Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Arhiva stiri


nu exista stiri


Top News

-Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori

-Germania - Bundesliga - Etapa 18

-Italia - Serie A - Etapa 19

-Spania - La Liga - Etapa 20

-Meciuri de top în week-end: Trei dueluri de neratat și ponturi la pariuri

-Spania - La Liga - Etapa 19

-Germania - Bundesliga - Etapa 17




Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

S-au nascut azi

Adaílton
Brazilia
44 ani

Adalbert Steiner
România
114 ani

Alfredo Devincenzi
Argentina
110 ani

Artjom Artjunin
Estonia
31 ani

Cristian Maidana
Argentina
34 ani

Davide Biondini
Italia
38 ani

Emerse Faé
Coasta de Fildeș
37 ani

Emil Szolomajer
România
47 ani

Giorgio Chinaglia
Italia
74 ani

Guido Buchwald
Germania
60 ani

Gyula Lázár
Ungaria
110 ani

Hélder Castro
Portugalia
35 ani

Ki Sung-Yong
Coreea de Sud
32 ani

Kornel Saláta
Slovacia
36 ani

Luis Suárez
Uruguay
34 ani

Mario Eggimann
Elveția
40 ani

Michael Kightly
Anglia
35 ani

Michel Preud'homme
Belgia
62 ani

Necip Uysal
Turcia
30 ani

Raymond Domenech
Franța
69 ani

Roberto Bonano
Argentina
51 ani

Rónald Gómez
Costa Rica
46 ani

Shaun Maloney
Scoția
38 ani

Simone Vergassola
Italia
45 ani

Ștefan Bărboianu
România
33 ani

Steven Mouyokolo
Franța
34 ani

Tomokazu Myojin
Japonia
43 ani

Valeriu Lupu
România
30 ani

Vitaliy Mandzyuk
Ucraina
35 ani

Wayne Hennessey
Țara Galilor
34 ani

WIDZEW ŁÓDŹ
Polonia
99 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2020-2021


Liga 1 2020-2021
22.01.2021 Chindia Târgoviște Academica Clinceni C
22.01.2021 Fotbal Club FCSB FC Voluntari C
23.01.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C
23.01.2021 FC UTA Arad FC Argeș Pitești C
23.01.2021 Universitatea Craiova FC Viitorul C
24.01.2021 Gaz Metan Mediaş
18:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
24.01.2021 FC Botoșani
20:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C
25.01.2021 FC Hermannstadt
20:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 41
2. CFR 1907 Cluj 37
3. Universitatea Craiova 35
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 31
5. Chindia Târgoviște 27
6. Academica Clinceni 26
7. FC Viitorul 23
8. FC Botoșani 21
9. FC UTA Arad 21
10. Gaz Metan Mediaş 20
11. Dinamo București 19
12. FC Argeș Pitești 18
13. Astra Giurgiu 17
14. FC Hermannstadt 16
15. FC Voluntari 15
16. CSM Politehnica Iaşi 15
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
05.12.2020 Gloria Buzău Aerostar Bacău C
05.12.2020 Pandurii Târgu-Jiu Universitatea Craiova C
05.12.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele ACS Comuna Recea C
05.12.2020 Concordia Chiajna CSM Slatina C
05.12.2020 Farul Constanța AFK Csíkszereda C
05.12.2020 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
05.12.2020 Unirea Slobozia Petrolul Ploiești C
06.12.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
06.12.2020 ASU Poli Timişoara Rapid București C
08.12.2020 Universitatea Cluj Dunărea Călărași C


1. Universitatea Craiova 30
2. Viitorul Târgu-Jiu 26
3. Rapid București 26
4. Dunărea Călărași 24
5. ASU Poli Timişoara 24
6. Universitatea Cluj 23
7. Farul Constanța 23
8. Metaloglobus București 22
9. AFK Csíkszereda 22
10. Petrolul Ploiești 21
11. Gloria Buzău 21
12. CS Mioveni 21
13. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
14. CSM Reșița 18
15. Ripensia Timișoara 18
16. CSM Slatina 16
17. Concordia Chiajna 15
18. ACS Comuna Recea 15
19. Unirea Slobozia 15
20. Aerostar Bacău 9
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017