Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 16.05.2019 - 10:54
Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei Ajax a reuşit eventul în Olanda Ajax Amsterdam a avut un sezon foarte bun în care a câştigat campionatul, Cupa Olandei şi a fost la câteva secunde de finala Ligii Campionilor. Echipa antrenată de Erik ten Hag s-a luptat pentru titlu


» Clasament Olanda - Eredivisie



Olanda: Eredivisie 29.10.2018 - 18:15
Ajax, clubul din Europa care a format cei mai mulţi jucători, relevă un studiu Ajax Amsterdam este clubul din Europa care a format cei mai mulţi jucători, relevă un studiu al CIES Football Observatory, care a luat în calcul fotbaliştii din cele mai importante 31 de campionate de pe continent.   La fel ca în octombrie


Olanda: Eredivisie 05.08.2018 - 09:15
Feyenoord a câştigat a doua oară consecutiv Supercupa Olandei Formaţia Feyenoord Rotterdam a câştigat, sâmbătă, pentru a patra oară Supercupa Olandei, a doua oară consecutiv. Echipa din Rotterdam s-a impus cu scorul de 6-5, în urma loviturilor de departajare, în faţa formaţiei PSV Eindhoven, în partida disputată la Eindhoven. Înainte de



Olanda: Eredivisie 16.04.2018 - 14:46
PSV Eindhoven, pentru a 24-a oară campioană a Olandei PSV Eindhoven a cucerit titlul de campioană a Olandei la fotbal pentru a 24-a oară în istoria sa, duminică, după ce a învins-o pe a doua clasată, Ajax Amsterdam, cu scorul de 3-0, la Eindhoven, într-o partidă din etapa a


Olanda: Eredivisie 06.02.2018 - 18:24
Ronald Koeman este noul selecţioner al Olandei Ronald Koeman a fost numit marţi selecţioner al naţionalei de fotbal a Olandei, semnând un contract pe 4 ani, el urmând să se afle pe banca tehnică şi la Cupa Mondială din 2022, a anunţat Federaţia olandeză.   În vârstă de 54


Olanda: Eredivisie 22.01.2018 - 14:19
Robin van Persie revine după 14 ani la Feyenoord Internaţionalul olandez Robin van Persie, fostul atacant al echipelor Arsenal Londra şi Manchester United, revine după 14 ani la clubul la care s-a lansat ca fotbalist, Feyenoord Rotterdam, a anunţat luni gruparea din prima ligă a campionatului Olandei. În vârstă de


Olanda: Eredivisie 09.11.2017 - 14:07
Dick Advocaat renunță la postul de selecționer al Olandei după meciul cu România Dick Advocaat a anunțat că se va retrage din postul de selecționer al naționalei Olandei după meciurile amicale pe care "Portocala mecanică" se va disputa luna acesta, cu Scoția și România, a anunțat tehnicianul batav, citat de agenția olandeză ANP.   În


Olanda: Eredivisie 01.06.2017 - 08:15
Olanda a învins Maroc, scor 2-1, într-un meci amical Echipa naţională a Olandei, aflată la prima partidă de la revenirea lui Dick Advocaat în postul de selecţioner, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), reprezentativa Marocului, într-un meci amical disputat la Agadir.   Golurile învingătorilor au fost marcate


Olanda: Eredivisie 15.05.2017 - 08:15
Feyenoord, pentru a 15-a oară campioană după o triplă reușită de Kuyt Feyenoord Rotterdam a devenit campioană a Olandei pentru a 15-a oară în istoria sa, după victoria de duminică în fața lui Heracles Almelo, cu scorul de 3-1, grație unei triple a lui Dirk Kuyt.   Feyenoord, care evoluează pe arena "De Kuip",


Olanda: Eredivisie 14.05.2017 - 17:37
Olanda: Eredivisie - Etapa 33 Duminica 14 mai 2017   14.05.2017, 15:30 ADO Den Haag - SBV Excelsior 4 - 1 (3-1) Au marcat: 1-0 Becker (8), 1-1 Fortes (20), 2-1 Haenaar (25), 3-1 El Khayati (33), 4-1 Kanon (65)   14.05.2017, 15:30 AZ Alkmaar - FC Utrecht 2 - 3 (0-2) Au


Olanda: Eredivisie 07.05.2017 - 17:35
Olanda: Eredivisie - Etapa 33 Duminica 7 mai 2017   07.05.2017, 15:30 AFC Ajax - Go Ahead Eagles 4 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Kluivert (24), 2-0 Dolberg (29), 3-0 de Jong (48), 4-0 Cassierra (71)   07.05.2017, 15:30 FC Groningen - PSV Eindhoven 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Mahi


Olanda: Eredivisie 01.05.2017 - 14:50
Dick Advocaat va fi numit selectioner al Olandei Dick Advocaat va fi numit selecţioner al Olandei. El va pregăti naţionala olandeză pentru a treia oară.    Advocaat va fi numit după ce Louis van Gaal, Ronald Koeman, Frank de Boer, Henk ten Câte şi Roger Schmidt au refuzat să preia


Olanda: Eredivisie 26.04.2017 - 14:31
Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele lui Johan Cruyff Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele fostului internaţional olandez Johan Cruyff, decedat în martie 2016.   Amsterdam ArenA, cu o capacitate de 51.000 de locuri, se va numi "Johan-Cruyff ArenA", în memoria fostului fotbalist care marţi ar fi împlinit 70 de


Olanda: Eredivisie 23.04.2017 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 32 Vineri 21 aprilie 2017   21.04.2017, 21:00 SC Heerenveen - Willem II Tilburg 1 - 0 (1-0) A marcat: 1-0 Larsson (40)   Sambata 22 aprilie 2017   22.04.2017, 19:30 NEC Nijmegen - SBV Excelsior Au marcat:    22.04.2017, 20:45 AZ Alkmaar - FC Twente Au marcat:    22.04.2017, 20:45 PEC Zwolle - Heracles Almelo Au marcat:    22.04.2017, 21:45 Go


Olanda: Eredivisie 16.04.2017 - 19:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 31 Vineri 14 aprilie 2017   14.04.2017, 21:00 Heracles Almelo - AZ Alkmaar 1 - 2 (0-0) Au marcat: 0-1 Weghrost (53), 0-2 Jahanbakhsh (82), 1-2 Kuwas (90+2)   Sambata 15 aprilie 2017   15.04.2017, 19:30 Roda Kerkrade - Sparta Rotterdam Au marcat:    15.04.2017, 20:45 ADO Den Haag - PSV Eindhoven Au marcat:    15.04.2017, 20:45 SBV


Olanda: Eredivisie 09.04.2017 - 19:47
Vineri 7 aprilie 2017   07.04.2017, 21:00 Sparta Rotterdam - SBV Excelsior 2 - 3 (1-2) Au marcat: 1-0 Koolwijk (10 autogol), 1-1 Hasselbaink (24), 1-2 Elbers (44), 1-3 Hasselbaink (48), 2-3 Pusic (87)   Sambata 8 aprilie 2017   08.04.2017, 19:30 Vitesse Arnhem - SC Heerenveen Au marcat:    08.04.2017, 20:45 ADO


Olanda: Eredivisie 02.04.2017 - 19:45
Sambata 1 aprilie 2017   01.04.2017, 19:30 AZ Alkmaar - FC Groningen 0 - 0 (0-0)   01.04.2017, 19:30 PEC Zwolle - SBV Excelsior 1 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Warmerdam (26), 1-1 Bruins (34)   01.04.2017, 20:45 Sparta Rotterdam - PSV Eindhoven 0 - 2 (0-2) Au marcat: 0-1


Olanda: Eredivisie 27.03.2017 - 11:04
Danny Blind Selecționerul naționalei de fotbal a Olandei, Danny Blind, a fost demis, duminică, după înfrângerea suferită de "portocala mecanică" în fața Bulgariei (0-2), în preliminariile Cupei Mondiale din 2018, a anunțat federația batavă.   Blind (55 ani) era selecționerul Olandei din iulie 2015,


Olanda: Eredivisie 20.03.2017 - 12:32
kluivert justin Justin Kluivert, în vârstă de 17 ani, a înscris primul său gol ca jucător profesionist sub culorile clubului Ajax Amsterdam, duminică, în fața echipei Excelsior Rotterdam într-un meci din etapa a 27-a a campionatului de fotbal al Olandei, la zece


Olanda: Eredivisie 19.03.2017 - 19:46
Vineri 17 martie 2017   17.03.2017, 21:00 Roda Kerkrade - FC Twente 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 Jensen (30), 0-2 Jensen (43), 0-3 Unal (77)   Sambata 18 martie 2017   18.03.2017, 19:30 FC Groningen - Willem II Tilburg 1 - 1 (0-0) Au marcat: 1-0 Jenssen (49),


Olanda: Eredivisie 12.03.2017 - 19:47
Vitesse Arnhem - Sparta Rotterdam 5 - 0, ADO Den Haag - NEC Nijmegen 1 - 0, Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven 1 - 3, Heracles Almelo - FC Utrecht 2 - 1, SBV Excelsior - SC Heerenveen 4 - 1, Willem II Tilburg - PEC Zwolle 2 - 0, Feyenoord - AZ Alkmaar 5 - 2, Roda Kerkrade - FC Groningen 3 - 1, AFC Ajax - FC Twente 3 - 0


Olanda: Eredivisie 05.03.2017 - 19:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 25 SC Heerenveen - Go Ahead Eagles 2 - 2, FC Twente - Willem II Tilburg 2 - 1, PSV Eindhoven - Roda Kerkrade 4 - 0, PEC Zwolle - Vitesse Arnhem 3 - 1, AZ Alkmaar - SBV Excelsior 1 - 1, Sparta Rotterdam - Feyenoord 1 - 0, FC Groningen - AFC Ajax 1 - 1, FC Utrecht - ADO Den Haag 1 - 1, NEC Nijmegen - Heracles Almelo 3 - 1


Olanda: Eredivisie 26.02.2017 - 19:46

ADO Den Haag - FC Twente 1 - 1, FC Groningen - FC Utrecht 2 - 3, NEC Nijmegen - Sparta Rotterdam 0 - 1, SBV Excelsior - Willem II Tilburg 0 - 2, SC Heerenveen - Roda Kerkrade 3 - 0, Go Ahead Eagles - Vitesse Arnhem 1 - 3, AZ Alkmaar - PEC Zwolle 1 - 1, Feyenoord - PSV Eindhoven 2 - 1, AFC Ajax - Heracles Almelo 4 - 1




Olanda: Eredivisie 19.02.2017 - 19:46

Roda Kerkrade - Go Ahead Eagles 1 - 0, FC Twente - SC Heerenveen 1 - 0, Heracles Almelo - SBV Excelsior 4 - 0, PSV Eindhoven - NEC Nijmegen 3 - 1, FC Utrecht - PEC Zwolle 3 - 1, Willem II Tilburg - AZ Alkmaar 1 - 1, Sparta Rotterdam - FC Groningen 2 - 2, Vitesse Arnhem - AFC Ajax 0 - 1,
ADO Den Haag - Feyenoord 0 - 1




Olanda: Eredivisie 12.02.2017 - 19:49
ZEC Zwolle - NEC Nijmegen 2 - 0, Heracles Almelo - Roda Kerkrade 2 - 2, Feyenoord - FC Groningen 2 - 0, Go Ahead Eagles - ADO Den Haag 3 - 1, Vitesse Arnhem - Willem II Tilburg 0 - 2, SBV Excelsior - FC Twente 1 - 1, AFC Ajax - Sparta Rotterdam 2 - 0, SC Heerenveen - AZ Alkmaar 1 - 2, PSV Eindhoven - FC Utrecht 3 - 0


Olanda: Eredivisie 05.02.2017 - 19:47
ADO Den Haag - Vitesse Arnhem 0 - 2, NEC Nijmegen - Go Ahead Eagles 1 - 2, AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 2 - 4, Willem II Tilburg - Heracles Almelo 1 - 3, FC Groningen - SBV Excelsior 1 - 1, Roda Kerkrade - AFC Ajax 0 - 2, FC Twente - Feyenoord 0 - 2, Sparta Rotterdam - PEC Zwolle 2 - 3, FC Utrecht - SC Heerenveen 1 - 0


Olanda: Eredivisie 29.01.2017 - 19:46
Willem II Tilburg - Sparta Rotterdam 3 - 2, Go Ahead Eagles - FC Utrecht 0 - 1, Heracles Almelo - PSV Eindhoven 1 - 2, Roda Kerkrade - SBV Excelsior 4 - 0, SC Heerenveen - FC Groningen 0 - 0, AFC Ajax - ADO Den Haag 3 - 0, PEC Zwolle - FC Twente 1 - 2, Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 2 - 1, Feyenoord - NEC Nijmegen 4 - 0


Olanda: Eredivisie 22.01.2017 - 19:46
FC Twente - Heracles Almelo 1 - 0, AZ Alkmaar - Sparta Rotterdam 1 - 1, ADO Den Haag - PEC Zwolle 1 - 2, Feyenoord - Willem II Tilburg 1 - 0, FC Groningen - Vitesse Arnhem 1 - 1, FC Utrecht - AFC Ajax 0 - 1, NEC Nijmegen - Roda Kerkrade 2 - 0, SBV Excelsior - Go Ahead Eagles 1 - 1, PSV Eindhoven - SC Heerenveen 4 - 3


Olanda: Eredivisie 15.01.2017 - 19:46
Roda Kerkrade - Feyenoord 0 - 2 Go Ahead Eagles - AZ Alkmaar 1 - 3, SC Heerenveen - ADO Den Haag 2 - 0, Heracles Almelo - FC Groningen 1 - 4, PSV Eindhoven - SBV Excelsior 2 - 0, Sparta Rotterdam - FC Utrecht 1 - 2, Roda Kerkrade - Feyenoord 0 - 2, PEC Zwolle - AFC Ajax 1 - 3, Vitesse Arnhem - FC Twente 3 - 1, Willem II Tilburg - NEC Nijmegen 0 - 1


Olanda: Eredivisie 18.12.2016 - 19:48
Willem II Tilburg - SC Heerenveen 2 - 1, Roda Kerkrade - FC Utrecht 0 - 0, Feyenoord - Vitesse Arnhem 3 - 1, FC Twente - AZ Alkmaar 1 - 2, SBV Excelsior - NEC Nijmegen 2 - 2, ADO Den Haag - Sparta Rotterdam 1 - 0, FC Groningen - Go Ahead Eagles 1 - 1, Heracles Almelo - PEC Zwolle 3 - 0, AFC Ajax - PSV Eindhoven 1 - 1


Olanda: Eredivisie 11.12.2016 - 19:49
FC Groningen - Roda Kerkrade 2 - 0, NEC Nijmegen - ADO Den Haag 3 - 0, PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles 1 - 0, SC Heerenveen - SBV Excelsior 2 - 1, PEC Zwolle - Willem II Tilburg 0 - 0, Sparta Rotterdam - Vitesse Arnhem 0 - 1, AZ Alkmaar - Feyenoord 0 - 4, FC Utrecht - Heracles Almelo 2 - 0, FC Twente - AFC Ajax 1 - 0


Olanda: Eredivisie 04.12.2016 - 19:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 15 Heracles Almelo - NEC Nijmegen 2 - 0, Go Ahead Eagles - SC Heerenveen 1 - 3, Roda Kerkrade - PSV Eindhoven 0 - 0, SBV Excelsior - AZ Alkmaar 3 - 3, Vitesse Arnhem - PEC Zwolle 3 - 1, ADO Den Haag - FC Utrecht 0 - 2, Feyenoord - Sparta Rotterdam 6 - 1, Willem II Tilburg - FC Twente 0 - 0, AFC Ajax - FC Groningen 2 - 0


Olanda: Eredivisie 27.11.2016 - 19:46
Go Ahead Eagles - Willem II Tilburg 0 - 1, Vitesse Arnhem - SBV Excelsior 2 - 2, PEC Zwolle - FC Groningen 0 - 4, PSV Eindhoven - ADO Den Haag 3 - 1, NEC Nijmegen - FC Twente 3 - 2, Sparta Rotterdam - Roda Kerkrade 2 - 2, AZ Alkmaar - Heracles Almelo 5 - 1, SC Heerenveen - AFC Ajax 0 - 1, FC Utrecht - Feyenoord 3 - 3


Olanda: Eredivisie 20.11.2016 - 19:46
Heracles Almelo - Go Ahead Eagles 2 - 1, SC Heerenveen - Vitesse Arnhem 1 - 1, Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 0 - 0, FC Groningen - ADO Den Haag 2 - 1, SBV Excelsior - Sparta Rotterdam 3 - 2, Roda Kerkrade - AZ Alkmaar 1 - 1, AFC Ajax - NEC Nijmegen 5 - 0, FC Twente - FC Utrecht 1 - 1, Feyenoord - PEC Zwolle 3 - 0


Olanda: Eredivisie 06.11.2016 - 19:46
Sparta Rotterdam - SC Heerenveen 3 - 1, ADO Den Haag - Willem II Tilburg 1 - 0, NEC Nijmegen - FC Groningen 1 - 1, PSV Eindhoven - FC Twente 1 - 1, PEC Zwolle - Roda Kerkrade 0 - 0, FC Utrecht - SBV Excelsior 2 - 1, AZ Alkmaar - AFC Ajax 2 - 2, Vitesse Arnhem - Heracles Almelo 1 - 2, Go Ahead Eagles - Feyenoord 1 - 0


Olanda: Eredivisie 30.10.2016 - 19:47
FC Twente - Roda Kerkrade 0 - 0, Willem II Tilburg - FC Groningen 2 - 1, Heracles Almelo - Sparta Rotterdam 2 - 2, Vitesse Arnhem - PSV Eindhoven 0 - 2, AFC Ajax - SBV Excelsior 1 - 0, PEC Zwolle - Go Ahead Eagles 3 - 1, FC Utrecht - NEC Nijmegen 1 - 1, Feyenoord - SC Heerenveen 2 - 2, ADO Den Haag - AZ Alkmaar 0 - 1


Olanda: Eredivisie 23.10.2016 - 19:45
SBV Excelsior - PEC Zwolle 0 - 2, Go Ahead Eagles - FC Twente 0 - 2, PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam 1 - 0, Roda Kerkrade - ADO Den Haag 1 - 1, Willem II Tilburg - FC Utrecht 0 - 1, NEC Nijmegen - Vitesse Arnhem 1 - 1, FC Groningen - AZ Alkmaar 2 - 0, Feyenoord - AFC Ajax 1 - 1, SC Heerenveen - Heracles Almelo 3 - 1


Olanda: Eredivisie 16.10.2016 - 23:46
FC Utrecht - Go Ahead Eagles 3 - 0, Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg 2 - 2, PSV Eindhoven - Heracles Almelo 1 - 1, AZ Alkmaar - Vitesse Arnhem 2 - 2, FC Groningen - SC Heerenveen 0 - 3, FC Twente - PEC Zwolle 2 - 2, NEC Nijmegen - Feyenoord 1 - 2, SBV Excelsior - Roda Kerkrade 0 - 1, ADO Den Haag - AFC Ajax 0 - 2


Olanda: Eredivisie 02.10.2016 - 19:42
PEC Zwolle - ADO Den Haag 2 - 1, Vitesse Arnhem - FC Groningen 2 - 1, Roda Kerkrade - NEC Nijmegen 0 - 1, SC Heerenveen - PSV Eindhoven 1 - 1, Go Ahead Eagles - SBV Excelsior 3 - 0, AFC Ajax - FC Utrecht 3 - 2, Heracles Almelo - FC Twente 1 - 1, Willem II Tilburg - Feyenoord 0 - 2, Sparta Rotterdam - AZ Alkmaar 1 - 1


Olanda: Eredivisie 25.09.2016 - 19:46
ADO Den Haag - SC Heerenveen 0 - 3, FC Groningen - Heracles Almelo 0 - 0, AFC Ajax - PEC Zwolle 5 - 1, AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 2 - 2, SBV Excelsior - PSV Eindhoven 1 - 3, NEC Nijmegen - Willem II Tilburg 0 - 0, FC Twente - Vitesse Arnhem 2 - 1, FC Utrecht - Sparta Rotterdam 2 - 0, Feyenoord - Roda Kerkrade 5 - 0


Olanda: Eredivisie 18.09.2016 - 19:47
FC Utrecht - FC Groningen 1 - 5, FC Twente - ADO Den Haag 4 - 1, Roda Kerkrade - SC Heerenveen 0 - 3, Vitesse Arnhem - Go Ahead Eagles 2 - 0, Willem II Tilburg - SBV Excelsior 1 - 1, Sparta Rotterdam - NEC Nijmegen 2 - 0, PEC Zwolle - AZ Alkmaar 0 - 2, PSV Eindhoven - Feyenoord 0 - 1, Heracles Almelo - AFC Ajax 0 - 2


Olanda: Eredivisie 17.09.2016 - 10:35
Arbitraj video in Cupa Olandei, o premiera intr-o competitie oficiala Federația olandeză de fotbal (KNVB) va utiliza pentru prima dată arbitrajul video, miercuri, într-un meci din Cupa Olandei, o premieră într-o competiție oficială. "Va fi primul test de acest gen în cursul unei partide în cadrul unei competiții oficiale", a declarat Hans van Kastel.


Olanda: Eredivisie 11.09.2016 - 18:46
AZ Alkmaar - Willem II Tilburg 2 - 0, PEC Zwolle - FC Utrecht 1 - 1, NEC Nijmegen - PSV Eindhoven 0 - 4, SBV Excelsior - Heracles Almelo 3 - 1, SC Heerenveen - FC Twente 3 - 1, Feyenoord - ADO Den Haag 3 - 1, FC Groningen - Sparta Rotterdam 1 - 1, Go Ahead Eagles - Roda Kerkrade 2 - 0, AFC Ajax - Vitesse Arnhem 1 - 0


Olanda: Eredivisie 28.08.2016 - 19:48
Olanda: Eredivisie - Etapa 4 Vitesse Arnhem - FC Utrecht 1 - 1, Willem II Tilburg - Roda Kerkrade 0 - 0, Feyenoord - SBV Excelsior 4 - 1, SC Heerenveen - PEC Zwolle 1 - 0, FC Twente - Sparta Rotterdam 3 - 1, PSV Eindhoven - FC Groningen 0 - 0, ADO Den Haag - Heracles Almelo 1 - 1, Go Ahead Eagles - AFC Ajax 0 - 3, AZ Alkmaar - NEC Nijmegen 2 - 0


Olanda: Eredivisie 22.08.2016 - 08:15
Ruud Gullit a acceptat sa faca parte din staff-ul tehnic al Olandei Antrenorul Ruud Gullit a acceptat să facă parte din staff-ul selecționatei de fotbal a Olandei și îi va da o mână de ajutor selecționerului Danny Blind. Gullit, 53 ani, cu 66 selecții pentru naționala batavă și campion european în 1988, urmează să semneze un contract până la CM 2018 din Rusia. El îi va lua...


Olanda: Eredivisie 21.08.2016 - 19:47
SBV Excelsior - ADO Den Haag 1 - 2, Roda Kerkrade - Vitesse Arnhem 0 - 1, AFC Ajax - Willem II Tilburg 1 - 2, PEC Zwolle - PSV Eindhoven 0 - 4, NEC Nijmegen - SC Heerenveen 2 - 1, FC Groningen - FC Twente 3 - 4, FC Utrecht - AZ Alkmaar 1 - 2, Sparta Rotterdam - Go Ahead Eagles 1 - 0, Heracles Almelo - Feyenoord 0 - 1


Olanda: Eredivisie 14.08.2016 - 19:47
SC Heerenveen - FC Utrecht 2 - 2, SBV Excelsior - FC Groningen 2 - 0, AFC Ajax - Roda Kerkrade 2 - 2, Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 1 - 2, PEC Zwolle - Sparta Rotterdam 0 - 3, Heracles Almelo - Willem II Tilburg 3 - 1, Feyenoord - FC Twente 2 - 0, Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen 2 - 2, PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 1 - 0


Olanda: Eredivisie 11.08.2016 - 08:00
Bertrand Traore va juca la Ajax Amsterdam În vârstă de 20 de ani, internaţionalul din Burkina Faso, Bertrand Traoré, care a debutat pentru Chelsea în Premier League în decembrie 2015, va juca pentru Ajax Amsterdam, anunţă presa din Olanda. Traoré a fost dorit de noul antrenor al echipei Ajax Amsterdam, Peter Bosz, după ce polonezul Arek Milik s-a...


Olanda: Eredivisie 07.08.2016 - 19:47
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 NEC Nijmegen - PEC Zwolle 1 - 1, ADO Den Haag - Go Ahead Eagles 3 - 0, FC Twente - SBV Excelsior 1 - 2, FC Utrecht - PSV Eindhoven 1 - 2, Willem II Tilburg - Vitesse Arnhem 1 - 4, FC Groningen - Feyenoord 0 - 5, AZ Alkmaar - SC Heerenveen 2 - 2, Sparta Rotterdam - AFC Ajax 1 - 3, Roda Kerkrade - Heracles Almelo 1 - 1


Olanda: Eredivisie 05.06.2016 - 08:15
Amical: Austria - Olanda 0-2 Echipa de fotbal a Austriei a fost întrecută de formația Olandei cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă, la Viena, în ultima partidă de verificare a gazdelor înaintea debutului la Euro 2016. După erorile defensive în partidele anterioare, Austria a continuat să dea rateuri în apărare și a încasat gol după doar nouă minute...




Top News

-FC Argeș a depus dosarul de licențiere pentru Liga 1

-Dinamo Bucuresti in 2012-13

-Dinamo Bucuresti in 2011-12

-COVID-19 le-a diminuat salariile fotbaliştilor

-Remember: România - Polonia 1995

-Lumea fotbalului s-a mobilizat împotriva coronavirusului

-Când am putea avea din nou fotbal, ce campionate au fost oprite și unde se mai joacă




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alberto Rodríguez
Mexic
46 ani

Alberto Zaccheroni
Italia
67 ani

Amr Zaki
Egipt
37 ani

Arrigo Sacchi
Italia
74 ani

Bojan Jović
Serbia
38 ani

Christian Schulz
Germania
37 ani

Clarence Seedorf
Olanda
44 ani

Cristiano Doni
Italia
47 ani

Dan Săndulescu
România
35 ani

Daniel Lafferty
Irlanda de Nord
32 ani

David N'Gog
Franța
31 ani

Dieter Müller
Germania
66 ani

Florin Dan
România
41 ani

Franco Zennaro
Belgia
27 ani

Giancarlo Antognoni
Italia
66 ani

Guilherme
Brazilia
30 ani

Hamid Estili
Iran
53 ani

Haminu Dramani
Ghana
34 ani

Helmuth Duckadam
România
61 ani

Itamar Dos Santos
Brazilia
42 ani

Ladislav Kačáni
Cehoslovacia
89 ani

Lorenzo Petroni
Italia
28 ani

Marco Rossi
Italia
42 ani

Marin Tudorache
România
52 ani

Mihăiță Gheorghe
România
37 ani

Miloš Malović
Serbia
31 ani

Olimpiu Bucur
România
31 ani

Paolo Conti
Italia
70 ani

Róbert Vittek
Slovacia
38 ani

Sergiu Negruț
România
27 ani

T a d e u
Brazilia
34 ani

T i t a
Brazilia
62 ani

Toto Tamuz
Israel
32 ani

Vitorino Antunes
Portugalia
33 ani

Vladimir Bestchastnykh
Rusia
46 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017