Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 19.04.2015 - 19:00
SC Cambuur - SBV Excelsior 1 - 1, AZ Alkmaar - ADO Den Haag 3 - 1, PSV Eindhoven - SC Heerenveen 4 - 1, Vitesse Arnhem - FC Dordrecht 3 - 0, Willem II Tilburg - FC Groningen 1 - 4, Feyenoord - Go Ahead Eagles 0 - 1, AFC Ajax - NAC Breda 0 - 0, Heracles Almelo - PEC Zwolle 2 - 0, FC Utrecht - FC Twente 1 - 0



Olanda: Eredivisie 19.04.2015 - 11:04
PSV Eindhoven, campioana a Olandei dupa 7 ani PSV Eindhoven a devenit, pentru prima dată după 2008, campioana Olandei la fotbal. Echipa antrenată de Philipp Cocu s-a impus, sâmbătă seară, cu scorul de 4-1, în fața formației Heerenveen, în etapa a 31-a din Eredivisie și nu mai poate fi ajunsă de rivala Ajax. De Jong a marcat o "dublă" și a ajuns la un total de 19 goluri în...


Olanda: Eredivisie 12.04.2015 - 20:30
PSV Eindhoven - PEC Zwolle 3 - 1, SBV Excelsior - Vitesse Arnhem 1 - 3, NAC Breda - FC Dordrecht 2 - 2, SC Heerenveen - AZ Alkmaar 5 - 2, Heracles Almelo - AFC Ajax 0 - 2, Willem II Tilburg - Feyenoord 2 - 2, FC Groningen - SC Cambuur 3 - 2, Go Ahead Eagles - FC Twente 1 - 3, ADO Den Haag - FC Utrecht 2 - 0



Olanda: Eredivisie 11.04.2015 - 11:10
PSV Eindhoven s-a impus, vineri, contra formației PEC Zwolle, în etapa a 30-a din campionatul Olandei. Au marcat Wijnaldum, Brenet și De Jong. Grație acestui succes, echipa antrenată de Philip Cocu este lideră și are un avans de 13 puncte față de Ajax Amsterdam și poate deveni campioană chiar sâmbătă.


Olanda: Eredivisie 05.04.2015 - 20:05
PEC Zwolle - Willem II Tilburg 1 - 0, Vitesse Arnhem - FC Groningen 1 - 1, SC Heerenveen - NAC Breda 0 - 0, FC Dordrecht - Heracles Almelo 2 - 3, FC Twente - PSV Eindhoven 0 - 5, AZ Alkmaar - Feyenoord 1 - 4, FC Utrecht - AFC Ajax 1 - 1, SBV Excelsior - ADO Den Haag 2 - 3, SC Cambuur - Go Ahead Eagles 1 - 0


Olanda: Eredivisie 05.04.2015 - 08:54
FC Twente, "maltratata" de PSV pe propriul teren Lideră în campionatul Olandei, PSV Eindhoven a defilat, sâmbătă, pe terenul formației Twente, unde s-a impus cu scorul de 5-0, în etapa a 29-a. Golurile oaspeților au fost marcate de Luuk de Jong 29, Jeffrey Bruma 34, Georginio Wijnaldum 45, Memphis Depay 75, 78. PSV venea după un eșec la Rotterdam, , 1-2, cu Feyenoord.


Olanda: Eredivisie 01.04.2015 - 12:37
Meciuri amicale: Olanda - Spania, Italia - Anglia 1-1, Portugalia - Insulele Capului Verde 0-2 Reprezentativa Olandei a învins, marţi, la Amsterdam, cu scorul de 2-0, selecţionata Spaniei, în timp ce Italia a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut la Torino, în compania Angliei. Stefan de Vrij 13 şi Davy Klaassen 16 au marcat pentru Olanda în întâlnirea cu Spania. Pentru Italia a înscris Graziano Pellè...


Olanda: Eredivisie 22.03.2015 - 20:05
FC Utrecht - NAC Breda 3 - 4, Go Ahead Eagles - Vitesse Arnhem 0 - 2, Heracles Almelo - SC Heerenveen 1 - 4, Willem II Tilburg - FC Dordrecht 2 - 1, AZ Alkmaar - SC Cambuur 2 - 1, PEC Zwolle - SBV Excelsior 1 - 1, FC Groningen - FC Twente 2 - 2, Feyenoord - PSV Eindhoven 2 - 1, AFC Ajax - ADO Den Haag 1 - 0


Olanda: Eredivisie 15.03.2015 - 20:00
Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 3 - 1, FC Twente - PEC Zwolle 2 - 0, NAC Breda - Go Ahead Eagles 1 - 0, SC Cambuur - FC Utrecht 3 - 1, SBV Excelsior - Willem II Tilburg 2 - 3, ADO Den Haag - Heracles Almelo 1 - 3, PSV Eindhoven - FC Groningen 2 - 1, SC Heerenveen - AFC Ajax 1 - 4, FC Dordrecht - Feyenoord 1 - 2


Olanda: Eredivisie 08.03.2015 - 20:30
Willem II Tilburg - FC Twente 2 - 2, Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven 0 - 3, ADO Den Haag - SC Heerenveen 0 - 1, Heracles Almelo - Vitesse Arnhem 1 - 1, PEC Zwolle - SC Cambuur 6 - 1, FC Groningen - FC Dordrecht 2 - 0, AFC Ajax - SBV Excelsior 1 - 0, Feyenoord - NAC Breda 3 - 0, FC Utrecht - AZ Alkmaar 6 - 2


Olanda: Eredivisie 04.03.2015 - 15:58
Twente a primit o penalizare de trei puncte din cauza problemelor financiare Gruparea FC Twente Enschede a primit o penalizare de trei puncte din partea Federaţiei Olandeze de Fotbal (KNVB) din cauza probemelor financiare, informează nltimes.nl. FC Twente se confruntă cu probleme financiare din aprilie 2014, iar noul plan financiar nu a fost acceptat de comisia de licenţiere a KNVB.


Olanda: Eredivisie 01.03.2015 - 20:30
FC Dordrecht - Go Ahead Eagles 2 - 1, Vitesse Arnhem - PEC Zwolle 2 - 1, AZ Alkmaar - Willem II Tilburg 2 - 0, FC Twente - NAC Breda 1 - 1, SC Cambuur - Heracles Almelo 1 - 0, SBV Excelsior - SC Heerenveen 3 - 0, FC Groningen - ADO Den Haag 1 - 1, FC Utrecht - Feyenoord 0 - 0, PSV Eindhoven - AFC Ajax 1 - 3


Olanda: Eredivisie 22.02.2015 - 20:05
NAC Breda - SC Cambuur 2 - 1, ADO Den Haag - PEC Zwolle 3 - 2, Go Ahead Eagles - AZ Alkmaar 0 - 2, Heracles Almelo - FC Utrecht 1 - 1, SC Heerenveen - FC Groningen 3 - 1, FC Twente - Vitesse Arnhem 1 - 2, PSV Eindhoven - FC Dordrecht 3 - 0, Willem II Tilburg - AFC Ajax 1 - 1, Feyenoord - SBV Excelsior 3 - 2


Olanda: Eredivisie 15.02.2015 - 20:00
AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 2 - 4, Heracles Almelo - Feyenoord 2 - 0, SBV Excelsior - FC Groningen 1 - 1, Vitesse Arnhem - Willem II Tilburg 2 - 0, ADO Den Haag - NAC Breda 3 - 2, SC Cambuur - SC Heerenveen 2 - 1, FC Utrecht - FC Dordrecht 6 - 1, PEC Zwolle - Go Ahead Eagles 0 - 1, AFC Ajax - FC Twente 4 - 2


Olanda: Eredivisie 08.02.2015 - 20:00
FC Dordrecht - ADO Den Haag 0 - 0, FC Twente - SBV Excelsior 1 - 3, SC Heerenveen - PEC Zwolle 4 - 0, NAC Breda - Vitesse Arnhem 0 - 1, PSV Eindhoven - FC Utrecht 3 - 1, Feyenoord - SC Cambuur 2 - 1, Go Ahead Eagles - AFC Ajax 1 - 2, Willem II Tilburg - Heracles Almelo 3 - 0, FC Groningen - AZ Alkmaar 2 - 4


Olanda: Eredivisie 01.02.2015 - 20:00
FC Dordrecht - SC Heerenveen 0 - 0, PSV Eindhoven - Willem II Tilburg 2 - 1, FC Groningen - Go Ahead Eagles 2 - 0, SBV Excelsior - NAC Breda 0 - 0, FC Twente - SC Cambuur 2 - 1, Feyenoord - ADO Den Haag 2 - 1, FC Utrecht - PEC Zwolle 0 - 2, Vitesse Arnhem - AFC Ajax 1 - 0, AZ Alkmaar - Heracles Almelo 3 - 1


Olanda: Eredivisie 25.01.2015 - 20:05
Olanda: Eredivisie - Etapa 19 FC Twente - Heracles Almelo 2 - 0, SC Cambuur - PSV Eindhoven 1 - 2, FC Dordrecht - SBV Excelsior 1 - 0, PEC Zwolle - AZ Alkmaar 1 - 1, SC Heerenveen - Vitesse Arnhem 4 - 1, AFC Ajax - Feyenoord 0 - 0, FC Groningen - FC Utrecht 2 - 2, NAC Breda - Willem II Tilburg 0 - 0, Go Ahead Eagles - ADO Den Haag 1 - 0


Olanda: Eredivisie 18.01.2015 - 20:00
AFC Ajax - FC Groningen 2 - 0, PEC Zwolle - NAC Breda 4 - 1, ADO Den Haag - SC Cambuur 2 - 2, AZ Alkmaar - FC Dordrecht 2 - 0, Vitesse Arnhem - PSV Eindhoven 0 - 1, Willem II Tilburg - Go Ahead Eagles 1 - 0, FC Utrecht - SC Heerenveen 1 - 2, Feyenoord - FC Twente 3 - 1, Heracles Almelo - SBV Excelsior 0 - 3


Olanda: Eredivisie 21.12.2014 - 20:00
Heerenveen - Den Haag 0 - 0, Cambuur - Zwolle 2 - 1, Dordrecht - Groningen 1 - 1, PSV - G.A. Eagles 5 - 0, AZ Alkmaar - Utrecht 0 - 3, Vitesse - Heracles 3 - 0, Breda - Feyenoord 0 - 1, Excelsior - Ajax 0 - 2, Twente - Willem II 3 - 2


Olanda: Eredivisie 18.12.2014 - 00:41
PSV si-a consolidat prima pozitie PSV Eindhoven şi-a consolidat prima poziţie în clasament şi devine favorită la titlul de campioană, după victoria de miercuri, scor 4-3, pe teren propriu, cu Feyenoord Rotterdam, în etapa a 16-a din campionatul Olandei. Cel mai bun om al gazdelor a fost, fără îndoială, Luuk de Jong, autorul unui hattrick (22, 60, 63).


Olanda: Eredivisie 17.12.2014 - 12:58
Arjen Robben, sportivul anului in Olanda Mijlocaşul echipei Bayern München, Arjen Robben, a fost ales sportivul anului în Olanda, această disticţie fiind câştigată pentru prima dată din 1987 de un fotbalist. În 1987, titlul de sportivul anului în Olanda a fost câştigat de atacantul Ruud Gullit. În afară de Robben şi Gullit, doar alţi doi fotbalişti au mai primit...


Olanda: Eredivisie 14.12.2014 - 20:00
Heracles Almelo - FC Dordrecht 1 - 1, NAC Breda - SC Heerenveen 0 - 2, ADO Den Haag - SBV Excelsior 2 - 2, Willem II Tilburg - PEC Zwolle 0 - 1, Go Ahead Eagles - SC Cambuur 1 - 2, AFC Ajax - FC Utrecht 3 - 1, FC Groningen - Vitesse Arnhem 1 - 1, PSV Eindhoven - FC Twente 2 - 0, Feyenoord - AZ Alkmaar 2 - 2


Olanda: Eredivisie 07.12.2014 - 20:00
AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 2 - 0, SBV Excelsior - Feyenoord 2 - 5, SC Cambuur - NAC Breda 0 - 1, AFC Ajax - Willem II Tilburg 5 - 0, FC Dordrecht - PSV Eindhoven 1 - 3, PEC Zwolle - ADO Den Haag 3 - 1, FC Groningen - SC Heerenveen 1 - 1, FC Utrecht - Heracles Almelo 2 - 4, Vitesse Arnhem - FC Twente 2 - 2


Olanda: Eredivisie 30.11.2014 - 19:00
FC Dordrecht - Willem II Tilburg 0 - 4, SC Heerenveen - Heracles Almelo 0 - 1, NAC Breda - FC Utrecht 1 - 5, Vitesse Arnhem - Go Ahead Eagles 2 - 2, SC Cambuur - AZ Alkmaar 0 - 2, ADO Den Haag - AFC Ajax 1 - 1, FC Twente - FC Groningen 1 - 2, SBV Excelsior - PEC Zwolle 0 - 5


Olanda: Eredivisie 23.11.2014 - 20:20
AZ Alkmaar - Vitesse 1 - 0, G.A. Eagles - Breda 2 - 0, Feyenoord - Dordrecht 2 - 0, Ajax - Heerenveen 4 - 1, Willem II - Excelsior 1 - 1, Groningen - PSV 1 - 1, Heracles - Den Haag 3 - 1, Zwolle - Twente 1 - 2, Utrecht - Cambuur 1 - 3


Olanda: Eredivisie 09.11.2014 - 20:00
SBV Excelsior - FC Utrecht 2 - 2, ADO Den Haag - Willem II Tilburg 3 - 2, PEC Zwolle - FC Groningen 2 - 0, SC Heerenveen - Go Ahead Eagles 2 - 2, NAC Breda - AZ Alkmaar 0 - 1, SC Cambuur - AFC Ajax 2 - 4, FC Dordrecht - FC Twente 0 - 4, Vitesse Arnhem - Feyenoord 0 - 0, Heracles Almelo - PSV Eindhoven 1 - 2


Olanda: Eredivisie 02.11.2014 - 20:00
AFC Ajax - FC Dordrecht 4 - 0, FC Twente - SC Heerenveen 2 - 0, Feyenoord - PEC Zwolle 2 - 0, PSV Eindhoven - ADO Den Haag 1 - 0, FC Utrecht - Vitesse Arnhem 3 - 1, AZ Alkmaar - SBV Excelsior 3 - 3, Go Ahead Eagles - Heracles Almelo 1 - 3, Willem II Tilburg - SC Cambuur 1 - 1, FC Groningen - NAC Breda 1 - 0


Olanda: Eredivisie 26.10.2014 - 20:15
Den Haag - Dordrecht 2 - 0, Vitesse - Breda 2 - 2, AZ Alkmaar - Groningen 2 - 2, Heracles - Willem II 1 - 3, Ajax - G.A. Eagles 3 - 1, Cambuur - Feyenoord 0 - 1, Utrecht - PSV 1 - 5, Zwolle - Heerenveen 2 - 2, Excelsior - Twente 2 - 1


Olanda: Eredivisie 19.10.2014 - 20:15
PSV - AZ Alkmaar 3 - 0, Willem II - Vitesse 1 - 4, Feyenoord - Heracles 2 - 1, Breda - Den Haag 1 - 1, Twente - Ajax 1 - 1, Heerenveen - Cambuur 2 - 2, Dordrecht - Utrecht 1 - 3, G.A. Eagles - Zwolle 3 - 2, Groningen - Excelsior 1 - 1


Olanda: Eredivisie 05.10.2014 - 20:10
Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 6 - 1, Heracles Almelo - NAC Breda 6 - 1, SC Cambuur - FC Dordrecht 4 - 1, Willem II Tilburg - SC Heerenveen 2 - 1, FC Utrecht - Go Ahead Eagles 2 - 3, PSV Eindhoven - SBV Excelsior 3 - 0, AZ Alkmaar - FC Twente 2 - 2, Feyenoord - FC Groningen 4 - 0, AFC Ajax - PEC Zwolle 0 - 0


Olanda: Eredivisie 28.09.2014 - 20:00
Breda - Ajax 2 - 5, Dordrecht - Vitesse 2 - 6, Zwolle - Heracles 4 - 2, Den Haag - AZ Alkmaar 2 - 3, G.A. Eagles - Feyenoord 0 - 4, Excelsior - Cambuur 1 - 1, Groningen - Willem II 1 - 0, Twente - Utrecht 3 - 1, Heerenveen - PSV 1 - 0


Olanda: Eredivisie 21.09.2014 - 20:15
Willem II - Breda 2 - 1, Excelsior - Dordrecht 1 - 1, Den Haag - G.A. Eagles 1 - 1, Vitesse - Heerenveen 1 - 1, Heracles - Twente 1 - 4, AZ Alkmaar - Zwolle 1 - 0, Feyenoord - Ajax 0 - 1, PSV - Cambuur 4 - 0, Utrecht Groningen 1 - 0


Olanda: Eredivisie 14.09.2014 - 20:00
Ajax - Heracles 2 - 1, Twente - G.A. Eagles 2 - 1, AZ Alkmaar - Heerenveen 0 - 1, Feyenoord - Willem II 1 - 2, Zwolle - PSV 3 - 1, Utrecht - Den Haag 0 - 0, Cambuur - Groningen 3 - 0, Vitesse - Excelsior 3 - 1, Dordrecht - Breda 0 - 1


Olanda: Eredivisie 04.09.2014 - 17:18
Indisponibil pentru amicalul contra Italiei de astă-seară, olandezul Arjen Robben ar putea lipsi şi la meciul de duminică, împotriva Cehiei, din preliminariile Campionatului European din 2016. Jucătorul legitimat la Bayern Munchen nu s-a antrenat de două zile. El s-a accidentat la gleznă.


Olanda: Eredivisie 31.08.2014 - 20:00
G.A. Eagles - Willem II 1 - 0, Cambuur - Den Haag 3 - 2, Dordrecht - AZ Alkmaar 1 - 3, Excelsior - Heracles 3 - 1, Heerenveen - Utrecht 3 - 1, PSV - Vitesse 2 - 0, Breda - Zwolle 3 - 1, Groningen - Ajax 2 - 0, Twente - Feyenoord 0 - 0


Olanda: Eredivisie 24.08.2014 - 20:00
Heracles Almelo - SC Cambuur 0 - 1, Willem II Tilburg - AZ Alkmaar 3 - 0, SC Heerenveen - SBV Excelsior 2 - 0, Go Ahead Eagles - FC Dordrecht 0 - 0, PEC Zwolle - Vitesse Arnhem 2 - 1, ADO Den Haag - FC Groningen 3 - 0, Feyenoord - FC Utrecht 1 - 2, NAC Breda - FC Twente 1 - 1, AFC Ajax - PSV Eindhoven 1 - 3


Olanda: Eredivisie 17.08.2014 - 21:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 2 Feyenoord - SC Heerenveen 1 - 1, PSV Eindhoven - NAC Breda 6 - 1, FC Dordrecht - PEC Zwolle 1 - 2, FC Twente - ADO Den Haag 2 - 2, Vitesse Arnhem - SC Cambuur 2 - 2, AZ Alkmaar - AFC Ajax 1 - 3, FC Utrecht - Willem II Tilburg 2 - 1, SBV Excelsior - Go Ahead Eagles 3 - 2, FC Groningen - Heracles Almelo 3 - 1


Olanda: Eredivisie 10.08.2014 - 21:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 PEC Zwolle - FC Utrecht 2 - 0, SC Heerenveen - FC Dordrecht 1 - 2, NAC Breda - SBV Excelsior 1 - 1, SC Cambuur - FC Twente 1 - 1, Heracles Almelo - AZ Alkmaar 0 - 3, ADO Den Haag - Feyenoord 0 - 1, AFC Ajax - Vitesse Arnhem 4 - 1, Go Ahead Eagles - FC Groningen 2 - 3, Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 1 - 3


Olanda: Eredivisie 10.08.2014 - 09:56
Van Basten a debutat cu o victorie la Herlacles Almelo Fostul mare internațional Marco Van Basten a debutat cu o victorie, sâmbătă, pe banca formației AZ Alkmaar. Această echipă s-a impus cu scorul de 3-0 pe terenul echipei Herlacles Almelo, în prima rundă a campionatului, ediția 2014-2015. Au marcat Albert Rusnák 13, Guus Hupperts 63 si Youness Mokhtar 88.


Olanda: Eredivisie 05.08.2014 - 12:38
Federatia olandeza vrea sa testeze arbitrajul video Succesul tehnologiei de linia porții (goal-line) a determinat Federația olandeză de fotbal (KNVB) să ceară FIFA autorizația de a experimenta arbitrajul video, scrie ediția online a ziarului l'Equipe. KNVB dorește să instaleze un arbitru într-un studio al stadionului echipat cu ecrane de televiziune, așa cum se face la...


Olanda: Eredivisie 04.08.2014 - 09:15
Supercupa Olandei: PEC Zwolle - Ajax Amsterdam 1-0 Echipa PEC Zwolle a câştigat în premieră Supercupa Olandei, după ce a învins, duminică, pe Amsterdam ArenA, cu scorul de 1-0 (0-0), campioana Ajax Amsterdam. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Stefan Nijland, în minutul 55. "A fost o victorie meritată. Avem o echipă incredibilă", a declarat Ron Jans.


Olanda: Eredivisie 05.06.2014 - 11:50
Amical: Olanda - Tara Galilor 2-0 Echipa naţională a Olandei, calificată la turneul final al Cupei Mondiale din Brazilia, a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), reprezentativa Ţării Galilor, într-un meci amical disputat la Amsterdam. Golurile olandezilor au fost marcate de Arjen Robben (32) şi Jeremain Lens (76).


Olanda: Eredivisie 17.05.2014 - 23:59
Amical: Olanda - Ecuador 1-1 Echipa națională a Olandei a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu reprezentativa Ecuadorului, într-un meci amical disputat la Amsterdam. Sud-americanii au deschis scorul prin Montero, în minutul 9, olandezii reușind egalarea prin Van Persie, în minutul 37.


Olanda: Eredivisie 03.05.2014 - 22:12
AZ Alkmaar - Feyenoord 1 - 1, Ajax - Nijmegen 2 - 2, Cambuur - Den Haag 1 - 2, G.A. Eagles - Roda 0 - 1, Groningen - Heracles 3 - 1, PSV - Breda 2 - 0, Twente - Zwolle 2 - 2, Utrecht - Vitesse 2 - 1, Waalwijk - Heerenveen 0 - 3


Olanda: Eredivisie 28.04.2014 - 11:38
Ajax Amsterdam a castigat campionatul Olandei a patra oara consecutiv Echipa Ajax Amsterdam a câștigat al patrulea titlu de campioană a Olandei, al 33-lea din istorie, după remiza din deplasare, scor 1-1, cu Heracles Almelo. Cu patru puncte avans cu o etapă înainte de final, Dailey Blind și coechipierii săi (70 puncte) nu mai pot fi ajunși de Feyenoord, care a învins Camburr, scor 5-1.


Olanda: Eredivisie 27.04.2014 - 19:00
Breda - Waalwijk 1 - 1, Den Haag - AZ Alkmaar 2 - 1, Feyenoord - Cambuur 5 - 1, Heerenveen - Utrecht 4 - 1, Heracles - Ajax 1 - 1, Nijmegen - Twente 2 - 5, Roda - Groningen 1 - 2, Vitesse - G.A. Eagles 2 - 2, Zwolle - PSV 1 - 2


Olanda: Eredivisie 21.04.2014 - 11:21
PEC Zwolle a castigat Cupa Olandei Formația PEC Zwolle a câștigat pentru prima dată Cupa Olandei, după ce a învins, la Rotterdam, echipa Ajax Amsterdam, scor 5-1, în finala ediției 2013-2014 a competiției. Golurile învingătorilor au fost marcate de Thomas (8 și 12), Fernandez (22 și 34) și Van Polen (50). Pentru Ajax a înscris Van Rhijn, în minutul 3.


Olanda: Eredivisie 18.04.2014 - 14:59
Marco van Basten va antrena echipa AZ Alkmaar pana in 2016 Fostul selecționer al Olandei, Marco van Basten, va antrena echipa AZ Alkmaar până în 2016, a anunțat, vineri, clubul olandez de primă ligă. "AZ și Marco van Basten au ajuns la un acord verbal pentru un contract până în 2016. Formalitățile vor fi încheiate zilele următoare", a anunțat clubul într-un comunicat.


Olanda: Eredivisie 13.04.2014 - 19:45
Groningen - Breda 2 - 1, G.A. Eagles - Heerenveen 0 - 2, Cambuur - Vitesse 4 - 3, Twente - Roda 3 - 0, AZ Alkmaar - Nijmegen 1 - 1, Utrecht - Heracles 2 - 1, Waalwijk - Zwolle 1 - 1, Ajax - Den Haag 3 - 2, PSV - Feyenoord 0 - 2


Olanda: Eredivisie 06.04.2014 - 20:00
PEC Zwolle - FC Groningen 0 - 1, SC Heerenveen - PSV Eindhoven 3 - 0, NAC Breda - FC Twente 0 - 2, NEC Nijmegen - SC Cambuur 1 - 1, Heracles Almelo - AFC Ajax 1 - 2, ADO Den Haag - FC Utrecht 4 - 1, Feyenoord - RKC Waalwijk 2 - 0, Vitesse Arnhem - Go Ahead Eagles 1 - 1, Roda Kerkrade - AZ Alkmaar 2 - 2



Top News

-Dan Petrescu: Cred că e cea mai grea deplasare din acest campionat

-Mihai Roman: O să răsplătesc încrederea tuturor!

-Gigi Becali: Alibec n-are nimic! N-are nimic, doar se alintă!

-Real Madrid, în finala Cupei Mondiale a cluburilor

-Etapa 21. Terenuri grele, capete sparte, oase rupte

-Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 21: Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu 0-1




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adam Musiał
Polonia
69 ani

Ânderson Aquino
Brazilia
31 ani

Antony Iannarilli
Italia
27 ani

Carlos Fernandes
Angola
38 ani

Christian Dalger
Franța
68 ani

Daniel Florea
România
42 ani

Elliott Bennett
Anglia
29 ani

GANGWON FC
China
9 ani

Gianluca Pagliuca
Italia
51 ani

Ioan Gâțu
România
38 ani

Jean-François de Sart
Belgia
56 ani

John Moshoeu
Africa de Sud
52 ani

Karol Dobiaš
Cehoslovacia
70 ani

Les Ferdinand
Anglia
51 ani

Mamady Sidibe
Mali
38 ani

Mario Basler
Germania
49 ani

Marius Foro
România
41 ani

Modou Sougou
Senegal
33 ani

Pascal Pellowski
Germania
29 ani

Radhouane Salhi
Tunisia
50 ani

Raouf Ghassan
Irak‎
46 ani

Ricardo Ehle
Brazilia
33 ani

Santiago Cañizares
Spania
48 ani

Sebastian Moga
România
46 ani

Senin Sebai
Coasta de Fildeş
24 ani

SPEZIA CALCIO
Italia
111 ani

SUEDIA
Suedia
113 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași Juventus București C
17.12.2017 Steaua București FC Viitorul C
18.12.2017 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara
20:00
Dinamo București Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 47
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 33
8. CSM Politehnica Iași 30
9. FC Voluntari 25
10. ACS Poli Timișoara 25
11. Concordia Chiajna 24
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5