Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Franța: Ligue 1 17.01.2018 - 23:54

Franta: Ligue 1 - Etapa 20

Franta: Ligue 1 - Etapa 20
Marti 16 ianuarie 2018
 
16.01.2018, 20:00
Girondins Bordeaux - SM Caen 0 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Santini (89 penalty), 0-2 Rodelin (90+3)
 
16.01.2018, 20:00
Olympique Marseille - Strasbourg 2 - 0 (0-0)
Au marcat: 1-0 N'Jie (79), 2-0 Payet (87)
 
16.01.2018, 22:00
AS Monaco - OGC Nice 2 - 2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Diakhaby (33), 1-1 Balotelli (47), 1-2 Balotelli (68), 2-2 Falcao (90+2)
 
Miercuri 17 ianuarie 2018
 
17.01.2018, 20:00
Amiens SC - Montpellier HSC 1 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Skhiri (33), 1-1 Konate (72)
 
17.01.2018, 20:00
Angers SCO - Troyes AC 3 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Thomas (33), 1-1 Khaoui (51), 2-1 Thomas (58), 3-1 Capelle (81)
 
17.01.2018, 20:00
FC Metz - AS Saint-Étienne 3 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Riviere (13 penalty), 2-0 Dossevi (16), 3-0 Roux (77)
 
17.01.2018, 20:00
Guingamp - Lyon 0 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Fekir (26), 0-2 Aouar (58)
 
17.01.2018, 20:00
Lille OSC - Stade Rennais 1 - 2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Alonso (41), 1-1 Lea (85), 1-2 Andre (89)
 
17.01.2018, 20:00
Toulouse FC - FC Nantes 1 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Krhin (19), 1-1 Gradel (90+5 penalty)
 
17.01.2018, 22:00
Paris St. Germain - Dijon FCO 8 - 0 (4-0)
Au marcat: 1-0 Di Maria (4), 2-0 Di Maria (15), 3-0 Cavani (21), 4-0 Neymar (42), 5-0 Neymar (57), 6-0 Neymar (73), 7-0 Mbappe (77), 8-0 Neymar (83 penalty)
 
 
Etapa urmatoare (19.01.2018)
SM Caen - Olympique Marseille
FC Nantes - Girondins Bordeaux
Amiens SC - Guingamp
Montpellier HSC - Toulouse FC
Stade Rennais - Angers SCO
Strasbourg - Dijon FCO
Troyes AC - Lille OSC
OGC Nice - AS Saint-Étienne
AS Monaco - FC Metz
Lyon - Paris St. Germain






Taguri: Franta    Ligue 1    Etapa 20   

» Clasament Franta - Ligue 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Franța: Ligue 1

Franta: Ligue 1 - Etapa 38

Paris SG a câştigat un nou titlu, Lille şi Lyon vor juca în Liga Campionilor, iar Caen şi Guingamp în Ligue 2. Dijon va juca un meci de baraj cu Lens. Au promovat...

Franta: Ligue 1 - Etapa 36

Vineri 10 mai 2019   10.05.2019, 21:45 AS Saint-Étienne - Montpellier HSC 0 - 1 (0-0) A marcat: 0-1 Laborde (64)   Sambata 11 mai 2019   11.05.2019, 18:00 Angers SCO - Paris St....

Franta: Ligue 1 - Etapa 35

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 21:45 Strasbourg - Olympique Marseille 1 - 1 (0-0) Au marcat: 0-1 Germain (48), 1-1 Lala (65)   Sambata 4 mai 2019   04.05.2019, 18:00 Paris St. Germain...

Franta: Ligue 1 - Etapa 34

Vineri 26 aprilie 2019   26.04.2019, 21:45 Girondins Bordeaux - Lyon 2 - 3 (2-1) Au marcat: 0-1 Depay (14), 1-1 Briand (34), 2-1 De Preville (38), 2-2 Cornet (67), 2-3 Dembele (85)  ...

Franta: Ligue 1 - Etapa 33

Vineri 19 aprilie 2019   19.04.2019, 20:00 Dijon FCO - Stade Rennais 3 - 2 (1-0) Au marcat: 1-0 Aguerd (20), 1-1 Hunou (52), 2-1 Jeannot (55), 2-2 Niang (61), 3-2 Said (83)   19.04.2019,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 32

Vineri 12 aprilie 2019   12.04.2019, 20:00 Dijon FCO - Amiens SC 0 - 0 (0-0)   12.04.2019, 21:45 FC Nantes - Lyon 2 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Coulibaly (11), 1-1 Terrier (41), 2-1 Limbombe...

Franta: Ligue 1 - Etapa 31

Vineri 5 aprilie 2019   05.04.2019, 21:45 Girondins Bordeaux - Olympique Marseille 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Kamano (27 penalty), 2-0 De Preville (71)   Sambata 6 aprilie 2019  ...

Franta: Ligue 1 - Etapa 30

Vineri 29 martie 2019   29.03.2019, 21:45 Stade Rennais - Lyon 0 - 1 (0-0) A marcat: 0-1 Terrier (86)   Sambata 30 martie 2019   30.03.2019, 18:00 Olympique Marseille - Angers SCO Au...

TAS a dat dreptate clubului PSG în litigiul cu UEFA privind fair-play-ul financiar

Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) a dat dreptate clubului de fotbal PSG în litigiul său cu UEFA, legat de fair-play-ul financiar, însă gruparea franceză nu a scăpat cu...

Franta: Ligue 1 - Etapa 29

Vineri 15 martie 2019   15.03.2019, 20:00 OGC Nice - Toulouse FC 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Cyprien (20), 1-1 Mubele (89)   15.03.2019, 21:45 Lille OSC - AS Monaco 0 - 1 (0-0) A marcat:...

Franta: Ligue 1 - Etapa 28

Sambata 9 martie 2019   09.03.2019, 18:00 Strasbourg - Lyon 2 - 2 (0-1) Au marcat: 0-1 Dembele (3), 0-2 Dembele (51 penalty), 1-2 Ajorque (69), 2-2 Ajorque (70)   09.03.2019, 21:00 Amiens...




Top News

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta

-KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

-Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei




Care este echpa ta preferată din Franţa?
Olympique Lyon
Olympique Marseille
Girondins Bordeaux
AS Monaco
AS Saint-Etienne
RC Strasbourg
Paris-Saint-Germain
AJ Auxerre
Stade Rennais FC
Toulouse FC
RC Lens
Lille OSC
FC Sochaux-Montbéliard
FC Nantes
SC Bastia
Montpellier-Hérault
FC Metz
AS Nancy Lorraine
En Avant Guingamp
AC Ajaccio
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Greab
România
27 ani

Alexandru Vlăduți
România
30 ani

Cerilio Cijntje
Olanda
27 ani

Christian Thonhofer
Austria
34 ani

Chrysis Michael
Cipru
42 ani

Demy de Zeeuw
Olanda
36 ani

Diogo Luis Santo
Brazilia
32 ani

FC AARAU
Elveția
83 ani

Fernando Carralero
Spania
33 ani

Hasan Kabze
Turcia
37 ani

Juan Cuadrado
Columbia
31 ani

Luca Toni
Italia
42 ani

Marius Ene
România
37 ani

Nicolae Fulea
România
27 ani

Răzvan Raț
România
38 ani

Łukasz Szukała
Polonia
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
21.05.2019 FC Hermannstadt FC Botoșani C
22.05.2019 Dunărea Călărași Concordia Chiajna C
22.05.2019 Dinamo București CSM Politehnica Iași C
23.05.2019 Gaz Metan Mediaș FC Voluntari C


1. Gaz Metan Mediaș 42
2. Dinamo București 42
3. FC Botoșani 38
4. CSM Politehnica Iași 31
5. FC Voluntari 27
6. Dunărea Călărași 25
7. FC Hermannstadt 24
8. Concordia Chiajna 16
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
24.05.2019 Academica Clinceni FC Argeș Pitești C
25.05.2019 Metaloglobus București Energeticianul Petroşani C
25.05.2019 Pandurii Târgu-Jiu ASU Politehnica Timişoara C
25.05.2019 FC Snagov Aerostar Bacău C
25.05.2019 ACS Poli Timișoara CS Mioveni C
25.05.2019 Ripensia Timișoara ASC Daco-Getica Bucureşti C
25.05.2019 Dacia Unirea Brăila SSC Farul Constanţa C
25.05.2019 CS Balotești Universitatea Cluj C
25.05.2019 Chindia Târgoviște Luceafărul Oradea C
26.05.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C


1. Chindia Târgoviște 85
2. Academica Clinceni 84
3. Petrolul Ploiești 77
4. Universitatea Cluj 76
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 65
7. CS Mioveni 56
8. Luceafărul Oradea 49
9. Metaloglobus București 49
10. UTA Arad 47
11. SSC Farul Constanţa 47
12. ASU Politehnica Timişoara 46
13. ASC Daco-Getica Bucureşti 44
14. Pandurii Târgu-Jiu 44
15. Ripensia Timișoara 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 35
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro