Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Belgia: Jupiler Pro League 08.08.2018 - 19:37

Nicolae Stanciu putea câştiga de unul singur un meci, spune un fost antrenor al lui Anderlecht

Nicolae Stanciu putea câştiga de unul singur un meci, spune un fost antrenor al lui Anderlecht
Nicolae Stanciu putea câştiga de unul singur un meci, spune un fost antrenor al lui Anderlecht, Nicolas Frutos, care a asigurat interimatul timp de patru săptămâni pe banca echipei în sezonul trecut, după demiterea lui Rene Weiler şi numirea lui Hein Vanhaezebrouck, scrie site-ul walfoot.be.
 
"L-am avut pe Nicolae Stanciu de patru ori la antrenament. Weiler l-a avut sub comanda sa un întreg sezon, iar Vanhaezebrouck de la mijlocul lui octombrie până la sfârşitul lui ianuarie. Câte meciuri a jucat în acea perioadă?", s-a întrebat Frutos, care a fost mult timp secundul lui Weiler.
 
"Ar fi mai bine să-i întrebaţi pe Hein Vanhaezebrouck şi Rene Weiler de ce Stanciu nu s-a impus la Anderlecht... Am avut mereu sentimentul că Stanciu putea câştiga de unul singur un meci şi de altfel a făcut asta împotriva lui Waasland-Beveren. Cine ştie dacă nu ar fi şi acum la Anderlecht dacă eu aş fi rămas? E greu de spus", a conchis Frutos.
 
Stanciu a semnat în vară cu Sparta Praga, unde este coleg cu alţi trei români, Florin Niţă, Bogdan Vătăjelu şi Alex Chipciu, ultimul venit în vară tot de la Anderlecht.






Taguri: Nicolae Stanciu    Anderlecht    Nicolas Frutos    Rene Weiler    Hein Vanhaezebrouck   

» Clasament Belgia - Jupiler League
Comenteaza

Ultimele stiri - Belgia: Jupiler Pro League

KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

Răzvan Marin a ajutat-o pe Genk să devină campioană KRC Genk a câştigat joi seară al 4-lea său titlu de campioană a Belgiei, după ce terminat la egalitate, scor 1-1 pe stadionul...

Marc Delire: Bölöni este "actorul anului"

Ladislau Bölöni este "actorul anului", a declarat ziaristul belgian Marc Delire, ce-l antipatizează pe tehnicianul român al echipei de fotbal Antwerp,...

Autorităţile belgiene anchetează felul în care clubul Mouscron a obţinut licenţa în ultimii ani

Autorităţile belgiene anchetează felul în care clubul de fotbal Excel Mouscron a obţinut licenţa în ultimii ani, existând şi suspiciuni că această grupare de...

19 suspecţi inculpaţi, dintre care nouă plasaţi în detenţie în scandalul de corupţie din Belgia

Parchetul federal din Belgia a anunţat, vineri, că 19 persoane bănuite de implicarea în amplul scandal de corupţie din fotbalul belgian au fost deja inculpate, iar nouă dintre...

Corupţie: 44 de percheziţii în Belgia şi 13 în diverse ţări din Europa

Parchetul federal din Belgia a confirmat că 44 de percheziţii sunt efectuate miercuri dimineaţă în toată ţara în legătură cu activitatea unor agenţi de fotbalişti şi...

Roberto Martinez rămâne selecţioner al Belgiei până în 2020

Federaţia belgiană de fotbal (URBSFA) a anunţat că i-a prelungit cu doi ani, până în 2020, contractul selecţionerului Roberto Martinez, care urma să se încheie...

Christoph Daum ar putea prelua pe Anderlecht

Germanul Christoph Daum, fostul selecționer al naționalei de fotbal a României, este menționat de presa belgiană pe lista posibililor antrenori ai lui Anderlecht, echipa la care...

Antrenorul Rene Weiler a fost demis de la Anderlecht

Campioana Belgiei, Anderlecht, la care evolueaza jucatorii Nicusor Stanciu si Alexandru Chipciu, a anuntat, luni, despartirea de antrenorul elvetian Rene Weiler, informeaza News.ro. Staful lui...

Anderlecht continuă evoluţiile slabe

Anderlecht Bruxelles, campioana en titre, continuă criza din acest debut de sezon, fapt confirmat și de eșecul de pe teren propriu cu Sint-Truidense VV, cu 2-3, duminică, în etapa a...

Eden Hazard, indisponibil aproape 4 luni

Atacantul și căpitanul naționalei de fotbal a Belgiei, Eden Hazard, va fi indisponibil aproape 4 luni după ce și-a fracturat glezna dreapta la un antrenament al lotului primei reprezentative,...

Antrenorul Mircea Rednic și-a prelungit contractul cu Mouscron

Antrenorul român Mircea Rednic și-a prelungit contractul cu echipa belgiană de fotbal Royal Excel Mouscron, pe care o va pregăti astfel și în sezonul viitor, a anunțat...




Top News

-Ce ceasuri aleg să poarte unii dintre jucătorii de top de la echipe din Premier League

-Cum a ajutat Pele în 1970 o marcă de încălțăminte sport să ajungă la reputația sa actuală

-Mitrita one man show in Romania - Norvegia

-Preliminariile EURO 2020: România - Norvegia 1-1

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Irlanda de Nord 3-0

-Mitrita, gol si pasa de gol in meciul Feroe - Romania

-Preliminariile CE 2020: Insulele Feroe - România 0-3




Care este echipa ta preferată din Belgia?
Anderlecht Brussels
Club Brugge KV
Standard Liège
Royal Antwerp FC
KAA Gent
KV Mechelen
Charleroi SC
Cercle Brugge
Lierse SK
KRC Genk
SV Zulte-Waregem
Germinal Beerschot
KSC Lokeren
Excelsior Mouscron
RAEC Mons
K. Sint-Truiden VV
KVC Westerlo
FC Brussels
KSK Beveren
Union Saint-Gilloise
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Culeafă
România
45 ani

Alexandru Mățel
România
30 ani

André Villas-Boas
Portugalia
42 ani

Andrei Poverlovici
România
34 ani

Constant Djakpa
Coasta de Fildeș
33 ani

Cristian Munteanu
România
39 ani

Dudu Aouate
Israel
42 ani

Elliot Grandin
Franţa
32 ani

Emil Nanu
România
38 ani

Giovanni Marchese
Italia
35 ani

Graeme Le Saux
Anglia
51 ani

Ilie Stan
România
52 ani

Ioan Pap-Deac
România
50 ani

Ivan Saenko
Rusia
36 ani

Krisztián Pogacsics
Ungaria
34 ani

Ladislau Incze
România
101 ani

Lars Hirschfeld
Canada
41 ani

Romeo Pădureț
România
45 ani

Sebastián Abreu
Uruguay
43 ani

Serdar Iolomanov
Rusia
27 ani

Sergio Goycochea
Argentina
56 ani

Ștefan Apostol
România
45 ani

SUNDERLAND AFC
Anglia
140 ani

Timo Ochs
Germania
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
04.10.2019 FC Botoșani Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.10.2019 Universitatea Craiova CSM Politehnica Iaşi C
05.10.2019 Gaz Metan Mediaş Academica Clinceni C
05.10.2019 Fotbal Club FCSB Dinamo București C
06.10.2019 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
07.10.2019 FC Voluntari Chindia Târgoviște C
07.10.2019 Astra Giurgiu FC Hermannstadt C


1. CFR 1907 Cluj 24
2. FC Viitorul 24
3. Universitatea Craiova 23
4. Gaz Metan Mediaş 21
5. CSM Politehnica Iaşi 18
6. FC Botoșani 16
7. Astra Giurgiu 16
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
9. Chindia Târgoviște 15
10. Fotbal Club FCSB 15
11. Dinamo București 14
12. FC Hermannstadt 11
13. Academica Clinceni 9
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
16.10.2019 Daco-Getica București AFK Csíkszereda C
16.10.2019 Concordia Chiajna Dunărea Călărași C
16.10.2019 CS Mioveni Sportul Snagov C
16.10.2019 SSC Farul Constanţa Universitatea Cluj C
16.10.2019 CSM Reșița Gloria Buzău C
16.10.2019 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
16.10.2019 ASU Poli Timişoara Metaloglobus București C
16.10.2019 Viitorul Târgu-Jiu FC Argeș Pitești C
16.10.2019 Rapid București Petrolul Ploiești C
16.10.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele UTA Arad C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 26
2. CS Mioveni 26
3. UTA Arad 20
4. Rapid București 20
5. Viitorul Târgu-Jiu 20
6. Gloria Buzău 19
7. Metaloglobus București 19
8. SSC Farul Constanţa 18
9. Petrolul Ploiești 18
10. FC Argeș Pitești 16
11. Concordia Chiajna 16
12. CSM Reșița 15
13. AFK Csíkszereda 15
14. ASU Poli Timişoara 13
15. Ripensia Timișoara 13
16. Dunărea Călărași 12
17. Universitatea Cluj 11
18. Pandurii Târgu-Jiu 7
19. Daco-Getica București 6
20. Sportul Snagov 2
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
11.10.2019 Aerostar Bacău KSE Târgu-Secuiesc C
11.10.2019 FC Botoşani II CSM Bacău C
11.10.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ Huşana Huşi C
12.10.2019 Știința Miroslava Bucovina Rădăuți C
12.10.2019 CSM Foșcani Şomuz Fălticeni C
12.10.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ Foresta Suceava C
12.10.2019 CSM Pașcani CSU Galați C
12.10.2019 Oțelul Galați Sporting Liești C


1. Aerostar Bacău 24
2. Oțelul Galați 19
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 18
4. Bucovina Rădăuți 16
5. CSM Foșcani 15
6. Foresta Suceava 14
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 11
8. Știința Miroslava 11
9. FC Botoşani II 11
10. Sporting Liești 8
11. Huşana Huşi 7
12. CSU Galați 6
13. CSM Bacău 6
14. Şomuz Fălticeni 6
15. KSE Târgu-Secuiesc 5
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
11.10.2019 Dacia Unirea Brăila CS Făurei C
11.10.2019 Metalul Buzău Înainte Modelu C
11.10.2019 Fotbal Club FCSB II Mostiştea Ulmu C
12.10.2019 CS Tunari CS Afumați C
12.10.2019 Agricola Borcea Unirea Slobozia C
12.10.2019 CSM Medgidia Axiopolis Sport Cernavodă C
12.10.2019 Viitorul Ianca SC Popeşti Leordeni C
12.10.2019 Recolta Gheorghe Doja
15:00
Poseidon Limanu 2 Mai   C


1. Unirea Slobozia 20
2. CS Afumați 17
3. Mostiştea Ulmu 17
4. CS Tunari 17
5. Înainte Modelu 17
6. Viitorul Ianca 15
7. Metalul Buzău 14
8. SC Popeşti Leordeni 14
9. CSM Medgidia 10
10. Fotbal Club FCSB II 9
11. Poseidon Limanu 2 Mai 7
12. Dacia Unirea Brăila 6
13. Agricola Borcea 5
14. CS Făurei 4
15. Axiopolis Sport Cernavodă 4
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
11.10.2019 Astra Giurgiu II Unirea Bascov C
11.10.2019 CSM Alexandria CS Balotești C
12.10.2019 Progresul Spartac București Sporting Roșiori-de-Vede C
12.10.2019 Tractorul Cetate Olimpic Cetate Râşnov C
12.10.2019 FC Brașov CS Universitatea Craiova II C
12.10.2019 FC Pucioasa FC Voluntari II C
12.10.2019 CS Blejoi Flacăra Moreni C
12.10.2019 Vediţa Coloneşti CSM Slatina C


1. CSM Slatina 17
2. Progresul Spartac București 17
3. Flacăra Moreni 16
4. CSM Alexandria 16
5. CS Universitatea Craiova II 15
6. Vediţa Coloneşti 14
7. FC Voluntari II 13
8. Olimpic Cetate Râşnov 11
9. CS Balotești 10
10. Unirea Bascov 9
11. CS Blejoi 9
12. Tractorul Cetate 9
13. FC Brașov 6
14. Astra Giurgiu II 5
15. FC Pucioasa 5
16. Sporting Roșiori-de-Vede 4
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
11.10.2019 ACS Poli Timișoara CS Hunedoara C
11.10.2019 Cetate Deva Universitatea Craiova C
11.10.2019 Comunal Dumbrăviţa CS Național Sebiș C
11.10.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii Viitorul Dăeşti C
12.10.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Flacăra Horezu C
12.10.2019 Crișul Chișineu-Criș ACSO Filiaşi C
12.10.2019 Fortuna Becicherecu-Mic Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
12.10.2019 Progresul Pecica Șoimii Lipova C


1. Universitatea Craiova 22
2. Crișul Chișineu-Criș 14
3. Fortuna Becicherecu-Mic 14
4. Flacăra Horezu 14
5. Progresul Pecica 14
6. Comunal Dumbrăviţa 13
7. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 12
8. Viitorul Dăeşti 12
9. ACSO Filiaşi 10
10. Șoimii Lipova 9
11. CS Hunedoara 9
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 8
13. CS Național Sebiș 8
14. Cetate Deva 8
15. ACS Poli Timișoara 7
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
11.10.2019 Unirea Dej Luceafărul Oradea C
11.10.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Industria Galda de Jos C
11.10.2019 Sănătatea Cluj Minaur Baia-Mare C
11.10.2019 Viitorul Şelimbăr Arieșul Turda C
11.10.2019 Avântul Reghin CS Sânmartin C
12.10.2019 Unirea Alba-Iulia Metalurgistul Cugir C
12.10.2019 SCM Zalău ACS Comuna Recea C
12.10.2019 Gloria Bistrița CFR 1907 Cluj II C


1. Luceafărul Oradea 18
2. ACS Comuna Recea 18
3. Viitorul Şelimbăr 14
4. CS Sânmartin 13
5. Arieșul Turda 12
6. CFR 1907 Cluj II 11
7. Minaur Baia-Mare 11
8. Sănătatea Cluj 11
9. Gloria Bistrița 11
10. Avântul Reghin 10
11. Unirea Dej 10
12. Unirea Alba-Iulia 9
13. SCM Zalău 8
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 7
15. Metalurgistul Cugir 7
16. Industria Galda de Jos 3
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017