Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Turcia: Super Lig 24.04.2017 - 22:06

Turcia: Super Lig - Etapa 28

Turcia: Super Lig - Etapa 28
Vineri 21 aprilie 2017
 
21.04.2017, 20:00
Kardemir Karabükspor - Kasımpaşa SK 0 - 0 (0-0)
 
21.04.2017, 20:00
Konyaspor - Gaziantepspor 1 - 2 (1-1)
Au marcat: 0-1 Kangwa (28), 1-1 Vukovic (45 penalty), 1-2 Demir (53)
 
Sambata 22 aprilie 2017
 
22.04.2017, 13:30
Rizespor - Istanbul Basaksehir 3 - 3 (1-1)
Au marcat: 0-1 Erdem (15), 1-1 Koc (42), 2-1 Caicara (60 autogol), 2-2 Pektemek (71), 2-3 Belozoglu (90+1 penalty), 3-3 Cek (90+4 penalty)
 
22.04.2017, 16:00
Alanyaspor - Osmanlispor FK 0 - 1 (0-0)
A marcat: 0-1 Webo (69)
 
22.04.2017, 19:00
Antalyaspor - Trabzonspor 0 - 3 (0-0)
Au marcat: 0-1 Rodallega (51), 0-2 Demirok (54), 0-3 Rodallega (65)
 
22.04.2017, 19:00
Genclerbirligi - Kayserispor 2 - 1 (2-1)
Au marcat: 1-0 Gurler (23), 2-0 Gurler (33), 2-1 Turuc (37 penalty)
 
Duminica 23 aprilie 2017
 
23.04.2017, 13:30
Akhisar Bld. - Bursaspor 5 - 1 (4-1)
Au marcat: 0-1 Batalla (13), 1-1 Adin (14), 2-1 Yumlu (21), 3-1 Cikalleshi (24), 4-1 Vaz Te (28), 5-1 Adin (77)
 
23.04.2017, 19:00
Galatasaray SK - Fenerbahçe SK 0 - 1 (0-0)
A marcat: 0-1 Souza (90+1)
 
Luni 24 aprilie 2017
 
24.04.2017, 20:00
Besiktas JK - Adanaspor 3 - 2 (1-1)
Au marcat: 1-0 Aboubakar (11), 1-1 Roni (24), 2-1 Talisca (52), 2-2 Gueye (66), 3-2 Tosic (80)
 
 
Etapa viitoare (29.04.2017)
Kardemir Karabükspor - Kasimpasa SK
Konyaspor - Gaziantepspor
Rizespor - Istanbul Basaksehir
Alanyaspor - Osmanlispor FK
Antalyaspor - Trabzonspor
Genclerbirligi - Kayserispor
Akhisar Bld. - Bursaspor
Galatasaray SK - Fenerbahçe SK
Besiktas JK - Adanaspor






Taguri: Turcia    Super Lig    Etapa 28   

» Clasament Turcia - Super Lig
Comenteaza

Ultimele stiri - Turcia: Super Lig

Internaţionalul ceh Josef Šural, decedat într-un accident de microbuz

Internaţionalul ceh Josef Šural, mijlocaş al echipei de fotbal Alanyaspor (Turcia), a decedat duminică seara într-un accident de microbuz, au anunţat oficialii clubului la...

Takvim: Mircea Lucescu la Beşiktaş de la finalul acestui sezon

Preşedintele clubului Beşiktaş, Fikret Orman, va anunţa după Adunarea Generală din 12 mai faptul că noul antrenor al echipei din Istanbul va fi Mircea Lucescu, susţine cotidianul Takvim....

Şenol Güneş, noul selecţioner al Turciei, în locul lui Mircea Lucescu

Tehnicianul echipei Beşiktaş, Şenol Güneş, va fi noul selecţioner al Turciei, el urmând să preia această funcţie din luna iunie.   În...

Şenol Guneş: Aş vrea să ajung la naţională, dar nu înainte de a-mi expira contractul cu Beşiktaş

Tehnicianul echipei Beşiktaş, Şenol Guneş, despre care site-ul postului NTV a scris că ar urma să preia conducerea tehnică a naţionalei Turciei, a declarat că nu a primit o ofertă...

Cristian Tănase a semnat cu echipa turcă Girensunspor

Clubul Girensunspor, din a doua ligă turcă, a anunţat că a obţinut serviciile mijlocaşului Cristian Tănase, jucătorul român semnând un contract valabil pentru un sezon...

Pepe şi-a reziliat contractul cu Beşiktaş

Fundaşul portughez Pepe şi-a reziliat contractul cu Beşiktaş Istanbul, a anunţat, clubul turc.   Pepe juca la Beşiktaş din 2017 şi avea contract până în...

CNN Turk: Bogdan Stancu părăseşte Bursaspor

Fotbalistul Bogdan Stancu a decis să îşi rezilieze contractul cu gruparea Bursaspor şi deja şi-a luat rămas bun de la colegi, informează cnnturk.com.   Potrivit sursei...

Sabah: Şenol Güneş poate lua locul lui Lucescu la naţionala Turciei dacă se va despărţi de Beşiktaş

Tehnicianul Şenol Güneş poate lua locul lui Mircea Lucescu la naţionala Turciei, dacă se va despărţi de Beşiktaş İstanbul, notează jurnalul Sabah, precizând că...

Phillip Cocu a fost dat afară de la conducerea tehnică a echipei Fenerbahçe

Antrenorul olandez Phillip Cocu a fost demis de la conducerea tehnică a echipei Fenerbahçe, din cauza rezultatelor slabe înregistrate de formaţia din Istanbul.  ...

Fatih Terim şi-a prelungit contractul cu Galatasaray

Antrenorul Fatih Terim şi-a prelungit contractul cu Galatasaray Istanbul, scadent la finalul acestui sezon, informează lequipe.fr.   Noua înţelegere este valabilă...

Atacantul spaniol Alvaro Negredo, de la Beşiktaş la Al Nasr Dubai

Atacantul spaniol Alvaro Negredo (Beşiktaş) a semnat marţi un contract pe două sezoane cu gruparea Al Nasr Dubai (Emiratele Arabe Unite), scrie L'Equipe.   Conform sursei, valoarea...




Top News

-Remember: Romania - Slovacia 1994

-Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 12

-Franta: Ligue 1 - Etapa 13

-Germania: Bundesliga - Etapa 11

-Italia: Seria A - Etapa 12

-Spania: Primera Division - Etapa 13




Care este echipa ta preferată din Turcia?
Beșiktaș
Fenerbahçe
Galatasaray
Trabzonspor
Bursaspor
Sivasspor
Gaziantepspor
Samsunspor
Gençlerbirligi
Kocaelispor
Konyaspor
Altay Izmir
Ankaragücü
Kayserispor
Manisaspor
Orduspor
Kasımpaşa
Bucaspor
Karabükspor
Eskișehirspor
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Iordache
România
38 ani

Cristian Álvarez
Argentina
34 ani

Cristian Soporan
România
44 ani

Daniel Yeboah
Coasta de Fildeș
35 ani

Daouda Mariko
Coasta de Fildeș
38 ani

David Embé
Camerun
46 ani

Diogo Santos
Portugalia
35 ani

Felix Roth
Germania
32 ani

Gheorghe Mulțescu
România
68 ani

Giuseppe Prestia
Italia
26 ani

Iosif Kovacs
România
98 ani

Ivica Dragutinović
Serbia
44 ani

Jeffrey Bruma
Olanda
28 ani

Karel Brückner
Cehia
80 ani

Lucas Barrios
Paraguay
35 ani

Marco Bizot
Olanda
28 ani

Nicolae Stanciu
România
46 ani

Pedro Reyes
Chile
47 ani

Quim
Portugalia
44 ani

Roberto Boninsegna
Italia
76 ani

Silviu Bălace
România
41 ani

Vladimir Božović
Muntenegru
38 ani

Željko Petrović
Yugoslavia
54 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
08.11.2019 Astra Giurgiu FC Voluntari C
08.11.2019 FC Hermannstadt FC Viitorul C
09.11.2019 Academica Clinceni CSM Politehnica Iaşi C
09.11.2019 Chindia Târgoviște Universitatea Craiova C
09.11.2019 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C
10.11.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaş C
10.11.2019 Dinamo București CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 31
2. FC Viitorul 29
3. Astra Giurgiu 28
4. Universitatea Craiova 28
5. Fotbal Club FCSB 27
6. Gaz Metan Mediaş 26
7. FC Botoșani 22
8. CSM Politehnica Iaşi 21
9. Dinamo București 21
10. Chindia Târgoviște 17
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 16
12. Academica Clinceni 14
13. FC Hermannstadt 14
14. FC Voluntari 7
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
08.11.2019 Daco-Getica București
-
CS Mioveni ANULAT C
08.11.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Ripensia Timișoara C
09.11.2019 Concordia Chiajna Sportul Snagov C
09.11.2019 SSC Farul Constanţa Pandurii Târgu-Jiu C
09.11.2019 CSM Reșița Petrolul Ploiești C
09.11.2019 Gloria Buzău Metaloglobus București C
09.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu Dunărea Călărași C
09.11.2019 ASU Poli Timişoara AFK Csíkszereda C
09.11.2019 FC Argeș Pitești UTA Arad C
10.11.2019 Rapid București Universitatea Cluj C


1. CS Mioveni 30
2. UTA Arad 28
3. SSC Farul Constanţa 25
4. Petrolul Ploiești 25
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 24
6. Metaloglobus București 23
7. Rapid București 22
8. FC Argeș Pitești 22
9. Viitorul Târgu-Jiu 21
10. Gloria Buzău 20
11. ASU Poli Timişoara 20
12. Dunărea Călărași 19
13. Concordia Chiajna 19
14. AFK Csíkszereda 18
15. Ripensia Timișoara 18
16. Universitatea Cluj 17
17. CSM Reșița 16
18. Sportul Snagov 8
19. Pandurii Târgu-Jiu 7
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
08.11.2019 Aerostar Bacău Știința Miroslava C
08.11.2019 CSM Foșcani Oțelul Galați C
08.11.2019 FC Botoşani II KSE Târgu-Secuiesc C
08.11.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ Sporting Liești C
08.11.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ Bucovina Rădăuți C
08.11.2019 CSM Pașcani Şomuz Fălticeni C
08.11.2019 CSU Galați CSM Bacău C
08.11.2019 Foresta Suceava Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 33
2. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 28
3. Foresta Suceava 26
4. Bucovina Rădăuți 25
5. Oțelul Galați 25
6. CSM Foșcani 21
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 20
8. Știința Miroslava 17
9. FC Botoşani II 15
10. Şomuz Fălticeni 13
11. Huşana Huşi 13
12. CSU Galați 9
13. CSM Bacău 9
14. Sporting Liești 9
15. KSE Târgu-Secuiesc 8
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
08.11.2019 CS Tunari CSM Medgidia C
08.11.2019 Dacia Unirea Brăila Agricola Borcea C
08.11.2019 Viitorul Ianca CS Afumați C
08.11.2019 Metalul Buzău Unirea Slobozia C
08.11.2019 Recolta Gheorghe Doja Axiopolis Sport Cernavodă C
08.11.2019 Fotbal Club FCSB II CS Făurei C
08.11.2019 Mostiştea Ulmu SC Popeşti Leordeni C
08.11.2019 Poseidon Limanu 2 Mai Înainte Modelu C


1. Unirea Slobozia 30
2. Mostiştea Ulmu 29
3. CS Afumați 27
4. Înainte Modelu 26
5. CS Tunari 24
6. Metalul Buzău 20
7. Viitorul Ianca 19
8. SC Popeşti Leordeni 18
9. CS Făurei 16
10. Poseidon Limanu 2 Mai 11
11. Agricola Borcea 11
12. CSM Medgidia 11
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Dacia Unirea Brăila 7
15. Axiopolis Sport Cernavodă 6
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
08.11.2019 Progresul Spartac București Astra Giurgiu II C
08.11.2019 CSM Alexandria Tractorul Cetate C
08.11.2019 FC Brașov Sporting Roșiori-de-Vede C
08.11.2019 FC Pucioasa Olimpic Cetate Râşnov C
08.11.2019 CS Blejoi Unirea Bascov C
08.11.2019 Vediţa Coloneşti CS Balotești C
08.11.2019 CSM Slatina CS Universitatea Craiova II C
08.11.2019 Flacăra Moreni FC Voluntari II C


1. Progresul Spartac București 25
2. CSM Slatina 25
3. CSM Alexandria 22
4. CS Universitatea Craiova II 21
5. Flacăra Moreni 21
6. Vediţa Coloneşti 20
7. Unirea Bascov 19
8. Olimpic Cetate Râşnov 18
9. CS Blejoi 16
10. FC Voluntari II 15
11. FC Brașov 13
12. CS Balotești 11
13. Astra Giurgiu II 10
14. Tractorul Cetate 10
15. FC Pucioasa 9
16. Sporting Roșiori-de-Vede 8
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
08.11.2019 ACS Poli Timișoara Cetate Deva C
08.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Gloria Lunca Teuz Cernei C
08.11.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CS Hunedoara C
08.11.2019 Progresul Pecica Flacăra Horezu C
08.11.2019 Comunal Dumbrăviţa Universitatea Craiova C
08.11.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii ACSO Filiaşi C
08.11.2019 Viitorul Dăeşti Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
08.11.2019 CS Național Sebiș Șoimii Lipova C


1. Universitatea Craiova 32
2. Progresul Pecica 22
3. Crișul Chișineu-Criș 21
4. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 19
5. Șoimii Lipova 19
6. Comunal Dumbrăviţa 19
7. Fortuna Becicherecu-Mic 19
8. Viitorul Dăeşti 18
9. Flacăra Horezu 17
10. CS Hunedoara 16
11. CS Național Sebiș 14
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 12
13. Cetate Deva 12
14. ACSO Filiaşi 11
15. ACS Poli Timișoara 8
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 5
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
08.11.2019 Unirea Dej Sănătatea Cluj C
08.11.2019 Unirea Alba-Iulia AFC Odorheiu-Secuiesc C
08.11.2019 SCM Zalău Luceafărul Oradea C
08.11.2019 Viitorul Şelimbăr Industria Galda de Jos C
08.11.2019 Gloria Bistrița Minaur Baia-Mare C
08.11.2019 Avântul Reghin Metalurgistul Cugir C
08.11.2019 CS Sânmartin ACS Comuna Recea C
08.11.2019 CFR 1907 Cluj II Arieșul Turda C


1. ACS Comuna Recea 27
2. Luceafărul Oradea 26
3. Minaur Baia-Mare 23
4. Arieșul Turda 20
5. CS Sânmartin 19
6. Metalurgistul Cugir 17
7. Sănătatea Cluj 16
8. Viitorul Şelimbăr 16
9. Unirea Dej 16
10. CFR 1907 Cluj II 15
11. Gloria Bistrița 15
12. Unirea Alba-Iulia 12
13. Avântul Reghin 12
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
15. SCM Zalău 9
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017