Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Stiri: Etapa 36



12.05.2019 - 23:55
Franta: Ligue 1 - Etapa 36
Vineri 10 mai 2019   10.05.2019, 21:45 AS Saint-Étienne - Montpellier HSC 0 - 1 (0-0) A marcat: 0-1 Laborde (64)   Sambata 11 mai 2019   11.05.2019, 18:00 Angers SCO - Paris St....

05.05.2019 - 23:52
Spania: Primera Division - Etapa 36
Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 22:00 Sevilla FC - CD Leganés 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 En Nesyri (8), 0-2 Braithwaite (20), 0-3 Oscar (82)   Sambata 4 mai 2019   04.05.2019, 14:00...


28.04.2019 - 20:38
Anglia: Premier League - Etapa 36
Vineri 26 aprilie 2019   26.04.2019, 22:00 Liverpool FC - Huddersfield 5 - 0 (3-0) Au marcat: 1-0 Keita (1), 2-0 Mane (23), 3-0 Salah (45+1), 4-0 Mane (66), 5-0 Salah (83)   Sambata 27...

07.05.2018 - 23:47
Spania: Primera Division - Etapa 36
Vineri 4 mai 2018   04.05.2018, 22:00 Sevilla FC - Real Sociedad 1 - 0 (0-0) A marcat: 1-0 Banega (47 penalty)   Sambata 5 mai 2018   05.05.2018, 14:00 Girona FC - SD Eibar Au...


06.05.2018 - 23:57
Franta: Ligue 1 - Etapa 36
Duminica 6 mai 2018   06.05.2018, 16:00 AS Saint-Étienne - Girondins Bordeaux 1 - 3 (1-2) Au marcat: 1-0 Cabella (28 penalty), 1-1 Sankhare (30), 1-2 Kounde (36), 1-3 Malcom (90+4)...

06.05.2018 - 23:46
Italia: Serie A - Etapa 36
Sambata 5 mai 2018   05.05.2018, 19:00 AC Milan 4-1 Hellas Verona 4 - 1 (2-0) Au marcat: 1-0 Calhanoglu (10), 2-0 Cutrone (32), 3-0 Abate (49), 3-1 Lee (85), 4-1 Borini (89)   05.05.2018,...


30.04.2018 - 23:57
Anglia: Premier League - Etapa 36
Sambata 28 aprilie 2018   28.04.2018, 14:30 Liverpool FC - Stoke City 0 - 0 (0-0)   28.04.2018, 17:00 Burnley FC - Brighton 0 - 0 (0-0)   28.04.2018, 17:00 Crystal Palace - Leicester...

13.05.2017 - 23:47
Italia: Serie A - Etapa 36
Sambata 13 mai 2017   13.05.2017, 19:00 Fiorentina - Lazio 3 -2 (0-0) Au marcat: 0-1 Keita (55), 1-1 Babacar (67), 2-1 Kalinic (73), 3-1 Lombardi (76 autogol)   13.05.2017, 21:45...


08.05.2017 - 23:53
Spania: Primera Division - Etapa 36
Vineri 5 mai 2017   05.05.2017, 22:00 Sevilla FC - Real Sociedad 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Sarabia (41), 1-1 Vela (61)   Sambata 6 mai 2017   06.05.2017, 14:00 Sporting Gijón - UD Las...

08.05.2017 - 23:52
Anglia: Premier League - Etapa 36
Vineri 5 mai 2017   05.05.2017, 22:00 West Ham - Tottenham 1 - 0 (0-0) A marcat: 1-0 Lanzini (65)   Sambata 6 mai 2017   06.05.2017, 14:30 Manchester City - Crystal Palace Au...


07.05.2017 - 23:58
Franta: Ligue 1 - Etapa 36
Vineri 5 mai 2017   05.05.2017, 21:45 AS Saint-Étienne - Girondins Bordeaux 2 - 2 (1-1) Au marcat: 0-1 Ounas (42 penalty), 1-1 Beric (45), 1-2 Laborde (50), 2-2 Pajot (64)   Sambata 6 mai...

01.05.2016 - 20:04
Franta: Ligue 1 - Etapa 36
Paris St. Germain - Stade Rennais 4 - 0, FC Nantes - OGC Nice 1 - 0, AS Saint-Étienne - Toulouse FC 0 - 0, AS Monaco - Guingamp 3 - 2, FC Lorient - Lille OSC 0 - 1, SM Caen - SC Bastia 0 - 0,...


19.05.2015 - 01:00
Italia: Serie A - Etapa 36
Inter Milano - Juventus FC 1 - 2, Sampdoria - Lazio 0 - 1, Sassuolo Calcio - AC Milan 3 - 2, Atalanta Bergamo - Genoa 1 - 4, Cagliari Calcio - US Palermo 0 - 1, Hellas Verona - Empoli FC 2 - 1,...

11.05.2015 - 23:54
Spania: Primera Division - Etapa 36
SD Eibar - RCD Espanyol 0 - 2, Granada CF - Córdoba CF 2 - 0, FC Barcelona - Real Sociedad 2 - 0, Real Madrid - Valencia CF 2 - 2, Athletic Bilbao - Deportivo La Coruña 1-1, Levante UD -...


11.05.2015 - 00:07
Franta: Ligue 1 - Etapa 36
Paris St. Germain - Guingamp 6 - 0, SM Caen - Lyon 3 - 0, Évian Thonon Gaillard - Stade Reims 2 - 3, FC Metz - FC Lorient 0 - 4, Girondins Bordeaux - FC Nantes 2 - 1, Stade Rennais - SC Bastia 0 -...

05.05.2014 - 23:58
Italia: Serie A - Etapa 36
Catania - AS Roma 4 - 1, Chievo - Torino 0 - 1, Genoa - Bologna 0 - 0, Parma - Sampdoria 2 - 0, Udinese - Livorno 5 - 3, AC Milan - Inter 1 - 0, Lazio - Verona 3 - 3, Juventus - Atalanta 1 - 0


05.05.2014 - 00:06
Franta: Ligue 1 - Etapa 36
Bastia - Lille 1 - 1, St Etienne - Montpellier 2 - 0, Lorient - Ajaccio 1 - 0, Reims - Evian TG 1 - 0, Sochaux - Nice 2 - 0, Toulouse - Nantes 1 - 1, Valenciennes - Bordeaux 0 - 1, Marseille - Lyon...

05.05.2014 - 00:02
Spania: Primera Division - Etapa 36
Rayo Vallecano - Ath Bilbao 0 - 3, Barcelona - Getafe 2 - 2, Malaga - Elche 0 - 1, Osasuna - Celta Vigo 0 - 2, Valladolid - Espanyol 1 - 0, Almeria - Betis 3 - 2, Levante - Atl. Madrid 2 - 0,...


28.04.2014 - 23:55
Anglia: Premier League - Etapa 36
Southampton - Everton 2 - 0, Fulham - Hull City 2 - 2, Stoke City - Tottenham 0 - 1, Swansea - Aston Villa 4 - 1, West Brom - West Ham 1 - 0, Manchester United - Norwich 4 - 0, Sunderland - Cardiff...

19.05.2013 - 23:30
Spania: Primera Division - Etapa 36
Celta Vigo - Atletico Madrid 1 - 3, Real Madrid - Malaga 6 - 2, Getafe - Valencia 0 - 1, Granada - Osasuna 3 - 0, Sevilla - Real Sociedad 1 - 2, Levante - Rayo Vallecano 2 - 3, Deportivo La Coruna...


12.05.2013 - 23:57
Franta: Ligue 1 - Etapa 36
Lille - Reims 3 - 0, Marseille - Toulouse 2 - 1, Ajaccio - Troyes 0 - 1, Valenciennes - Rennes 4 - 1, Brest - Sochaux 0 - 2, Bordeaux - Nancy 3 - 2, Bastia - Montpellier 3 - 1, Lorient - Saint...

07.05.2013 - 00:10
Anglia: Premier League - Etapa 36
Fulham FC - Reading FC 2 - 4, Norwich City - Aston Villa 1 - 2, Swansea City - Manchester City 0 - 0, West Bromwich - Wigan Athletic 2 - 3, West Ham - Newcastle Utd 0 - 0, Tottenham - Southampton 1...


08.05.2012 - 00:10
Franta: Ligue 1 - Etapa 36
Évian - AC Ajaccio 2 - 1, Lyon - Stade Brestois 1 - 1, Valenciennes FC - Paris St. Germain 3 - 4, AJ Auxerre - Girondins Bordeaux 2 - 4, AS Saint-Étienne - OM 0 - 0, FC Lorient - Dijon FCO 0 - 0,...

29.04.2012 - 20:30
Anglia: Premier League - Etapa 36
Everton FC - Fulham FC 4 - 0, Stoke City - Arsenal FC 1 - 1, Sunderland AFC - Bolton Wanderers 2 - 2, Swansea City - Wolverhampton 4 - 4, West Bromwich - Aston Villa 0 - 0, Wigan Athletic -...


17.05.2011 - 00:10
Franta: Ligue 1 - Etapa 36
AC Arles-Avignon - Toulouse FC 1 - 0, AS Monaco - RC Lens 1 - 1, AS Nancy - OGC Nice 3 - 0, AS Saint-Étienne - Stade Rennais 1 - 2, SM Caen - Montpellier HSC 2 - 0, Valenciennes FC - AJ Auxerre 1...

11.05.2011 - 23:59
Spania: Primera Division - Etapa 36
La Coruña - Athletic Bilbao 2 - 1, Málaga CF - Sporting Gijón 2 - 0, Racing Santander - Atlético Madrid 2 - 1, Real Madrid - Getafe CF 4 - 0, Levante UD - FC Barcelona 1 - 1, Real Sociedad...


09.05.2011 - 23:59
Anglia: Premier League - Etapa 36
Aston Villa - Wigan Athletic 1 - 1, Bolton Wanderers - Sunderland AFC 1 - 2, Everton FC - Manchester City 2 - 1, Newcastle Utd - Birmingham City 2 - 1, West Ham - Blackburn Rovers 1 - 1, Tottenham...

09.05.2011 - 23:55
Italia: Serie A - Etapa 36
US Palermo - AS Bari 2 - 1, AS Roma - AC Milan 0 - 0, Bologna FC - Parma FC 0 - 0, Brescia Calcio - Calcio Catania 1 - 2, Cagliari Calcio - AC Cesena 0 - 2, Inter Milan - Fiorentina 3 - 1, Udinese...


02.05.2010 - 23:45
Italia: Serie A - Etapa 36
Parma - Roma 1 - 2, Milan - Fiorentina 1 - 0, Cagliari - Udinese 2 - 2, Atalanta - Bologna 1 - 1, Siena - Palermo 1 - 2, Sampdoria - Livorno 2 - 0, Catania - Juventus 1 - 1, Bari - Genoa 3 - 0,...

25.04.2010 - 20:00
Anglia: Premier League - Etapa 36
Manchester United - Tottenham 3 - 1, Bolton Wanderers - Portsmouth 2 - 2, Hull City - Sunderland 0 - 1, West Ham United - Wigan Athletic 3 - 2, Wolverhampton - Blackburn Rovers 1 - 1, Arsenal -...




Top News

-Germania: Bundesliga - Etapa 1

-Spania: Primera Division - Etapa 1

-Anglia: Premier League - Etapa 2

-Franta: Ligue 1 - Etapa 2

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

-Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

-Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1




Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

S-au nascut azi

Aleksandar Susnjar
Serbia
24 ani

Aleksandar Šušnjar
Serbia
25 ani

Alessandro Matri
Italia
35 ani

Alexandru Vagner
România
30 ani

Andreas Mihaiu
România
21 ani

Andrei Petrescu
România
34 ani

Augustine Eguavoen
Nigeria
54 ani

Carlos Gurpegi
Spania
39 ani

Cristian Bordea
România
32 ani

Cristinel Pojar
România
52 ani

Florin Majer
România
34 ani

Gabriel Precup
România
33 ani

João Pinto
Portugalia
48 ani

Kassaly Daouda
Niger
36 ani

Leontin Grozavu
România
52 ani

Marco Materazzi
Italia
46 ani

Marian Chițu
România
33 ani

Max Lorenz
Germania
80 ani

Mugur Gușatu
România
50 ani

Richard Møller Nielsen
Danemarca
82 ani

Richard Stearman
Anglia
32 ani

Roberto Abbondanzieri
Argentina
47 ani

Saeed Al-Owairan
Arabia Saudită
52 ani

Tiago Gomes
Portugalia
34 ani

Tommy Söderberg
Suedia
71 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2019-2020


Liga 1 2019-2020
16.08.2019 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
16.08.2019 Chindia Târgoviște Dinamo București C
17.08.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
18.08.2019 FC Botoșani Universitatea Craiova C
18.08.2019 Fotbal Club FCSB CSM Politehnica Iaşi C
19.08.2019 FC Voluntari
18:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C
19.08.2019 Astra Giurgiu
21:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 14
2. CSM Politehnica Iaşi 14
3. FC Viitorul 11
4. FC Botoșani 10
5. Universitatea Craiova 10
6. Gaz Metan Mediaş 9
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 8
8. Astra Giurgiu 7
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Fotbal Club FCSB 4
12. Chindia Târgoviște 4
13. Academica Clinceni 3
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
17.08.2019 Metaloglobus București Ripensia Timișoara C
17.08.2019 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2019 Gloria Buzău Sportul Snagov C
17.08.2019 UTA Arad AFK Csíkszereda C
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu CS Mioveni C
17.08.2019 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C
17.08.2019 ASU Poli Timişoara Daco-Getica București C
18.08.2019 Concordia Chiajna SSC Farul Constanţa C
18.08.2019 Dunărea Călărași Petrolul Ploiești C
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
19:00
Rapid București   C


1. Gloria Buzău 9
2. UTA Arad 9
3. CSM Reșița 7
4. CS Mioveni 7
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 6
6. FC Argeș Pitești 6
7. Petrolul Ploiești 6
8. Concordia Chiajna 6
9. Rapid București 4
10. SSC Farul Constanţa 4
11. ASU Poli Timişoara 3
12. Universitatea Cluj 3
13. Metaloglobus București 3
14. AFK Csíkszereda 3
15. Ripensia Timișoara 3
16. Viitorul Târgu-Jiu 3
17. Daco-Getica București 3
18. Dunărea Călărași 0
19. Pandurii Târgu-Jiu 0
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017