Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga Campionilor 10.03.2009 - 04:00

Tragerea la sorti pentru Liga Campionilor si Cupa UEFA, pe 20 martie

Tragerea la sorti pentru Liga Campionilor si Cupa UEFA, pe 20 martie
Tragerile la sorţi pentru sferturile şi semifinalele Ligii Campionilor şi Cupei UEFA vor avea loc, vineri, 20 martie, la Nyon, la sediul UEFA.

Pentru cele două competiţii va fi vorba de o tragere la sorţi integrală, adică fără capi de serie şi fără protecţie naţională (două echipe din aceeaşi ţară se pot întâlni).

UEFA va stabili un tablou pentru C1 şi C3, care permite aflarea meciurilor din semifinale, în funcţie de partidele din sferturi.

Partidele din sferturile de finală ale Ligii Campionilor vor avea loc la 7 şi 8 aprilie (turul) şi 14 şi 15 aprilie (returul). semifinalele se vor juca la 28 şi 29 aprilie (turul) şi la 5 şi 6 mai (returul). Finala va avea loc la 27 mai, la Roma.

Pentru Cupa UEFA, sferturile de finală vor avea loc la 9 aprilie (turul) şi 16 aprilie (returul).Semifinalele se vor desfăşura la 30 aprilie (turul) şi 7 mai (returul). Finala va avea loc la 20 mai.
Mediafax






Taguri: Liga Campionilor    Cupa UEFA    tragere la sorti    Nyon    sediul UEFA    Roma    C1    C3   

» Liga Campionilor - program si rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga Campionilor

Liga Campionilor: Lucescu infrunta otomanii la Istanbul

Fenerbahçe-Șahtior (ora 21:00) este fără îndoială cel mai tare meci al zilei de marți în turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Gazdele au făcut transferuri faraonice în această vară și vor da...

Messi, Cristiano Ronaldo si Neymar, candidati la cel mai frumos gol in competitiile UEFA

Lionel Messi și Neymar da Silva, jucătorii echipei spaniole de fotbal FC Barcelona, și Cristiano Ronaldo, de la Real Madrid, se află pe o listă de zece candidați la titlul de cel mai frumos gol al...

Liga Campionilor: Programul din prima mansa a turului trei preliminar

Marţi seară, se dispută primele şase meciuri din prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor. Cea mai interesantă confruntare, una demnă de faza grupelor, va fi cea de la Instanbul,...

Liga Campionilor: Rezultate iregistrate miercuri, in mansa a doua a turului doi preliminar

Miercuri seară, s-au jucat opt meciuri din manșa a doua a turului doi preliminar al Ligii Campionilor. Unul dintre ele a avut nevoie de prelungiri pentru a se stabili echipa calificată, este vorba...

Liga Campionilor: Programul meciurilor de miercuri, din mansa a doua a turului doi preliminar

Miercuri seară, se dispută opt meciuri din manșa a doua a turului doi preliminar al Ligii Campionilor. Unul dintre cele mai interesante meciuri se anunță cel Luxemburg, acolo unde Fola înfruntă pe...

Liga Campionilor: Rezultate inregistrate marti în turul doi preliminar

Marţi s-au jucat mai multe partide din a doua manşă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor. Partizant Belgrad va fi posibila adversară a Stelei din turul trei, după ce a acces în această...

Ibrahimovic vrea sa zboare cu PSG spre trofeul Ligii Campionilor

Aflat la final de contract cu Paris Saint-Germain (înțelegerea va expira pe 30 iunie 2016) și curtat intens de AC Milan, atacantul suedez va rămâne totuși la gruparea pariziană. O scrie marți...

Liga Campionilor: Programul meciurilor de marti, din mansa a doua a turului doi preliminar

Marți seară, se dispută nouă meciuri din manșa a doua a turului doi preliminar al Ligii Campionilor. Unul dintre cele mai interesante meciuri se anunță cel din Republica Moldova, de la Orhei, acolo...

Sahtior va juca cu Fenerbahce in turul trei preliminar al Ligii Campionilor

Echipa Şahtior Doneţk, antrenată de Mircea Lucescu, va întâlni formaţia turcă Fenerbahce Istanbul, în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, conform tragerii la sorţi de vineri, de la Nyon....

Liga Campionilor: "Bomba" serii a explodat la Zagreb

Cinci meciuri s-au jucat, miercuri seară, în manşa întâi a turului doi preliminar al Ligii Campionilor. "Bomba" serii a explodat la Zagreb, acolo unde Dinamo a fost egală (1-1) cu modesta...

Liga Campionilor: Programul meciurilor de miercuri din turul doi preliminar

Miercuri, se dispută cinci partide din prima manșă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor. Va intra pe gazon și campioana Scoției, Celtic Glasgow, care va avea o dispută ușoară în compania...



Top News

-Mutu: Ibrahimovic avea cosmaruri cu Ronaldo

-Liga Campionilor: Lucescu infrunta otomanii la Istanbul

-Liga Campionilor: Programul din prima mansa a turului trei preli

-Liga 1 - Etapa 3: Rezultate si marcatori

-Schalke 04 a refuzat 12 milioane pentru Leroy Sané

-Mexic a castigat pentru a saptea oara Gold Cup

-Pirlo a debutat la NY City




Care echipă va câștiga Liga Campionilor în sezonul 2014-2015?
Bayern München
FC Barcelona
Real Madrid
Bayer Leverkusen
Chelsea Londra
Arsenal Londra
Juventus Torino
AS Roma
Borussia Dortmund
Atlético Madrid
Paris SG
Manchester City
Ajax Amsterdam
FC Liverpool
AS Monaco
FC Porto
SSC Napoli
Benfica Lisabona
Anderlecht Brussels
Shakhtar Donetsk
  » rezultate   » arhiva

Care antrenor din Liga 1 va fi primul demis?
Bogdan Vintilă (Voluntari)
Dan Alexa (ACS Poli)
Marius Baciu (Concordia)
Gheorghe Hagi (Viitorul)
Nicolo Napoli (CSMS)
Eduard Iordănescu (Pandurii)
Leontin Grozavu (Botoşani)
Mircea Rednic (Dinamo)
Tibor Selymes (Petrolul)
Emil Săndoi (CSUC)
Marius Şumudică (Astra)
Francisc Dican (CFR)
Dan Petrescu (ASA)
Mirel Rădoi (Steaua)
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Rusu
România
31 ani

Alberto Schiaffino
Uruguay
90 ani

Alex Czerniatynski
Belgia
55 ani

Alexis Sainrimat
Franţa
21 ani

CA FERRO CARRIL
Argentina
111 ani

Cornel Cornea
România
34 ani

Dinu Sânmărtean
România
34 ani

Dorian Arbănaș
România
32 ani

Gezim Shalaj
Elveţia
25 ani

Harry Kane
Anglia
22 ani

Hugo Alcântara
Brazilia
36 ani

Luis Aragonés
Spania
77 ani

Michael Carrick
Anglia
34 ani

Miguel Nadal
Spania
49 ani

Mustafa El Haddaoui
Maroc
54 ani

Pedro
Spania
28 ani

Pedro Troglio
Argentina
50 ani

Ruud Geels
Olanda
67 ani

Silviu Iorgulescu
România
69 ani

Vladimir Stojković
Serbia
32 ani

Yevhen Khacheridi
Ucraina
28 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
CSU Craiova ASA Targu-Mures Politehnica Iasi
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2015-2016


Liga 1 2015-2016
24.07.2015
Cronica
FC Voluntari Pandurii Târgu-Jiu C
24.07.2015
Cronica
ASA Târgu-Mureș Concordia Chiajna C
25.07.2015
Cronica
FC Viitorul Dinamo București C
25.07.2015
Cronica
Steaua București CFR 1907 Cluj C
26.07.2015
Cronica
CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C
26.07.2015
Cronica
CSMS Iași Petrolul Ploiești C
27.07.2015
Cronica
ACS Poli Timișoara FC Botoșani C


1. ASA Târgu-Mureș 7
2. CSMS Iași 7
3. Steaua București 5
4. Dinamo București 5
5. Pandurii Târgu-Jiu 4
6. Astra Giurgiu 4
7. FC Viitorul 3
8. FC Voluntari 3
9. ACS Poli Timișoara 3
10. FC Botoșani 2
11. Concordia Chiajna 1
12. CS Universitatea Craiova 1
13. CFR 1907 Cluj -1
14. Petrolul Ploiești -4
Clasament 2015-2016

Liga 1 2015-2016
24.07.2015
Cronica
FC Voluntari Pandurii Târgu-Jiu C
24.07.2015
Cronica
ASA Târgu-Mureș Concordia Chiajna C
25.07.2015
Cronica
FC Viitorul Dinamo București C
25.07.2015
Cronica
Steaua București CFR 1907 Cluj C
26.07.2015
Cronica
CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C
26.07.2015
Cronica
CSMS Iași Petrolul Ploiești C
27.07.2015
Cronica
ACS Poli Timișoara FC Botoșani C


1. ACS Berceni 0
2. Bucovina Pojorâta 0
3. Ceahlăul Piatra-Neamț 0
4. CS Balotești 0
5. Dacia Unirea Brăila 0
6. Dunărea Călărași 0
7. Farul Constanța 0
8. FC Clinceni 0
9. FCM Dorohoi 0
10. Gloria Buzău 0
11. Oțelul Galați 0
12. Rapid București 0
13. Rapid CFR Suceava 0
14. SC Bacău 0
Clasament B1

Liga 1 2015-2016
24.07.2015
Cronica
FC Voluntari Pandurii Târgu-Jiu C
24.07.2015
Cronica
ASA Târgu-Mureș Concordia Chiajna C
25.07.2015
Cronica
FC Viitorul Dinamo București C
25.07.2015
Cronica
Steaua București CFR 1907 Cluj C
26.07.2015
Cronica
CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C
26.07.2015
Cronica
CSMS Iași Petrolul Ploiești C
27.07.2015
Cronica
ACS Poli Timișoara FC Botoșani C


1. Chindia Târgoviște 0
2. CS Mioveni 0
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 0
4. FC Bihor Oradea 0
5. FC Brașov 0
6. FC Caransebeș 0
7. FCM Baia-Mare 0
8. Gaz Metan Mediaș 0
9. Metalul Reșița 0
10. Olimpia Satu-Mare 0
11. Șoimii Pâncota 0
12. Unirea Tărlungeni 0
13. Universitatea Cluj 0
14. UTA Bătrâna Doamnă 0
Clasament B2

C1


Liga 3 C1
29.05.2015 CSM Pașcani
-
FC Păpăuți   C
29.05.2015 Bucovina Pojorâta Știința Miroslava C
29.05.2015 Ceahlăul Piatra-Neamț II Bucovina Rădăuți C
29.05.2015 Petrotub Roman Sporting Liești C
29.05.2015 AFK Csíkszereda FC Zagon C
29.05.2015 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Cetatea Târgu-Neamț C


1. Bucovina Pojorâta 54
2. Știința Miroslava 49
3. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 46
4. Aerostar Bacău 38
5. Cetatea Târgu-Neamț 37
6. Petrotub Roman 32
7. AFK Csíkszereda 29
8. Bucovina Rădăuți 28
9. CSM Pașcani 25
10. Sporting Liești 15
11. FC Zagon 10
12. Ceahlăul Piatra-Neamț II 9
13. FC Păpăuți 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.05.2015 Dinamo București II Callatis Mangalia C
29.05.2015 Voinţa Snagov Viitorul Axintele C
29.05.2015 Înainte Modelu Dunărea Călărași C
29.05.2015 Viitorul Domnești Metaloglobus București C
29.05.2015 CS Tunari Juventus București C
29.05.2015 Oțelul Galați II Gloria Popești Leordeni C
29.05.2015 Delta Tulcea Metalosport Galaţi C


1. Dunărea Călărași 62
2. Juventus București 59
3. Delta Tulcea 47
4. CS Tunari 45
5. Dinamo București II 44
6. Metaloglobus București 43
7. Viitorul Axintele 41
8. Gloria Popești Leordeni 36
9. Înainte Modelu 34
10. Metalosport Galaţi 27
11. Callatis Mangalia 25
12. Viitorul Domnești 20
13. Voinţa Snagov 17
14. Oțelul Galați II 12
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.05.2015 Concordia Chiajna II FCM Târgoviște C
29.05.2015 Astra Giurgiu II SCM Argeș Pitești 2012 C
29.05.2015 Sporting Roșiori-de-Vede CS Vișina-Nouă C
29.05.2015 CS Ștefănești Atletic Bradu C
29.05.2015 Inter Clinceni FC Afumaţi C
29.05.2015 CN "Dinicu Golescu" ACS URBAN Titu C
29.05.2015 Chindia Târgoviște CS Podari C


1. Chindia Târgoviște 59
2. FC Afumaţi 52
3. Concordia Chiajna II 49
4. CS Ștefănești 43
5. Sporting Roșiori-de-Vede 38
6. Atletic Bradu 35
7. Inter Clinceni 33
8. SCM Argeș Pitești 2012 33
9. ACS URBAN Titu 33
10. FCM Târgoviște 31
11. CS Podari 29
12. CN "Dinicu Golescu" 29
13. CS Vișina-Nouă 29
14. Astra Giurgiu II 17
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.05.2015 CS Național Sebiș Vulturii Lugoj C
29.05.2015 ACSO Filiaşi Pandurii Târgu-Jiu II C
29.05.2015 Milenium Giarmata ACSVM Craiova C
29.05.2015 UTA Bătrâna Doamnă FC Hunedoara C
29.05.2015 Minerul Motru AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
29.05.2015 Știința Turceni CS Ineu C


1. UTA Bătrâna Doamnă 56
2. CS Național Sebiș 50
3. Vulturii Lugoj 50
4. AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 49
5. Milenium Giarmata 32
6. Pandurii Târgu-Jiu II 30
7. ACSO Filiaşi 29
8. CS Ineu 29
9. FC Hunedoara 28
10. Minerul Motru 25
11. Știința Turceni 25
12. ACSVM Craiova 19
13. Minerul Mehedinți Valea-Copcii 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.05.2015 Unirea Dej FC Zalău C
29.05.2015 Gloria Bistrița Avântul Reghin C
29.05.2015 CSC Sânmartin Sănătatea Cluj C
29.05.2015 CSM Sighet Metalurgistul Cugir C
29.05.2015 Industria Galda de Jos CS Oşorhei C
29.05.2015 Unirea Jucu FCM Baia-Mare C
29.05.2015 Arieșul Turda CS Iernut C


1. FCM Baia-Mare 57
2. Metalurgistul Cugir 55
3. FC Zalău 49
4. CSM Sighet 47
5. Arieșul Turda 41
6. CS Oşorhei 39
7. CSC Sânmartin 36
8. Unirea Jucu 35
9. Gloria Bistrița 33
10. Industria Galda de Jos 33
11. Avântul Reghin 33
12. CS Iernut 26
13. Sănătatea Cluj 21
14. Unirea Dej 11
Clasament C5