Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Franța: Ligue 1 29.02.2020 - 00:12

Franta: Ligue 1 - Etapa 27

Franta: Ligue 1 - Etapa 27
Franta: Ligue 1 - Etapa 27


Vineri 28 februarie 2020

28.02.2020, 21:45
Nîmes Olympique - Olympique Marseille 2-3
Au marcat:
1-0 Zinedine Ferhat (5), 1-1 Darío Benedetto (10), 1-2 Darío Benedetto (10), 1-3 Darío Benedetto (69), 2-3 Lucas Deaux (90+2)

Sambata 29 februarie 2020


29.02.2020, 18:30
Paris St. Germain - Dijon FCO 4-0
Au marcat:
1-0  Pablo Sarabia (3), 2-0 Kylian Mbappé (74), 3-0 Mauro Icardi (76), 4-0 Kylian Mbappé (90+1)

29.02.2020, 21:00
Amiens SC - FC Metz 0-1
Au marcat:
0-1 Farid Boulaya (26)

29.02.2020, 21:00
AS Monaco - Stade Reims 1-1
Au marcat:
1-0 Wissam Ben Yedder (31 penalty), 1-1 Hassane Kamara (58)

29.02.2020, 21:00
Montpellier HSC - Strasbourg 3-0
Au marcat:
1-0 Teji Savanier (58), 2-0 Gaetan Laborde (62), 3-0 Teji Savanier (66)

29.02.2020, 21:00
Stade Brestois - Angers SCO 0-1
A marcat:
0-1 Stéphane Bahoken (43)

29.02.2020, 21:00
Toulouse FC - Stade Rennais 0-2
Au marcat:
0-1 Benjamin Bourigeaud (4), 0-2 Faitout Maouassa (83)

Duminica 01 martie 2020

01.03.2020, 16:00
FC Nantes - Lille OSC 0-1
Au marcat:
0-1 Benjamin Andre (58)

01.03.2020, 18:00
Girondins Bordeaux - OGC Nice 1-1
Au marcat:
1-0 Nicolas De Preville (21), 1-1 Adam Ounas (57)

01.03.2020, 22:00
Lyon - AS Saint-Étienne 2-0
Au marcat:
1-0 Moussa Dembélé (27), 2-0 Moussa Dembélé (90+6 penalty)

Clasament Ligue 1
Etapa urmatoare (06.03.2020 - 08.03.2020)
Marseille - Amiens 
Strasbourg - Paris SG 
Nice - Monaco 
Dijon - Toulouse 
Angers - Nantes 
Metz - Nîmes 
Reims - Brest 
Saint-Etienne - Bordeaux 
Rennes - Montpellier 
Lille - Lyon 


 









» Clasament Franta - Ligue 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Franța: Ligue 1

Franta: Ligue 1 - Etapa 29

Franta: Ligue 1 - Etapa 29 Vineri 13 martie 2020 13.03.2020 Lyon AMAN Reims  Sambata 14 martie 2020 14.03.2020 Montpellier AMAN Marseille 14.03.2020 Nantes AMAN...

Franta: Ligue 1 - Etapa 28

Franta: Ligue 1 - Etapa 28 Vineri 06 martie 2020 06.03.2020, 22:00 Olympique Marseille - Amiens SC 2-2 Au marcat: 1-0 Morgan Sanson (45+1), 2-0 Dimitri Payet (57), 2-1 Sehrou Guirassy (83...

Franta: Ligue 1 - Etapa 26

Franta: Ligue 1 - Etapa 26 Vineri 21 februarie 2020 21.02.2020, 20:00 OGC Nice - Stade Brestois 2-2 Au marcat: 1-0 Adam Ounas (23), 2-0 Kasper Dolberg (33), 2-1 Samuel Grandsir (45), 2-2...

Franta: Ligue 1 - Etapa 25

Franta: Ligue 1 - Etapa 25 Vineri 14 februarie 2020 14.02.2020, 21:45 AS Monaco - Montpellier HSC 1-0 A marcat: 1-0 Islam Slimani (52) Sambata 15 februarie 2020 15.02.2020, 18:30...

Franta: Ligue 1 - Etapa 24

Franta: Ligue 1 - Etapa 24 Vineri 07 februarie 2020 07.02.2020, 21:45 Angers SCO - Lille OSC 0-2 Au marcat: 0-1 Victor Osimhen (17), 0-2 Renato Sanches (75) Sambata 08 februarie 2020...

Franta: Ligue 1 - Etapa 22

Franta: Ligue 1 - Etapa 22 Vineri 31 ianuarie 2020 31.01.2020, 21:45 Rennes - Nantes 3-2 Au marcat: 0-1 Damien Da Silva (47), 1-1 Raphinha (71), 1-2 Moses Simon (80), 2-2 Benjamin...

Franta: Ligue 1 - Etapa 21

Franta: Ligue 1  - Etapa 21 Vineri 24 ianuarie 2020 24.01.2020, 21:45 Nice - Rennes 1-1 Au marcat: 1-0 Kasper Dolberg (47), 1-1 Flavien Tait (81) Sambata 25 ianuarie 2020 25.01.2020,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 20

Franta: Ligue 1 - Etapa 20 Vineri 10 ianuarie 2020 10.01.2020, 21:45 Rennes - Marseille 0-1 A marcat: 0-1 Kevin Strootman (84) Sambata 11 ianuarie 2020 11.01.2020, 18:30 Bordeaux -...

Franta: Ligue 1 - Etapa 19

Franta: Ligue 1 - Etapa 19 21.12.2019, 21:45 Montpellier - Brest 4-0 Au marcat: 1-0 Gaetan Laborde (14), 2-0 Teji Savanier (30 penalty), 3-0 Gaetan Laborde (56), 4-0 Florent Mollet (83)...

Franta: Ligue 1 - Etapa 18

Franta: Ligue 1 - Etapa 18 Vineri 14 decembrie 2019 15.12.2019, 21:45 Lille - Montpellier 2-1 Au marcat: 0-1 Jonathan Ikone (40 penalty), 1-1 Andy Delort (74), 2-1 Renato Sanches (84)...

Franta: Ligue 1 - Etapa 17

Franta: Ligue 1 - Etapa 17 Vineri 06 decembrie 2019 06.12.2019, 20:00 Lille - Brest 1-0 A marcat: 1-0 Victor Osimhen (16) 06.12.2019, 21:45 Nîmes - Lyon Au marcat: Sambata 07...



Top News

-4 meciuri de urmărit la pariuri în Champions League - ponturi pentru cele mai bune cote

-Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 5

-Italia - Serie A - Etapa 4

-Germania - Bundesliga - Etapa 4

-Remember România - Bulgaria 1990

-Remember România - Irlanda de Nord 1985




Care este echpa ta preferată din Franţa?
Olympique Lyon
Olympique Marseille
Girondins Bordeaux
AS Monaco
AS Saint-Etienne
RC Strasbourg
Paris-Saint-Germain
AJ Auxerre
Stade Rennais FC
Toulouse FC
RC Lens
Lille OSC
FC Sochaux-Montbéliard
FC Nantes
SC Bastia
Montpellier-Hérault
FC Metz
AS Nancy Lorraine
En Avant Guingamp
AC Ajaccio
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Costișor
România
40 ani

Alin Lițu
România
34 ani

Andrés Palop
Spania
47 ani

Cosmin Mărincean
România
43 ani

Craig Levein
Scoția
56 ani

Dacian Vizitiu
România
35 ani

Dan Gogoșoiu
România
30 ani

Deivid de Souza
Brazilia
41 ani

Doni
Brazilia
41 ani

Filip Jazvić
Croaţia
30 ani

Glenn Loovens
Olanda
37 ani

Guilherme
Brazilia
32 ani

Ianis Hagi
România
22 ani

Lev Yashin
URSS
91 ani

Luizinho
Brazilia
62 ani

Lukas Nottbeck
Germania
32 ani

Matteo Mandorlini
Italia
32 ani

Míchel Salgado
Spania
45 ani

Mircea Sandu
România
68 ani

Oleksandr Kucher
Ucraina
38 ani

Paul McStay
Scoția
56 ani

Pedrinho
Brazilia
63 ani

Ștefan Radu
România
34 ani

Welliton
Brazilia
34 ani

Winston Bogarde
Olanda
50 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2020-2021


Liga 1 2020-2021
16.10.2020 FC Argeș Pitești Astra Giurgiu C
17.10.2020 Chindia Târgoviște Gaz Metan Mediaş C
17.10.2020 CSM Politehnica Iaşi Sepsi Sfântu Gheorghe C
17.10.2020 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
18.10.2020 FC Hermannstadt FC UTA Arad C
18.10.2020 Dinamo București Universitatea Craiova C
19.10.2020 FC Voluntari FC Viitorul C
19.10.2020 Academica Clinceni Fotbal Club FCSB C


1. Universitatea Craiova 21
2. Fotbal Club FCSB 15
3. CFR 1907 Cluj 15
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 12
5. Chindia Târgoviște 11
6. FC Hermannstadt 10
7. FC Voluntari 10
8. FC Viitorul 9
9. CSM Politehnica Iaşi 9
10. FC Botoșani 8
11. FC UTA Arad 8
12. Gaz Metan Mediaş 7
13. Academica Clinceni 7
14. Dinamo București 5
15. FC Argeș Pitești 4
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
16.10.2020 Universitatea Cluj Concordia Chiajna C
17.10.2020 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.10.2020 Ripensia Timișoara Metaloglobus București C
17.10.2020 AFK Csíkszereda Unirea Slobozia C
17.10.2020 Dunărea Călărași Gloria Buzău C
17.10.2020 Viitorul Târgu-Jiu ASU Poli Timişoara C
17.10.2020 CSM Slatina Aerostar Bacău C
17.10.2020 Farul Constanța Turris Oltul Turnu-Măgurele C
18.10.2020 ACS Comuna Recea Petrolul Ploiești C
29.10.2020 Rapid București
-
CS Mioveni   C


1. Universitatea Craiova 17
2. Metaloglobus București 16
3. Universitatea Cluj 14
4. ASU Poli Timişoara 14
5. Petrolul Ploiești 13
6. Rapid București 13
7. Unirea Slobozia 13
8. Turris Oltul Turnu-Măgurele 12
9. Dunărea Călărași 12
10. CS Mioveni 10
11. Farul Constanța 10
12. Concordia Chiajna 9
13. Gloria Buzău 9
14. CSM Reșița 8
15. AFK Csíkszereda 7
16. Viitorul Târgu-Jiu 7
17. CSM Slatina 6
18. Ripensia Timișoara 6
19. ACS Comuna Recea 4
20. Aerostar Bacău 3
21. Pandurii Târgu-Jiu 3
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017