Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


America de Sud 24.06.2013 - 00:21

Cupa Confederatiilor: Uruguay a invins Tahiti si a ajuns in semifinale

Uruguay 8-0 Tahiti

Naționala de fotbal a Uruguayului a obținut, duminică seară, calificarea în semifinalele la Cupa Confederațiilor, după ce a învins, cu scorul de 8-0, la Recife, reprezentativa statului Tahiti, în ultimul meci din Grupa B.

Abel Hernández a marcat patru dintre golurile sud-americanilor, în minutele 2, 24, 45 și 67 (penalty), iar celelalte reușite au fost semnate de  Diego Pérez 27, Nicolás Lodeiro 61 și Luis Suárez 82, 90 Vedeta Cavani nu a jucat la selecționata antrenată de Oscar Tabarez.

Scotti , de la învingători, în minutul 51 și Ludivion de la Tahiti, în minutul 59, au fost eliminați. În semifinale, Uruguay va întâlni selecționata țării-gazdă, Brazilia.

23 iunie 2013, ora 22:00 - Recife (Itaipava Arena Pernambuco)

Uruguay 8-0 Tahiti
Au marcat: Abel Hernández 2, 24, 45, 67 (k), Diego Pérez 27, Nicolás Lodeiro 61, Luis Suárez 82, 90

Uruguay: 23. Martín Silva - 13. Matías Aguirregaray, 4. Sebastián Coates, 19. Andrés Scotti - 8. Sebastián Eguren, 5. Walter Gargano, 15. Diego Pérez, 6. Álvaro Pereira - 14. Nicolás Lodeiro, 11. Abel  Hernández, 18. Gastón Ramírez (69, 9. Luis Suárez).

Tahiti: 22. Gilbert Meriel - 19. Vincent Simon, 4. Teheivarii Ludivion, 10. Nicolas Vallar, 17. Jonathan Tehau, 16. Ricky Aitamai (53, 12. Edson Lemaire) - 6. Henri Caroine, 3. Marama Vahirua, 21. Samuel  Hnanyine (88, 18. Yohann Tihoni), 13. Steevy Chong Hue - 15. Lorenzo Tehau (71, 11. Stanley Atani).

Cartonașe galbene: Scotti, Gargano - Ludivion, Vallar, Chong Hue.

Cartonașe roșii: Andrés Scotti (min. 51) - Teheivarii Ludivion (min. 59).

Arbitru: Pedro Proença (Portugalia).






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: uruguay    tahiti    confederatiilor    cupa    semifinale    brazilia    cavani   

Comenteaza

Ultimele stiri - America de Sud

Gonzalo Higuaín şi-a anunţat retragerea din selecţionata Argentinei

Atacantul Gonzalo Higuaín, care a evoluat de 75 de ori pentru naţionala Argentinei, a anunţat că pune capăt carierei sale internaţionale, explicând că ciclul său...

Maradona, convins că noul selecţioner "Tata" Martino va aduce multe victorii Mexicului

Argentinianul Diego Armando Maradona, antrenorul echipei de fotbal Dorados de Sinaloa din campionatul Mexicului, este convins că Gerardo "Tata" Martino, compatriotul său, va...

Stadionul Monumental, arhiplin când jucătorii lui River Plate au prezentat Copa Libertadores

Stadionul "Monumental" din Buenos Aires, privat de finala retur a Copei Libertadores din cauza violenţelor comise de fani, a fost arhiplin duminică, în ziua...

River Plate, locul 3 la Cupa Mondială a cluburilor

Echipa argentiniană River Plate s-a clasat pe locul al treilea la Cupa Mondială a cluburilor de fotbal, după ce a învins formaţia japoneză Kashima Antlers cu scorul de 4-0 (1-0),...

Atletico Paranaense a câştigat Copa Sudamericana la loviturile de departajare

Echipa braziliană de fotbal Atletico Paranaense a cucerit primul trofeu internaţional din istoria sa de 94 ani, învingând cu 4-3, la loviturile de departajare, formaţia...

Copa Libertadores: Argentina, cu 25 de titluri, s-a distanţat faţă de Brazilia (18)

Argentina, care a câştigat duminică al 25-lea său titlu din Copa Libertadores la fotbal, graţie succesului echipei River Plate, şi-a consolidat statutul de ţară cu cele mai multe victorii...

River Plate a câştigat Copa Libertadores, după prelungiri

Echipa de fotbal River Plate a câştigat Copa Libertadores 2018, după ce a învins cu scorul de 3-1, după prelungiri, formaţia Boca Juniors, în manşa secundă a...

Copa Libertadores - CONMEBOL a respins recursul clubului Boca Juniors

Confederaţia sud-americană de fotbal (CONMEBOL) a respins recursul clubului Boca Juniors, care solicita victoria la masa verde în faţa rivalei argentiniene River Plate, din cauza...

Pele îl consideră pe Maradona mai bun decât Messi şi îl critică pe Neymar

Legenda fotbalului brazilian Edson Arantes do Nascimento, supranumit ''Pele'', a declarat într-un interviu acordat cotidianului Folha de Sao Paulo că argentinianul Diego Maradona este...

River Plate nu vrea să joace pe Santiago Bernabéu returul finalei Copei Libertadores

Clubul River Plate a respins decizia de programare a returului finalei Copei Libertadores pe stadionul Santiago Bernabéu din Madrid, după ce meciul cu Boca Juniors a fost...

Amical: Argentina - Mexic 2-0

Naţionala de fotbal a Argentinei, lipsită de vedetele sale Lionel Messi, Sergio Aguero şi Angel Di Maria, a învins-o cu scorul de 2-0 pe cea a Mexicului într-un meci de...




Top News

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

-Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Antoine Griezmann va pleca de la Atletico Madrid: Este momentul pentru noi provocări

-Real Madrid il va transfera pe Eden Hazard de la Chelsea




Care este echipa ta preferată din America de Sud?
CA Boca Juniors
FC São Paulo
Peñarol Montevideo
Deportivo Colo-Colo
Botafogo Rio de Janeiro
Independiente Avellaneda
Olimpia Asunción
CA River Plate
Palmeiras São Paulo
San Lorenzo de Almagro
Flamengo Rio de Janeiro
Argentinos Juniors
Nacional Montevideo
Internacional Porto Alegre
Grêmio Porto Alegre
Independiente Medellín
Cruzeiro Belo Horizonte
FC Santos
Deportivo Quito
CR Vasco da Gama
  » rezultate   » arhiva

Care este echipa națională cu care simpatizezi din America de Sud?
Argentina
Brazilia
Uruguay
Paraguay
Columbia
Peru
Ecuador
Chile
Bolivia
Venezuela
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

"Edimar" Curitiba
Brazilia
33 ani

Adrian Nalați
România
36 ani

Andrei Puscaș
România
30 ani

Dušan Kuciak
Slovacia
34 ani

F. Omam-Biyik
Camerun
53 ani

FIFA

115 ani

George Florescu
România
35 ani

Mario Mandžukić
Croația
33 ani

Mike Temwanjera
Zimbabwe
37 ani

Nuno Gomes
Portugalia
39 ani

POLONIA BYTOM
Polonia
74 ani

Quinton Fortune
Africa de Sud
42 ani

Uwe Rahn
Germania
57 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
17.05.2019 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
18.05.2019 CSM Politehnica Iași FC Hermannstadt C
18.05.2019 Concordia Chiajna Dinamo București C
19.05.2019 FC Voluntari Dunărea Călărași C


1. Dinamo București 41
2. Gaz Metan Mediaș 39
3. FC Botoșani 35
4. CSM Politehnica Iași 30
5. FC Voluntari 27
6. FC Hermannstadt 24
7. Dunărea Călărași 22
8. Concordia Chiajna 16
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
18.05.2019 FC Argeș Pitești UTA Arad C
18.05.2019 ASU Politehnica Timişoara CS Balotești C
18.05.2019 Luceafărul Oradea SSC Farul Constanţa C
18.05.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti Dacia Unirea Brăila C
19.05.2019 CS Mioveni Ripensia Timișoara C
19.05.2019 Aerostar Bacău Academica Clinceni C
19.05.2019 Energeticianul Petroşani Pandurii Târgu-Jiu C
19.05.2019 Chindia Târgoviște Metaloglobus București C
20.05.2019 Petrolul Ploiești
0 - 0
ACS Poli Timișoara   C
21.05.2019 Universitatea Cluj
20:30
FC Snagov   C


1. Chindia Târgoviște 82
2. Academica Clinceni 81
3. Universitatea Cluj 73
4. Petrolul Ploiești 71
5. FC Snagov 67
6. FC Argeș Pitești 65
7. CS Mioveni 53
8. Luceafărul Oradea 49
9. UTA Arad 47
10. ASU Politehnica Timişoara 46
11. Metaloglobus București 46
12. SSC Farul Constanţa 44
13. ASC Daco-Getica Bucureşti 43
14. Ripensia Timișoara 43
15. Pandurii Târgu-Jiu 41
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 35
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
17.05.2019 Metalul Buzău CSM Pașcani C
17.05.2019 Şomuz Fălticeni FC Botoşani II C
18.05.2019 Oțelul Galați CSM Râmnicu-Sărat C
18.05.2019 Sporting Liești Știința Miroslava C
18.05.2019 KSE Târgu-Secuiesc Sănătatea Darabani C
18.05.2019 CSM Roman
-
Ceahlăul Piatra-Neamț   C
18.05.2019 Foresta Suceava Gloria Buzău C
18.05.2019 CSM Foșcani Bucovina Rădăuți C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 54
3. Oțelul Galați 53
4. CSM Foșcani 49
5. Foresta Suceava 49
6. Știința Miroslava 47
7. Metalul Buzău 42
8. Sporting Liești 37
9. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
10. KSE Târgu-Secuiesc 34
11. Şomuz Fălticeni 26
12. CSM Pașcani 25
13. FC Botoşani II 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro