Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Turcia: Super Lig 26.04.2019 - 18:43

Takvim: Mircea Lucescu la Beşiktaş de la finalul acestui sezon

Takvim: Mircea Lucescu la Beşiktaş de la finalul acestui sezon
Preşedintele clubului Beşiktaş, Fikret Orman, va anunţa după Adunarea Generală din 12 mai faptul că noul antrenor al echipei din Istanbul va fi Mircea Lucescu, susţine cotidianul Takvim.
 
Potrivit sursei citate, Orman s-ar fi înţeles cu Lucescu în toate privinţele şi face deja planuri pentru seoznul viitor.
 
Alături de Mircea Lucescu, în staful echipei Beşiktaş se va afla Tayfur Havutcu, care i-a fost secund tehnicianului român la naţionala Turciei.
 
Potrivit Takvim, Lucescu ar fi ales şi jucători din România şi de la PAOK pe care i-ar vrea la Beşiktaş.
 
Mircea Lucescu a câştigat titlul în Turcia cu Beşiktaş, în 2003. Ultima dată, el a antrenat reprezentativa Turciei.






Taguri: Mircea Lucescu    Beşiktaş    Fikret Orman    Mircea Lucescu    PAOK    Takvim   

» Clasament Turcia - Super Lig
Comenteaza

Ultimele stiri - Turcia: Super Lig

Internaţionalul ceh Josef Šural, decedat într-un accident de microbuz

Internaţionalul ceh Josef Šural, mijlocaş al echipei de fotbal Alanyaspor (Turcia), a decedat duminică seara într-un accident de microbuz, au anunţat oficialii clubului la...

Şenol Güneş, noul selecţioner al Turciei, în locul lui Mircea Lucescu

Tehnicianul echipei Beşiktaş, Şenol Güneş, va fi noul selecţioner al Turciei, el urmând să preia această funcţie din luna iunie.   În...

Şenol Guneş: Aş vrea să ajung la naţională, dar nu înainte de a-mi expira contractul cu Beşiktaş

Tehnicianul echipei Beşiktaş, Şenol Guneş, despre care site-ul postului NTV a scris că ar urma să preia conducerea tehnică a naţionalei Turciei, a declarat că nu a primit o ofertă...

Cristian Tănase a semnat cu echipa turcă Girensunspor

Clubul Girensunspor, din a doua ligă turcă, a anunţat că a obţinut serviciile mijlocaşului Cristian Tănase, jucătorul român semnând un contract valabil pentru un sezon...

Pepe şi-a reziliat contractul cu Beşiktaş

Fundaşul portughez Pepe şi-a reziliat contractul cu Beşiktaş Istanbul, a anunţat, clubul turc.   Pepe juca la Beşiktaş din 2017 şi avea contract până în...

CNN Turk: Bogdan Stancu părăseşte Bursaspor

Fotbalistul Bogdan Stancu a decis să îşi rezilieze contractul cu gruparea Bursaspor şi deja şi-a luat rămas bun de la colegi, informează cnnturk.com.   Potrivit sursei...

Sabah: Şenol Güneş poate lua locul lui Lucescu la naţionala Turciei dacă se va despărţi de Beşiktaş

Tehnicianul Şenol Güneş poate lua locul lui Mircea Lucescu la naţionala Turciei, dacă se va despărţi de Beşiktaş İstanbul, notează jurnalul Sabah, precizând că...

Phillip Cocu a fost dat afară de la conducerea tehnică a echipei Fenerbahçe

Antrenorul olandez Phillip Cocu a fost demis de la conducerea tehnică a echipei Fenerbahçe, din cauza rezultatelor slabe înregistrate de formaţia din Istanbul.  ...

Fatih Terim şi-a prelungit contractul cu Galatasaray

Antrenorul Fatih Terim şi-a prelungit contractul cu Galatasaray Istanbul, scadent la finalul acestui sezon, informează lequipe.fr.   Noua înţelegere este valabilă...

Atacantul spaniol Alvaro Negredo, de la Beşiktaş la Al Nasr Dubai

Atacantul spaniol Alvaro Negredo (Beşiktaş) a semnat marţi un contract pe două sezoane cu gruparea Al Nasr Dubai (Emiratele Arabe Unite), scrie L'Equipe.   Conform sursei, valoarea...

Pepe le-a dat angajaţilor clubului Beşiktaş o mare parte din primele din acest sezon

Fotbalistul portughez Pepe, component al echipei Beşiktaş, le-a dăruit angajaţilor clubului din Istanbul o mare parte din suma de 56.000 de euro reprezentând primele pentru punctele...



Top News

-EURO 2020, Grupa D: Cehia - Anglia 0-1

-EURO 2020, Grupa D: Croaţia - Scoţia 3-1

-EURO 2020, Grupa B: Rusia - Danemarca 1-4

-EURO 2020, Grupa B: Finlanda - Belgia 0-2

-EURO 2020, Grupa C: Macedonia de Nord - Olanda 0-3

-EURO 2020, Grupa C: Ucraina - Austria 0-1

-EURO 2020, Grupa A: Italia - Ţara Galilor 1-0




Care este echipa ta preferată din Turcia?
Beșiktaș
Fenerbahçe
Galatasaray
Trabzonspor
Bursaspor
Sivasspor
Gaziantepspor
Samsunspor
Gençlerbirligi
Kocaelispor
Konyaspor
Altay Izmir
Ankaragücü
Kayserispor
Manisaspor
Orduspor
Kasımpaşa
Bucaspor
Karabükspor
Eskișehirspor
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Chiriță
România
25 ani

Andrei Cordea
România
22 ani

Andrej Rastovac
Slovenia
40 ani

BRIGHTON & HOVE ALBION
Anglia
120 ani

Cicinho
Brazilia
41 ani

Darwin Núñez
Uruguay
22 ani

David Alaba
Austria
29 ani

Florin Hidișan
România
39 ani

Juan Riquelme
Argentina
43 ani

Lionel Messi
Argentina
34 ani

Lucian Marinescu
România
49 ani

Luis García
Spania
43 ani

Osvaldo Miranda
Argentina
37 ani

Robert Iacob
România
40 ani

Shunsuke Nakamura
Japonia
43 ani

Thomas Helveg
Danemarca
50 ani

Tomi Petrescu
Finlanda
35 ani

Valentin Lemnaru
România
37 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
09.04.2021 Astra Giurgiu FC UTA Arad C
09.04.2021 Dinamo București Academica Clinceni C
09.04.2021 FC Argeș Pitești Chindia Târgoviște C
09.04.2021 FC Voluntari FC Botoșani C
10.04.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Fotbal Club FCSB C
11.04.2021 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
12.04.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
12.04.2021 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. Fotbal Club FCSB 65
2. CFR 1907 Cluj 64
3. Universitatea Craiova 58
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 45
5. Academica Clinceni 44
6. FC Botoșani 42
7. FC Argeș Pitești 40
8. Chindia Târgoviște 39
9. Astra Giurgiu 38
10. FC UTA Arad 37
11. Gaz Metan Mediaş 33
12. FC Voluntari 32
13. FC Viitorul 31
14. Dinamo București 27
15. FC Hermannstadt 26
16. CSM Politehnica Iaşi 25
Clasament 2020-2021

Play-off


Liga 1 Play-off
25.05.2021 CFR 1907 Cluj Fotbal Club FCSB C
26.05.2021 Universitatea Craiova Academica Clinceni C
27.05.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Botoșani C


1. CFR 1907 Cluj 22
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 17
3. Fotbal Club FCSB 12
4. Universitatea Craiova 12
5. Academica Clinceni 11
6. FC Botoșani 10
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
19.05.2021 FC Hermannstadt FC Argeș Pitești C
19.05.2021 Dinamo București Chindia Târgoviște C
19.05.2021 FC Viitorul Astra Giurgiu C
19.05.2021 FC Voluntari FC UTA Arad C
19.05.2021 Gaz Metan Mediaş
18:30
CSM Politehnica Iaşi   C


1. Dinamo București 17
2. FC Viitorul 16
3. Chindia Târgoviște 16
4. Gaz Metan Mediaş 15
5. FC UTA Arad 13
6. FC Hermannstadt 13
7. FC Voluntari 12
8. FC Argeș Pitești 11
9. CSM Politehnica Iaşi 7
10. Astra Giurgiu 5
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017