Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Asia 10.04.2018 - 09:05

Japonia l-a concediat pe selecţionerul Vahid Halilhodzic cu două luni înaintea CM 2018

Japonia l-a concediat pe selecţionerul Vahid Halilhodzic cu două luni înaintea CM 2018
Antrenorul franco-bosniac Vahid Halilhodzic a fost concediat, luni, din funcţia de selecţioner al echipei de fotbal a Japoniei după un mandat tumultuos, cu doar luni înainte de Cupa Mondială din Rusia, informează AFP.
 
El a fost înlocuit de japonezul Akira Nishino, un antrenor experimentat din J-League, a anunţat Federaţia niponă de fotbal (JFA).
 
"Noi am considerat că noul selecţioner trebuie să provină din rândul federaţiei, ţinând cont că ne mai rămân doar două luni până la Cupa Mondială", a declarat preşedintele JFA, Kozo Tashima, într-o conferinţă de presă.
 
Numit în luna martie 2015 la cârma echipei, Vahid Halilhodzic i-a condus pe "Samurai" la calificarea pentru a şasea Cupă Mondială consecutivă.
 
"Dar ultimele rezultate din meciurile de pregătire (1-1 cu Mali, 1-2 cu Ucraina), precum şi comunicarea cu jucătorii au dezamăgit", a adăugat Tashima.
 
Luni, înaintea oficializării deciziei, cotidianul Nikkan Sports a făcut referire la "un sentiment crescând de criză în privinţa performanţelor echipei, care nu a arătat semne de progres cu mai puţin de 70 de zile înaintea Cupei Mondiale", organizată în perioada 14 iunie-15 iulie în Rusia. O altă publicaţie a făcut referire la "o lipsă de unitate între jucători şi antrenor.
 
Succesorul său, Akira Nishino (63 ani), actual director tehnic al JFA, este un fost mijlocaş internaţional. El a antrenat mai multe cluburi din J-League, între care Gamba Osaka cu care a câştigat titlul naţional.
 
Japonia va evolua la Cupa Mondială 2018 într-o grupă cu Columbia, Senegal şi Polonia.








Comenteaza

Ultimele stiri - Asia

Cupa Asiei 2019: India - Thailanda 4-1

Selecţionata Indiei a învins formaţia Thailandei cu scorul de 4-1, duminică, în Grupa A a Cupei Asiei pe Naţiuni 2019 la fotbal.   Pentru învingători...

Andrés Iniesta va juca la Vissel Kobe

Andrés Iniesta, căpitanul echipei de fotbal FC Barcelona, îşi va continua cariera la formaţia Vissel Kobe, a anunţat internaţionalul spaniol joi, în cursul unei...

Arsène Wenger a refuzat o ofertă de 27 milioane euro din China

Tehnicianul francez Arsène Wenger, care în iunie se va despărţi de Arsenal Londra, a refuzat o ofertă de 27 milioane euro din China, care l-ar fi transformat în...

Cosmin Olăroiu, numit oficial antrenor al echipei chineze Jiangsu Suning

Tehnicianul român Cosmin Olăroiu a fost numit oficial, în postul de antrenor al echipei chineze de fotbal Jiangsu Suning, potrivit site-ului clubului.   Olăroiu (48...

Tricourile Barcelonei cu fostul sponsor, Qatar Airways, au fost interzise în Arabia Saudită

Tensiunile din zona Golfului îi afectează şi pe iubitorii fotbalului. Arabia Saudită a trecut pe lista neagră orice are legătură cu Qatar, după ce despre micuţul stat s-a spus că...

Internaţionalul ivorian Cheick Tioté a decedat după ce a făcut o criză cardiacă la antrenament

Internaţionalul ivorian Cheick Tioté a decedat, luni, la vârsta de 30 de ani, după ce a făcut o criză cardiacă la un antrenament al echipei chineze de liga a doua Beijing...

Cosmin Olăroiu, cel mai bun antrenor din Emiratele Arabe Unite în acest sezon

Românul Cosmin Olăroiu a fost desemnat cel mai bun antrenor al sezonului în Emiratele Arabe Unite, cu ocazia unei ceremonii care a avut loc luni la Etihad Towers Abu Dhabi,...

Remiză pentru Al Ahli, echipa lui Olăroiu, în Liga Campionilor Asiei

Echipa Al Ahli din Emiratele Arabe Unite, antrenată de Cosmin Olăroiu, a remizat, marţi, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Esteghlal Teheran, în etapa a cincea a grupei A...

Messi are "inima distrusă" din cauza situației copiilor sirieni

Fotbalistul argentinian Lionel Messi, cvintuplu câștigător al Balonului de Aur, și-a exprimat preocuparea, în calitate de ambasador al bunăvoinței pentru UNICEF, față de...

Kazuyoshi Miura a devenit cel mai varstnic jucaător din toate timpurile

Japonezul Kazuyoshi Miura a devenit cel mai vârstnic fotbalist profesionist din toate timpurile, duminică, atunci când a evoluat pentru echipa Yokohama FC la vârsta...

Tevez, cel mai bine platit jucator al lumii, se gandeste sa renunte la campionatul Chinei

<p>Argentinianul Carlos Tevez, atacantul echipei Shanghai Shenhua, cel mai bine plătit fotbalist din lume, nu s-a adaptat &icirc;n China și se g&acirc;ndește să se...




Top News

-Liga Campionilor, play-off, tur: CFR Cluj - Slavia Praga 0-1

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

-Germania: Bundesliga - Etapa 1

-Spania: Primera Division - Etapa 1

-Anglia: Premier League - Etapa 2

-Franta: Ligue 1 - Etapa 2

-Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1




Care este echipa ta preferată din Asia?
Dalian Shide (China)
Shandong Luneng Taishan (China)
Changchun Yatai (China)
Yokohama Marinos (Japonia)
Kashima Antlers (Japonia)
Jubilo Iwata (Japonia)
Gamba Osaka (Japonia)
Urawa Red Diamonds (Japonia)
Ilhwa Chunma (Coreea de Sud)
Ulsan Hyundai Horang-i (Coreea de Sud)
Pusan Daewoo Royals (Coreea de Sud)
Suwon Samsung Bluewings (Coreea de Sud)
Anyang LG Cheetahs (Coreea de Sud)
Pohang Steelers (Coreea de Sud)
Chonbuk Hyundai Motors (Coreea de Sud)
Al-Ahli (Emiratele Arabe Unite)
Bunyodkor Tashkent (Uzbekistan)
Al-Hilal (Arabia Saudită)
Al-Shabab (Arabia Saudită)
Piroozi Tehran (Iran)
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandr Mostovoi
Rusia
51 ani

Alin Chița
România
41 ani

André Galiassi
Brazilia
39 ani

Artem Dzyuba
Rusia
31 ani

Bojan Golubović
Bosnia
36 ani

Cătălin Abălașei
România
46 ani

Ciprian Sumanariu
România
29 ani

Claudiu Bătrânu
România
39 ani

Cristian Neamțu
România
39 ani

Diego López
Uruguay
45 ani

Eugen Neagoe
România
52 ani

Federico Macheda
Italia
28 ani

Gilmar
Brazilia
89 ani

Glen de Boeck
Belgia
48 ani

Janos Vajda
România
36 ani

Lolo
Spania
35 ani

Marco Wölfli
Elveția
37 ani

Nicolae Ciochină
România
39 ani

Rob Witschge
Olanda
53 ani

Salvador Carmona
Mexic
44 ani

Serkan Balcı
Turcia
36 ani

Stephen Ireland
Irlanda
33 ani

UD LAS PALMAS
Spania
70 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
16.08.2019 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
16.08.2019 Chindia Târgoviște Dinamo București C
17.08.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
18.08.2019 FC Botoșani Universitatea Craiova C
18.08.2019 Fotbal Club FCSB CSM Politehnica Iaşi C
19.08.2019 FC Voluntari Gaz Metan Mediaş C
19.08.2019 Astra Giurgiu FC Viitorul C


1. CFR 1907 Cluj 14
2. CSM Politehnica Iaşi 14
3. FC Viitorul 12
4. Gaz Metan Mediaş 12
5. FC Botoșani 10
6. Universitatea Craiova 10
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 8
8. Astra Giurgiu 8
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Fotbal Club FCSB 4
12. Chindia Târgoviște 4
13. Academica Clinceni 3
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
17.08.2019 Metaloglobus București Ripensia Timișoara C
17.08.2019 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2019 Gloria Buzău Sportul Snagov C
17.08.2019 UTA Arad AFK Csíkszereda C
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu CS Mioveni C
17.08.2019 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C
17.08.2019 ASU Poli Timişoara Daco-Getica București C
18.08.2019 Concordia Chiajna SSC Farul Constanţa C
18.08.2019 Dunărea Călărași Petrolul Ploiești C
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Rapid București C


1. Gloria Buzău 9
2. UTA Arad 9
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 9
4. CSM Reșița 7
5. CS Mioveni 7
6. FC Argeș Pitești 6
7. Petrolul Ploiești 6
8. Concordia Chiajna 6
9. Rapid București 4
10. SSC Farul Constanţa 4
11. ASU Poli Timişoara 3
12. Universitatea Cluj 3
13. Metaloglobus București 3
14. AFK Csíkszereda 3
15. Ripensia Timișoara 3
16. Viitorul Târgu-Jiu 3
17. Daco-Getica București 3
18. Dunărea Călărași 0
19. Pandurii Târgu-Jiu 0
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017