Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


statistici fotbal


Spania: Primera División 05.05.2019 - 23:52

Spania: Primera Division - Etapa 36

Vineri 3 mai 2019
 
03.05.2019, 22:00
Sevilla FC - CD Leganés 0 - 3 (0-2)
Au marcat: 0-1 En Nesyri (8), 0-2 Braithwaite (20), 0-3 Oscar (82)
 
Sambata 4 mai 2019
 
04.05.2019, 14:00
Levante UD - Rayo Vallecano 4 - 1 (2-0)
Au marcat: 1-0 Campana (14), 2-0 Vezo (43), 2-1 Garcia (71), 3-1 Jason (85), 4-1 Bardhi (90)
 
04.05.2019, 17:15
RCD Espanyol - Atlético Madrid 3 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Godin (45+1 autogol), 2-0 Iglesias (52), 3-0 Iglesias (89 penalty)
 
04.05.2019, 19:30
Deportivo Alavés - Real Sociedad 0 - 1 (0-1)
A marcat: 0-1 Garcia (24 autogol)
 
04.05.2019, 21:45
Celta de Vigo - FC Barcelona 2 - 0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Gomez (67), 2-0 Aspas (88 penalty)

Duminica 5 mai 2019
 
05.05.2019, 13:00
Getafe CF - Girona FC 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Molina (16), 2-0 Angel (77)
 
05.05.2019, 15:00
SD Eibar - Real Betis 1 - 0 (1-0)
A marcat: 1-0 Cote (45+1)
 
05.05.2019, 17:15
Real Madrid - Villarreal CF 3 - 2 (2-1)
Au marcat: 1-0 Mariano (2), 1-1 Moreno (11), 2-1 Vallejo (40), 3-1 Mariano (49), 3-2 Costa (90+4)
 
05.05.2019, 19:30
Real Valladolid - Athletic Bilbao 1 - 0 (1-0)
A marcat: 1-0 Rubio (21)
 
05.05.2019, 21:45
SD Huesca - Valencia CF 2 - 6 (0-5)
Au marcat: 0-1 Wass (2), 0-2 Rodrigo (16), 0-3 Mina (20), 0-4 Mina (32), 0-5 Etxeita (40 autogol), 0-6 Rodrigo (51), 1-6 Melero (66), 2-6 Gallar (90+2 penalty)
 
 
Etapa urmatoare (12.05.2019)
Athletic Bilbao - Celta de Vigo
Atlético Madrid - Sevilla FC
CD Leganés - RCD Espanyol
FC Barcelona - Getafe CF
Girona FC - Levante UD
Rayo Vallecano - Real Valladolid
Real Betis - SD Huesca
Real Sociedad - Real Madrid
Valencia CF - Deportivo Alavés
Villarreal CF - SD Eibar






Taguri: Spania    Primera Division    Etapa 36   

» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania: Primera Division - Etapa 38

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 14:00 Levante UD - Atlético Madrid 2 - 2 (2-0) Au marcat: 1-0 Cabaco (6), 2-0 Roger (36), 2-1 Rodrigo (68), 2-2 Camello (79)   18.05.2019, 17:15 Getafe...

Franta: Ligue 1 - Etapa 37

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 22:00 AS Monaco - Amiens SC 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Falcao (26), 2-0 Golovin (82)   18.05.2019, 22:00 AS Saint-Étienne - OGC...

Antoine Griezmann va pleca de la Atletico Madrid: Este momentul pentru noi provocări

Nu are niciun titlu în Primera División Atacantul francez Antoine Griezmann, în vârstă de 28 de ani, a anunţat că va pleca de la Atlético Madrid la finalul acestui sezon. Acesta a venit la...

Real Madrid il va transfera pe Eden Hazard de la Chelsea

Real Madrid a ratat totul în acest sezon Real Madrid a avut un sezon foarte slab, în care a ratat totul. Va termina pe locul 3 în Primera División, fiind cu o etapă înainte de finalul...

Spania: Primera Division - Etapa 37

Duminica 12 mai 2019   12.05.2019, 19:30 Athletic Bilbao - Celta de Vigo 3 - 1 (3-0) Au marcat: 1-0 Garcia (16 penalty), 2-0 Garcia (17), 3-0 Williams  (40), 3-1 Aspas (89)   12.05.2019,...

Spania: Primera Division - Etapa 35

Sambata 27 aprilie 2019   27.04.2019, 14:00 Athletic Bilbao - Deportivo Alavés 1 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Benat (41), 1-1 Baston (45)   27.04.2019, 17:15 Atlético Madrid - Real...

Zinedine Zidane cere transferul lui Jadon Sancho la Real Madrid

Francezul Zinedine Zidane, antrenorul lui Real Madrid, i-a cerut preşedintelui clubului, Florentino Perez, să-l transfere pe atacantul englez Jadon Sancho, jucătorul echipei de fotbal Borussia...

Spania: Primera Division - Etapa 33

Vineri 19 aprilie 2019   19.04.2019, 22:00 Deportivo Alavés - Real Valladolid 2 - 2 (2-1) Au marcat: 1-0 Guidetti (4), 2-0 Jony (24), 2-1 Fernandez (38), 2-2 Unal (76 penalty)   Sambata 20...

Spania: Primera Division - Etapa 31

Sambata 13 aprilie 2019   13.04.2019, 14:00 RCD Espanyol - Deportivo Alavés 2 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Giner Pedrosa (19), 2-0 Laguardia (47 autogol), 2-1 Calleri (56)   13.04.2019, 17:15...

Spania: Primera Division - Etapa 30

Sambata 6 aprilie 2019   06.04.2019, 14:00 Girona FC - RCD Espanyol 1 - 2 (0-0) Au marcat: 0-1 Darder (59), 1-1 Stuani (80 penalty), 1-2 Bono (89 autogol)   06.04.2019, 17:15 Real Madrid -...

Lucrările de modernizare ale stadionului Santiago Bernabeu vor debuta în vară

Lucrările de modernizare ale stadionului Santiago Bernabeu, vizând dotarea arenei cu un acoperiş retractabil şi cu o anvelopă cu curburi până în anul 2020,...




Top News

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta

-KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

-Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei

-Antoine Griezmann va pleca de la Atletico Madrid: Este momentul pentru noi provocări




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Zaharia
România
29 ani

BRADFORD CITY
Anglia
116 ani

Carlos Bocanegra
SUA
40 ani

Daniel Passarella
Argentina
66 ani

Dany Mendes Ribeiro
Insula Capului Verde
31 ani

Demba Ba
Senegal
34 ani

Doru Dumitrescu
România
21 ani

Éder Aleixo de Assis
Brazilia
62 ani

Eduard Tismanăru
România
32 ani

Eugen Baciu
România
39 ani

Gaetano Scirea
Italia
66 ani

Geoffrey Castillion
Olanda
28 ani

Ilir Bozhiqi
Albania
54 ani

Luc Nilis
Belgia
52 ani

Lucian Chețan
România
33 ani

Marcos António
Brazilia
36 ani

Martin Jiránek
Cehia
40 ani

Patrick Bonner
Irlanda
59 ani

Răzvan Neagu
România
32 ani

Reinaldo da Silva
Brazilia
35 ani

Roger Milla
Camerun
67 ani

Wendel Gomes
Brazilia
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
21.05.2019 FC Hermannstadt FC Botoșani C
22.05.2019 Dunărea Călărași Concordia Chiajna C
22.05.2019 Dinamo București CSM Politehnica Iași C
23.05.2019 Gaz Metan Mediaș FC Voluntari C


1. Gaz Metan Mediaș 42
2. Dinamo București 42
3. FC Botoșani 38
4. CSM Politehnica Iași 31
5. FC Voluntari 27
6. Dunărea Călărași 25
7. FC Hermannstadt 24
8. Concordia Chiajna 16
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
24.05.2019 Academica Clinceni
0 - 1
FC Argeș Pitești   C
25.05.2019 Metaloglobus București
11:00
Energeticianul Petroşani   C
25.05.2019 Pandurii Târgu-Jiu
11:00
ASU Politehnica Timişoara   C
25.05.2019 FC Snagov
11:00
Aerostar Bacău   C
25.05.2019 ACS Poli Timișoara
11:00
CS Mioveni   C
25.05.2019 Ripensia Timișoara
11:00
ASC Daco-Getica Bucureşti   C
25.05.2019 Dacia Unirea Brăila
11:00
SSC Farul Constanţa   C
25.05.2019 CS Balotești
12:00
Universitatea Cluj   C
25.05.2019 Chindia Târgoviște
14:00
Luceafărul Oradea   C
26.05.2019 UTA Arad
14:00
Petrolul Ploiești   C


1. Chindia Târgoviște 82
2. Academica Clinceni 81
3. Petrolul Ploiești 74
4. Universitatea Cluj 73
5. FC Snagov 67
6. FC Argeș Pitești 65
7. CS Mioveni 53
8. Luceafărul Oradea 49
9. UTA Arad 47
10. ASU Politehnica Timişoara 46
11. Metaloglobus București 46
12. SSC Farul Constanţa 44
13. ASC Daco-Getica Bucureşti 43
14. Ripensia Timișoara 43
15. Pandurii Târgu-Jiu 41
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 35
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
17.05.2019 Metalul Buzău CSM Pașcani C
17.05.2019 Şomuz Fălticeni FC Botoşani II C
18.05.2019 Oțelul Galați CSM Râmnicu-Sărat C
18.05.2019 Sporting Liești Știința Miroslava C
18.05.2019 KSE Târgu-Secuiesc Sănătatea Darabani C
18.05.2019 CSM Roman
-
Ceahlăul Piatra-Neamț   C
18.05.2019 Foresta Suceava Gloria Buzău C
18.05.2019 CSM Foșcani Bucovina Rădăuți C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 54
3. Oțelul Galați 53
4. CSM Foșcani 49
5. Foresta Suceava 49
6. Știința Miroslava 47
7. Metalul Buzău 42
8. Sporting Liești 37
9. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
10. KSE Târgu-Secuiesc 34
11. Şomuz Fălticeni 26
12. CSM Pașcani 25
13. FC Botoşani II 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
17.05.2019 Înainte Modelu Rapid București C
17.05.2019 Fotbal Club FCSB II CS Făurei C
18.05.2019 Progresul Spartac București CS Afumați C
18.05.2019 Sportul Chiscani CSM Olteniţa C
18.05.2019 Delta Dobrogea Tulcea CSM Medgidia C
18.05.2019 SC Popeşti Leordeni
-
CSO Bragadiru   C
18.05.2019 CS Axiopolis Cernavodă Agricola Borcea C
18.05.2019 Unirea Slobozia CS Tunari C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 61
3. Progresul Spartac București 57
4. Unirea Slobozia 57
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 40
7. Înainte Modelu 36
8. CS Axiopolis Cernavodă 33
9. CSM Medgidia 32
10. CS Făurei 32
11. Agricola Borcea 30
12. Sportul Chiscani 28
13. Fotbal Club FCSB II 27
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
17.05.2019 Atletic Bradu FC Pucioasa C
17.05.2019 Flacăra Moreni FC Brașov C
17.05.2019 Viitorul Domnești Universitatea Craiova C
17.05.2019 FC Hermannstadt II FC Voluntari II C
17.05.2019 CS Universitatea Craiova II CSM Alexandria C
17.05.2019 ACSO Filiaşi Flacăra Horezu C
17.05.2019 Unirea Bascov Astra Giurgiu II C
18.05.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Turris Oltul Turnu-Măgurele C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 71
2. Universitatea Craiova 59
3. Flacăra Horezu 54
4. ACSO Filiaşi 49
5. CSM Alexandria 47
6. FC Brașov 43
7. CS Universitatea Craiova II 43
8. FC Pucioasa 42
9. Unirea Bascov 41
10. Flacăra Moreni 40
11. Astra Giurgiu II 37
12. FC Voluntari II 37
13. Atletic Bradu 30
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro