Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Concordia Chiajna 15.06.2018 - 19:38

Concordia Chiajna, al șaptelea am în Liga 1

Concordia, al șaptelea am în Liga 1

Promovată în Liga 1 în 2011, Concordia Chiajna a reușit să-și păstreze locul, de fiecare dată dând emoții susținătorilor (potenți) ai echipei. In primul sezon disputat în liga I, Concordia s-a clasat pe locul 9 dar, de atunci, în fiecare ediție s-a clasat pe ultimul loc care i-a permis să rămână în Liga 1 sau un loc mai sus. Și în acest an Concordia a navigat între locurile 9 și 13. Plecarea lui Vasile Miriuță la Dinamo i-a permis noului antrenor, fostul dinamovist Ion Moldovan, să debuteze cu o serie de 4 victorii în tot atâtea meciuri. Moldovan este schimbat cu Ionuț Badea după etapa a 6-a, play-out, când a pierdut acasă cu FC Voluntari: 0-1. După următoarea înfrângere, la Timișoara, 0-1, Concordia ajunge pe 13. Reușește, însă, să câștige la Sfântu Gheorghe (2-0) și revine pe locul 11, apoi pe 10 (după victoria de la Botoșani), dar pierde acasă cu Poli Timișoara în ultima etapă (0-1) și își trece locul 11 în palmares. Ghinion în cupa României, adversara din primul tur s-a numit Astra, care a marcat 3 goluri în poarta lui Caparco.

Iată lotul folosit:

Cristian Alexandru

Albu

17-08-93

 

F

38

0

Stjepan

Babic

04-12-88

CRO

M

24

0

Cristian Emanuel

Bălgrădean

21-03-88

 

P

18

-22

Ștefan

Bărboianu

24-01-88

 

F

14

0

Paul Ștefan

Batin

29-06-87

 

A

33

13

Thaer Fayez

Bawab

01-03-85

IOR

A

27

1

Dan Mihai

Bucșă

23-06-88

 

M

25

0

Bogdan Nicolae

Bucurică

11-02-86

 

F

11

0

Cristian Ionuț

Bud

26-06-85

 

A

19

3

Alin Florin

Buleică

12-09-91

 

M

2

0

Claudiu Vasile

Bumba

05-01-94

   

27

7

Alessandro

Caparco

07-09-83

ITA

P

21

-29

Florin

Cioablă

23-04-96

 

M

1

0

Raul Răzvan

Costin

29-01-85

 

M

2

0

Marian

Cristescu

17-03-85

 

M

36

9

Octavian Andrei Ronaldo

Deaconu

13-05-97

 

M

32

3

Patrice

Feussi

03-10-86

CMR

F

5

0

Nicușor

Fota

01-12-96

 

F

25

0

Vasile

Gheorghe

05-09-85

 

M

7

0

Toni Răzvan

Grădinaru

23-08-95

 

M

35

2

Romario

Kortzorg

25-08-89

OLA

M

9

0

Andrei Ovidiu

Marc

29-04-93

 

F

31

4

Valentin Dumitru

Munteanu

24-10-89

 

F

2

0

Freitas Santos Alves

Nivaldo

10-07-88

CVE

F

15

1

Dan Lucian

Panait

16-02-97

 

F

4

0

Andrei Alexandru

Patache

29-10-87

 

F

16

0

Marius George

Pena

02-05-85

 

A

30

2

Andrei

Prepeliță

08-12-85

 

M

13

2

Robert Dumitru

Răducanu

05-09-96

 

A

4

0

Florin Marian

Răsdan

13-04-95

 

F

2

0

Dino

Spehar

08-02-94

CRO

M

2

0

Toni

Tipuric

10-09-90

AUS

F

8

0

Armantas

Vitkauskas

23-03-89

LIT

P

2

-3

Manasse Enza

Yamissi

28-09-89

FRA

F

14

0

Josip

Zeba

24-04-90

CRO

F

4

0

Romeo IONESCU

 







Taguri: Liga 1    Concordia Chiajna    Ion Moldovan    Vasile Miriuță    Ionuț Badea   

» Concordia Chiajna - Istoric rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Concordia Chiajna

Prepeliţă, Măzărache şi Panait şi-au reziliat contractele cu Concordia

Jucătorii Andrei Prepeliţă, Simon Măzărache şi Daniel Panait şi-au încheiat activitatea la clubul Concordia Chiajna, ca urmare a rezilierii de comun acord a contractelor, anunţă...

Marius Alexe a semnat cu Concordia Chiajna

Atacantul Marius Alexe a ajuns la un acord cu gruparea Concordia Chiajna, fostul jucător al echipei Dinamo semnând miercuri un contract cu clubul ilfovean.   Concordia Chiajna...

Concordia Chiajna s-a despărţit de Batin, Deaconu şi Bucşă

Clubul Concordia Chiajna a anunţat că în această pauză competiţională s-a despărţit de jucătorii Paul Batin, Ronaldo Deaconu şi Dan Bucşă.   Paul Batin va evolua...

Adrian Falub: Este o revenire plăcută la Chiajna

Noul antrenor al echipei de fotbal Concordia Chiajna, Adrian Falub, a declarat, într-o conferinţă de presă, că a mai salvat formaţia ilfoveană de la retrogradare în 2016...

Adrian Falub, noul antrenor al echipei Concordia Chiajna

Adrian Falub a fost numit marţi în funcţia de antrenor al echipei de fotbal Concordia Chiajna, a anunţat clubul de Liga I pe site-ul său oficial.   ''Concordia Chiajna şi...

Dorinel Munteanu nu mai este antrenor la Concordia Chiajna

Consiliul Director al CS Concordia Chiajna, împreună cu factorii decizionali din cadrul Departamentului tehnic al clubului au votat în unanimitate rezilierea, de comun acord, a...

Dorinel Munteanu, prezentat ca antrenor al echipei Concordia Chiajna

Fostul internaţional Dorinel Munteanu a fost prezentat, marţi, ca antrenor principal al echipei de fotbal Concordia Chiajna, a anunţat clubul din Liga 1 pe site-ul său oficial.  ...

Gorobsov, Leca şi Gabi Matei, la Concordia Chiajna

Concordia Chiajna a anuţat transferul jucătorilor Nicolas Martin Gorobsov, Mihai Leca şi Gabriel Matei.   În vârstă de 28 de ani, mijlocaşul argentinianul Martin...

Ionuţ Badea: Provocarea numită Chiajna a venit la momentul oportun pentru ambele părţi

Tehnicianul Ionuţ Badea a declarat, în conferinţa de presă în care a fost prezentat oficial în funcţia de antrenor principal la Concordia Chiajna, că acum...

Ionuţ Badea îl înlocuieşte pe Ion Moldovan la Concordia Chiajna

Tehnicianul Ionuţ Badea va prelua echipa Concordia Chiajna în locul lui Ion Moldovan, a declarat, marţi, preşedintele grupării ilfovene, Cristian Tănase.   În...

Meciul Concordia Chiajna - FC Voluntari, amânat pentru 24 de ore

Meciul Concordia Chiajna - FC Voluntari, care urma să se dispute, astăzi, de la ora 17:30, a fost amânat pentru marţi.   La ora 17:30 arbitrul Marius Avram a decis...




Top News

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta




Care este jucătorul tău preferat de la Concordia Chiajna? (sezonul 2016-2017)
Pena
Serediuc
R. Răducanu
Herea
Drăghia
V. Munteanu
Bălgrădean
Răsdan
R. Costin
D. Popescu
Koenders
V. Alexandru
Bărboianu
Melinte
M. Cristescu
Bejan
Grădinaru
Feussi
Dobrosavlevici
Albu
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Albert Shesternyov
URSS
78 ani

Aleksei Berezutski
Rusia
37 ani

Alexis Alexoudis
Grecia
47 ani

Andrei Florin Raţiu
România
21 ani

Anoh Attoukora
Coasta de Fildeș
30 ani

Asmir Begović
Bosnia
32 ani

Aurélien Chedjou
Camerun
34 ani

Daniel Zítka
Cehia
44 ani

Frank Lampard
Anglia
41 ani

Itumeleng Khune
Africa de Sud
32 ani

Javier Pastore
Argentina
30 ani

José Basualdo
Argentina
56 ani

Juliano Belletti
Brazilia
43 ani

Júnior
Brazilia
46 ani

Luca Cigarini
Italia
33 ani

Oscar
Brazilia
65 ani

Paulo Bento
Portugalia
50 ani

Peter Reid
Anglia
63 ani

REAL VALLADOLID
Spania
91 ani

Tiberiu Petriş
România
25 ani

Vasiliy Berezutski
Rusia
37 ani

Zoran Belošević
Serbia
36 ani

Zsolt Muzsnay
România
54 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Baraj


Liga 1 Baraj
09.06.2019 Universitatea Cluj
0 - 2
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C


1. FC Hermannstadt 3
2. Universitatea Cluj 0
Clasament Baraj

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
31.05.2019 CSM Politehnica Iași FC Botoșani C
31.05.2019 Dinamo București FC Voluntari C
02.06.2019 FC Hermannstadt Dunărea Călărași C
02.06.2019 Gaz Metan Mediaș Concordia Chiajna C


1. Gaz Metan Mediaș 48
2. FC Botoșani 44
3. Dinamo București 43
4. FC Voluntari 31
5. CSM Politehnica Iași 31
6. FC Hermannstadt 27
7. Dunărea Călărași 25
8. Concordia Chiajna 19
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
31.05.2019 SSC Farul Constanţa Ripensia Timișoara C
31.05.2019 Aerostar Bacău CS Balotești C
31.05.2019 CS Mioveni UTA Arad C
01.06.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti ACS Poli Timișoara C
01.06.2019 ASU Politehnica Timişoara Metaloglobus București C
01.06.2019 Luceafărul Oradea Dacia Unirea Brăila C
01.06.2019 FC Argeș Pitești FC Snagov C
01.06.2019 Petrolul Ploiești Academica Clinceni C
01.06.2019 Universitatea Cluj Pandurii Târgu-Jiu C
01.06.2019 Energeticianul Petroşani Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 88
2. Academica Clinceni 87
3. Universitatea Cluj 82
4. Petrolul Ploiești 77
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 68
7. CS Mioveni 59
8. Luceafărul Oradea 52
9. ASU Politehnica Timişoara 49
10. Metaloglobus București 49
11. SSC Farul Constanţa 48
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 47
13. UTA Arad 47
14. Ripensia Timișoara 45
15. Pandurii Târgu-Jiu 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 38
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro