Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Franța: Ligue 1 13.01.2019 - 23:54

Franta: Ligue 1 - Etapa 20

Franta: Ligue 1 - Etapa 20
Vineri 11 ianuarie 2019
 
11.01.2019, 20:00
SM Caen - Lille OSC 1 - 3 (0-2)
Au marcat: 0-1 Pepe (8), 0-2 Leao (20), 0-3 Luiz Araujo (90+2), 1-3 Ninga (90+4)
 
11.01.2019, 21:45
Lyon - Stade Reims 1 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Chavarria (34), 1-1 Traore (70)
 
Sambata 12 ianuarie 2019
 
12.01.2019, 18:00
Amiens SC - Paris St. Germain 0 - 3 (0-0)
Au marcat: 0-1 Cavani (57 penalty), 0-2 Mbappe (70), 0-3 Marquinhos (79)
 
12.01.2019, 21:00
Guingamp - AS Saint-Étienne 0 - 1 (0-1)
A marcat: 0-1 Khazri (6)
 
12.01.2019, 21:00
OGC Nice - Girondins Bordeaux 1 - 0 (1-0)
A marcat: 1-0 Saint-Maximin (16 penalty)
 
Duminica 13 ianuarie 2019
 
13.01.2019, 16:00
FC Nantes - Stade Rennais 0 - 1 (0-1)
A marcat: 0-1 Da Silva (13)
 
13.01.2019, 18:00
Dijon FCO - Montpellier HSC 1 - 1 (0-0)
Au marcat: 1-0 Said (54), 1-1 Le Tallec (61)
 
13.01.2019, 18:00
Toulouse FC - Strasbourg 1 - 2 (1-1)
Au marcat: 0-1 Ajorque (17), 1-1 Sanogo (29 penalty), 1-2 Sissoko (64)
 
13.01.2019, 22:00
Olympique Marseille - AS Monaco 1 - 1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Lopez (13), 1-1 Tielemans (38)
 
 
Etapa urmatoare (18.01.2019)
Lille OSC - Amiens SC
Paris St. Germain - Guingamp
Angers SCO - FC Nantes
AS Monaco - Strasbourg
Girondins Bordeaux - Dijon FCO
Nîmes Olympique - Toulouse FC
Stade Reims - OGC Nice
Stade Rennais - Montpellier HSC
SM Caen - Olympique Marseille
AS Saint-Étienne - Lyon






Taguri: Franta    Ligue 1    Etapa 20   

» Clasament Franta - Ligue 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Franța: Ligue 1

Franta: Ligue 1 - Etapa 10

Franta: Ligue 1 - Etapa 10 Vineri 18 octombrie 2019 Vineri 18.10.2019, 21:45 Nice - Paris SG 1-4 Au marcat: 0-1 Angel di Maria (15), 0-2 Angel di Maria (21), 1-2 Ignatius Ganago (67), 1-3...

Franta: Ligue 1 - Etapa 9

Franta: Ligue 1 - Etapa 9 Vineri 4 octombrie 2019 04.10.2019, 21:45 Amiens - Marseille 3-1 Au marcat: 1-0 Haitam Aleesami (11), 1-1 Valentin Rongier (22), 2-1 Sehrou Guirassy (40 penalty),...

Franta: Ligue 1 - Etapa 8

Franta: Ligue 1 - Etapa 8 Sambata 28 septembrie 2019 28.09.2019, 14:30 Lyon - Nantes 0-1 Au marcat: 0-1 Samuel Moutoussamy (58) 28.09.2019, 18:30 Bordeaux - Paris SG 0-1 Au marcat: 0-1...

Franta: Ligue 1 - Etapa 7

Franta: Ligue 1 - Etapa 7 Marti 24 septembrie 2019 24.09.2019, 20:00 Dijon - Marseille 0-0 Au marcat: - 24.09.2019, 22:00 Monaco - Nice 3-1 Au marcat: 1-0 A. Golovin (29), 1-1 P....

Franta: Ligue 1 - Etapa 6

Franta: Ligue 1 - Etapa 6 Vineri 20 septembrie 2019 20.09.2019, 21:45 Strasbourg - Nantes 2-1 Au marcat: 0-1 Kalifa Coulibaly (28), 1-1 Dimitri Liénard (66), 2-1 Ludovic Ajorque (89)...

Franta: Ligue 1 - Etapa 5

Franta: Ligue 1 - Etapa 5 Vineri 13 septembrie 2019 13.09.2019, 20:00 Lille - Angers  2-1 Au marcat: 1-0 Victor Osimhen (39), 2-0 Luiz Araújo (53), 2-1 Stéphane Bahoken (87) 13.09.2019,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 4

 Franta: Ligue 1 - Etapa 4   Vineri 30 august 2019   30.08.2019, 21:45 Metz - Paris SG 0-2 Au marcat: 0-1 Angel Di Maria (11 penalty), 0-2 Maxim Choupo-Moting (43)   Sambata 31 august...

Franta: Ligue 1 - Etapa 3

Franta: Ligue 1 - Etapa 3 Sambata 24 august 2019   24.08.2019, 21:00 Amiens - Nantes 1-2 Au marcat: 0-1 Kalifa Coulibaly (54), 1-1 Bongani Zungu (71), 1-2 Moses Simon (84)   24.08.2019,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 2

Franta: Ligue 1 - Etapa 2 Vineri 16 august 2019   16.08.2019, 21:45 Lyon - Angers 6-0 Au marcat: 1-0 Houssem Aouar (11), 2-0 Moussa Dembélé (36), 3-0 Memphis...

Franta: Ligue 1 - Etapa 1

Vineri 09 august 2019   09.08.2019, 21:45 AS Monaco - Lyon 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 Dembele (5), 0-2 Depay (36), 0-3 Tousart (80)   Sambata 10 august 2019   10.08.2019, 18:30...

Franta: Ligue 1 - Etapa 38

Paris SG a câştigat un nou titlu, Lille şi Lyon vor juca în Liga Campionilor, iar Caen şi Guingamp în Ligue 2. Dijon va juca un meci de baraj cu Lens. Au promovat...




Top News

-Liga 1 - Etapa 13: Rezultate şi marcatori

-Spania: Primera Division - Etapa 9

-Franta: Ligue 1 - Etapa 10

-Germania: Bundesliga - Etapa 8

-Ce ceasuri aleg să poarte unii dintre jucătorii de top de la echipe din Premier League

-Cum a ajutat Pele în 1970 o marcă de încălțăminte sport să ajungă la reputația sa actuală

-Mitrita one man show in Romania - Norvegia




Care este echpa ta preferată din Franţa?
Olympique Lyon
Olympique Marseille
Girondins Bordeaux
AS Monaco
AS Saint-Etienne
RC Strasbourg
Paris-Saint-Germain
AJ Auxerre
Stade Rennais FC
Toulouse FC
RC Lens
Lille OSC
FC Sochaux-Montbéliard
FC Nantes
SC Bastia
Montpellier-Hérault
FC Metz
AS Nancy Lorraine
En Avant Guingamp
AC Ajaccio
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Ciprian Dombrovoschi
România
26 ani

Ciprian Lupșa
România
40 ani

Danny Pugh
Anglia
37 ani

Donal McDermott
Irlanda
30 ani

Erwin Sánchez
Bolivia
50 ani

George Friend
Anglia
32 ani

Gonzalo Pineda
Mexic
37 ani

Habib Bèye
Senegal
42 ani

Jonathan Santana
Paraguay
38 ani

Jorge Valdivia
Chile
36 ani

Lucas Thwala
Africa de Sud
38 ani

Miroslav Stoch
Slovacia
30 ani

Okan Buruk
Turcia
46 ani

Raúl Tamudo
Spania
42 ani

Valeri Broshin
URSS
57 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
18.10.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
18.10.2019 Dinamo București Gaz Metan Mediaş C
19.10.2019 CFR 1907 Cluj
20:30
Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
20.10.2019 Academica Clinceni
15:30
FC Viitorul Telekom Sport 1 C
20.10.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
17:45
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C
20.10.2019 Chindia Târgoviște
20:30
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
21.10.2019 CSM Politehnica Iaşi
20:30
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 24
2. FC Viitorul 24
3. Universitatea Craiova 23
4. Gaz Metan Mediaş 21
5. CSM Politehnica Iaşi 18
6. Dinamo București 17
7. FC Botoșani 16
8. Astra Giurgiu 16
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
10. Chindia Târgoviște 15
11. Fotbal Club FCSB 15
12. FC Hermannstadt 12
13. Academica Clinceni 9
14. FC Voluntari 6
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
19.10.2019 Dunărea Călărași Turris Oltul Turnu-Măgurele C
19.10.2019 Metaloglobus București CSM Reșița C
19.10.2019 Gloria Buzău Viitorul Târgu-Jiu C
19.10.2019 Sportul Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
19.10.2019 Petrolul Ploiești Concordia Chiajna C
19.10.2019 AFK Csíkszereda Rapid București C
20.10.2019 Ripensia Timișoara
11:00
Daco-Getica București   C
20.10.2019 UTA Arad
11:00
ASU Poli Timişoara   C
20.10.2019 Universitatea Cluj
11:30
CS Mioveni   C
21.10.2019 FC Argeș Pitești
18:00
SSC Farul Constanţa   C


1. CS Mioveni 26
2. Turris Oltul Turnu-Măgurele 26
3. Metaloglobus București 22
4. Viitorul Târgu-Jiu 21
5. Petrolul Ploiești 21
6. UTA Arad 20
7. Gloria Buzău 20
8. Rapid București 20
9. SSC Farul Constanţa 18
10. AFK Csíkszereda 18
11. FC Argeș Pitești 16
12. Concordia Chiajna 16
13. Dunărea Călărași 15
14. CSM Reșița 15
15. ASU Poli Timişoara 13
16. Ripensia Timișoara 13
17. Universitatea Cluj 11
18. Pandurii Târgu-Jiu 7
19. Daco-Getica București 6
20. Sportul Snagov 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
18.10.2019 CSM Bacău FC Ozana Târgu-Neamţ C
19.10.2019 CSU Galați
15:00
Aerostar Bacău   C
19.10.2019 Foresta Suceava
15:00
CSM Pașcani   C
19.10.2019 Huşana Huşi
15:00
CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ   C
19.10.2019 Şomuz Fălticeni
15:00
FC Botoşani II   C
19.10.2019 Bucovina Rădăuți
15:00
CSM Foșcani   C
19.10.2019 Sporting Liești
15:00
Știința Miroslava   C
19.10.2019 KSE Târgu-Secuiesc
15:00
Oțelul Galați   C


1. Aerostar Bacău 24
2. Oțelul Galați 19
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 18
4. Bucovina Rădăuți 16
5. CSM Foșcani 15
6. FC Ozana Târgu-Neamţ 14
7. Foresta Suceava 14
8. Știința Miroslava 11
9. FC Botoşani II 11
10. Sporting Liești 8
11. Huşana Huşi 7
12. CSU Galați 6
13. CSM Bacău 6
14. Şomuz Fălticeni 6
15. KSE Târgu-Secuiesc 5
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
18.10.2019 Înainte Modelu Recolta Gheorghe Doja C
19.10.2019 Mostiştea Ulmu
15:00
CS Tunari   C
19.10.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
15:00
Fotbal Club FCSB II   C
19.10.2019 SC Popeşti Leordeni
15:00
Metalul Buzău   C
19.10.2019 CS Făurei
15:00
Viitorul Ianca   C
19.10.2019 Axiopolis Sport Cernavodă
15:00
Dacia Unirea Brăila   C
19.10.2019 Unirea Slobozia
15:00
CSM Medgidia   C
19.10.2019 CS Afumați
15:00
Agricola Borcea   C


1. Unirea Slobozia 20
2. Înainte Modelu 20
3. CS Afumați 17
4. Mostiştea Ulmu 17
5. CS Tunari 17
6. Viitorul Ianca 15
7. Metalul Buzău 14
8. SC Popeşti Leordeni 14
9. CSM Medgidia 10
10. Fotbal Club FCSB II 9
11. Poseidon Limanu 2 Mai 7
12. Dacia Unirea Brăila 6
13. Agricola Borcea 5
14. CS Făurei 4
15. Axiopolis Sport Cernavodă 4
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
18.10.2019 CSM Slatina Progresul Spartac București C
18.10.2019 Flacăra Moreni Vediţa Coloneşti C
18.10.2019 FC Voluntari II CS Blejoi C
18.10.2019 CS Universitatea Craiova II FC Pucioasa C
18.10.2019 CS Balotești FC Brașov C
18.10.2019 Unirea Bascov CSM Alexandria C
19.10.2019 Olimpic Cetate Râşnov
15:00
Astra Giurgiu II   C
19.10.2019 Sporting Roșiori-de-Vede
15:00
Tractorul Cetate   C


1. Flacăra Moreni 19
2. CSM Slatina 18
3. Progresul Spartac București 18
4. CS Universitatea Craiova II 18
5. CSM Alexandria 16
6. Vediţa Coloneşti 14
7. FC Voluntari II 13
8. Unirea Bascov 12
9. CS Blejoi 12
10. Olimpic Cetate Râşnov 11
11. CS Balotești 10
12. FC Brașov 9
13. Tractorul Cetate 9
14. Astra Giurgiu II 5
15. FC Pucioasa 5
16. Sporting Roșiori-de-Vede 4
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
18.10.2019 Șoimii Lipova Comunal Dumbrăviţa C
18.10.2019 ACSO Filiaşi Fortuna Becicherecu-Mic C
19.10.2019 Viitorul Dăeşti
15:00
ACS Poli Timișoara   C
19.10.2019 CS Național Sebiș
15:00
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii   C
19.10.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
15:00
Progresul Pecica   C
19.10.2019 Universitatea Craiova
15:00
Crișul Chișineu-Criș   C
19.10.2019 Flacăra Horezu
15:00
Cetate Deva   C
19.10.2019 CS Hunedoara
15:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C


1. Universitatea Craiova 22
2. Fortuna Becicherecu-Mic 15
3. Crișul Chișineu-Criș 14
4. Flacăra Horezu 14
5. Progresul Pecica 14
6. Comunal Dumbrăviţa 13
7. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 12
8. Viitorul Dăeşti 12
9. Șoimii Lipova 12
10. ACSO Filiaşi 11
11. CS Hunedoara 9
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 8
13. CS Național Sebiș 8
14. Cetate Deva 8
15. ACS Poli Timișoara 7
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
18.10.2019 CS Sânmartin Unirea Dej C
18.10.2019 CFR 1907 Cluj II Avântul Reghin C
18.10.2019 Arieșul Turda Gloria Bistrița C
19.10.2019 ACS Comuna Recea
15:00
Viitorul Şelimbăr   C
19.10.2019 Metalurgistul Cugir
15:00
SCM Zalău   C
19.10.2019 Minaur Baia-Mare
15:00
Unirea Alba-Iulia   C
19.10.2019 Industria Galda de Jos
15:00
Sănătatea Cluj   C
19.10.2019 Luceafărul Oradea
15:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C


1. Luceafărul Oradea 18
2. ACS Comuna Recea 18
3. CS Sânmartin 16
4. Viitorul Şelimbăr 14
5. Arieșul Turda 13
6. CFR 1907 Cluj II 12
7. Gloria Bistrița 12
8. Avântul Reghin 11
9. Minaur Baia-Mare 11
10. Sănătatea Cluj 11
11. Unirea Dej 10
12. Unirea Alba-Iulia 9
13. SCM Zalău 8
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 7
15. Metalurgistul Cugir 7
16. Industria Galda de Jos 3
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017