Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 10.04.2021 - 19:09

Germania - Bundesliga - Etapa 28

Germania - Bundesliga - Etapa 28
Union Berlin a câştigat 1 punct pe "Allianz Arena" în meciul disputat cu campioana Bayern München, din etapa a 28-a a campionatul Germaniei. "Die Roten" veneau după înfrângerea cu 3-2 de acasă cu PSG din Liga Campionilor. În locul golgheterului polonez Robert Lewandowski a jucat tânărul Jamal Musiala, care a deschis scorul în minutul 69. Cu 4 minute înainte de final echipa antrenată de Urs Fischer a egalat prin golul înscris de danezul Marcus Ingvartsen. RB Leipzig a câştigat cu 4-1 la Bremen cu Werder şi s-a apropiat la 5 puncte de bavarezi.
 
Vineri, 9 aprilie 2021
 
09.04.2021, Ora: 21:30
Arminia Bielefeld - SC Freiburg 1-0
A marcat: Masaya Okugawa (68)
 
Sâmbătă, 10 aprilie 2021
 
10.04.2021, Ora: 16:30
Werder Bremen - RB Leipzig 1-4
Au marcat: Milot Rashica (61 penalty) - Dani Olmo (24), Alexander Sørloth (32, 41), Marcel Sabitzer (64)
 
10.04.2021, Ora: 16:30
Hertha BSC - Borussia Mönchengladbach 2-2
Au marcat: Santiago Ascacibar (23), Jhon Córdoba (49) - Alassane Pléa (28), Lars Stindl (39 penalty)
Cartonaş roşu: Yann Sommer (14, Borussia Mönchengladbach)
 
10.04.2021, Ora: 16:30
Eintracht Frankfurt - VfL Wolfsburg 4-3
Au marcat: Daichi Kamada (8), Luka Jović (27), André Silva (53), Erik Durm (61) - Bote Baku (7), Wout Weghorst (46), Maximilian Philipp (85)
 
10.04.2021, Ora: 16:30
Bayern München - Union Berlin 1-1
Au marcat: Jamal Musiala (69) - Marcus Ingvartsen (86)
 
10.04.2021, Ora: 19:30
VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 2-3
Au marcat: Saša Kalajdžić (17), Daniel Didavi (78) - Jude Bellingham (47), Marco Reus (52), Ansgar Knauff (80)
 
Duminică, 11 aprilie 2021
 
11.04.2021, Ora: 16:30
FC Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Augsburg 1-0
A marcat: Suat Serdar (4)
 
11.04.2021, Ora: 19:00
FC Köln - FSV Mainz 2-3
Au marcat: Ondrej Duda (43, penalti), Ellyes Skhiri (61) - Jean-Paul Boetius (11), Karim Onisiwo (65), Leandro Barreiro (90+1)
 
Luni, 12 aprilie 2021
 
12.04.2021, Ora: 21:30
TSG 1899 Hoffenheim - Bayer Leverkusen 0-0
Au marcat: -
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Germania    Bundesliga    Etapa 28    campionatul Germaniei    Bayern München    Union Berlin    Jamal Musiala    Marcus Ingvartsen   

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania - Bundesliga - Etapa 32

Bayern München a făcut din nou show pe "Allianz Arena", surclasând-o cu 6-0 acasă pe Borussia Mönchengladbach, în etapa a 32-a a campionatului Germaniei. Atacantul polonez Robert...

Germania - Bundesliga - Etapa 31

Cel mai interesant meci din etapa a 31-a a campionatului Germaniei a avut loc pe "Volkswagen Arena", unde s-au întâlnit VfL Wolfsburg şi Borussia Dortmund....

Germania - Bundesliga - Etapa 27

Bayern München a câştigat sâmbătă seara cu scorul de 1-0 pe "Red Bull Arena" cu RB Leipzig şi a rezolvat în proporţie de 99%...

Germania - Bundesliga - Etapa 26

Alphonso Davies a primit cartonaş roşu în minutul 12 în meciul Bayern München - VfB Stuttgart, din etapa a 26-a a campionatului Germaniei iar "Die Schwaben" au sperat că vor pleca...

Germania - Bundesliga - Etapa 25

Werder Bremen nu a reuşit decât golul de onoare în meciul disputat acasă pe "Weserstadion" cu campioana Bayern München, în etapa a 25-a a campionatului Germaniei. "Die...

Germania - Bundesliga - Etapa 24

RB Leipzig a câştigat sâmbătă după amiază cu scorul de 3-0 "Schwarzwald-Stadion" în faţa lui SC Freiburg, în etapa a 24-a a campionatului Germaniei. Golurile echipei antrenate...

Germania - Bundesliga - Etapa 23

Aşa cum era de aşteptat, Bayern München s-a distrat cu FC Köln în meciul care a avut loc pe "Allianz Arena", în etapa a 23-a a...

Germania - Bundesliga - Etapa 22

Bayern München a pierdut din nou pe stadionul "Deutsche Bank Park", fiind învinsă cu scorul de 2-1 de Eintracht Frankfurt, în etapa a 22-a a campionatului Germaniei. "Die...

Germania - Bundesliga - Etapa 21

Borussia Dortmund nu a reuşit decât un rezultat de egalitate pe "Signal Iduna Park" cu TSG 1899 Hoffenheim, în etapa a 21-a a campionatului Germaniei. "Die Schwarzgelben" au...

Germania - Bundesliga - Etapa 20

Bayern München a jucat vineri în campionatul Germaniei, pentru că luni o va întâlni pe Al Ahly Sporting Club Cairo la Cupa Mondială a Cluburilor. Bavarezii s-au impus cu 1-0 pe...

Germania - Bundesliga - Etapa 19

Bayern München a învins-o cu scorul de 4-1 acasă pe "Allianz Arena" pe TSG 1899 Hoffenheim în etapa a 19-a a campionatului Germaniei. "Die Roten" şi-au luat astfel revanşa...



Top News

-FC Argeş, cu gândul la barajul pentru Europa Conference League

-Liga 1 - Etapa 7 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 34

-Germania - Bundesliga - Etapa 32

-Top meciuri de fotbal 8-9 mai în La Liga, Premier League și Serie A

-Piteștenii vor șefia play-out-ului!

-35 de ani de la finala de la Sevilla




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Bill Tchato
Camerun
46 ani

Bogdan Moga
România
26 ani

Constantin Dinu
România
78 ani

Costel Câmpeanu
România
56 ani

DINAMO BUCUREȘTI
România
73 ani

Franck Songo'o
Camerun
34 ani

Gustavo Varela
Uruguay
43 ani

Hakan Ünsal
Turcia
48 ani

Hassan Yebda
Algeria
37 ani

Ignacio González
Uruguay
39 ani

Ion Barbu
România
44 ani

Iuliu Baratky
România
111 ani

Jan Urban
Polonia
59 ani

Marcel Coraș
România
62 ani

Marco Motta
Italia
35 ani

Marian Rada
România
61 ani

Mickaël Landreau
Franța
42 ani

Nigel Reo-Coker
Anglia
37 ani

Óscar Rubio
Spania
37 ani

Patrick Ochs
Germania
37 ani

Realdo Fili
Albania
25 ani

Sorin Sabou
România
51 ani

Stanley Elbers
Olanda
29 ani

Tibor Selymes
România
51 ani

Zdeněk Grygera
Cehia
41 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2020-2021


Liga 1 2020-2021
09.04.2021 Astra Giurgiu FC UTA Arad C
09.04.2021 Dinamo București Academica Clinceni C
09.04.2021 FC Argeș Pitești Chindia Târgoviște C
09.04.2021 FC Voluntari FC Botoșani C
10.04.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Fotbal Club FCSB C
11.04.2021 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
12.04.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
12.04.2021 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. Fotbal Club FCSB 65
2. CFR 1907 Cluj 64
3. Universitatea Craiova 58
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 45
5. Academica Clinceni 44
6. FC Botoșani 42
7. FC Argeș Pitești 40
8. Chindia Târgoviște 39
9. Astra Giurgiu 38
10. FC UTA Arad 37
11. Gaz Metan Mediaş 33
12. FC Voluntari 32
13. FC Viitorul 31
14. Dinamo București 27
15. FC Hermannstadt 26
16. CSM Politehnica Iaşi 25
Clasament 2020-2021

Play-off


Liga 1 Play-off
14.05.2021 Academica Clinceni
4 - 3
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
15.05.2021 Universitatea Craiova
21:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
16.05.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe
22:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 13
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 13
3. Fotbal Club FCSB 11
4. FC Botoșani 10
5. Universitatea Craiova 8
6. Academica Clinceni 4
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
08.05.2021 Gaz Metan Mediaş Astra Giurgiu C
08.05.2021 Dinamo București FC Hermannstadt C
09.05.2021 FC UTA Arad CSM Politehnica Iaşi C
09.05.2021 FC Viitorul FC Argeș Pitești C
10.05.2021 FC Voluntari Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 15
2. Dinamo București 13
3. Gaz Metan Mediaş 12
4. FC Argeș Pitești 11
5. FC Viitorul 10
6. FC UTA Arad 9
7. FC Voluntari 8
8. CSM Politehnica Iaşi 7
9. FC Hermannstadt 7
10. Astra Giurgiu 5
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017