Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Franța: Ligue 1 15.02.2020 - 00:19

Franta: Ligue 1 - Etapa 25

Franta: Ligue 1 - Etapa 25
Franta: Ligue 1 - Etapa 25


Vineri 14 februarie 2020

14.02.2020, 21:45
AS Monaco - Montpellier HSC 1-0
A marcat:
1-0 Islam Slimani (52)

Sambata 15 februarie 2020

15.02.2020, 18:30
Amiens SC - Paris St. Germain 4-4
Au marcat:
1-0 Sehrou Guirassy (5), 2-0 Gaël Kakuta (29), 3-0 Fousseni Diabaté (40), 3-1 Fousseni Diabaté (45+1), 3-2 Nianzou Kouassi (60), 3-3 Nianzou Kouassi (65), 3-4 Mauro Icardi (74), 4-4 Sehrou Guirassy (90+1)

15.02.2020, 21:00
FC Nantes - FC Metz 0-0
Au marcat:-

15.02.2020, 21:00
Girondins Bordeaux - Dijon FCO 2-2
Au marcat:
0-1 Mounir Chouiar (16), 1-1 Hwang Ui-Jo (35), 2-1 Jimmy Briand (64), 2-2 Mounir Chouiar (72)

15.02.2020, 21:00
Nîmes Olympique - Angers SCO 1-0
A marcat:
1-0 Moussa Koné (80)

15.02.2020, 21:00
Toulouse FC - OGC Nice 0-2
Au marcat:
0-1 Pierre Lees Melou (12), 0-2 Christophe Herelle (90+5)

Duminica 16 februarie 2020


16.02.2020, 16:00
Lyon - Strasbourg 1-1
A marcat:
1-0 Bertrand Traoré (21), 1-1 Kévin Zohi (42)

16.02.2020, 18:00
Stade Brestois - AS Saint-Étienne 3-2
Au marcat:
1-0 Paul Lasne (20), 2-0 Gaëtan Charbonnier (38), 3-0 Irvin Cardona (43), 3-1 Denis Bouanga (54 penalty), 3-2 Lois Diony (69)

16.02.2020, 18:00
Stade Reims - Stade Rennais 1-0
A marcat:
1-0 El Bilal Touré (72 penalty)

16.02.2020, 18:00
Stade Reims - Stade Rennais 1-0
A marcat:
1-0 El Bilal Touré (72 penalty)

16.02.2020, 22:00
Lille OSC - Olympique Marseille 1-2
Au marcat:
1-0 Victor Osimhen (51), 1-1 Valère Germain (67), 1-2 Dario Benedetto (69)

Clasament Ligue 1
Etapa urmatoare (21.02.2020 - 23.02.2020)
Nice - Brest
Metz- Lyon
Marseille - Nantes
Lille - Toulouse
Dijon - Monaco
Strasbourg - Amiens
Angers - Montpellier
Saint-Etienne - Reims
Rennes - Nîmes
Paris SG - Bordeaux








» Clasament Franta - Ligue 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Franța: Ligue 1

Franta: Ligue 1 - Etapa 29

Franta: Ligue 1 - Etapa 29 Vineri 13 martie 2020 13.03.2020 Lyon AMAN Reims  Sambata 14 martie 2020 14.03.2020 Montpellier AMAN Marseille 14.03.2020 Nantes AMAN...

Franta: Ligue 1 - Etapa 28

Franta: Ligue 1 - Etapa 28 Vineri 06 martie 2020 06.03.2020, 22:00 Olympique Marseille - Amiens SC 2-2 Au marcat: 1-0 Morgan Sanson (45+1), 2-0 Dimitri Payet (57), 2-1 Sehrou Guirassy (83...

Franta: Ligue 1 - Etapa 27

Franta: Ligue 1 - Etapa 27 Vineri 28 februarie 2020 28.02.2020, 21:45 Nîmes Olympique - Olympique Marseille 2-3 Au marcat: 1-0 Zinedine Ferhat (5), 1-1 Darío Benedetto (10), 1-2 Darío...

Franta: Ligue 1 - Etapa 26

Franta: Ligue 1 - Etapa 26 Vineri 21 februarie 2020 21.02.2020, 20:00 OGC Nice - Stade Brestois 2-2 Au marcat: 1-0 Adam Ounas (23), 2-0 Kasper Dolberg (33), 2-1 Samuel Grandsir (45), 2-2...

Franta: Ligue 1 - Etapa 24

Franta: Ligue 1 - Etapa 24 Vineri 07 februarie 2020 07.02.2020, 21:45 Angers SCO - Lille OSC 0-2 Au marcat: 0-1 Victor Osimhen (17), 0-2 Renato Sanches (75) Sambata 08 februarie 2020...

Franta: Ligue 1 - Etapa 22

Franta: Ligue 1 - Etapa 22 Vineri 31 ianuarie 2020 31.01.2020, 21:45 Rennes - Nantes 3-2 Au marcat: 0-1 Damien Da Silva (47), 1-1 Raphinha (71), 1-2 Moses Simon (80), 2-2 Benjamin...

Franta: Ligue 1 - Etapa 21

Franta: Ligue 1  - Etapa 21 Vineri 24 ianuarie 2020 24.01.2020, 21:45 Nice - Rennes 1-1 Au marcat: 1-0 Kasper Dolberg (47), 1-1 Flavien Tait (81) Sambata 25 ianuarie 2020 25.01.2020,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 20

Franta: Ligue 1 - Etapa 20 Vineri 10 ianuarie 2020 10.01.2020, 21:45 Rennes - Marseille 0-1 A marcat: 0-1 Kevin Strootman (84) Sambata 11 ianuarie 2020 11.01.2020, 18:30 Bordeaux -...

Franta: Ligue 1 - Etapa 19

Franta: Ligue 1 - Etapa 19 21.12.2019, 21:45 Montpellier - Brest 4-0 Au marcat: 1-0 Gaetan Laborde (14), 2-0 Teji Savanier (30 penalty), 3-0 Gaetan Laborde (56), 4-0 Florent Mollet (83)...

Franta: Ligue 1 - Etapa 18

Franta: Ligue 1 - Etapa 18 Vineri 14 decembrie 2019 15.12.2019, 21:45 Lille - Montpellier 2-1 Au marcat: 0-1 Jonathan Ikone (40 penalty), 1-1 Andy Delort (74), 2-1 Renato Sanches (84)...

Franta: Ligue 1 - Etapa 17

Franta: Ligue 1 - Etapa 17 Vineri 06 decembrie 2019 06.12.2019, 20:00 Lille - Brest 1-0 A marcat: 1-0 Victor Osimhen (16) 06.12.2019, 21:45 Nîmes - Lyon Au marcat: Sambata 07...



Top News

-Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

-Europa League, turul al-III-lea preliminar: Fotbal Club FCSB - Slovan Liberec 0-2

-Europa League, turul al-III-lea preliminar: Djurgårdens IF - CFR Cluj 0-1

-Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 2

-Italia - Serie A - Etapa 1

-Spania - La Liga - Etapa 2




Care este echpa ta preferată din Franţa?
Olympique Lyon
Olympique Marseille
Girondins Bordeaux
AS Monaco
AS Saint-Etienne
RC Strasbourg
Paris-Saint-Germain
AJ Auxerre
Stade Rennais FC
Toulouse FC
RC Lens
Lille OSC
FC Sochaux-Montbéliard
FC Nantes
SC Bastia
Montpellier-Hérault
FC Metz
AS Nancy Lorraine
En Avant Guingamp
AC Ajaccio
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alaeddine Yahia
Tunisia
39 ani

Alexandru Cuedan
România
110 ani

Alfonso Pérez
Spania
48 ani

Ciaran Clark
Anglia
31 ani

Dan Preston
Anglia
29 ani

Daniel Novac
România
33 ani

Dare Vršič
Slovenia
36 ani

Edenilson Simão
Brazilia
31 ani

Félix Dja Ettien
Coasta de Fildeș
41 ani

George Ghiţă
România
37 ani

Jaime Penedo
Panama
39 ani

Kieran Gibbs
Anglia
31 ani

Klaus Augenthaler
Germania
63 ani

Lee Addy
Ghana
35 ani

Marco Etcheverry
Bolivia
50 ani

Michael Ballack
Germania
44 ani

Neculai Haidău
România
52 ani

Pablo Fontanello
Argentina
36 ani

Pascal Testroet
Germania
30 ani

Pierre De Wit
Germania
33 ani

Ricardo Quaresma
Portugalia
37 ani

SK BRANN BERGEN
Norvegia
112 ani

Ștefan Dobay
România
111 ani

Uwe Bein
Germania
60 ani

Valentin Geamăn
România
41 ani

Vladimir Niculescu
România
33 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
25.09.2020 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
25.09.2020 FC Argeș Pitești Universitatea Craiova C
26.09.2020 Academica Clinceni Gaz Metan Mediaş C
26.09.2020 FC Viitorul
21:30
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C
27.09.2020 CFR 1907 Cluj
18:45
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
27.09.2020 CSM Politehnica Iaşi
21:30
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
28.09.2020 FC Hermannstadt
18:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
28.09.2020 Dinamo București
21:00
FC UTA Arad Telekom Sport 1 C


1. Universitatea Craiova 15
2. CFR 1907 Cluj 10
3. Fotbal Club FCSB 9
4. FC Botoșani 8
5. FC Voluntari 7
6. Academica Clinceni 6
7. Gaz Metan Mediaş 6
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 6
9. CSM Politehnica Iaşi 6
10. FC Hermannstadt 5
11. Dinamo București 5
12. Chindia Târgoviște 4
13. FC UTA Arad 3
14. FC Viitorul 2
15. FC Argeș Pitești 1
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
25.09.2020 Unirea Slobozia
-
Farul Constanța AMANAT C
26.09.2020 Aerostar Bacău AFK Csíkszereda C
26.09.2020 ASU Poli Timişoara Ripensia Timișoara C
26.09.2020 Gloria Buzău CSM Reșița C
26.09.2020 Pandurii Târgu-Jiu CS Mioveni C
26.09.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele Concordia Chiajna C
26.09.2020 ACS Comuna Recea Rapid București C
26.09.2020 Petrolul Ploiești
18:45
Dunărea Călărași   C
27.09.2020 Metaloglobus București
12:00
Universitatea Cluj   C
29.09.2020 Universitatea Craiova
19:00
CSM Slatina   C


1. ASU Poli Timişoara 11
2. Universitatea Craiova 10
3. Rapid București 10
4. Petrolul Ploiești 9
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 8
6. Concordia Chiajna 8
7. Farul Constanța 7
8. CSM Reșița 7
9. Dunărea Călărași 6
10. Universitatea Cluj 6
11. Gloria Buzău 6
12. CS Mioveni 6
13. Viitorul Târgu-Jiu 6
14. Metaloglobus București 5
15. AFK Csíkszereda 4
16. Unirea Slobozia 4
17. CSM Slatina 3
18. Aerostar Bacău 3
19. ACS Comuna Recea 3
20. Ripensia Timișoara 3
21. Pandurii Târgu-Jiu 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017