Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Turcia: Super Lig 10.01.2019 - 13:00

Cristian Tănase a semnat cu echipa turcă Girensunspor

Cristian Tănase a semnat cu echipa turcă Girensunspor
Clubul Girensunspor, din a doua ligă turcă, a anunţat că a obţinut serviciile mijlocaşului Cristian Tănase, jucătorul român semnând un contract valabil pentru un sezon şi jumătate.
 
Cristian Tănase vine de la Eskişehirspor, unde semnase în vara trecută pentru două sezoane.
 
El a mai jucat în Turcia la Sivasspor şi Karabukspor.
 
În cariera sa, Tănase a mai jucat la FC Argeş, Dacia Mioveni, Tianjin Teda şi FCSB.






Taguri: Eskişehirspor    Cristian Tănase    Girensunspor   

» Clasament Turcia - Super Lig
Comenteaza

Ultimele stiri - Turcia: Super Lig

Internaţionalul ceh Josef Šural, decedat într-un accident de microbuz

Internaţionalul ceh Josef Šural, mijlocaş al echipei de fotbal Alanyaspor (Turcia), a decedat duminică seara într-un accident de microbuz, au anunţat oficialii clubului la...

Takvim: Mircea Lucescu la Beşiktaş de la finalul acestui sezon

Preşedintele clubului Beşiktaş, Fikret Orman, va anunţa după Adunarea Generală din 12 mai faptul că noul antrenor al echipei din Istanbul va fi Mircea Lucescu, susţine cotidianul Takvim....

Şenol Güneş, noul selecţioner al Turciei, în locul lui Mircea Lucescu

Tehnicianul echipei Beşiktaş, Şenol Güneş, va fi noul selecţioner al Turciei, el urmând să preia această funcţie din luna iunie.   În...

Şenol Guneş: Aş vrea să ajung la naţională, dar nu înainte de a-mi expira contractul cu Beşiktaş

Tehnicianul echipei Beşiktaş, Şenol Guneş, despre care site-ul postului NTV a scris că ar urma să preia conducerea tehnică a naţionalei Turciei, a declarat că nu a primit o ofertă...

Pepe şi-a reziliat contractul cu Beşiktaş

Fundaşul portughez Pepe şi-a reziliat contractul cu Beşiktaş Istanbul, a anunţat, clubul turc.   Pepe juca la Beşiktaş din 2017 şi avea contract până în...

CNN Turk: Bogdan Stancu părăseşte Bursaspor

Fotbalistul Bogdan Stancu a decis să îşi rezilieze contractul cu gruparea Bursaspor şi deja şi-a luat rămas bun de la colegi, informează cnnturk.com.   Potrivit sursei...

Sabah: Şenol Güneş poate lua locul lui Lucescu la naţionala Turciei dacă se va despărţi de Beşiktaş

Tehnicianul Şenol Güneş poate lua locul lui Mircea Lucescu la naţionala Turciei, dacă se va despărţi de Beşiktaş İstanbul, notează jurnalul Sabah, precizând că...

Phillip Cocu a fost dat afară de la conducerea tehnică a echipei Fenerbahçe

Antrenorul olandez Phillip Cocu a fost demis de la conducerea tehnică a echipei Fenerbahçe, din cauza rezultatelor slabe înregistrate de formaţia din Istanbul.  ...

Fatih Terim şi-a prelungit contractul cu Galatasaray

Antrenorul Fatih Terim şi-a prelungit contractul cu Galatasaray Istanbul, scadent la finalul acestui sezon, informează lequipe.fr.   Noua înţelegere este valabilă...

Atacantul spaniol Alvaro Negredo, de la Beşiktaş la Al Nasr Dubai

Atacantul spaniol Alvaro Negredo (Beşiktaş) a semnat marţi un contract pe două sezoane cu gruparea Al Nasr Dubai (Emiratele Arabe Unite), scrie L'Equipe.   Conform sursei, valoarea...

Pepe le-a dat angajaţilor clubului Beşiktaş o mare parte din primele din acest sezon

Fotbalistul portughez Pepe, component al echipei Beşiktaş, le-a dăruit angajaţilor clubului din Istanbul o mare parte din suma de 56.000 de euro reprezentând primele pentru punctele...




Top News

-Ce ceasuri aleg să poarte unii dintre jucătorii de top de la echipe din Premier League

-Cum a ajutat Pele în 1970 o marcă de încălțăminte sport să ajungă la reputația sa actuală

-Mitrita one man show in Romania - Norvegia

-Preliminariile EURO 2020: România - Norvegia 1-1

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Irlanda de Nord 3-0

-Mitrita, gol si pasa de gol in meciul Feroe - Romania

-Preliminariile CE 2020: Insulele Feroe - România 0-3




Care este echipa ta preferată din Turcia?
Beșiktaș
Fenerbahçe
Galatasaray
Trabzonspor
Bursaspor
Sivasspor
Gaziantepspor
Samsunspor
Gençlerbirligi
Kocaelispor
Konyaspor
Altay Izmir
Ankaragücü
Kayserispor
Manisaspor
Orduspor
Kasımpaşa
Bucaspor
Karabükspor
Eskișehirspor
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aitor Monroy
Spania
32 ani

Alfredo Filho
Brazilia
71 ani

Cătălin Oprea
România
33 ani

Cristian Todea
România
41 ani

Dante Bonfim
Brazilia
36 ani

George Ușurelu
România
41 ani

Gökay Iravul
Turcia
27 ani

Guy Roux
Franța
81 ani

Iulian Dăniță
România
44 ani

Julio Olarticoechea
Argentina
61 ani

Levan Kenia
Georgia
29 ani

Nelson Vivas
Argentina
50 ani

Paul Stalteri
Canada
42 ani

Petar Zanev
Bulgaria
34 ani

Ryan Nelsen
Noua Zeelandă
42 ani

Sergiu Mândrean
România
41 ani

Ștefan Vrăbioru
România
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
04.10.2019 FC Botoșani Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.10.2019 Universitatea Craiova CSM Politehnica Iaşi C
05.10.2019 Gaz Metan Mediaş Academica Clinceni C
05.10.2019 Fotbal Club FCSB Dinamo București C
06.10.2019 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
07.10.2019 FC Voluntari Chindia Târgoviște C
07.10.2019 Astra Giurgiu FC Hermannstadt C


1. CFR 1907 Cluj 24
2. FC Viitorul 24
3. Universitatea Craiova 23
4. Gaz Metan Mediaş 21
5. CSM Politehnica Iaşi 18
6. FC Botoșani 16
7. Astra Giurgiu 16
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
9. Chindia Târgoviște 15
10. Fotbal Club FCSB 15
11. Dinamo București 14
12. FC Hermannstadt 11
13. Academica Clinceni 9
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
16.10.2019 Daco-Getica București AFK Csíkszereda C
16.10.2019 Concordia Chiajna Dunărea Călărași C
16.10.2019 CS Mioveni Sportul Snagov C
16.10.2019 SSC Farul Constanţa Universitatea Cluj C
16.10.2019 CSM Reșița Gloria Buzău C
16.10.2019 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
16.10.2019 ASU Poli Timişoara Metaloglobus București C
16.10.2019 Viitorul Târgu-Jiu FC Argeș Pitești C
16.10.2019 Rapid București Petrolul Ploiești C
16.10.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele UTA Arad C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 26
2. CS Mioveni 26
3. UTA Arad 20
4. Rapid București 20
5. Viitorul Târgu-Jiu 20
6. Gloria Buzău 19
7. Metaloglobus București 19
8. SSC Farul Constanţa 18
9. Petrolul Ploiești 18
10. FC Argeș Pitești 16
11. Concordia Chiajna 16
12. CSM Reșița 15
13. AFK Csíkszereda 15
14. ASU Poli Timişoara 13
15. Ripensia Timișoara 13
16. Dunărea Călărași 12
17. Universitatea Cluj 11
18. Pandurii Târgu-Jiu 7
19. Daco-Getica București 6
20. Sportul Snagov 2
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
11.10.2019 Aerostar Bacău KSE Târgu-Secuiesc C
11.10.2019 FC Botoşani II CSM Bacău C
11.10.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ Huşana Huşi C
12.10.2019 Știința Miroslava Bucovina Rădăuți C
12.10.2019 CSM Foșcani Şomuz Fălticeni C
12.10.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ Foresta Suceava C
12.10.2019 CSM Pașcani CSU Galați C
12.10.2019 Oțelul Galați Sporting Liești C


1. Aerostar Bacău 24
2. Oțelul Galați 19
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 18
4. Bucovina Rădăuți 16
5. CSM Foșcani 15
6. Foresta Suceava 14
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 11
8. Știința Miroslava 11
9. FC Botoşani II 11
10. Sporting Liești 8
11. Huşana Huşi 7
12. CSU Galați 6
13. CSM Bacău 6
14. Şomuz Fălticeni 6
15. KSE Târgu-Secuiesc 5
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
11.10.2019 Dacia Unirea Brăila CS Făurei C
11.10.2019 Metalul Buzău Înainte Modelu C
11.10.2019 Fotbal Club FCSB II Mostiştea Ulmu C
12.10.2019 CS Tunari CS Afumați C
12.10.2019 Agricola Borcea Unirea Slobozia C
12.10.2019 CSM Medgidia Axiopolis Sport Cernavodă C
12.10.2019 Viitorul Ianca SC Popeşti Leordeni C
12.10.2019 Recolta Gheorghe Doja
15:00
Poseidon Limanu 2 Mai   C


1. Unirea Slobozia 20
2. CS Afumați 17
3. Mostiştea Ulmu 17
4. CS Tunari 17
5. Înainte Modelu 17
6. Viitorul Ianca 15
7. Metalul Buzău 14
8. SC Popeşti Leordeni 14
9. CSM Medgidia 10
10. Fotbal Club FCSB II 9
11. Poseidon Limanu 2 Mai 7
12. Dacia Unirea Brăila 6
13. Agricola Borcea 5
14. CS Făurei 4
15. Axiopolis Sport Cernavodă 4
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
11.10.2019 Astra Giurgiu II Unirea Bascov C
11.10.2019 CSM Alexandria CS Balotești C
12.10.2019 Progresul Spartac București Sporting Roșiori-de-Vede C
12.10.2019 Tractorul Cetate Olimpic Cetate Râşnov C
12.10.2019 FC Brașov CS Universitatea Craiova II C
12.10.2019 FC Pucioasa FC Voluntari II C
12.10.2019 CS Blejoi Flacăra Moreni C
12.10.2019 Vediţa Coloneşti CSM Slatina C


1. CSM Slatina 17
2. Progresul Spartac București 17
3. Flacăra Moreni 16
4. CSM Alexandria 16
5. CS Universitatea Craiova II 15
6. Vediţa Coloneşti 14
7. FC Voluntari II 13
8. Olimpic Cetate Râşnov 11
9. CS Balotești 10
10. Unirea Bascov 9
11. CS Blejoi 9
12. Tractorul Cetate 9
13. FC Brașov 6
14. Astra Giurgiu II 5
15. FC Pucioasa 5
16. Sporting Roșiori-de-Vede 4
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
11.10.2019 ACS Poli Timișoara CS Hunedoara C
11.10.2019 Cetate Deva Universitatea Craiova C
11.10.2019 Comunal Dumbrăviţa CS Național Sebiș C
11.10.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii Viitorul Dăeşti C
12.10.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Flacăra Horezu C
12.10.2019 Crișul Chișineu-Criș ACSO Filiaşi C
12.10.2019 Fortuna Becicherecu-Mic Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
12.10.2019 Progresul Pecica Șoimii Lipova C


1. Universitatea Craiova 22
2. Crișul Chișineu-Criș 14
3. Fortuna Becicherecu-Mic 14
4. Flacăra Horezu 14
5. Progresul Pecica 14
6. Comunal Dumbrăviţa 13
7. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 12
8. Viitorul Dăeşti 12
9. ACSO Filiaşi 10
10. Șoimii Lipova 9
11. CS Hunedoara 9
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 8
13. CS Național Sebiș 8
14. Cetate Deva 8
15. ACS Poli Timișoara 7
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
11.10.2019 Unirea Dej Luceafărul Oradea C
11.10.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Industria Galda de Jos C
11.10.2019 Sănătatea Cluj Minaur Baia-Mare C
11.10.2019 Viitorul Şelimbăr Arieșul Turda C
11.10.2019 Avântul Reghin CS Sânmartin C
12.10.2019 Unirea Alba-Iulia Metalurgistul Cugir C
12.10.2019 SCM Zalău ACS Comuna Recea C
12.10.2019 Gloria Bistrița CFR 1907 Cluj II C


1. Luceafărul Oradea 18
2. ACS Comuna Recea 18
3. Viitorul Şelimbăr 14
4. CS Sânmartin 13
5. Arieșul Turda 12
6. CFR 1907 Cluj II 11
7. Minaur Baia-Mare 11
8. Sănătatea Cluj 11
9. Gloria Bistrița 11
10. Avântul Reghin 10
11. Unirea Dej 10
12. Unirea Alba-Iulia 9
13. SCM Zalău 8
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 7
15. Metalurgistul Cugir 7
16. Industria Galda de Jos 3
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017