Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Franța: Ligue 1 20.10.2019 - 23:58

Franta: Ligue 1 - Etapa 10

Franta: Ligue 1 - Etapa 10
Franta: Ligue 1 - Etapa 10

Vineri 18 octombrie 2019

Vineri 18.10.2019, 21:45
Nice - Paris SG 1-4
Au marcat: 0-1
Angel di Maria (15), 0-2 Angel di Maria (21), 1-2 Ignatius Ganago (67), 1-3 Kylian Mbappé (88), 1-4 Mauro Icardi (90)

Sambata 19 octombrie 2019


19.10.2019, 18:30
Lyon - Dijon 0-0 
Au marcat: -


19.10.2019, 21:00
Reims - Montpellier  1-0
A marcat:
1-0 Yunis Abdelhamid (2)

19.10.2019, 21:00
Angers - Brest 0-1
A marcat:
0-1 Irvin Cardona (68)

19.10.2019, 21:00
Metz - Nantes 1-0
Au marcat:
1-0 Habbib Diallo (87)

19.10.2019, 21:00
Toulouse - Lille  2-1
Au marcat:
1-0 Yaya Sanogo (58), 2-0 Max Gradel (67), 2-1 José Fonte (90+3)

19.10.2019, 21:00
Nîmes - Amiens 1-1
Au marcat:
1-0 Pablo Martinez (41), 1-1 Arturo Calabresi (90+5)

Duminica 20 octombrie 2019

20.10.2019, 16:00
Bordeaux - Saint-Etienne 1-0
A marcat:
1-0 Denis Bouanga (90+3 penalty)

20.10.2019, 18:00
Monaco - Rennes 3-2
Au marcat:
1-0 Wissam Ben Yedder (3), 1-1 Faitout Maouassa (12), 1-2 Adrien Hunou (49), 2-2 Islam Slimani (57), 3-2 Wissam Ben Yedder (90+2)

20.10.2019, 22:00
Marseille - Strasbourg 2-0
Au marcat:
1-0 Boubacar Kamara (2), 2-0 Kevin Strootman (90+5 penalty)

Clasament Ligue 1

Etapa urmatoare (25.10.2019 - 27.10.2019)

Nantes - Monaco  
Lille - Bordeaux  
Strasbourg - Nice  
Brest - Dijon  
Lyon - Metz  
Reims - Nîmes  
Montpellier - Angers  
Rennes - Toulouse  
Saint-Etienne - Amiens  
Paris SG - Marseille








» Clasament Franta - Ligue 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Franța: Ligue 1

Franta: Ligue 1 - Etapa 13

Franta: Ligue 1 - Etapa 13 Vineri 08 noiembrie 2019 08.11.2019, 21:45 Nice - Bordeaux 1-1 Au marcat: 1-0 P. Lees Melou (27), 1-1 J. Briand (49) Sambata 09 noiembrie 2019 09.11.2019,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 12

Franta: Ligue 1 - Etapa 12 Vineri 01 noiembrie 2019 Vineri 01.11.2019, 21:45 Dijon - Paris SG 2-1 Au marcat: 0-1  K. Mbappé (19), 1-1 M. Chouiar (45+6), 2-1 J. Cádiz (47) Sambata 02...

Franta: Ligue 1 - Etapa 11

Franta: Ligue 1 - Etapa 11 Vineri 25 ocotmbrie 2019 25.10.2019, 21:45 Nantes - Monaco 1-0 A marcat: 1-0 Wissam Ben Yedder (21) Sambata 26 octombrie 2019 26.10.2019, 18:30 Lille -...

Franta: Ligue 1 - Etapa 9

Franta: Ligue 1 - Etapa 9 Vineri 4 octombrie 2019 04.10.2019, 21:45 Amiens - Marseille 3-1 Au marcat: 1-0 Haitam Aleesami (11), 1-1 Valentin Rongier (22), 2-1 Sehrou Guirassy (40 penalty),...

Franta: Ligue 1 - Etapa 8

Franta: Ligue 1 - Etapa 8 Sambata 28 septembrie 2019 28.09.2019, 14:30 Lyon - Nantes 0-1 Au marcat: 0-1 Samuel Moutoussamy (58) 28.09.2019, 18:30 Bordeaux - Paris SG 0-1 Au marcat: 0-1...

Franta: Ligue 1 - Etapa 7

Franta: Ligue 1 - Etapa 7 Marti 24 septembrie 2019 24.09.2019, 20:00 Dijon - Marseille 0-0 Au marcat: - 24.09.2019, 22:00 Monaco - Nice 3-1 Au marcat: 1-0 A. Golovin (29), 1-1 P....

Franta: Ligue 1 - Etapa 6

Franta: Ligue 1 - Etapa 6 Vineri 20 septembrie 2019 20.09.2019, 21:45 Strasbourg - Nantes 2-1 Au marcat: 0-1 Kalifa Coulibaly (28), 1-1 Dimitri Liénard (66), 2-1 Ludovic Ajorque (89)...

Franta: Ligue 1 - Etapa 5

Franta: Ligue 1 - Etapa 5 Vineri 13 septembrie 2019 13.09.2019, 20:00 Lille - Angers  2-1 Au marcat: 1-0 Victor Osimhen (39), 2-0 Luiz Araújo (53), 2-1 Stéphane Bahoken (87) 13.09.2019,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 4

 Franta: Ligue 1 - Etapa 4   Vineri 30 august 2019   30.08.2019, 21:45 Metz - Paris SG 0-2 Au marcat: 0-1 Angel Di Maria (11 penalty), 0-2 Maxim Choupo-Moting (43)   Sambata 31 august...

Franta: Ligue 1 - Etapa 3

Franta: Ligue 1 - Etapa 3 Sambata 24 august 2019   24.08.2019, 21:00 Amiens - Nantes 1-2 Au marcat: 0-1 Kalifa Coulibaly (54), 1-1 Bongani Zungu (71), 1-2 Moses Simon (84)   24.08.2019,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 2

Franta: Ligue 1 - Etapa 2 Vineri 16 august 2019   16.08.2019, 21:45 Lyon - Angers 6-0 Au marcat: 1-0 Houssem Aouar (11), 2-0 Moussa Dembélé (36), 3-0 Memphis...




Top News

-Remember: Romania - Slovacia 1994

-Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 12

-Franta: Ligue 1 - Etapa 13

-Germania: Bundesliga - Etapa 11

-Italia: Seria A - Etapa 12

-Spania: Primera Division - Etapa 13




Care este echpa ta preferată din Franţa?
Olympique Lyon
Olympique Marseille
Girondins Bordeaux
AS Monaco
AS Saint-Etienne
RC Strasbourg
Paris-Saint-Germain
AJ Auxerre
Stade Rennais FC
Toulouse FC
RC Lens
Lille OSC
FC Sochaux-Montbéliard
FC Nantes
SC Bastia
Montpellier-Hérault
FC Metz
AS Nancy Lorraine
En Avant Guingamp
AC Ajaccio
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Andreu Fontàs
Spania
30 ani

Arman Karamyan
Armenia
40 ani

Artavazd Karamyan
Armenia
40 ani

Chris Woods
Anglia
60 ani

Ciprian Paraschiv
România
45 ani

Dan Păun
România
38 ani

Dănuț Perjă
România
45 ani

Dennis Aogo
Germania
32 ani

Gustavo Vagenin
Brazilia
28 ani

Jake Livermore
Anglia
30 ani

Jeremy Bokila
Congo
31 ani

Luizão
Brazilia
44 ani

Matthias Herget
Germania
64 ani

Nikolay Arabov
Bulgaria
66 ani

Noussair Mazraoui
Maroc
22 ani

Ovidiu Ciortan
România
43 ani

Ramón Núñez
Honduras
34 ani

Roman Bürki
Elveţia
29 ani

Ronny Levy
Israel
53 ani

Rubén Héctor Sosa
Argentina
83 ani

Samuel Umtiti
Franţa
26 ani

Thomas Coyne
Irlanda
57 ani

Thomas Vermaelen
Belgia
34 ani

Vlad Chiricheș
România
30 ani

Zé Carlos
Brazilia
52 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
08.11.2019 Astra Giurgiu FC Voluntari C
08.11.2019 FC Hermannstadt FC Viitorul C
09.11.2019 Academica Clinceni CSM Politehnica Iaşi C
09.11.2019 Chindia Târgoviște Universitatea Craiova C
09.11.2019 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C
10.11.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaş C
10.11.2019 Dinamo București CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 31
2. FC Viitorul 29
3. Astra Giurgiu 28
4. Universitatea Craiova 28
5. Fotbal Club FCSB 27
6. Gaz Metan Mediaş 26
7. FC Botoșani 22
8. CSM Politehnica Iaşi 21
9. Dinamo București 21
10. Chindia Târgoviște 17
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 16
12. Academica Clinceni 14
13. FC Hermannstadt 14
14. FC Voluntari 7
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
12.11.2019 Pandurii Târgu-Jiu
-
Daco-Getica București   C
12.11.2019 Petrolul Ploiești Viitorul Târgu-Jiu C
13.11.2019 Dunărea Călărași FC Argeș Pitești C
13.11.2019 Metaloglobus București SSC Farul Constanţa C
13.11.2019 AFK Csíkszereda CSM Reșița C
13.11.2019 Ripensia Timișoara ASU Poli Timişoara C
13.11.2019 Sportul Snagov Turris Oltul Turnu-Măgurele C
13.11.2019 UTA Arad Gloria Buzău C
13.11.2019 Universitatea Cluj
17:30
Concordia Chiajna   C
13.11.2019 CS Mioveni
19:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 31
2. CS Mioveni 30
3. Petrolul Ploiești 28
4. Turris Oltul Turnu-Măgurele 27
5. Metaloglobus București 26
6. SSC Farul Constanţa 25
7. FC Argeș Pitești 25
8. Rapid București 22
9. ASU Poli Timişoara 21
10. Viitorul Târgu-Jiu 21
11. AFK Csíkszereda 21
12. Gloria Buzău 20
13. Dunărea Călărași 19
14. Concordia Chiajna 19
15. Ripensia Timișoara 19
16. Universitatea Cluj 17
17. CSM Reșița 16
18. Sportul Snagov 8
19. Pandurii Târgu-Jiu 7
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
08.11.2019 Aerostar Bacău Știința Miroslava C
08.11.2019 CSM Foșcani Oțelul Galați C
08.11.2019 FC Botoşani II KSE Târgu-Secuiesc C
08.11.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ Sporting Liești C
08.11.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ Bucovina Rădăuți C
08.11.2019 CSM Pașcani Şomuz Fălticeni C
08.11.2019 CSU Galați CSM Bacău C
08.11.2019 Foresta Suceava Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 33
2. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 28
3. Foresta Suceava 26
4. Bucovina Rădăuți 25
5. Oțelul Galați 25
6. CSM Foșcani 21
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 20
8. Știința Miroslava 17
9. FC Botoşani II 15
10. Şomuz Fălticeni 13
11. Huşana Huşi 13
12. CSU Galați 9
13. CSM Bacău 9
14. Sporting Liești 9
15. KSE Târgu-Secuiesc 8
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
08.11.2019 CS Tunari CSM Medgidia C
08.11.2019 Dacia Unirea Brăila Agricola Borcea C
08.11.2019 Viitorul Ianca CS Afumați C
08.11.2019 Metalul Buzău Unirea Slobozia C
08.11.2019 Recolta Gheorghe Doja Axiopolis Sport Cernavodă C
08.11.2019 Fotbal Club FCSB II CS Făurei C
08.11.2019 Mostiştea Ulmu SC Popeşti Leordeni C
08.11.2019 Poseidon Limanu 2 Mai Înainte Modelu C


1. Unirea Slobozia 30
2. Mostiştea Ulmu 29
3. CS Afumați 27
4. Înainte Modelu 26
5. CS Tunari 24
6. Metalul Buzău 20
7. Viitorul Ianca 19
8. SC Popeşti Leordeni 18
9. CS Făurei 16
10. Poseidon Limanu 2 Mai 11
11. Agricola Borcea 11
12. CSM Medgidia 11
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Dacia Unirea Brăila 7
15. Axiopolis Sport Cernavodă 6
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
08.11.2019 Progresul Spartac București Astra Giurgiu II C
08.11.2019 CSM Alexandria Tractorul Cetate C
08.11.2019 FC Brașov Sporting Roșiori-de-Vede C
08.11.2019 FC Pucioasa Olimpic Cetate Râşnov C
08.11.2019 CS Blejoi Unirea Bascov C
08.11.2019 Vediţa Coloneşti CS Balotești C
08.11.2019 CSM Slatina CS Universitatea Craiova II C
08.11.2019 Flacăra Moreni FC Voluntari II C


1. Progresul Spartac București 25
2. CSM Slatina 25
3. CSM Alexandria 22
4. CS Universitatea Craiova II 21
5. Flacăra Moreni 21
6. Vediţa Coloneşti 20
7. Unirea Bascov 19
8. Olimpic Cetate Râşnov 18
9. CS Blejoi 16
10. FC Voluntari II 15
11. FC Brașov 13
12. CS Balotești 11
13. Astra Giurgiu II 10
14. Tractorul Cetate 10
15. FC Pucioasa 9
16. Sporting Roșiori-de-Vede 8
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
08.11.2019 ACS Poli Timișoara Cetate Deva C
08.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Gloria Lunca Teuz Cernei C
08.11.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CS Hunedoara C
08.11.2019 Progresul Pecica Flacăra Horezu C
08.11.2019 Comunal Dumbrăviţa Universitatea Craiova C
08.11.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii ACSO Filiaşi C
08.11.2019 Viitorul Dăeşti Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
08.11.2019 CS Național Sebiș Șoimii Lipova C


1. Universitatea Craiova 32
2. Progresul Pecica 22
3. Crișul Chișineu-Criș 21
4. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 19
5. Șoimii Lipova 19
6. Comunal Dumbrăviţa 19
7. Fortuna Becicherecu-Mic 19
8. Viitorul Dăeşti 18
9. Flacăra Horezu 17
10. CS Hunedoara 16
11. CS Național Sebiș 14
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 12
13. Cetate Deva 12
14. ACSO Filiaşi 11
15. ACS Poli Timișoara 8
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 5
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
08.11.2019 Unirea Dej Sănătatea Cluj C
08.11.2019 Unirea Alba-Iulia AFC Odorheiu-Secuiesc C
08.11.2019 SCM Zalău Luceafărul Oradea C
08.11.2019 Viitorul Şelimbăr Industria Galda de Jos C
08.11.2019 Gloria Bistrița Minaur Baia-Mare C
08.11.2019 Avântul Reghin Metalurgistul Cugir C
08.11.2019 CS Sânmartin ACS Comuna Recea C
08.11.2019 CFR 1907 Cluj II Arieșul Turda C


1. ACS Comuna Recea 27
2. Luceafărul Oradea 26
3. Minaur Baia-Mare 23
4. Arieșul Turda 20
5. CS Sânmartin 19
6. Metalurgistul Cugir 17
7. Sănătatea Cluj 16
8. Viitorul Şelimbăr 16
9. Unirea Dej 16
10. CFR 1907 Cluj II 15
11. Gloria Bistrița 15
12. Unirea Alba-Iulia 12
13. Avântul Reghin 12
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
15. SCM Zalău 9
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017