Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Fotbal Club FCSB 02.08.2019 - 12:46

Europa League:FCSB - Alashkert FC 2-3

Europa League:FCSB - Alashkert FC 2-3

FCSB a pierdut ieri, suprinzător, meciul cu Alashkert, 2-3, după ce armenii au condus cu 3-1 și le mai trebuia un gol pentru a se califica. După meci, antrenorul Bogdan Andone și-a dat demisia, acuzând imixtiunea lui George Becali în formarea echipei. Cum într-un sistem organizat contează ce spune patronul, afacerile acestuia, antrenorul fiind angajat, acesta poate critica spusele patronului, dar trebuie să îndeplinească ce-i spune acestuia. George Becali este un fantastic subiect pentru presa sportivă, dar s-a înțeles cu mulți antrenori, care s-au subordonat. Nu putem apăra spusele antrenorului Andone, pentru că știa pentru cine lucrează, chiar a mai lucrat cu acest patron, iar ultimele două rezultate demonstrează mai degrabă o necooperare a jucătorilor. Cum aceștia nu pot pleca, cel care răspunde este, în primul rând, antrenorul. Evident, nu putem demite patronul. Iată formațiile:

FCSB - ALAŞKERT FC 2-3 (1-3)

Stadion ''Marin Anastasovici'', Giurgiu, 1.08.2019
Arbitru: Peter Kralovic; arbitri asistenţi: Jan Pozor, Erik Weiss; al patrulea oficial: Pavel Ochotnicky (toţi din Slovacia)
FCSB: 99. Andrei Daniel Vlad - 70. Claudiu Belu-Iordache, 4. Mihai Bălaşa, 8. Lucian Filip, 77. Alexandru Stan (24. Diogo Salomao, 46) - 20. Ionuţ Vînă, 17. Iulian Cristea, 26. Răzvan Oaidă - 23. Ovidiu Popescu, 10. Florin Tănase (căpitan; 16. Bogdan Planic, 82), 14. Thierry Moutinho (7. Florinel Coman, 24). Antrenor: Bogdan Andone.
Rezerve neutilizate: 34. Cristian Bălgrădean - 25. Ovidiu Perianu, 30. Laurenţiu Constantin Ardelean.
ALAŞKERT FC: 55. Ognjen Cancarevic - 3. Taron Voskanian, 22. Hrair Mkoian, 6. Haik Işhanian, 8. Gagik Daghbaşian - 21. Artak Grigorian (căpitan), 9. Thiago Galvao (19. Nikita Tankov, 68), 11. Vahagn Hairapetian (14. Sarghis Şahinian, 68) - 18. Tiago Coelho Andrade, 10. Gustavo Marmentini, 15. Uros Nenadovic (77. Ghegham Ghadimian, 75). Antrenor: Abraham Haşmanian.
Rezerve neutilizate: 1. Henri Avaghian - 5. Danijel Stojkovic, 13. Artur Avaghimian, 20. Vardan Pogosian.
Cartonaşe galbene: Işhanian (30), Hairapetian (45+2), Oaidă (57), Cristea (67).
Cartonaşe roşii: Bălaşa (27), Gustavo Marmentini (63)

Au marcat: Florin Tănase (10 - penalty), Florinel Coman (59), respectiv Gustavo Marmentini (24, 28 - penalty), Thiago Galvao (45).  









» Clasament Liga 1
» Steaua - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Fotbal Club FCSB

Europa League, play-off, retur: Vitoria Guimaraes - FCSB 1-0

Pierdere incomensurabilă aseară pentru orașul Giurgiu, are nu va mai găzdui în acest an meciuri pentru grupele Europa League, deci nu va primi oaspeți de seamă din cartierul Ghencea. FCSB a...

Lanterna roșie

În 72 de ani de istorie clubul condus de George Becali a obținut multe trofee, ceea ce a atras suporteri în toată țara, dar și în lume. Chiar dacă deceniile 6 și 9 ale secolului trecut au...

Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

Vasile Negrea nu a fost cel mai cunoscut jucător al Stelei, nici cel mai titrat, nici cel cu multe ”tricouri galbene”. A jucat mijlocaș, post din care nu se...

Europa League, play-off, tur: FCSB - Vitória Guimarães 0-0

În căutarea unui antrenor, FCSB a reușit. încă odată, să termine la egalitate, 0-0, cu adversara din Europa League, care ieri s-a numit Vitoria din Guimaraes. Dacă va...

Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1

Meciul din Cehia înainta spre prelungiri când Panțîru a avut o fază de senzație în care a reușit să marcheze. Cehii jucau în acel moment cu...

Europa League: FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0

FCSB nu a reușit să întreacă echipa din Mlada Boleslav și meciul retur va decide echipa calificată mai departe. FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0 Stadion ''Marin Anastasovici'',...

Europa League: FC Alashkert - FCSB 0-3

Dacă aveați emoții referitoare la calificarea FCSB, echipa lui Becali a câștigat cu 3-0 în Armenia și se pregătește de turul următor unde va întâlni...

Europa League: FC Milsami Orhei - FCSB 1-2

FCSB a câștigat și la Orhei, după ce la pauză avea 2-0. Toate cele 3 formații românești prezente în turul I preliminar s-au calificat, dar asta nu...

Mihai Teja: Mi s-a transmis că pot pleca oricând de la FCSB

Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Mihai Teja, a afirmat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că i s-a transmis de către patronul Gigi Becali că poate pleca...

Ioan Hora: Suntem motivaţi pentru a aduce cele 3 puncte la Bucureşti

Fotbalistul echipei FCSB, Ioan Hora, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că el şi colegii săi sunt motivaţi pentru a câştiga partida din...

Mihai Teja: Nici nu ne gândim să pierdem cu CFR Cluj, mergem să câştigăm

Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Mihai Teja, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că nici nu se gândeşte la varianta de a pierde partida din...




Top News

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Italia:Seria A - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 4

-Germania: Bundesliga - Etapa 3

-Franta: Ligue 1 - Etapa 5

-Anglia:Premier League - Etapa 5

-Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1




Care este jucătorul tău preferat de la Steaua? (sezonul 2016-2017)
Fl. Niță
Fl. Tănase
Enache
Ov. Popescu
Gnohéré
Muniru
Boldrin
Stăncioiu
Momčilović
Alibec
Man
Pintilii
Jakoliš
Enache
V. Achim
De Amorim
Pleaşcă
Bălaşa
Tamaş
Moke
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

André Cruz
Brazilia
50 ani

Cristian Ansaldi
Argentina
33 ani

Daisuke Sato
Filipine
25 ani

David Stockdale
Anglia
34 ani

Erwin Koeman
Olanda
58 ani

Gert Verheyen
Belgia
49 ani

Godwin Okpara
Nigeria
47 ani

Henrik Larsson
Suedia
48 ani

İbrahim Kaș
Turcia
33 ani

Ion Zaharia
România
90 ani

Józef Młynarczyk
Polonia
66 ani

Lars Jacobsen
Danemarca
40 ani

Marian Alexandru
România
42 ani

MARÍTIMO FUNCHAL
Portugalia
109 ani

Marlos Moreno
Columbia
23 ani

Morten Jensen
Germania
32 ani

Pablo de Lucas
Spania
33 ani

Petre Sucitulescu
România
78 ani

Radiša Ilić
Serbia
42 ani

Reagy Ofosu
Germania
28 ani

Richard Cresswell
Anglia
42 ani

Robert Koren
Slovenia
39 ani

Ronald Zubar
Franța
34 ani

Sean Davis
Anglia
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.09.2019 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
13.09.2019 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
14.09.2019 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2019 Dinamo București FC Botoșani C
15.09.2019 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
15.09.2019 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
16.09.2019 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. FC Viitorul 18
3. Gaz Metan Mediaş 18
4. CSM Politehnica Iaşi 16
5. Universitatea Craiova 16
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 10
11. Fotbal Club FCSB 10
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad CS Mioveni C
15.09.2019 FC Argeș Pitești Rapid București C
16.09.2019 Petrolul Ploiești Sportul Snagov C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 15
4. UTA Arad 13
5. Rapid București 13
6. FC Argeș Pitești 12
7. Petrolul Ploiești 11
8. Viitorul Târgu-Jiu 11
9. Concordia Chiajna 11
10. Metaloglobus București 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017