-

-

-

FC Viitorul 14.03.2014 - 21:00
Etapa 23: FC Viitorul - Sageata 0-0 FC Viitorul a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susținut pe teren propriu, în compania echipei Săgeata Năvodari, în etapa a 23-a a Ligii 1.

FC Viitorul 01.03.2014 - 15:38
Bogdan Vintila: Trei puncte erau extraordinare Tehnicianul echipei FC Viitorul, Bogdan Vintilă, a declarat, vineri seară, după remiza cu CFR Cluj, scor 1-1, că acest punct este bun, dar "supărarea cea mare" este că formația sa a primit gol pe final de joc. "Un punct luat cu CFR este un punct bun, dar supărarea cea mare este că am primit gol pe final de joc".

FC Viitorul 28.02.2014 - 21:15
Etapa 21: FC Viitorul - CFR Cluj 1-1 FC Viitorul a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu echipa CFR 1907 Cluj, în primul meci al etapei 21 a Ligii 1, în care oaspeții au egalat în minutul 90+2. Golurile au fost marcate de Ionuț Larie (72) pentru gazde și Vasile Maftei (90+2) pentru oaspeți.

FC Viitorul 24.02.2014 - 07:15
Nicolae Dica: Poate nu ne-au luat in serios, asa cum l-am luat noi Mijlocașul echipei FC Viitorul, Nicolae Dică, a declarat, duminică, la finalul partidei cu Dinamo, scor 2-1, că se aștepta la o victorie având în vedere modul în care jucătorii formației dobrogene s-au pregătit în pauza competițională. "Ne așteptam la o victorie, pentru că ne-am pregătit foarte bine în pauză", a spus Dică.

FC Viitorul 24.02.2014 - 07:05
Bogdan Vintila: Am dat dovada de spirit de grup Antrenorul echipei FC Viitorul, Bogdan Vintilă a declarat, duminică, la finalul partidei cu cu Dinamo, scor 2-1, contând pentru etapa a 20-a a Ligii 1, că formația sa a fost avantajată de discuțiile privind meciul "alb-roșilor" din runda următoare cu Steaua. "E o victorie importantă pentru noi", a spus Vintilă.

FC Viitorul 10.02.2014 - 10:29
Amical: FC Viitorul - Turkmenistan 2-0 Formația FC Viitorul a învins, duminică, scor 2-0, naționala Turkmenistanului, în ultimul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, informează academiahagi.ro. Golurile au fost marcate de Nicolae Dică (55) și Ionuț Năstăsie (89). Echipa va reveni luni în România.

FC Viitorul 09.02.2014 - 11:30
Amical: FC Viitorul - Banik Ostrava 0-1 Formația FC Viitorul a fost învinsă, sâmbătă seară, de echipa cehă FC Baník Ostrava, în al cincilea joc de verificare din cadrul stagiului din Antalya, informează academiahagi.ro. Duminică, de la ora 15:00, FC Viitorul va disputa ultimul meci amical din Antalya, cu echipa națională a Turkmenistanului.

FC Viitorul 06.02.2014 - 11:40
Amical: FC Viitorul - Slavia Praga 1-0 (video) Echipa FC Viitorul a învins, miercuri, cu scorul de 1-0 (0-0), formația cehă Slavia Praga, într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, informează site-ul oficial al grupării din Liga 1. FC Viitorul va susține, sâmbătă, următorul meci de amical din Antalya, împotriva echipei cehe Banik Ostrava.

FC Viitorul 05.02.2014 - 14:30
Amical: FC Viitorul - Podbeskidzie Bielsko-Biala 2-2 Formația FC Viitorul a încheiat la egalitate, scor 2-2, partida amicală disputată cu formația poloneză Podbeskidzie Bielsko-Biała în cadrul stagiului de pregătire din Antalya. Conform site-ului oficial al grupării conduse de Gica Hagi, golurile au fost înscrise de Ionuț Puțanu și Mircea Axente pentru Viitorul...

FC Viitorul 05.02.2014 - 11:12
Gheorghe Hagi implineste azi 49 de ani Fostul căpitan și selecționer al echipei naționale a României, Gheorghe Hagi, considerat "Regele" fotbalului românesc, născut la 5 februarie 1965, la Săcele, împlinește, miercuri, 49 de ani. Hagi, care a fost mezinul familiei, a început să joace fotbal în curte, cu o vezică de porc.

FC Viitorul 01.02.2014 - 21:08
Amical: FC Viitorul - SV Horn 4-2 Echipa FC Viitorul a învins, sâmbătă, cu scorul de 4-2, formația austriacă de ligă secundă SV Horn, într-un meci din cadrul stagiului de pregătire din Antalya. Pentru FC Viitorul au marcat Vlad Rusu (9, Ionuț Mitriță (55, Ionuț Vână -revenit la FC Viitorul de la AS Roma- (63) și Bogdan Țâru (74).

FC Viitorul 01.02.2014 - 11:26
Amical: FC Viitorul - Szombathelyi Haladas 1-0 (video) FC Viitorul a susținut, vineri seară, primul meci de verificare meci de verificare din cadrul cantonamentului din Turcia. Elevii lui Bogdan Vintilă au evoluat contra formației maghiare de primă ligă Szombathelyi Haladás, întâlnirea încheindu-se cu succesul Viitorului, scor 1-0 (1-0). Unicul gol al partidei a fost înscris de Dică.

FC Viitorul 27.01.2014 - 16:31
FC Viitorul va disputa sase meciuri amicale in cantonamentul din Antalya Echipa FC Viitorul a plecat, luni, într-un stagiu de pregătire de două săptămâni în Antalya, în care va susține șase partide amicale, informează site-ul oficial al grupării din Liga 1. Antrenorul Bogdan Vintilă a convocat pentru cantonamentul din Turcia următorii 29 de jucători:

FC Viitorul 22.01.2014 - 15:51
Amical: FC Viitorul - FC Voluntari 5-0 Prim-divizionara FC Viitorul și liderul la zi al Seriei a II-a din Liga 3, FC Voluntari, au disputat, la Pipera, un meci de verificare. S-au jucat trei reprize a câte 40 de minute, scorul final fiind 5-0 (1-0, 4-0, 0-0) în favoarea Viitorului. Pentru Viitorul au marcat Cristian Gavra (3), Alexandru Lazăr și Ionuț Larie.

FC Viitorul 14.01.2014 - 14:36
FC Viitorul si-a reluat pregatirile FC Viitorul s-a reunit la Pipera, în vederea pregătirii celei de-a doua părți a campionatului, în care formația patronată de Gheorghe Hagi are ca obiectiv menținerea în Liga 1. Sub comanda antrenorului Bogdan Vintilă au fost prezenți 27 de jucători la prima ședință de pregătire din acest an:

FC Viitorul 22.12.2013 - 15:52
Gheorghe Hagi: Am primit o oferta foarte importanta de la Galata, dar am refuzat Finanțatorul FC Viitorul, Gheorghe Hagi, a declarat, după meciul cu Concordia Chiajna, câștigat cu scorul de 2-1, că în urmă cu o lună a primi o ofertă foarte importantă de la una dintre fostele sale formații, Galatasaray, dar a refuzat-o pentru că nu mai vrea să preia "echipe din drum".

FC Viitorul 17.12.2013 - 21:18
Etapa 19: Viitorul - Concordia Chiajna 1-1 FC Viitorul a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu formația Concordia Chiajna, într-un meci din etapa 19 a Ligii 1. FC Viitorul a deschis scorul prin Axente, în minutul 6, Concordia reușind egalarea prin Wellington Carlos da Silva, în minutul 29.

FC Viitorul 30.11.2013 - 20:45
Etapa 16: FC Viitorul - Otelul Galati 4-3 FC Viitorul a învins pe teren propriu, cu scorul de 4-3 (4-0), echipa Oțelul Galați, într-un meci din etapa 16 a Ligii 1. Golurile învingătorilor au fost marcate de Bogdan Mitrea (7 și 39) și Mircea Axente (20 și 22). Pentru Oțelul au înscris Jesus Henrique (75), Enes Sipovic (77) și Florin Bejan (90+3 autogol).

FC Viitorul 17.11.2013 - 12:35
Amical: FC Viitorul - Rapid Bucuresti 1-1 Formația FC Viitorul a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), cu echipa de ligă secundă Rapid, într-un meci amical disputat, sâmbătă, pe stadionul din Pipera, informează academiahagi.ro. Golurile au fost marcate de Nicolae Dică (20) pentru Viitorul și Daniel Pancu (22 penalty) pentru Rapid.

FC Viitorul 10.11.2013 - 21:45
Etapa 14: FC Viitorul - Pandurii 0-1 Pandurii Târgu-Jiu a învins în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formația FC Viitorul, într-un meci din etapa a 14-a a Ligii 1, disputat la Chiajna. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Nicoară, în minutul 65, cu un șut la colțul lung de la 12 metri lateral stânga, după ce a fost lansat în adâncime de Distefano.

FC Viitorul 25.10.2013 - 22:00
Etapa 12: Viitorul Constanta - Corona Brasov 1-0 FC Viitorul a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Corona Brașov, în primul meci al etapei 12 a Ligii 1, unicul gol al partidei fiind înscris de Nicolae Dică, în minutul 76. Meciul a fost arbitrat de Andrei Chivulete, ajutat de Cristian Nica și Gabriela Barjac. Rezervă a fost Ionuț Coza.

FC Viitorul 19.10.2013 - 12:13
Bogdan Vintila: Nu ma tem ca vom retrograda Tehnicianul FC Viitorul, Bogdan Vintilă, a declarat că a sperat la mai mult în meciul cu Steaua, scor 0-4, în etapa a 11-a a Ligii 1, subliniind însă că nu se teme de retrogradare. "A fost un meci în care speram la mai mult, dar din păcate nu s-a putut. Din nou plătim tribut lipsei de jucători", a declarat Vintilă.

FC Viitorul 29.09.2013 - 21:08
Etapa 9: FC Viitorul - FC Vaslui 2-0 Viitorul Constanța a învins pe teren propriu, la Chiajna cu scorul de 2-0 (0-0) formația FC Vaslui, într-un meci din etapa a 9-a a Ligii 1 și a reușit primul succes din acest sezon. Golurile învingătorilor au fost marcate de Mircea Axente, în minutele 66 și 78, primul din penalty.

FC Viitorul 16.09.2013 - 21:30
Etapa 7: FC Viitorul - FC Botosani 0-0 FC Viitorul a terminat la egalitate partida disputată la Chiajna, scor 0-0, cu echipa FC Botoșani, în etapa a 7-a a Ligii 1. Plecată cu gândul de a câștiga meciul cu Viitorul Constanța, formația pregătită de Cristian Popovici a trebuit să se mulțumească cu un punct, terminând partida la egalitate, 0-0.

FC Viitorul 01.09.2013 - 09:25
Amical: Viitorul Constanta - Gloria Buzau 1-1 Echipa FC Viitorul Constanța a remizat, sâmbătă seară, scor 1-1, cu Gloria Buzău, într-un meci amical disputat pe terenul formației de eșalon secund. Cu ocazia meciului Gloria Buzău - FC Viitorul, echipa gazdă și-a prezentat lotul pentru startul sezonului 2013-2014 al Ligii 2.

FC Viitorul 30.08.2013 - 15:52
Catalin Anghel a demisionat de la FC Viitorul Tehnicianul Cătălin Anghel a demisionat de la FC Viitorul Constanța, echipă pe care o antrena din decembrie 2009. "Cătălin Anghel nu a mai dorit să continue la noi. A vrut să ia o pauză după trei ani în care a condus echipa, probabil și din cauza rezultatelor din acest început de sezon", a declarat Pavel Peniu.

FC Viitorul 18.08.2013 - 20:56
Etapa 5: Viitorul - Gaz Metan 0-0 Viitorul Constanța a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu formația Gaz Metan Mediaș, într-un meci din etapa a 5-a a Ligii 1, disputat la Chiajna. Din minutul 86, Gaz Metan Mediaș a jucat în inferioritate numerică, după ce Bawab s-a accidentat și nu a mai putut continua jocul.

FC Viitorul 06.08.2013 - 12:02
Catalin Anghel: Ne-am creat ocazii si puteam chiar sa inscriem Tehnicianul echipei Viitorul Constanța, Cătălin Anghel, a declarat, după remiza cu Dinamo, scor 0-0, că îi pare rău că elevii săi și-au respectat prea mut adversarul în prima repriză, însă a precizat că rezultatul este echitabil. "Cred că în prima repriză am respectat prea mult adversarul", a spus Anghel.

FC Viitorul 05.08.2013 - 21:46
Etapa 3: Viitorul - Dinamo 0-0 Dinamo București a terminat la egalitate la Chiajna, scor 0-0, cu echipa Viitorul Constanța, într-un meci contând pentru etapa a 3 a Ligii 1. La meci au asistat aproximativ 4.000 de spectatori. Fanii dinamoviști au afișat bannere cu mesaje de susținere pentru Rapid București.

FC Viitorul 29.07.2013 - 16:45
Paul Peniu: Balasa si Vana au trecut vizita medicala si au semnat contracte cu AS Roma Președintele clubului Viitorul Constanța, Paul Peniu, a declarat că jucătorii Mihai Bălașa și Ionuț Vână au efectuat vizita medicală și au semnat contracte cu gruparea italiană AS Roma. Conform presei italiene, fundașul dreapta Mihai Bălașa (18 ani) și mijlocașul Ionuț Vână (18 ani) au semnat contracte pe cinci ani.

FC Viitorul 29.07.2013 - 16:32
Catalin Anghel: Nu este usor sa joci contra Rapidului Antrenorul echipei Viitorul Constanța, Cătălin Anghel, a declarat, duminică, la finalul partidei cu Rapid, că se aștepta ca formația sa să câștige meciul, care până la urmă s-a terminat la egalitate, scor 1-1. "Nu este ușor să joci contra Rapidului, chiar dacă nu are pregătire", a spus Anghel.

FC Viitorul 29.07.2013 - 15:25
Hagi: Doi jucatori au plecat in Italia Patronul formației Viitorul Constanța, Gheorghe Hagi, a declarat că fundașul Mihai Bălașa și încă un jucător se află deja în Italia, pentru a se transfera la AS Roma. ÃŽntrebat dacă Mihai Bălașa se află în Italia pentru a negocia un transfer la AS Roma, Hagi a răspuns că tranzacția nu este încă perfectată.

FC Viitorul 27.07.2013 - 11:18
Catalin Anghel: Cred ca vom putea lua punct sau puncte din Giulesti Antrenorul formației Viitorul Constanța, Cătălin Anghel, a declarat, într-o conferință de presă, că își dorește ca echipa sa să fi trecut peste înfrângerea din partida cu Astra (0-4) și consideră că elevii săi pot obține un rezultat bun în meciul cu Rapid, de pe stadionul "Giulești".

FC Viitorul 22.07.2013 - 17:21
Hagi si Gica Popescu, invitati speciali la lansarea Asociatiei Barça Fan Club Bucarest Gheorghe Hagi și Gică Popescu, foști jucători la echipa de fotbal FC Barcelona, vor participa, miercuri 24 iulie, la lansarea Asociației Barça Fan Club Bucarest, pe plaja de la Costinești. Organizatorii au precizat că la eveniment nu va mai participa Carles Reixach fost jucător, fost antrenor.

FC Viitorul 21.07.2013 - 23:43
Etapa 1: Viitorul Constanta - Astra Giurgiu 0-4 Astra Giurgiu a debutat cu o victorie în noul sezon al Ligii 1, după ce a trecut în deplasare, cu scorul de 4-0 (0-0), de formația Viitorul Constanța, într-un meci disputat la Chiajna. Golurile învingătorilor au fost marcate de Constantin Budescu (50, 53, 60) și William De Amorim (65).

FC Viitorul 20.07.2013 - 13:57
Primarul Pandele asteapta echipa Viitorul Constanta la Voluntari si promite constructia unui stadion Primarul orașului Voluntari, Florentin Pandele, împreună cu membrii Consiliului Local așteaptă mutarea în localitate a echipei de fotbal patronate de Gheorghe Hagi, Viitorul Constanța, și promit construcția unui stadion de 10.000 de locuri. Hagi are o locuință în cartierul Pipera, din Voluntari.

FC Viitorul 14.07.2013 - 18:07
Amical: Viitorul Constanta - Kasimpasa 3-3 Formația Viitorul Constanța a remizat, scor 3-3, la Istanbul, cu echipa Kasimpașa, în ultimul meci de pregătire din Turcia. Golurile au fost marcate de Ryan Babel, (3), (44) și Bucsim (32) pentru echipa turcă de primă ligă, respectiv N. Dică (19), Lazăr (20) și Gavra (68) pentru Viitorul.

FC Viitorul 13.07.2013 - 14:26
Amical: Sakaryaspor - Viitorul Constanta 1-4 FC Viitorul Constanța a învins formația turcă de liga a treia Sakaryaspor cu scorul de 4-1 (1-0), pe terenul acesteia, în penultimul joc din cadrul stagiului de pregătire din Turcia. Viitorul a ratat mai multe ocazii, având și o bară prin Tănase (51). Antrenorul Cătălin Anghel a început cu echipa:

FC Viitorul 11.07.2013 - 14:32
Amical: Viitorul Constanta - Genclerbirligi 2-0 Echipa Viitorul Constanța a învins, miercuri, cu scorul de 2-0 (1-0), formația turcă Genclerbirligi (locul 11 în prima ligă), într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Turcia. Golurile primei victorii a constănțenilor din acest cantonament au fost marcate de Larie (19) și N. Dică (47p).

FC Viitorul 08.07.2013 - 21:11
Viitorul Constanta - Boluspor, scor 0-0, intr-un meci amical Echipa Viitorul Constanța a terminat la egalitate, luni, scor 0-0, cu formația turcă Boluspor, din liga a doua, într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Turcia. Următorul meci amical al constănțenilor va avea loc miercuri, de la ora 21.30, împotriva formației Genclerbirligi (locul 11 în prima ligă din Turcia).

FC Viitorul 07.07.2013 - 12:44
Denis Alibec va juca la Bologna Atacantul echipei Internazionale Milano, Denis Alibec, va juca în sezonul viitor sub formă de împrumut la formația Bologna, a anunțat site-ul oficial al grupării italiene. Denis Alibec, în vârstă 22 de ani, a evoluat în sezonul trecut tot sub formă de împrumut la Viitorul Constanța.

FC Viitorul 07.07.2013 - 11:29
Amical: Viitorul Constanta - Dila Gori 1-1 Formația Viitorul Constanța a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul amical susținut sâmbătă cu Dila Gori, în cadrul cantonamentului pe care îl efectuează în Turcia. Georgienii au deschis scorul în minutul, 24 dintr-o lovitură de la 11 metri, iar constănțenii au egalat în minutul 45, prin Romario Benzar.

FC Viitorul 05.07.2013 - 12:34
Amical: Viitorul Constanta - Al-Shoalah 1-3 Echipa Viitorul Constanța a fost învinsă, joi, la Bolu, cu scorul de 3-1 (1-1), de formația saudită Al-Shoalah, într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Turcia. Golul constănțenilor a fost marcat de Nicolae Dică, în minutul 22, din penalty. Antrenorul Anghel a început meciul cu următoarea formulă:

FC Viitorul 03.07.2013 - 14:30
Sorin Ghionea va evolua la Viitorul Constanta in sezonul urmator Fundașul Sorin Ghionea, care a evoluat pentru Concordia Chiajna în ediția trecută a Ligii 1, a semnat un contract cu formația Viitorul Constanța și s-a alăturat lotului condus de antrenorul Cătălin Anghel în stagiul de pregătire din Turcia, informează site-ul oficial al grupării dobrogene.

FC Viitorul 02.07.2013 - 10:47
Amical: Viitorul Constanta - Mordovia Saransk 1-1 Meciul amical dintre Viitorul Constanța și rusă Mordovia Saransk, care în sezonul trecut a fost antrenată de Dorinel Munteanu, a fost întrerupt la pauză, la scorul de 1-1, din cauza ploii torențiale. Rușii au deschis scorul în minutul 2, constănțenii reușind egalarea prin Vlad Rusu, în minutul 21.

FC Viitorul 02.07.2013 - 10:22
Fiul lui Hagi, deja in atentia presei spaniole Ianis Hagi, fiul fostului mare fotbalist Gheorghe Hagi, face obiectul unui articol în ziarul spaniol El Mundo Deportivo, care scrie că jucătorul de 15 ani "pare clona tatălui său", iar un gol pe care l-a marcat din lovitură liberă a făcut înconjurul lumii pe Youtube. Ianis "a înscris mult mai multe" asemenea goluri.

FC Viitorul 01.07.2013 - 11:55
Viitorul Constanta l-a transferat pe Mitrea Gruparea Viitorul Constanța l-a transferat pe fundașul Bogdan Mitrea, în vârstă de 26 de ani, ultima oară la CSMS Iași. Bogdan Mitrea a evoluat în 19 partide în Liga 1 în sezonul trecut, având și un gol marcat. Astăzi, de la ora 17:00, FC Viitorul va susține primul amical în Turcia, contra formației ruse Mordovia Saransk.

FC Viitorul 29.06.2013 - 11:49
Viitorul Constanta va disputa partidele de pe teren propriu pe stadionul din Chiajna Formația Viitorul Constanța va disputa partidele de pe teren propriu din sezonul 2013-2014 pe stadionul "Concordia" din Chiajna, a declarat președintele grupării dobrogene, Paul Peniu. Echipa finanțată de Gheorghe Hagi a evoluat în ediția trecută a Ligii 1 pe stadionul "Farul" din Constanța.

FC Viitorul 28.06.2013 - 15:46
Viitorul Constanta va disputa sapte amicale in turneul din Turcia Formația Viitorul Constanța va disputa șapte partide amicale în stagiul de pregătire care se va desfășura începând de astăzi până la 14 iulie în localitatea Bolu din Turcia. Programul partidelor de verificare este următorul: 1 iulie - Mordovia Saransk (Rusia), 4 iulie - Al Shoalah (Arabia Saudită), 7 iulie - Boluspor...

FC Viitorul 24.06.2013 - 11:11
Academia Hagi l-a exclus pe juniorul Mihai Oarna Gheorghe Hagi a reacționat imediat și l-a exclus pe juniorul Mihai Oarnă din Academia sa, după ce acesta a jignit o femeie în avionul cu care naționala Under 16 a României revenea din străinătate, după înfrângerea cu 10-1 suferită în fața Germaniei, se arată într-un comunicat.

Case de pariuri online

Pe langa toate informatiile si statisticile din fotbal pe care le prezentam pe site, incercam zilnic sa aducem ponturi pariuri alese pe biletul zilei de catre specialistii nostri. Bineinteles, inainte de a plasa un bilet la pariu va sfatuim sa treceti recomandarile prin propriile filtre de analiza si apoi sa decideti daca merita jucat sau nu.

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

Care este jucătorul tău preferat de la FC Viitorul? (sezonul 2016-2017)

2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57