Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 26.04.2021 - 01:00

Germania - Bundesliga - Etapa 31

Germania - Bundesliga - Etapa 31
Cel mai interesant meci din etapa a 31-a a campionatului Germaniei a avut loc pe "Volkswagen Arena", unde s-au întâlnit VfL Wolfsburg şi Borussia Dortmund. Cele două echipe, împreună cu Eintracht Frankfurt, se luptă pentru locurile 3 şi 4, care sunt de Liga Campionilor. Dacă ar fi pierdut, echipa antrenată de Edin Terzić ar fi spus adio Ligii Campionilor, însă "Die Schwarzgelben" au câştigat cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de atacantul norvegian Erling Håland (11, 68). "Die Wölfe" au rămas pe locul 3 cu 56, în timp ce BVB are 55 punte, fiind pe poziţia a 5-a.
 
Vineri, 23 aprilie 2021
 
23.04.2021, Ora: 21:30
FC Augsburg - FC Köln 2-3
Au marcat: Robert Gumny (54), Ruben Vargas (62) - Ondrej Duda (8, 33), Florian Kainz (23)
 
Sâmbătă, 24 aprilie 2021
 
24.04.2021, Ora: 16:30
VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 0-2
Au marcat: Erling Håland (11, 68)
Cartonaş roşu: Jude Bellingham (59, Borussia Dortmund)
 
24.04.2021, Ora: 16:30
Union Berlin - Werder Bremen 3-1
Au marcat: Joel Pohjanpalo (51, 54), 68) - Theodor Gebre Selassie (82)
 
24.04.2021, Ora: 16:30
SC Freiburg - TSG 1899 Hoffenheim 1-1
Au marcat: Vincenzo Grifo (82 penalty) - Andrej Kramarić (40)
 
24.04.2021, Ora: 16:30
FSV Mainz - Bayern München 2-1
Au marcat: Jonathan Burkardt (4), Robin Quaison (37) - Robert Lewandowski (90+4)
 
24.04.2021, Ora: 19:30
Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3-1
Au marcat: Leon Bailey (70), Lucas Alario (80), Kerem Demirbay (90+1) - André Silva (90)
 
Duminică, 25 aprilie 2021
 
25.04.2021, Ora: 16:30
RB Leipzig - VfB Stuttgart 2-0
Au marcat: Amadou Haidara (46), Emil Forsberg (67)
Cartonaş roşu: Naouirou Ahamada (14,VfB Stuttgart)
 
25.04.2021, Ora: 19:00
Borussia Mönchengladbach - Arminia Bielefeld 5-0
Au marcat: Breel Embolo (6, 69), Marcus Thuram (15), Ramy Bensebaini (18 penalty), Alassane Pléa (84)
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Germania    Bundesliga    Etapa 31    campionatul Germaniei    VfL Wolfsburg    Borussia Dortmund    Volkswagen Arena    Erling Håland   

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania - Bundesliga - Etapa 32

Bayern München a făcut din nou show pe "Allianz Arena", surclasând-o cu 6-0 acasă pe Borussia Mönchengladbach, în etapa a 32-a a campionatului Germaniei. Atacantul polonez Robert...

Germania - Bundesliga - Etapa 28

Union Berlin a câştigat 1 punct pe "Allianz Arena" în meciul disputat cu campioana Bayern München, din etapa a 28-a a campionatul Germaniei. "Die Roten" veneau după...

Germania - Bundesliga - Etapa 27

Bayern München a câştigat sâmbătă seara cu scorul de 1-0 pe "Red Bull Arena" cu RB Leipzig şi a rezolvat în proporţie de 99%...

Germania - Bundesliga - Etapa 26

Alphonso Davies a primit cartonaş roşu în minutul 12 în meciul Bayern München - VfB Stuttgart, din etapa a 26-a a campionatului Germaniei iar "Die Schwaben" au sperat că vor pleca...

Germania - Bundesliga - Etapa 25

Werder Bremen nu a reuşit decât golul de onoare în meciul disputat acasă pe "Weserstadion" cu campioana Bayern München, în etapa a 25-a a campionatului Germaniei. "Die...

Germania - Bundesliga - Etapa 24

RB Leipzig a câştigat sâmbătă după amiază cu scorul de 3-0 "Schwarzwald-Stadion" în faţa lui SC Freiburg, în etapa a 24-a a campionatului Germaniei. Golurile echipei antrenate...

Germania - Bundesliga - Etapa 23

Aşa cum era de aşteptat, Bayern München s-a distrat cu FC Köln în meciul care a avut loc pe "Allianz Arena", în etapa a 23-a a...

Germania - Bundesliga - Etapa 22

Bayern München a pierdut din nou pe stadionul "Deutsche Bank Park", fiind învinsă cu scorul de 2-1 de Eintracht Frankfurt, în etapa a 22-a a campionatului Germaniei. "Die...

Germania - Bundesliga - Etapa 21

Borussia Dortmund nu a reuşit decât un rezultat de egalitate pe "Signal Iduna Park" cu TSG 1899 Hoffenheim, în etapa a 21-a a campionatului Germaniei. "Die Schwarzgelben" au...

Germania - Bundesliga - Etapa 20

Bayern München a jucat vineri în campionatul Germaniei, pentru că luni o va întâlni pe Al Ahly Sporting Club Cairo la Cupa Mondială a Cluburilor. Bavarezii s-au impus cu 1-0 pe...

Germania - Bundesliga - Etapa 19

Bayern München a învins-o cu scorul de 4-1 acasă pe "Allianz Arena" pe TSG 1899 Hoffenheim în etapa a 19-a a campionatului Germaniei. "Die Roten" şi-au luat astfel revanşa...



Top News

-Liga 1 - Etapa 11: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11: Oțelul Galați - Dinamo București 1-0

-Meciuri de top programate pe 29-30 septembrie

-Ceasuri de lux și alte premii epice în promoția de toamnă Vlad Cazino!

-Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10: Rapid București - CFR Cluj 3-1

-Cele mai bune strategii la pariurile pe fotbalul din România




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Voiculeț
România
38 ani

Alejandro Domínguez
Argentina
42 ani

Andrei Nițu
România
36 ani

Andrei Urai
România
48 ani

Carlo Ancelotti
Italia
64 ani

Cosmin Olăroiu
România
54 ani

David Platt
Anglia
57 ani

Denis Ciobotariu
România
25 ani

Dragan Gošić
Serbia
42 ani

Ewerthon
Brazilia
42 ani

Ferdinando Coppola
Italia
45 ani

George Sofroni
România
32 ani

Henryk Kasperczak
Polonia
77 ani

Jagoš Vuković
Serbia
35 ani

Jan Pahor
Slovenia
37 ani

José Serrizuela
Argentina
61 ani

Martin Tudor
România
47 ani

Matuzalém
Brazilia
43 ani

Pavel Badea
România
56 ani

Ronny Johnsen
Norvegia
54 ani

Salah Assad
Algeria
65 ani

Stuart McCall
Scoția
59 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2023-2024


Liga 1 2023-2024
29.09.2023
Cronica
Oțelul Galați Dinamo București C
30.09.2023 FC UTA Arad
14:30
FC Voluntari Digi Sport 1 C
30.09.2023 Farul Constanța
21:30
Sepsi Sfântu Gheorghe Digi Sport 1 C
01.10.2023 Universitatea Craiova
15:00
FC Botoșani Digi Sport 1 C
01.10.2023 FC Hermannstadt
18:00
Rapid București Digi Sport 1 C
01.10.2023 CFR 1907 Cluj
21:00
FCU 1948 Craiova Digi Sport 1 C
02.10.2023 FC Politehnica Iaşi
18:00
Petrolul Ploiești Digi Sport 1 C
02.10.2023 Fotbal Club FCSB
21:00
Universitatea Cluj Digi Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 25
2. CFR 1907 Cluj 19
3. Rapid București 18
4. Universitatea Craiova 18
5. FC Hermannstadt 14
6. Petrolul Ploiești 14
7. Oțelul Galați 14
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 12
9. FCU 1948 Craiova 12
10. Farul Constanța 12
11. Universitatea Cluj 11
12. FC Politehnica Iaşi 10
13. FC Voluntari 10
14. FC UTA Arad 8
15. Dinamo București 8
16. FC Botoșani 6
Clasament 2023-2024

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017