Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Concordia Chiajna 21.05.2022 - 17:30

Baraj pentru Liga 1, tur: Concordia Chiajna - Chindia Târgovişte 2-1

Baraj pentru Liga 1, tur: Concordia Chiajna - Chindia Târgovişte 2-1
Concordia Chiajna (locul 5 în play-off-ul Ligii 2) a învins-o acasă pe Chindia Târgovişte (locul 7 în play-out-ul Ligii 1) cu scorul de 2-1, în prima manşă a barajului pentru Liga 1. După o primă repriză albă, dâmboviţenii au deschis scorul prin Daniel Florea (50), însă ilfovenii au egalat prin Adrian Voicu (58 penalty) şi au întors rezultatul datorită autogolului lui Andrei Piţian (68). Manşa secundă va avea loc pe 29 mai 2022, la Ploieşti.
 
Baraj pentru Liga 1, tur
sâmbătă, 21 mai 2022, ora: 15:30
Chiajna, Stadion: "Concordia"
Concordia Chiajna - Chindia Târgovişte 2-1
Au marcat: 0-1 Daniel Florea (50), 1-1 Adrian Voicu (58 penalty), 2-1 Andrei Piţian (68, autogol)
 
Concordia: Aldescu - Borța (87 Alexe), Palmeș, Marc, Taub, D. Codrea, N. Roșu, Matiș (55 Llullaku), Ad. Voicu (82 L. Ion), N. Popescu, Batin (82 Plazonja). Antrenor: Ianis Zicu.
 
Chindia: Căbuz - Căpușă, P. Iacob, Pițian, Roumpoulakou (70 Kocić) - A. Șerban (60 M. Șerban), Dulca, Passaglia (46 Sila), Popadiuc - Chamed (60 Corbu), D. Florea (83 Chunchukov). Antrenor: Emil Săndoi.
 
Arbitru: Marcel Bârsan (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mihai Marius Marica (Bistriţa), Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe); arbitru de rezervă: Andrei Antonie (Bucureşti). Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) - CCA, Dragoş Ionescu (Bucureşti) - FRF.






Taguri: baraj    Liga 2    Liga 1    Concordia Chiajna    Chindia Târgovişte    Adrian Voicu    Daniel Florea    Andrei Piţian   

» Concordia Chiajna - Istoric rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Concordia Chiajna

Prepeliţă, Măzărache şi Panait şi-au reziliat contractele cu Concordia

Jucătorii Andrei Prepeliţă, Simon Măzărache şi Daniel Panait şi-au încheiat activitatea la clubul Concordia Chiajna, ca urmare a rezilierii de comun acord a contractelor, anunţă...

Marius Alexe a semnat cu Concordia Chiajna

Atacantul Marius Alexe a ajuns la un acord cu gruparea Concordia Chiajna, fostul jucător al echipei Dinamo semnând miercuri un contract cu clubul ilfovean.   Concordia Chiajna...

Concordia Chiajna s-a despărţit de Batin, Deaconu şi Bucşă

Clubul Concordia Chiajna a anunţat că în această pauză competiţională s-a despărţit de jucătorii Paul Batin, Ronaldo Deaconu şi Dan Bucşă.   Paul Batin va evolua...

Adrian Falub: Este o revenire plăcută la Chiajna

Noul antrenor al echipei de fotbal Concordia Chiajna, Adrian Falub, a declarat, într-o conferinţă de presă, că a mai salvat formaţia ilfoveană de la retrogradare în 2016...

Adrian Falub, noul antrenor al echipei Concordia Chiajna

Adrian Falub a fost numit marţi în funcţia de antrenor al echipei de fotbal Concordia Chiajna, a anunţat clubul de Liga I pe site-ul său oficial.   ''Concordia Chiajna şi...

Dorinel Munteanu nu mai este antrenor la Concordia Chiajna

Consiliul Director al CS Concordia Chiajna, împreună cu factorii decizionali din cadrul Departamentului tehnic al clubului au votat în unanimitate rezilierea, de comun acord, a...

Dorinel Munteanu, prezentat ca antrenor al echipei Concordia Chiajna

Fostul internaţional Dorinel Munteanu a fost prezentat, marţi, ca antrenor principal al echipei de fotbal Concordia Chiajna, a anunţat clubul din Liga 1 pe site-ul său oficial.  ...

Gorobsov, Leca şi Gabi Matei, la Concordia Chiajna

Concordia Chiajna a anuţat transferul jucătorilor Nicolas Martin Gorobsov, Mihai Leca şi Gabriel Matei.   În vârstă de 28 de ani, mijlocaşul argentinianul Martin...

Concordia Chiajna, al șaptelea am în Liga 1

Promovată în Liga 1 în 2011, Concordia Chiajna a reușit să-și păstreze locul, de fiecare dată dând emoții susținătorilor (potenți) ai echipei. In primul...

Ionuţ Badea: Provocarea numită Chiajna a venit la momentul oportun pentru ambele părţi

Tehnicianul Ionuţ Badea a declarat, în conferinţa de presă în care a fost prezentat oficial în funcţia de antrenor principal la Concordia Chiajna, că acum...

Ionuţ Badea îl înlocuieşte pe Ion Moldovan la Concordia Chiajna

Tehnicianul Ionuţ Badea va prelua echipa Concordia Chiajna în locul lui Ion Moldovan, a declarat, marţi, preşedintele grupării ilfovene, Cristian Tănase.   În...



Top News

-CM 2022 - Grupa C: Polonia - Arabia Saudită 2-0

-CM 2022 - Grupa A: Qatar - Senegal 1-3

-CM 2022 - Grupa B: Ţara Galilor - Iran 0-2

-Liga 2 revine în acest weekend

-Ce șanse mai are are Argentina pentru a câștiga titlul mondial?

-World Cup 2022: Surprize mari, festival ofensiv, dar si meciuri fara goluri

-Participă la Mondialul lui Vlad, vampirul prietenos și mega generos!




Care este jucătorul tău preferat de la Concordia Chiajna? (sezonul 2016-2017)
Pena
Serediuc
R. Răducanu
Herea
Drăghia
V. Munteanu
Bălgrădean
Răsdan
R. Costin
D. Popescu
Koenders
V. Alexandru
Bărboianu
Melinte
M. Cristescu
Bejan
Grădinaru
Feussi
Dobrosavlevici
Albu
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Ilie
România
41 ani

Ajebitimi Gideon
Nigeria
41 ani

Akira Narahashi
Japonia
51 ani

Armand Penverne
Franța
96 ani

Armando Cooper
Panama
32 ani

Aruna Dindane
Coasta de Fildeș
42 ani

Bandeirinha
Portugalia
60 ani

Brendan Augustine
Africa de Sud
51 ani

Cala
Spania
33 ani

Cosmin Lambru
România
24 ani

Cosmin Ursu
România
47 ani

Danny Welbeck
Anglia
32 ani

Des Walker
Anglia
57 ani

Dieter Burdenski
Germania
72 ani

Dumitru Horovei
România
47 ani

Fernando Varela
Rep. Capului Verde
35 ani

GKS BEŁCHATÓW
Polonia
45 ani

Isaac Boakye
Ghana
41 ani

Jaroslav Borovička
Cehoslovacia
91 ani

Joe Dudgeon
Irlanda de Nord
32 ani

Junior Stanislas
Anglia
33 ani

Karl Henry
Anglia
40 ani

Krunoslav Jurčć
Bosnia
53 ani

Lucian Mihu
România
40 ani

Manolo Gabbiadini
Italia
31 ani

Octavian Drăghici
România
37 ani

Petre Ivan II
România
76 ani

Stephan Andersen
Danemarca
41 ani

Viliam Hýravý
Slovacia
60 ani

Ziguy Badibanga
Belgia
31 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2022-2023


Liga 1 2022-2023
11.11.2022
Cronica
Sepsi Sfântu Gheorghe Petrolul Ploiești C
12.11.2022
Cronica
Chindia Târgoviște Farul Constanța C
12.11.2022
Cronica
Rapid București CS Universitatea Craiova C
13.11.2022
Cronica
FC UTA Arad FC Voluntari C
13.11.2022
Cronica
CS Mioveni CFR 1907 Cluj C
13.11.2022
Cronica
FC Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
14.11.2022
Cronica
Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C
14.11.2022
Cronica
FC Botoșani FC Hermannstadt C


1. Farul Constanța 41
2. CFR 1907 Cluj 34
3. Rapid București 33
4. CS Universitatea Craiova 31
5. FC Hermannstadt 27
6. Fotbal Club FCSB 26
7. Petrolul Ploiești 26
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 25
9. FC Voluntari 21
10. FC Argeș Pitești 21
11. Chindia Târgoviște 20
12. FC Botoșani 20
13. Universitatea Cluj 18
14. FC UTA Arad 17
15. FC Universitatea Craiova 16
16. CS Mioveni 8
Clasament 2022-2023

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017