordia Chiajna Digi Sport 1 C
11.07.2015 FC Viitorul
18:30
CFR 1907 Cluj Digi Sport 1 C
11.07.2015 Steaua București
21:00
Petrolul Ploiești Digi Sport 1 C
12.07.2015 CS Universitatea Craiova
18:30
FC Botoșani Digi Sport 1 C
12.07.2015 ASA Târgu-Mureș
21:00
Dinamo București Digi Sport 1 C
13.07.2015 ACS Poli Timișoara
21:00
Pandurii Târgu-Jiu Digi Sport 1 C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ASA Târgu-Mureș 0
3. Astra Giurgiu 0
4. Concordia Chiajna 0
5. CS Universitatea Craiova 0
6. CSMS Iași 0
7. Dinamo București 0
8. FC Botoșani 0
9. FC Viitorul 0
10. FC Voluntari 0
11. Pandurii Târgu-Jiu 0
12. Steaua București 0
13. Petrolul Ploiești -6
14. CFR 1907 Cluj -6
Clasament 2015-2016

Liga 2 B1
28.03.2015 CF Brăila Săgeata Năvodari C
28.03.2015 Farul Constanța Unirea Slobozia C
28.03.2015 FCM Dorohoi CS Balotești C
28.03.2015 Gloria Buzău Rapid CFR Suceava C
28.03.2015 FC Voluntari SC Bacău C
28.03.2015 Academica Argeş ACS Berceni C


1. FC Voluntari 53
2. Academica Argeş 46
3. Rapid CFR Suceava 40
4. Gloria Buzău 37
5. SC Bacău 30
6. CF Brăila 29
7. CS Balotești 26
8. FCM Dorohoi 25
9. Farul Constanța 22
10. ACS Berceni 19
11. Unirea Slobozia 13
12. Săgeata Năvodari -21
Clasament B1

Liga 2 B2
28.03.2015 Fortuna Poiana Câmpina CSM Râmnicu-Vâlcea C
28.03.2015 Șoimii Pâncota CS Mioveni C
28.03.2015 CS FC Caransebeș FC Bihor Oradea C
28.03.2015 Unirea Tărlungeni Olimpia Satu-Mare C
28.03.2015 FC Olt Slatina ACS Poli Timișoara C


1. ACS Poli Timișoara 42
2. Metalul Reșița 36
3. FC Olt Slatina 34
4. Unirea Tărlungeni 33
5. CS Mioveni 32
6. Olimpia Satu-Mare 25
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 24
8. CS FC Caransebeș 21
9. Fortuna Poiana Câmpina 18
10. FC Bihor Oradea 17
11. Șoimii Pâncota 15
Clasament B2

Play-Off B1


Liga 2 Play-Off B1
30.05.2015 CF Brăila FC Voluntari C
30.05.2015 SC Bacău Academica Argeş C
30.05.2015 Gloria Buzău Rapid CFR Suceava C


1. FC Voluntari 26
2. Academica Argeş 21
3. SC Bacău 16
4. Gloria Buzău 12
5. CF Brăila 7
6. Rapid CFR Suceava 2
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Liga 2 Play-Off B2
30.05.2015 Olimpia Satu-Mare ACS Poli Timișoara C
30.05.2015 CS Mioveni Metalul Reșița C
30.05.2015 Unirea Tărlungeni FC Olt Slatina C


1. ACS Poli Timișoara 24
2. CS Mioveni 22
3. Metalul Reșița 13
4. Olimpia Satu-Mare 10
5. Unirea Tărlungeni 7
6. FC Olt Slatina 5
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Liga 2 Play-Out B1
09.05.2015 Farul Constanța CS Balotești C
09.05.2015 ACS Berceni FCM Dorohoi C


1. ACS Berceni 14
2. FCM Dorohoi 10
3. CS Balotești 8
4. Farul Constanța 1
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Liga 2 Play-Out B2
09.05.2015 FC Bihor Oradea CSM Râmnicu-Vâlcea C
09.05.2015 Șoimii Pâncota CS FC Caransebeș C


1. CS FC Caransebeș 10
2. Șoimii Pâncota 9
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 8
4. FC Bihor Oradea 5
Clasament Play-Out B2

C1


Liga 3 C1
29.05.2015 CSM Pașcani
-
FC Păpăuți   C
29.05.2015 Bucovina Pojorâta Știința Miroslava C
29.05.2015 Ceahlăul Piatra-Neamț II Bucovina Rădăuți C
29.05.2015 Petrotub Roman Sporting Liești C
29.05.2015 AFK Csíkszereda FC Zagon C
29.05.2015 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Cetatea Târgu-Neamț C


1. Bucovina Pojorâta 54
2. Știința Miroslava 49
3. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 46
4. Aerostar Bacău 38
5. Cetatea Târgu-Neamț 37
6. Petrotub Roman 32
7. AFK Csíkszereda 29
8. Bucovina Rădăuți 28
9. CSM Pașcani 25
10. Sporting Liești 15
11. FC Zagon 10
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 9
13. FC Păpăuți 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.05.2015 Dinamo București II Callatis Mangalia C
29.05.2015 Voinţa Snagov Viitorul Axintele C
29.05.2015 Înainte Modelu Dunărea Călărași C
29.05.2015 Viitorul Domnești Metaloglobus București C
29.05.2015 CS Tunari Juventus București C
29.05.2015 Oțelul Galați II Gloria Popești Leordeni C
29.05.2015 Delta Tulcea Metalosport Galaţi C


1. Dunărea Călărași 62
2. Juventus București 59
3. Delta Tulcea 47
4. CS Tunari 45
5. Dinamo București II 44
6. Metaloglobus București 43
7. Viitorul Axintele 41
8. Gloria Popești Leordeni 36
9. Înainte Modelu 34
10. Metalosport Galaţi 27
11. Callatis Mangalia 25
12. Viitorul Domnești 20
13. Voinţa Snagov 17
14. Oțelul Galați II 12
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.05.2015 Concordia Chiajna II FCM Târgoviște C
29.05.2015 Astra Giurgiu II SCM Argeș Pitești 2012 C
29.05.2015 Sporting Roșiori-de-Vede CS Vișina-Nouă C
29.05.2015 CS Ștefănești Atletic Bradu C
29.05.2015 Inter Clinceni FC Afumaţi C
29.05.2015 CN "Dinicu Golescu" ACS URBAN Titu C
29.05.2015 Chindia Târgoviște CS Podari C


1. Chindia Târgoviște 59
2. FC Afumaţi 52
3. Concordia Chiajna II 49
4. CS Ștefănești 43
5. Sporting Roșiori-de-Vede 38
6. Atletic Bradu 35
7. Inter Clinceni 33
8. SCM Argeș Pitești 2012 33
9. ACS URBAN Titu 33
10. FCM Târgoviște 31
11. CS Podari 29
12. CN "Dinicu Golescu" 29
13. CS Vișina-Nouă 29
14. Astra Giurgiu II 17
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.05.2015 CS Național Sebiș Vulturii Lugoj C
29.05.2015 ACSO Filiaşi Pandurii Târgu-Jiu II C
29.05.2015 Milenium Giarmata ACSVM Craiova C
29.05.2015 UTA Bătrâna Doamnă FC Hunedoara C
29.05.2015 Minerul Motru AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
29.05.2015 Știința Turceni CS Ineu C


1. UTA Bătrâna Doamnă 56
2. CS Național Sebiș 50
3. Vulturii Lugoj 50
4. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 49
5. Milenium Giarmata 32
6. Pandurii Târgu-Jiu II 30
7. ACSO Filiaşi 29
8. CS Ineu 29
9. FC Hunedoara 28
10. Minerul Motru 25
11. Știința Turceni 25
12. ACSVM Craiova 19
13. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.05.2015 Unirea Dej FC Zalău C
29.05.2015 Gloria Bistrița Avântul Reghin C
29.05.2015 CSC Sânmartin Sănătatea Cluj C
29.05.2015 CSM Sighet Metalurgistul Cugir C
29.05.2015 Industria Galda de Jos CS Oşorhei C
29.05.2015 Unirea Jucu FCM Baia-Mare C
29.05.2015 Arieșul Turda CS Iernut C


1. FCM Baia-Mare 57
2. Metalurgistul Cugir 55
3. FC Zalău 49
4. CSM Sighet 47
5. Arieșul Turda 41
6. CS Oşorhei 39
7. CSC Sânmartin 36
8. Unirea Jucu 35
9. Gloria Bistrița 33
10. Industria Galda de Jos 33
11. Avântul Reghin 33
12. CS Iernut 26
13. Sănătatea Cluj 21
14. Unirea Dej 11
Clasament C5