Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 10.08.2020 - 23:58

Europa League, sferturi: Manchester United - FC Copenhaga 1-0 după prelungiri

Europa League, sferturi: Manchester United - FC Copenhaga 1-0 după prelungiri
Manchester United a învins-o pe FC Copenhaga cu scorul de 1-0 (0-0, 0-0), după prelungiri, în sferturile de finală ale Europa League şi s-a calificat în semifinalele competiţiei. Golul "Diavolii roşii" a fost înscris din penalty de portughezul Bruno Fernandes, în minutul 95. Echipa antrenată de Ole Gunnar Solskjær a dominat categoric partida, având 3 bare prin Greenwood (57), Bruno Fernandes (63), Lindelöf (105+3), un un gol anulat marcat de Greenwood şi multe alte ocazii. Manchester United va juca în semifinale cu învingătoarea dintre Wolverhampton Wanderers şi Sevilla, meci programat marţi.
 
Europa League, sferturi de finală, o singură manşă
Köln, Stadion: "RheinEnergie"
Manchester United - FC Copenhaga 1-0 (0-0, 0-0), după prelungiri
A marcat: 1-0 Bruno Fernandes (95 penalty)
 
Manchester United: 22. Sergio Romero - 29. Aaron Wan-Bissaka, 3. Eric Bailly (2. Victor Lindelöf, 70), 5. Harry Maguire (căpitan), 53. Brandon Williams - 6. Paul Pogba, 17. Fred (31. Nemanja Matić, 70) - 26. Mason Greenwood (8. Juan Mata, 91), 18. Bruno Fernandes, 10. Marcus Rashford (14. Jesse Lingard, 113) - 9. Anthony Martial (39. Scott McTominay, 120+1). Antrenor: Ole Gunnar Solskjær.
Rezerve neutilizate: 1. David de Gea - 15. Andreas Pereira, 21. Daniel James, 24. Timothy Fosu-Mensah, 25. Odion Ighalo, 44. Tahith Chong, 71. Teden Mengi.
 
FC Copenhaga: 21. Karl-Johan Johnsson - 2. Guillermo Varela (17. Karlo Bartolec, 105), 25. Victor Nelsson, 5. Andreas Bjelland, 20. Nicolai Boilesen (3. Pierre Bengtsson, 15) - 6. Jens Stage (24. Robert Mudražija, 105), 10. Zeca (căpitan) - 16. Pep Biel (19. Bryan Oviedo, 57), 23. Jonas Wind, 33. Rasmus Falk (42. William Boeving, 111) - 11. Mohamed Daramy (29. Mikkel Kaufmann, 57). Antrenor: Ståle Solbakken.
Rezerve neutilizate: 1. Stephan Andersen, 13. Sten Michael Grytebust - 4. Sotirios Papagiannopoulos, 45. Alexander Hjaelmhof.

Cartonaşe galbene: Maguire (61), Bailly (64), Kaufmann (75), Stage (77), Zeca (105+3).
 
Arbitru: Clement Turpin; arbitri asistenţi: Nicolas Danos, Cyril Gringore (toţi din Franţa); al patrulea oficial: William Collum (Scoţia). Arbitru video: Francois Letexier, arbitru asistent video: Jerome Brisard (ambii din Franţa).

SorinARO







Sursa: SorinARO
Taguri: Europa League    sferturi    Manchester United    FC Copenhaga    Bruno Fernandes    Köln    RheinEnergie   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Europa League, semifinală: Internazionale Milano - Şahtior Doneţk 5-0

Internazionale Milano a eliminat-o pe Şahtior Doneţk cu scorul de 5-0 în semifinalele Europa League, calificându-se în finală, unde o va întâlni vineri la Koln pe FC Sevilla. Golurile...

Europa League, semifinală: FC Sevilla - Manchester United 2-1

Manchester United a ratat calificarea în finala Europa League după ce a fost învinsă la Koln, în prima semifinală, cu scorul de 2-1 de FC Sevilla. "The Red Devils" au deschis scorul...

Europa League, sferturi: Şahtior Doneţk - FC Basel 4-1

Şahtior Doneţk s-a distrat în sferturile de finală ale Europa League cu FC Basel, pe care a învins-o cu scorul de 4-1, la Gelsenkirchen. Golurile echipei antrenate de Luis Castro au fost...

Europa League, sferturi: Wolverhampton Wanderers - FC Sevilla 0-1

FC Sevilla a învins-o cu scorul de 1-0 (0-0) pe Wolverhampton Wanderers în sferturile de finală ale Europa League. Meciul s-a disputat pe "MSV Arena" din Duisburg. Unicul gol al...

Europa League, sferturi: Internazionale Milano - Bayer Leverkusen 2-1

Internazionale Milano a învins-o cu scorul de 2-1 pe Bayer Leverkusen în sferturile de finale ale Europa League şi s-a calificat în semifinale. "Nerazzurri" au condus cu 1-0 şi 2-0...

FCSB - Milsami Orhei 2-0

Pariorii nu au avut parte de o surpriză în meciul jucat la Giurgiu dintre FCSB și Milsami.

Chelsea, calificată în finala Europa League la loviturile de departajare

Chelsea s-a calificat în finala Europa League la fotbal, joi seara, după ce a învins formaţia germană Eintracht Frankfurt cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, la...

Arsenal, prima finalistă a Europa League

Echipa engleză Arsenal s-a calificat, joi seara, în finala Europa League la fotbal, după ce a învins formaţia spaniolă Valencia CF cu scorul de 4-2 (1-1), în...

Eintracht Frankfurt - Chelsea 1-1, în semifinalele Europa League

Eintracht Frankfurt şi Chelsea Londra au terminat la egalitate, 1-1 (1-1), joi seara, pe "Commerzbank Arena", în prima manşă a semifinalelor Europa League la fotbal....

Arsenal a învins-o pe Valencia cu 3-1, în semifinalele Europa League

Arsenal Londra a învins-o pe Valencia CF cu scorul de 3-1 (2-1), joi seara, la Londra, în prima manşă a semifinalelor Europa League la fotbal.  ...

Chelsea, Arsenal, Eintracht Frankfurt şi Valencia, calificate în semifinalele Europa League

Cluburile engleze Chelsea, Arsenal, formaţia germană Eintracht Frankfurt şi echipa spaniolă Valencia s-au calificat în semifinalele Europa League la fotbal, după meciurile din manşa...



Top News

-Spania - La Liga - Etapa 1

-Anglia - Premier League - Etapa 1

-Liga 1 - Etapa 3: Rezultate şi marcatori

-Ionuţ Badea: Un punct de moral

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: Malta - România 0-3

-Liga Naţiunilor: Austria - România 2-3

-Amical: FC Argeș - Academica Clinceni 4-1




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Ene I
România
92 ani

Alexandru Forminte
România
38 ani

Aristide Bancé
Burkina Faso
36 ani

Attila Vajda
România
39 ani

Carlos Mozer
Brazilia
60 ani

Chico
Portugalia
39 ani

Chris Kullmann
Germania
34 ani

Constantin Rontea
România
48 ani

Costel Ilie
România
46 ani

Daniel Predoi
România
45 ani

David Seaman
Anglia
57 ani

Dionisiu Bumb
România
47 ani

Eduardo Carvalho
Portugalia
38 ani

FK BODØ/GLIMT
Norvegia
104 ani

Franck Signorino
Franța
39 ani

Ion Neacșu
România
90 ani

IRLANDA
Irlanda
99 ani

Jorge López
Spania
42 ani

Kazimierz Kmiecik
Polonia
69 ani

Kieran Trippier
Anglia
30 ani

Laurențiu Reghecampf
România
45 ani

Ognjen Koroman
Serbia
42 ani

Savvas Gentsoglou
Grecia
30 ani

Sergey Ryzhikov
Rusia
40 ani

Sorin Bucă
România
34 ani

Ștefan Filotti
România
98 ani

Stelian Isac
România
39 ani

Tommaso Rocchi
Italia
43 ani

Ulrich Ramé
Franța
48 ani

Vasile Miriuță
România
52 ani

Vjekoslav Lokica
Croaţia
55 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
18.09.2020 Chindia Târgoviște FC Hermannstadt C
18.09.2020 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C
19.09.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe
18:45
FC Viitorul Telekom Sport 1 C
19.09.2020 Universitatea Craiova
21:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
20.09.2020 FC Botoșani
16:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
20.09.2020 FC UTA Arad
18:45
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
20.09.2020 Fotbal Club FCSB
21:30
FC Argeș Pitești Telekom Sport 1 C
21.09.2020 Gaz Metan Mediaş
21:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 10
2. Universitatea Craiova 9
3. FC Botoșani 7
4. FC Voluntari 7
5. Fotbal Club FCSB 6
6. Gaz Metan Mediaş 6
7. FC Hermannstadt 5
8. Chindia Târgoviște 4
9. FC UTA Arad 3
10. CSM Politehnica Iaşi 3
11. Academica Clinceni 2
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 2
13. Dinamo București 2
14. FC Argeș Pitești 1
15. FC Viitorul 1
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
12.09.2020 ACS Comuna Recea Viitorul Târgu-Jiu C
12.09.2020 Aerostar Bacău CSM Reșița C
12.09.2020 Unirea Slobozia CS Mioveni C
12.09.2020 Metaloglobus București Concordia Chiajna C
12.09.2020 Pandurii Târgu-Jiu Turris Oltul Turnu-Măgurele C
12.09.2020 CSM Slatina Rapid București C
12.09.2020 Universitatea Craiova Dunărea Călărași C
13.09.2020 Gloria Buzău Universitatea Cluj C
14.09.2020 ASU Poli Timişoara Farul Constanța C
15.09.2020 Petrolul Ploiești Ripensia Timișoara C


1. Rapid București 9
2. Universitatea Craiova 7
3. ASU Poli Timişoara 7
4. Petrolul Ploiești 6
5. Dunărea Călărași 6
6. Farul Constanța 6
7. Viitorul Târgu-Jiu 6
8. Concordia Chiajna 5
9. Gloria Buzău 5
10. Turris Oltul Turnu-Măgurele 4
11. AFK Csíkszereda 4
12. Unirea Slobozia 4
13. CS Mioveni 3
14. Universitatea Cluj 3
15. CSM Reșița 3
16. Metaloglobus București 2
17. Aerostar Bacău 0
18. ACS Comuna Recea 0
19. CSM Slatina 0
20. Pandurii Târgu-Jiu 0
21. Ripensia Timișoara 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017