Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Franța: Ligue 1 15.04.2018 - 23:53

Franta: Ligue 1 - Etapa 33

Vineri 13 aprilie 2018
 
13.04.2018, 21:45
Angers SCO - OGC Nice 1 - 1 (0-0)
Au marcat: 0-1 Plea (67), 1-1 Fulgini (84)
 
Sambata 14 aprilie 2018
 
14.04.2018, 18:00
Lyon - Amiens SC 3 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Diaz (30), 2-0 Depay (83), 4-0 Traore (85)
 
14.04.2018, 21:00
FC Nantes - Dijon FCO 1 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Nakoulma (33), 1-1 Kwon Chang-Hoon (61)
 
14.04.2018, 21:00
Lille OSC - Guingamp 2 - 2 (0-0)
Au marcat: 1-0 Pepe (55), 2-0 Luiz Araujo (57), 2-1 Alonso (90 autogol), 2-2 Briand (90+2)
 
14.04.2018, 21:00
Stade Rennais - FC Metz 1 - 2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Bourigeaud (27), 1-1 Roux (52), 1-2 Roux (57)
 
14.04.2018, 21:00
Strasbourg - AS Saint-Étienne 0 - 1 (0-0)
A marcat: 0-1 Debuchy (82)
 
Duminica 15 aprilie 2018
 
15.04.2018, 16:00
Montpellier HSC - Girondins Bordeaux 1 - 3 (0-1)
Au marcat: 0-1 Braithwaite (9), 0-2 Kamano (49), 0-3 Meite (78), 1-3 Skhiri (88)
 
15.04.2018, 18:00
Troyes AC - Olympique Marseille 2 - 3 (1-1)
Au marcat: 1-0 Grandsir (1), 1-1 N'Jie (11), 2-1 Nivet (48), 2-2 Mitroglou (75), 2-3 Thauvin (85)
 
15.04.2018, 22:00
Paris St. Germain - AS Monaco 7 - 1 (4-1)
Au marcat: 1-0 Lo Celso (15), 2-0 Cavani (17), 3-0 Di Maria (20), 4-0 Lo Celso (27), 4-1 Rony Lopes (38), 5-1 Di Maria (58), 6-1 Falcao (76 autogol), 7-1 Draxler (86)
 
 
Etapa urmatoare (20.04.2018)
FC Nantes - Stade Rennais
Dijon FCO - Lyon
Olympique Marseille - Lille OSC
Amiens SC - Strasbourg
FC Metz - SM Caen
Guingamp - AS Monaco
Toulouse FC - Angers SCO
OGC Nice - Montpellier HSC
AS Saint-Étienne - Troyes AC
Girondins Bordeaux - Paris St. Germain






Taguri: Franta    Ligue 1    Etapa 33   

» Clasament Franta - Ligue 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Franța: Ligue 1

Franta: Ligue 1 - Etapa 33

Vineri 19 aprilie 2019   19.04.2019, 20:00 Dijon FCO - Stade Rennais 3 - 2 (1-0) Au marcat: 1-0 Aguerd (20), 1-1 Hunou (52), 2-1 Jeannot (55), 2-2 Niang (61), 3-2 Said (83)   19.04.2019,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 32

Vineri 12 aprilie 2019   12.04.2019, 20:00 Dijon FCO - Amiens SC 0 - 0 (0-0)   12.04.2019, 21:45 FC Nantes - Lyon 2 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Coulibaly (11), 1-1 Terrier (41), 2-1 Limbombe...

Franta: Ligue 1 - Etapa 31

Vineri 5 aprilie 2019   05.04.2019, 21:45 Girondins Bordeaux - Olympique Marseille 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Kamano (27 penalty), 2-0 De Preville (71)   Sambata 6 aprilie 2019  ...

Franta: Ligue 1 - Etapa 30

Vineri 29 martie 2019   29.03.2019, 21:45 Stade Rennais - Lyon 0 - 1 (0-0) A marcat: 0-1 Terrier (86)   Sambata 30 martie 2019   30.03.2019, 18:00 Olympique Marseille - Angers SCO Au...

TAS a dat dreptate clubului PSG în litigiul cu UEFA privind fair-play-ul financiar

Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) a dat dreptate clubului de fotbal PSG în litigiul său cu UEFA, legat de fair-play-ul financiar, însă gruparea franceză nu a scăpat cu...

Franta: Ligue 1 - Etapa 29

Vineri 15 martie 2019   15.03.2019, 20:00 OGC Nice - Toulouse FC 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Cyprien (20), 1-1 Mubele (89)   15.03.2019, 21:45 Lille OSC - AS Monaco 0 - 1 (0-0) A marcat:...

Franta: Ligue 1 - Etapa 28

Sambata 9 martie 2019   09.03.2019, 18:00 Strasbourg - Lyon 2 - 2 (0-1) Au marcat: 0-1 Dembele (3), 0-2 Dembele (51 penalty), 1-2 Ajorque (69), 2-2 Ajorque (70)   09.03.2019, 21:00 Amiens...

Franta: Ligue 1 - Etapa 27

Sambata 2 martie 2019   02.03.2019, 18:00 SM Caen - Paris St. Germain 1 - 2 (0-0) Au marcat: 1-0 Ninga (56), 1-1 Mbappe (59 penalty), 1-2 Mbappe (87)   02.03.2019, 21:00 Angers SCO - AS...

Zlatan Ibrahimovic: Kylian Mbappe este fantastic!

Atacantul suedez Zlatan Ibrahimovic s-a declarat un admirator al noului star al fotbalului francez, Kylian Mbappe, pe care îl sfătuieşte însă să continue să muncească din...

Franta: Ligue 1 - Etapa 25

Vineri 22 februarie 2019   22.02.2019, 20:00 Dijon FCO - AS Saint-Étienne 0 - 1 (0-0) A marcat: 0-1 Subotic (64)   22.02.2019, 21:45 Strasbourg - Lille OSC 1 - 1 (0-1) Au marcat: 0-1...

Franta: Ligue 1 - Etapa 24

Vineri 8 februarie 2019   08.02.2019, 21:45 Dijon FCO - Olympique Marseille 1 - 2 (1-0) Au marcat: 1-0 Marie (18), 1-1 Balotelli (56), 1-2 Ocampos (74)   Sambata 9 februarie 2019  ...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 25.04.2019

-Corneliu Papură: Viitorul este o echipă foarte organizată

-Biletul zilei la pariuri - 24.04.2019

-UEFA a prezentat primăriilor din România conceptul de organizare a spaţiilor de vizionare a meciurilor de la EURO 2020

-Şeful Borussiei Dortmund vrea ca Schalke să evite retrogradarea

-Juventus a renunţat la tradiţionalele dungi albe şi negre pe tricoul pentru sezonul 2019/2020

-Biletul zilei la pariuri - 23.04.2019




Care este echpa ta preferată din Franţa?
Olympique Lyon
Olympique Marseille
Girondins Bordeaux
AS Monaco
AS Saint-Etienne
RC Strasbourg
Paris-Saint-Germain
AJ Auxerre
Stade Rennais FC
Toulouse FC
RC Lens
Lille OSC
FC Sochaux-Montbéliard
FC Nantes
SC Bastia
Montpellier-Hérault
FC Metz
AS Nancy Lorraine
En Avant Guingamp
AC Ajaccio
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Bourceanu
România
34 ani

Alexandru Crețu
România
27 ani

Andrei Neagoe
România
32 ani

Anthony Soubervie
Franța
35 ani

Batuhan Karadeniz
Turcia
28 ani

Billy Costacurta
Italia
53 ani

Bogdan Vătăjelu
România
26 ani

BURY FC
Anglia
134 ani

Costin Lazăr
România
38 ani

Cyril Théréau
Franța
36 ani

Diego Placente
Argentina
42 ani

Elias Atmatsidis
Grecia
50 ani

Florin Cioroianu
România
56 ani

George Neagu
România
34 ani

Georgian Honciu
România
30 ani

Gualberto Campos
Venezuela
38 ani

Jesper Christiansen
Danemarca
41 ani

Lajos Détári
Ungaria
56 ani

Mario Saralegui
Uruguay
60 ani

Oleksandr Zavarov
URSS (Ucraina)
58 ani

Răzvan Baba
România
33 ani

Serdar Tasci
Germania
32 ani

Stuart Pearce
Anglia
57 ani

Tommy Docherty
Scoția
91 ani

Tulio Tanaka
Japonia
38 ani

Vlad Dragomir
România
20 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
19.04.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
20.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
21.04.2019 FC Viitorul Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 41
2. Fotbal Club FCSB 36
3. Universitatea Craiova 33
4. FC Viitorul 30
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
19.04.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
21.04.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
22.04.2019 CSM Politehnica Iași Concordia Chiajna C
22.04.2019 Dinamo București FC Botoșani C


1. Gaz Metan Mediaș 32
2. Dinamo București 31
3. CSM Politehnica Iași 24
4. FC Voluntari 22
5. FC Botoșani 22
6. FC Hermannstadt 18
7. Dunărea Călărași 17
8. Concordia Chiajna 15
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
20.04.2019 CS Balotești Luceafărul Oradea C
20.04.2019 FC Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
20.04.2019 Academica Clinceni Metaloglobus București C
20.04.2019 ACS Poli Timișoara Energeticianul Petroşani C
20.04.2019 SSC Farul Constanţa Aerostar Bacău C
20.04.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti FC Argeș Pitești C
20.04.2019 UTA Arad Chindia Târgoviște C
20.04.2019 Ripensia Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
21.04.2019 Dacia Unirea Brăila Universitatea Cluj C
23.04.2019 CS Mioveni
19:30
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 73
2. Chindia Târgoviște 67
3. Universitatea Cluj 66
4. FC Snagov 63
5. Petrolul Ploiești 59
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 43
9. ASU Politehnica Timişoara 39
10. Luceafărul Oradea 38
11. Ripensia Timișoara 37
12. SSC Farul Constanţa 37
13. Metaloglobus București 37
14. Pandurii Târgu-Jiu 34
15. Energeticianul Petroşani 34
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 33
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 24
19. ACS Poli Timișoara 23
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro