Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Belgia: Jupiler Pro League 21.08.2017 - 13:30

Anderlecht continuă evoluţiile slabe

Anderlecht Bruxelles, campioana en titre, continuă criza din acest debut de sezon, fapt confirmat și de eșecul de pe teren propriu cu Sint-Truidense VV, cu 2-3, duminică, în etapa a patra a campionatului de fotbal al Belgiei.
La Anderlecht, Alexandru Chipciu a jucat ca fundaș dreapta 77 de minute, moment în care Nicolae Stanciu a fost introdus pe teren.

Pentru ''Mauves'' au marcat Massimo Bruno (18) și Lukasz Teodorczyk (87), iar Sofiane Hanni a ratat un penalty în min. 30. Golurile oaspeților au fost reușite de Yohan Boli (21, 66) și Jonathan Legear (53).

Echipa antrenată de Mircea Rednic, Excel Mouscron, a reușit o victorie remarcabilă, cu 3-2 Gent, după ce a fost condusă cu 2-0 la pauză. Brecht Dejaegere (25) și Mamadou Sylla (30) au marcat pentru Gent, care a rămas în zece oameni din minutul 43, când a fost eliminat Samuel Gigot. Mouscron a revenit în ultimele 25 de minute ale partidei, înscriind de trei ori, prin Dimitri Mohamed (67), Omar Govea (84) și Jonathan Bolingi (87), după ce în prealabil ratase un penalty (87).

Rezultate:

Duminică
Anderlecht — Sint-Truidense VV 2-3
Excel Mouscron — Gent 3-2
Kortrijk — FC Bruges 1-2

Sâmbătă
Eupen — Oostende 2-1
Mechelen — Antwerp 1-2
Racing Genk — Charleroi 0-1
Waasland-Beveren — Lokeren 2-3

Vineri
Standard Liege — Zulte Waregem 0-4

În clasament, pe primul loc se află FC Bruges, cu 12 puncte, urmată de Charleroi, 12 puncte, Zulte Waregem, 9 puncte, Excel Mouscron, 9 puncte, Sint-Truidense VV, 9 puncte, Antwerp (echipă antrenată de Ladislau Boloni), 7 puncte, etc. Anderlecht ocupă doar locul 10, cu 4 puncte.






Sursa: Agerpres
Taguri: Anderlecht    belgia    Stanciu    Chipciu   

» Clasament Belgia - Jupiler League
Comenteaza

Ultimele stiri - Belgia: Jupiler Pro League

KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

Răzvan Marin a ajutat-o pe Genk să devină campioană KRC Genk a câştigat joi seară al 4-lea său titlu de campioană a Belgiei, după ce terminat la egalitate, scor 1-1 pe stadionul...

Marc Delire: Bölöni este "actorul anului"

Ladislau Bölöni este "actorul anului", a declarat ziaristul belgian Marc Delire, ce-l antipatizează pe tehnicianul român al echipei de fotbal Antwerp,...

Autorităţile belgiene anchetează felul în care clubul Mouscron a obţinut licenţa în ultimii ani

Autorităţile belgiene anchetează felul în care clubul de fotbal Excel Mouscron a obţinut licenţa în ultimii ani, existând şi suspiciuni că această grupare de...

19 suspecţi inculpaţi, dintre care nouă plasaţi în detenţie în scandalul de corupţie din Belgia

Parchetul federal din Belgia a anunţat, vineri, că 19 persoane bănuite de implicarea în amplul scandal de corupţie din fotbalul belgian au fost deja inculpate, iar nouă dintre...

Corupţie: 44 de percheziţii în Belgia şi 13 în diverse ţări din Europa

Parchetul federal din Belgia a confirmat că 44 de percheziţii sunt efectuate miercuri dimineaţă în toată ţara în legătură cu activitatea unor agenţi de fotbalişti şi...

Nicolae Stanciu putea câştiga de unul singur un meci, spune un fost antrenor al lui Anderlecht

Nicolae Stanciu putea câştiga de unul singur un meci, spune un fost antrenor al lui Anderlecht, Nicolas Frutos, care a asigurat interimatul timp de patru săptămâni pe banca...

Roberto Martinez rămâne selecţioner al Belgiei până în 2020

Federaţia belgiană de fotbal (URBSFA) a anunţat că i-a prelungit cu doi ani, până în 2020, contractul selecţionerului Roberto Martinez, care urma să se încheie...

Christoph Daum ar putea prelua pe Anderlecht

Germanul Christoph Daum, fostul selecționer al naționalei de fotbal a României, este menționat de presa belgiană pe lista posibililor antrenori ai lui Anderlecht, echipa la care...

Antrenorul Rene Weiler a fost demis de la Anderlecht

Campioana Belgiei, Anderlecht, la care evolueaza jucatorii Nicusor Stanciu si Alexandru Chipciu, a anuntat, luni, despartirea de antrenorul elvetian Rene Weiler, informeaza News.ro. Staful lui...

Eden Hazard, indisponibil aproape 4 luni

Atacantul și căpitanul naționalei de fotbal a Belgiei, Eden Hazard, va fi indisponibil aproape 4 luni după ce și-a fracturat glezna dreapta la un antrenament al lotului primei reprezentative,...

Antrenorul Mircea Rednic și-a prelungit contractul cu Mouscron

Antrenorul român Mircea Rednic și-a prelungit contractul cu echipa belgiană de fotbal Royal Excel Mouscron, pe care o va pregăti astfel și în sezonul viitor, a anunțat...



Top News

-Spania - La Liga - Etapa 1

-Anglia - Premier League - Etapa 1

-Liga 1 - Etapa 3: Rezultate şi marcatori

-Ionuţ Badea: Un punct de moral

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: Malta - România 0-3

-Liga Naţiunilor: Austria - România 2-3

-Amical: FC Argeș - Academica Clinceni 4-1




Care este echipa ta preferată din Belgia?
Anderlecht Brussels
Club Brugge KV
Standard Liège
Royal Antwerp FC
KAA Gent
KV Mechelen
Charleroi SC
Cercle Brugge
Lierse SK
KRC Genk
SV Zulte-Waregem
Germinal Beerschot
KSC Lokeren
Excelsior Mouscron
RAEC Mons
K. Sint-Truiden VV
KVC Westerlo
FC Brussels
KSK Beveren
Union Saint-Gilloise
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alin Gligor
România
27 ani

Alin Vigariu
România
40 ani

Braulio Nóbrega
Spania
35 ani

Christian Pulisic
SUA
22 ani

Constantin Bădan
România
53 ani

Constantin Varga
România
56 ani

Daniel Bălan
România
41 ani

David Lafata
Cehia
39 ani

Fernando Llorente
Spania
30 ani

Ilan
Brazilia
40 ani

Ionuț Buzean
România
38 ani

John Aldridge
Irlanda
62 ani

Junichi Inamoto
Japonia
41 ani

Kevin Doyle
Irlanda
37 ani

Lewis Holtby
Germania
30 ani

Marwin Hitz
Elveția
33 ani

Nicuşor Bancu
România
28 ani

Pavel Sadyrin
Rusia
78 ani

Peter Shilton
Anglia
71 ani

R o n a l d o
Brazilia
44 ani

Sol Campbell
Anglia
46 ani

Viorel Dinu
România
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
11.09.2020 FC Argeș Pitești FC UTA Arad C
11.09.2020 Dinamo București FC Botoșani C
12.09.2020 Academica Clinceni Chindia Târgoviște C
12.09.2020 CSM Politehnica Iaşi Gaz Metan Mediaş C
12.09.2020 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
13.09.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
13.09.2020 CFR 1907 Cluj FC Hermannstadt C
14.09.2020 FC Viitorul Universitatea Craiova C


1. Universitatea Craiova 9
2. FC Botoșani 7
3. FC Voluntari 7
4. CFR 1907 Cluj 7
5. Fotbal Club FCSB 6
6. Gaz Metan Mediaş 6
7. Chindia Târgoviște 4
8. FC UTA Arad 3
9. CSM Politehnica Iaşi 3
10. FC Hermannstadt 2
11. Academica Clinceni 2
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 2
13. Dinamo București 2
14. FC Argeș Pitești 1
15. Astra Giurgiu 1
16. FC Viitorul 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
12.09.2020 ACS Comuna Recea Viitorul Târgu-Jiu C
12.09.2020 Aerostar Bacău CSM Reșița C
12.09.2020 Unirea Slobozia CS Mioveni C
12.09.2020 Metaloglobus București Concordia Chiajna C
12.09.2020 Pandurii Târgu-Jiu Turris Oltul Turnu-Măgurele C
12.09.2020 CSM Slatina Rapid București C
12.09.2020 Universitatea Craiova Dunărea Călărași C
13.09.2020 Gloria Buzău Universitatea Cluj C
14.09.2020 ASU Poli Timişoara Farul Constanța C
15.09.2020 Petrolul Ploiești Ripensia Timișoara C


1. Rapid București 9
2. Universitatea Craiova 7
3. ASU Poli Timişoara 7
4. Petrolul Ploiești 6
5. Dunărea Călărași 6
6. Farul Constanța 6
7. Viitorul Târgu-Jiu 6
8. Concordia Chiajna 5
9. Gloria Buzău 5
10. Turris Oltul Turnu-Măgurele 4
11. AFK Csíkszereda 4
12. Unirea Slobozia 4
13. CS Mioveni 3
14. Universitatea Cluj 3
15. CSM Reșița 3
16. Metaloglobus București 2
17. Aerostar Bacău 0
18. ACS Comuna Recea 0
19. CSM Slatina 0
20. Pandurii Târgu-Jiu 0
21. Ripensia Timișoara 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017