Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 16.05.2019 - 10:54
Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei Ajax a reuşit eventul în Olanda Ajax Amsterdam a avut un sezon foarte bun în care a câştigat campionatul, Cupa Olandei şi a fost la câteva secunde de finala Ligii Campionilor. Echipa antrenată de Erik ten Hag s-a luptat pentru titlu


» Clasament Olanda - Eredivisie



Olanda: Eredivisie 29.10.2018 - 18:15
Ajax, clubul din Europa care a format cei mai mulţi jucători, relevă un studiu Ajax Amsterdam este clubul din Europa care a format cei mai mulţi jucători, relevă un studiu al CIES Football Observatory, care a luat în calcul fotbaliştii din cele mai importante 31 de campionate de pe continent.   La fel ca în octombrie


Olanda: Eredivisie 05.08.2018 - 09:15
Feyenoord a câştigat a doua oară consecutiv Supercupa Olandei Formaţia Feyenoord Rotterdam a câştigat, sâmbătă, pentru a patra oară Supercupa Olandei, a doua oară consecutiv. Echipa din Rotterdam s-a impus cu scorul de 6-5, în urma loviturilor de departajare, în faţa formaţiei PSV Eindhoven, în partida disputată la Eindhoven. Înainte de



Olanda: Eredivisie 16.04.2018 - 14:46
PSV Eindhoven, pentru a 24-a oară campioană a Olandei PSV Eindhoven a cucerit titlul de campioană a Olandei la fotbal pentru a 24-a oară în istoria sa, duminică, după ce a învins-o pe a doua clasată, Ajax Amsterdam, cu scorul de 3-0, la Eindhoven, într-o partidă din etapa a


Olanda: Eredivisie 06.02.2018 - 18:24
Ronald Koeman este noul selecţioner al Olandei Ronald Koeman a fost numit marţi selecţioner al naţionalei de fotbal a Olandei, semnând un contract pe 4 ani, el urmând să se afle pe banca tehnică şi la Cupa Mondială din 2022, a anunţat Federaţia olandeză.   În vârstă de 54


Olanda: Eredivisie 22.01.2018 - 14:19
Robin van Persie revine după 14 ani la Feyenoord Internaţionalul olandez Robin van Persie, fostul atacant al echipelor Arsenal Londra şi Manchester United, revine după 14 ani la clubul la care s-a lansat ca fotbalist, Feyenoord Rotterdam, a anunţat luni gruparea din prima ligă a campionatului Olandei. În vârstă de


Olanda: Eredivisie 09.11.2017 - 14:07
Dick Advocaat renunță la postul de selecționer al Olandei după meciul cu România Dick Advocaat a anunțat că se va retrage din postul de selecționer al naționalei Olandei după meciurile amicale pe care "Portocala mecanică" se va disputa luna acesta, cu Scoția și România, a anunțat tehnicianul batav, citat de agenția olandeză ANP.   În


Olanda: Eredivisie 01.06.2017 - 08:15
Olanda a învins Maroc, scor 2-1, într-un meci amical Echipa naţională a Olandei, aflată la prima partidă de la revenirea lui Dick Advocaat în postul de selecţioner, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), reprezentativa Marocului, într-un meci amical disputat la Agadir.   Golurile învingătorilor au fost marcate


Olanda: Eredivisie 15.05.2017 - 08:15
Feyenoord, pentru a 15-a oară campioană după o triplă reușită de Kuyt Feyenoord Rotterdam a devenit campioană a Olandei pentru a 15-a oară în istoria sa, după victoria de duminică în fața lui Heracles Almelo, cu scorul de 3-1, grație unei triple a lui Dirk Kuyt.   Feyenoord, care evoluează pe arena "De Kuip",


Olanda: Eredivisie 14.05.2017 - 17:37
Olanda: Eredivisie - Etapa 33 Duminica 14 mai 2017   14.05.2017, 15:30 ADO Den Haag - SBV Excelsior 4 - 1 (3-1) Au marcat: 1-0 Becker (8), 1-1 Fortes (20), 2-1 Haenaar (25), 3-1 El Khayati (33), 4-1 Kanon (65)   14.05.2017, 15:30 AZ Alkmaar - FC Utrecht 2 - 3 (0-2) Au


Olanda: Eredivisie 07.05.2017 - 17:35
Olanda: Eredivisie - Etapa 33 Duminica 7 mai 2017   07.05.2017, 15:30 AFC Ajax - Go Ahead Eagles 4 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Kluivert (24), 2-0 Dolberg (29), 3-0 de Jong (48), 4-0 Cassierra (71)   07.05.2017, 15:30 FC Groningen - PSV Eindhoven 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Mahi


Olanda: Eredivisie 01.05.2017 - 14:50
Dick Advocaat va fi numit selectioner al Olandei Dick Advocaat va fi numit selecţioner al Olandei. El va pregăti naţionala olandeză pentru a treia oară.    Advocaat va fi numit după ce Louis van Gaal, Ronald Koeman, Frank de Boer, Henk ten Câte şi Roger Schmidt au refuzat să preia


Olanda: Eredivisie 26.04.2017 - 14:31
Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele lui Johan Cruyff Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele fostului internaţional olandez Johan Cruyff, decedat în martie 2016.   Amsterdam ArenA, cu o capacitate de 51.000 de locuri, se va numi "Johan-Cruyff ArenA", în memoria fostului fotbalist care marţi ar fi împlinit 70 de


Olanda: Eredivisie 23.04.2017 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 32 Vineri 21 aprilie 2017   21.04.2017, 21:00 SC Heerenveen - Willem II Tilburg 1 - 0 (1-0) A marcat: 1-0 Larsson (40)   Sambata 22 aprilie 2017   22.04.2017, 19:30 NEC Nijmegen - SBV Excelsior Au marcat:    22.04.2017, 20:45 AZ Alkmaar - FC Twente Au marcat:    22.04.2017, 20:45 PEC Zwolle - Heracles Almelo Au marcat:    22.04.2017, 21:45 Go


Olanda: Eredivisie 16.04.2017 - 19:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 31 Vineri 14 aprilie 2017   14.04.2017, 21:00 Heracles Almelo - AZ Alkmaar 1 - 2 (0-0) Au marcat: 0-1 Weghrost (53), 0-2 Jahanbakhsh (82), 1-2 Kuwas (90+2)   Sambata 15 aprilie 2017   15.04.2017, 19:30 Roda Kerkrade - Sparta Rotterdam Au marcat:    15.04.2017, 20:45 ADO Den Haag - PSV Eindhoven Au marcat:    15.04.2017, 20:45 SBV


Olanda: Eredivisie 09.04.2017 - 19:47
Vineri 7 aprilie 2017   07.04.2017, 21:00 Sparta Rotterdam - SBV Excelsior 2 - 3 (1-2) Au marcat: 1-0 Koolwijk (10 autogol), 1-1 Hasselbaink (24), 1-2 Elbers (44), 1-3 Hasselbaink (48), 2-3 Pusic (87)   Sambata 8 aprilie 2017   08.04.2017, 19:30 Vitesse Arnhem - SC Heerenveen Au marcat:    08.04.2017, 20:45 ADO


Olanda: Eredivisie 02.04.2017 - 19:45
Sambata 1 aprilie 2017   01.04.2017, 19:30 AZ Alkmaar - FC Groningen 0 - 0 (0-0)   01.04.2017, 19:30 PEC Zwolle - SBV Excelsior 1 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Warmerdam (26), 1-1 Bruins (34)   01.04.2017, 20:45 Sparta Rotterdam - PSV Eindhoven 0 - 2 (0-2) Au marcat: 0-1


Olanda: Eredivisie 27.03.2017 - 11:04
Danny Blind Selecționerul naționalei de fotbal a Olandei, Danny Blind, a fost demis, duminică, după înfrângerea suferită de "portocala mecanică" în fața Bulgariei (0-2), în preliminariile Cupei Mondiale din 2018, a anunțat federația batavă.   Blind (55 ani) era selecționerul Olandei din iulie 2015,


Olanda: Eredivisie 20.03.2017 - 12:32
kluivert justin Justin Kluivert, în vârstă de 17 ani, a înscris primul său gol ca jucător profesionist sub culorile clubului Ajax Amsterdam, duminică, în fața echipei Excelsior Rotterdam într-un meci din etapa a 27-a a campionatului de fotbal al Olandei, la zece


Olanda: Eredivisie 19.03.2017 - 19:46
Vineri 17 martie 2017   17.03.2017, 21:00 Roda Kerkrade - FC Twente 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 Jensen (30), 0-2 Jensen (43), 0-3 Unal (77)   Sambata 18 martie 2017   18.03.2017, 19:30 FC Groningen - Willem II Tilburg 1 - 1 (0-0) Au marcat: 1-0 Jenssen (49),


Olanda: Eredivisie 12.03.2017 - 19:47
Vitesse Arnhem - Sparta Rotterdam 5 - 0, ADO Den Haag - NEC Nijmegen 1 - 0, Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven 1 - 3, Heracles Almelo - FC Utrecht 2 - 1, SBV Excelsior - SC Heerenveen 4 - 1, Willem II Tilburg - PEC Zwolle 2 - 0, Feyenoord - AZ Alkmaar 5 - 2, Roda Kerkrade - FC Groningen 3 - 1, AFC Ajax - FC Twente 3 - 0


Olanda: Eredivisie 05.03.2017 - 19:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 25 SC Heerenveen - Go Ahead Eagles 2 - 2, FC Twente - Willem II Tilburg 2 - 1, PSV Eindhoven - Roda Kerkrade 4 - 0, PEC Zwolle - Vitesse Arnhem 3 - 1, AZ Alkmaar - SBV Excelsior 1 - 1, Sparta Rotterdam - Feyenoord 1 - 0, FC Groningen - AFC Ajax 1 - 1, FC Utrecht - ADO Den Haag 1 - 1, NEC Nijmegen - Heracles Almelo 3 - 1


Olanda: Eredivisie 26.02.2017 - 19:46

ADO Den Haag - FC Twente 1 - 1, FC Groningen - FC Utrecht 2 - 3, NEC Nijmegen - Sparta Rotterdam 0 - 1, SBV Excelsior - Willem II Tilburg 0 - 2, SC Heerenveen - Roda Kerkrade 3 - 0, Go Ahead Eagles - Vitesse Arnhem 1 - 3, AZ Alkmaar - PEC Zwolle 1 - 1, Feyenoord - PSV Eindhoven 2 - 1, AFC Ajax - Heracles Almelo 4 - 1




Olanda: Eredivisie 19.02.2017 - 19:46

Roda Kerkrade - Go Ahead Eagles 1 - 0, FC Twente - SC Heerenveen 1 - 0, Heracles Almelo - SBV Excelsior 4 - 0, PSV Eindhoven - NEC Nijmegen 3 - 1, FC Utrecht - PEC Zwolle 3 - 1, Willem II Tilburg - AZ Alkmaar 1 - 1, Sparta Rotterdam - FC Groningen 2 - 2, Vitesse Arnhem - AFC Ajax 0 - 1,
ADO Den Haag - Feyenoord 0 - 1




Olanda: Eredivisie 12.02.2017 - 19:49
ZEC Zwolle - NEC Nijmegen 2 - 0, Heracles Almelo - Roda Kerkrade 2 - 2, Feyenoord - FC Groningen 2 - 0, Go Ahead Eagles - ADO Den Haag 3 - 1, Vitesse Arnhem - Willem II Tilburg 0 - 2, SBV Excelsior - FC Twente 1 - 1, AFC Ajax - Sparta Rotterdam 2 - 0, SC Heerenveen - AZ Alkmaar 1 - 2, PSV Eindhoven - FC Utrecht 3 - 0


Olanda: Eredivisie 05.02.2017 - 19:47
ADO Den Haag - Vitesse Arnhem 0 - 2, NEC Nijmegen - Go Ahead Eagles 1 - 2, AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 2 - 4, Willem II Tilburg - Heracles Almelo 1 - 3, FC Groningen - SBV Excelsior 1 - 1, Roda Kerkrade - AFC Ajax 0 - 2, FC Twente - Feyenoord 0 - 2, Sparta Rotterdam - PEC Zwolle 2 - 3, FC Utrecht - SC Heerenveen 1 - 0


Olanda: Eredivisie 29.01.2017 - 19:46
Willem II Tilburg - Sparta Rotterdam 3 - 2, Go Ahead Eagles - FC Utrecht 0 - 1, Heracles Almelo - PSV Eindhoven 1 - 2, Roda Kerkrade - SBV Excelsior 4 - 0, SC Heerenveen - FC Groningen 0 - 0, AFC Ajax - ADO Den Haag 3 - 0, PEC Zwolle - FC Twente 1 - 2, Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 2 - 1, Feyenoord - NEC Nijmegen 4 - 0


Olanda: Eredivisie 22.01.2017 - 19:46
FC Twente - Heracles Almelo 1 - 0, AZ Alkmaar - Sparta Rotterdam 1 - 1, ADO Den Haag - PEC Zwolle 1 - 2, Feyenoord - Willem II Tilburg 1 - 0, FC Groningen - Vitesse Arnhem 1 - 1, FC Utrecht - AFC Ajax 0 - 1, NEC Nijmegen - Roda Kerkrade 2 - 0, SBV Excelsior - Go Ahead Eagles 1 - 1, PSV Eindhoven - SC Heerenveen 4 - 3


Olanda: Eredivisie 15.01.2017 - 19:46
Roda Kerkrade - Feyenoord 0 - 2 Go Ahead Eagles - AZ Alkmaar 1 - 3, SC Heerenveen - ADO Den Haag 2 - 0, Heracles Almelo - FC Groningen 1 - 4, PSV Eindhoven - SBV Excelsior 2 - 0, Sparta Rotterdam - FC Utrecht 1 - 2, Roda Kerkrade - Feyenoord 0 - 2, PEC Zwolle - AFC Ajax 1 - 3, Vitesse Arnhem - FC Twente 3 - 1, Willem II Tilburg - NEC Nijmegen 0 - 1


Olanda: Eredivisie 18.12.2016 - 19:48
Willem II Tilburg - SC Heerenveen 2 - 1, Roda Kerkrade - FC Utrecht 0 - 0, Feyenoord - Vitesse Arnhem 3 - 1, FC Twente - AZ Alkmaar 1 - 2, SBV Excelsior - NEC Nijmegen 2 - 2, ADO Den Haag - Sparta Rotterdam 1 - 0, FC Groningen - Go Ahead Eagles 1 - 1, Heracles Almelo - PEC Zwolle 3 - 0, AFC Ajax - PSV Eindhoven 1 - 1


Olanda: Eredivisie 11.12.2016 - 19:49
FC Groningen - Roda Kerkrade 2 - 0, NEC Nijmegen - ADO Den Haag 3 - 0, PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles 1 - 0, SC Heerenveen - SBV Excelsior 2 - 1, PEC Zwolle - Willem II Tilburg 0 - 0, Sparta Rotterdam - Vitesse Arnhem 0 - 1, AZ Alkmaar - Feyenoord 0 - 4, FC Utrecht - Heracles Almelo 2 - 0, FC Twente - AFC Ajax 1 - 0


Olanda: Eredivisie 04.12.2016 - 19:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 15 Heracles Almelo - NEC Nijmegen 2 - 0, Go Ahead Eagles - SC Heerenveen 1 - 3, Roda Kerkrade - PSV Eindhoven 0 - 0, SBV Excelsior - AZ Alkmaar 3 - 3, Vitesse Arnhem - PEC Zwolle 3 - 1, ADO Den Haag - FC Utrecht 0 - 2, Feyenoord - Sparta Rotterdam 6 - 1, Willem II Tilburg - FC Twente 0 - 0, AFC Ajax - FC Groningen 2 - 0


Olanda: Eredivisie 27.11.2016 - 19:46
Go Ahead Eagles - Willem II Tilburg 0 - 1, Vitesse Arnhem - SBV Excelsior 2 - 2, PEC Zwolle - FC Groningen 0 - 4, PSV Eindhoven - ADO Den Haag 3 - 1, NEC Nijmegen - FC Twente 3 - 2, Sparta Rotterdam - Roda Kerkrade 2 - 2, AZ Alkmaar - Heracles Almelo 5 - 1, SC Heerenveen - AFC Ajax 0 - 1, FC Utrecht - Feyenoord 3 - 3


Olanda: Eredivisie 20.11.2016 - 19:46
Heracles Almelo - Go Ahead Eagles 2 - 1, SC Heerenveen - Vitesse Arnhem 1 - 1, Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 0 - 0, FC Groningen - ADO Den Haag 2 - 1, SBV Excelsior - Sparta Rotterdam 3 - 2, Roda Kerkrade - AZ Alkmaar 1 - 1, AFC Ajax - NEC Nijmegen 5 - 0, FC Twente - FC Utrecht 1 - 1, Feyenoord - PEC Zwolle 3 - 0


Olanda: Eredivisie 06.11.2016 - 19:46
Sparta Rotterdam - SC Heerenveen 3 - 1, ADO Den Haag - Willem II Tilburg 1 - 0, NEC Nijmegen - FC Groningen 1 - 1, PSV Eindhoven - FC Twente 1 - 1, PEC Zwolle - Roda Kerkrade 0 - 0, FC Utrecht - SBV Excelsior 2 - 1, AZ Alkmaar - AFC Ajax 2 - 2, Vitesse Arnhem - Heracles Almelo 1 - 2, Go Ahead Eagles - Feyenoord 1 - 0


Olanda: Eredivisie 30.10.2016 - 19:47
FC Twente - Roda Kerkrade 0 - 0, Willem II Tilburg - FC Groningen 2 - 1, Heracles Almelo - Sparta Rotterdam 2 - 2, Vitesse Arnhem - PSV Eindhoven 0 - 2, AFC Ajax - SBV Excelsior 1 - 0, PEC Zwolle - Go Ahead Eagles 3 - 1, FC Utrecht - NEC Nijmegen 1 - 1, Feyenoord - SC Heerenveen 2 - 2, ADO Den Haag - AZ Alkmaar 0 - 1


Olanda: Eredivisie 23.10.2016 - 19:45
SBV Excelsior - PEC Zwolle 0 - 2, Go Ahead Eagles - FC Twente 0 - 2, PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam 1 - 0, Roda Kerkrade - ADO Den Haag 1 - 1, Willem II Tilburg - FC Utrecht 0 - 1, NEC Nijmegen - Vitesse Arnhem 1 - 1, FC Groningen - AZ Alkmaar 2 - 0, Feyenoord - AFC Ajax 1 - 1, SC Heerenveen - Heracles Almelo 3 - 1


Olanda: Eredivisie 16.10.2016 - 23:46
FC Utrecht - Go Ahead Eagles 3 - 0, Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg 2 - 2, PSV Eindhoven - Heracles Almelo 1 - 1, AZ Alkmaar - Vitesse Arnhem 2 - 2, FC Groningen - SC Heerenveen 0 - 3, FC Twente - PEC Zwolle 2 - 2, NEC Nijmegen - Feyenoord 1 - 2, SBV Excelsior - Roda Kerkrade 0 - 1, ADO Den Haag - AFC Ajax 0 - 2


Olanda: Eredivisie 02.10.2016 - 19:42
PEC Zwolle - ADO Den Haag 2 - 1, Vitesse Arnhem - FC Groningen 2 - 1, Roda Kerkrade - NEC Nijmegen 0 - 1, SC Heerenveen - PSV Eindhoven 1 - 1, Go Ahead Eagles - SBV Excelsior 3 - 0, AFC Ajax - FC Utrecht 3 - 2, Heracles Almelo - FC Twente 1 - 1, Willem II Tilburg - Feyenoord 0 - 2, Sparta Rotterdam - AZ Alkmaar 1 - 1


Olanda: Eredivisie 25.09.2016 - 19:46
ADO Den Haag - SC Heerenveen 0 - 3, FC Groningen - Heracles Almelo 0 - 0, AFC Ajax - PEC Zwolle 5 - 1, AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 2 - 2, SBV Excelsior - PSV Eindhoven 1 - 3, NEC Nijmegen - Willem II Tilburg 0 - 0, FC Twente - Vitesse Arnhem 2 - 1, FC Utrecht - Sparta Rotterdam 2 - 0, Feyenoord - Roda Kerkrade 5 - 0


Olanda: Eredivisie 18.09.2016 - 19:47
FC Utrecht - FC Groningen 1 - 5, FC Twente - ADO Den Haag 4 - 1, Roda Kerkrade - SC Heerenveen 0 - 3, Vitesse Arnhem - Go Ahead Eagles 2 - 0, Willem II Tilburg - SBV Excelsior 1 - 1, Sparta Rotterdam - NEC Nijmegen 2 - 0, PEC Zwolle - AZ Alkmaar 0 - 2, PSV Eindhoven - Feyenoord 0 - 1, Heracles Almelo - AFC Ajax 0 - 2


Olanda: Eredivisie 17.09.2016 - 10:35
Arbitraj video in Cupa Olandei, o premiera intr-o competitie oficiala Federația olandeză de fotbal (KNVB) va utiliza pentru prima dată arbitrajul video, miercuri, într-un meci din Cupa Olandei, o premieră într-o competiție oficială. "Va fi primul test de acest gen în cursul unei partide în cadrul unei competiții oficiale", a declarat Hans van Kastel.


Olanda: Eredivisie 11.09.2016 - 18:46
AZ Alkmaar - Willem II Tilburg 2 - 0, PEC Zwolle - FC Utrecht 1 - 1, NEC Nijmegen - PSV Eindhoven 0 - 4, SBV Excelsior - Heracles Almelo 3 - 1, SC Heerenveen - FC Twente 3 - 1, Feyenoord - ADO Den Haag 3 - 1, FC Groningen - Sparta Rotterdam 1 - 1, Go Ahead Eagles - Roda Kerkrade 2 - 0, AFC Ajax - Vitesse Arnhem 1 - 0


Olanda: Eredivisie 28.08.2016 - 19:48
Olanda: Eredivisie - Etapa 4 Vitesse Arnhem - FC Utrecht 1 - 1, Willem II Tilburg - Roda Kerkrade 0 - 0, Feyenoord - SBV Excelsior 4 - 1, SC Heerenveen - PEC Zwolle 1 - 0, FC Twente - Sparta Rotterdam 3 - 1, PSV Eindhoven - FC Groningen 0 - 0, ADO Den Haag - Heracles Almelo 1 - 1, Go Ahead Eagles - AFC Ajax 0 - 3, AZ Alkmaar - NEC Nijmegen 2 - 0


Olanda: Eredivisie 22.08.2016 - 08:15
Ruud Gullit a acceptat sa faca parte din staff-ul tehnic al Olandei Antrenorul Ruud Gullit a acceptat să facă parte din staff-ul selecționatei de fotbal a Olandei și îi va da o mână de ajutor selecționerului Danny Blind. Gullit, 53 ani, cu 66 selecții pentru naționala batavă și campion european în 1988, urmează să semneze un contract până la CM 2018 din Rusia. El îi va lua...


Olanda: Eredivisie 21.08.2016 - 19:47
SBV Excelsior - ADO Den Haag 1 - 2, Roda Kerkrade - Vitesse Arnhem 0 - 1, AFC Ajax - Willem II Tilburg 1 - 2, PEC Zwolle - PSV Eindhoven 0 - 4, NEC Nijmegen - SC Heerenveen 2 - 1, FC Groningen - FC Twente 3 - 4, FC Utrecht - AZ Alkmaar 1 - 2, Sparta Rotterdam - Go Ahead Eagles 1 - 0, Heracles Almelo - Feyenoord 0 - 1


Olanda: Eredivisie 14.08.2016 - 19:47
SC Heerenveen - FC Utrecht 2 - 2, SBV Excelsior - FC Groningen 2 - 0, AFC Ajax - Roda Kerkrade 2 - 2, Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 1 - 2, PEC Zwolle - Sparta Rotterdam 0 - 3, Heracles Almelo - Willem II Tilburg 3 - 1, Feyenoord - FC Twente 2 - 0, Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen 2 - 2, PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 1 - 0


Olanda: Eredivisie 11.08.2016 - 08:00
Bertrand Traore va juca la Ajax Amsterdam În vârstă de 20 de ani, internaţionalul din Burkina Faso, Bertrand Traoré, care a debutat pentru Chelsea în Premier League în decembrie 2015, va juca pentru Ajax Amsterdam, anunţă presa din Olanda. Traoré a fost dorit de noul antrenor al echipei Ajax Amsterdam, Peter Bosz, după ce polonezul Arek Milik s-a...


Olanda: Eredivisie 07.08.2016 - 19:47
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 NEC Nijmegen - PEC Zwolle 1 - 1, ADO Den Haag - Go Ahead Eagles 3 - 0, FC Twente - SBV Excelsior 1 - 2, FC Utrecht - PSV Eindhoven 1 - 2, Willem II Tilburg - Vitesse Arnhem 1 - 4, FC Groningen - Feyenoord 0 - 5, AZ Alkmaar - SC Heerenveen 2 - 2, Sparta Rotterdam - AFC Ajax 1 - 3, Roda Kerkrade - Heracles Almelo 1 - 1


Olanda: Eredivisie 05.06.2016 - 08:15
Amical: Austria - Olanda 0-2 Echipa de fotbal a Austriei a fost întrecută de formația Olandei cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă, la Viena, în ultima partidă de verificare a gazdelor înaintea debutului la Euro 2016. După erorile defensive în partidele anterioare, Austria a continuat să dea rateuri în apărare și a încasat gol după doar nouă minute...




Case de pariuri online

Pe langa toate informatiile si statisticile din fotbal pe care le prezentam pe site, incercam zilnic sa aducem ponturi pariuri alese pe biletul zilei de catre specialistii nostri. Bineinteles, inainte de a plasa un bilet la pariu va sfatuim sa treceti recomandarile prin propriile filtre de analiza si apoi sa decideti daca merita jucat sau nu.

Top News

-Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Lazio 2-1

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Italia:Seria A - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 4

-Anglia:Premier League - Etapa 5

-Franta: Ligue 1 - Etapa 5

-Germania: Bundesliga - Etapa 3




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

André Cruz
Brazilia
50 ani

Cristian Ansaldi
Argentina
33 ani

Daisuke Sato
Filipine
25 ani

David Stockdale
Anglia
34 ani

Erwin Koeman
Olanda
58 ani

Gert Verheyen
Belgia
49 ani

Godwin Okpara
Nigeria
47 ani

Henrik Larsson
Suedia
48 ani

İbrahim Kaș
Turcia
33 ani

Ion Zaharia
România
90 ani

Józef Młynarczyk
Polonia
66 ani

Lars Jacobsen
Danemarca
40 ani

Marian Alexandru
România
42 ani

MARÍTIMO FUNCHAL
Portugalia
109 ani

Marlos Moreno
Columbia
23 ani

Morten Jensen
Germania
32 ani

Pablo de Lucas
Spania
33 ani

Petre Sucitulescu
România
78 ani

Radiša Ilić
Serbia
42 ani

Reagy Ofosu
Germania
28 ani

Richard Cresswell
Anglia
42 ani

Robert Koren
Slovenia
39 ani

Ronald Zubar
Franța
34 ani

Sean Davis
Anglia
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.09.2019 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
13.09.2019 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
14.09.2019 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2019 Dinamo București FC Botoșani C
15.09.2019 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
15.09.2019 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
16.09.2019 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. FC Viitorul 18
3. Gaz Metan Mediaş 18
4. CSM Politehnica Iaşi 16
5. Universitatea Craiova 16
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 10
11. Fotbal Club FCSB 10
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad CS Mioveni C
15.09.2019 FC Argeș Pitești Rapid București C
16.09.2019 Petrolul Ploiești Sportul Snagov C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 15
4. UTA Arad 13
5. Rapid București 13
6. FC Argeș Pitești 12
7. Petrolul Ploiești 11
8. Viitorul Târgu-Jiu 11
9. Concordia Chiajna 11
10. Metaloglobus București 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017