Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 24.12.2010 - 08:15
Ajax, calificata in sferturile Cupei Olandei Ajax Amsterdam s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, după ce a învins cu scorul de 1-0 formația AZ Alkmaar, pe teren propriu. Miralem Sulejmani a marcat unicul gol al partidei, în min. 42, oaspeții terminând jocul în 10 oameni, după eliminarea lui Pontus Wernbloom (72).



Olanda: Eredivisie 23.12.2010 - 08:30
Echipa lui Nesu, calificata in sferturile de finala ale Cupei Olandei Echipa lui Mihai Neșu, FC Utrecht, s-a calificat miercuri în sferturile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, după ce a trecut acasă cu 1-0 de divizionara secundă FC Volendam, grație golului înscris în minutul 88 de Barry Maguire (din penalty), intrat de 3 minute în locul jucătorului român.


Olanda: Eredivisie 19.12.2010 - 17:00
SC Heerenveen - De Graafschap 4 - 0, NAC Breda - Vitesse Arnhem 1 - 1, SBV Excelsior - FC Groningen 2 - 2, ADO Den Haag - Willem II Tilburg 2 - 1, PSV Eindhoven - Roda Kerkrade 3 - 1.



Olanda: Eredivisie 12.12.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 18 Heracles Almelo - VVV Venlo 2 - 2, NAC Breda - FC Utrecht 3 - 1, NEC Nijmegen - Willem II Tilburg 3 - 1, Roda Kerkrade - ADO Den Haag 1 - 1, De Graafschap - PSV Eindhoven 0 - 0, Vitesse Arnhem - AFC Ajax 0 - 1, FC Groningen - AZ Alkmaar 2 - 0, Feyenoord - SBV Excelsior 1 - 0, SC Heerenveen - FC Twente 6 - 2.


Olanda: Eredivisie 05.12.2010 - 18:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 17 FC Groningen - Vitesse Arnhem 4 - 1, SBV Excelsior - NAC Breda (amanat), AFC Ajax - NEC Nijmegen 1 - 1, PSV Eindhoven - Heracles Almelo 5 - 2, FC Twente - De Graafschap 2 - 0, Willem II Tilburg - Feyenoord 1 - 1, ADO Den Haag - AZ Alkmaar 0 - 2, FC Utrecht - SC Heerenveen 2 - 1, VVV Venlo - Roda Kerkrade (amanat).


Olanda: Eredivisie 28.11.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 16 NAC Breda - PSV Eindhoven 4 - 2, AZ Alkmaar - SC Heerenveen 2 - 2, Roda Kerkrade - FC Groningen 1 - 0, Willem II Tilburg - SBV Excelsior 1 - 1, NEC Nijmegen - FC Twente 2 - 4.


Olanda: Eredivisie 24.11.2010 - 09:30
Federatia olandeza cere o suspendare de sapte meciuri in cazul lui Luis Suarez Federația olandeză de fotbal a cerut o suspendare de șapte meciuri pentru Luis Suarez, atacantul lui Ajax Amsterdam, care l-a mușcat de gât pe Otman Bakkal, mijlocașul lui PSV Eindhoven, în meciul de sâmbătă din campionat dintre cele două echipe, informează AP.


Olanda: Eredivisie 21.11.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 15 SBV Excelsior - VVV Venlo 1 - 0, De Graafschap - Roda Kerkrade 3 - 1, FC Twente - AZ Alkmaar 1 - 2, Vitesse Arnhem - Heracles Almelo 2 - 0.


Olanda: Eredivisie 14.11.2010 - 19:30
Willem II Tilburg - ABD De Graafschap 0 - 0, Roda Kerkrade - FC Utrecht (amanat), PSV Eindhoven - SBV Excelsior 4 - 2, NAC Breda - FC Twente 2 - 1, AZ Alkmaar - AFC Ajax 2 - 0, NEC Nijmegen - ADO Den Haag 1 - 1, VVV Venlo - Vitesse Arnhem 1 - 5, Feyenoord - SC Heerenveen 2 - 2, Heracles Almelo - FC Groningen 3 - 0.


Olanda: Eredivisie 12.11.2010 - 05:00
Heracles, invins de Achilles in Cupa Olandei Echipa de amatori Achilles '29 Groesbeek a produs surpriza turului IV al Cupei Olandei la fotbal, reușind să se impună cu scorul de 5-3, pe teren propriu, în fața lui Heracles Almelo, club din prima divizie a campionatului batav.


Olanda: Eredivisie 10.11.2010 - 05:00
Rezultate din saisprezecimile de finala ale Cupei Olandei FC Twente Enschede, deținătoarea titlului de campioană, s-a calificat marți cu emoții în optimile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, după ce la capătul loviturilor de departajare a trecut cu 5-3 de echipa de ligă secundă Zwolle, la sfârșitul timpului regulamentar scorul fiind 1-1.


Olanda: Eredivisie 07.11.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 13 Willem II Tilburg - VVV Venlo 1 - 4, FC Groningen - NAC Breda 2 - 1, SC Heerenveen - Heracles Almelo 3 - 2, FC Twente - SBV Excelsior 2 - 1, De Graafschap - NEC Nijmegen 1 - 4, AFC Ajax - ADO Den Haag 0 - 1, FC Utrecht - PSV Eindhoven 1 - 2, Feyenoord - Roda Kerkrade 1 - 1, Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 1 - 1.


Olanda: Eredivisie 01.11.2010 - 06:00
nfrangere pentru FC Utrecht in campionatul Olandei Formația FC Utrecht, adversara Stelei în grupa K a Europa League, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa ADO Den Haag, într-un meci din etapa a 12-a a campionatului Olandei. Unicul gol al meciului a fost marcat de Lex Immers, în minutul 45.


Olanda: Eredivisie 31.10.2010 - 17:40
Olanda: Eredivisie - Etapa 12 VVV Venlo - FC Groningen 3 - 5, Heracles Almelo - AFC Ajax 1 - 4, NAC Breda - De Graafschap 2 - 0, SBV Excelsior - SC Heerenveen 0 - 2, PSV Eindhoven - FC Twente 0 - 1.


Olanda: Eredivisie 29.10.2010 - 09:30
Feyenoord vrea sa vanda actiuni de 17 milioane de euro Feyenoord Rotterdam va încerca să obțină cel puțin 17 milioane de euro din vânzarea de acțiuni către investitori, a anunțat directorul general al clubului olandez, Eric Gudde, la mai puțin de o săptămână după cea mai grea înfrângere din istoria fostei câștigătoare a Cupei Campionilor la fotbal.


Olanda: Eredivisie 25.10.2010 - 04:00
Campionatul Olandei: PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 10-0!!! Feyenoord Rotterdam, una dintre cele mai titrate echipe din fotbalul olandez, cu 14 titluri naționale în palmares, a suferit cel mai umilitor eșec din istoria sa, fiind învinsă cu un neverosimil 10-0 pe terenul rivalei PSV Eindhoven, duminică, într-o partidă din cadrul etapei a 10-a din Eredivisie.


Olanda: Eredivisie 24.10.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 10 NAC Breda - Roda Kerkrade 1 - 2, De Graafschap - Heracles Almelo 1 - 1, NEC Nijmegen - FC Groningen 3 - 2, SC Heerenveen - VVV Venlo 2 - 0, SBV Excelsior - AFC Ajax 2 - 2, AZ Alkmaar - Willem II Tilburg 3 - 0, FC Twente - ADO Den Haag 3 - 2, PSV Eindhoven - Feyenoord 10 - 0, Vitesse Arnhem - FC Utrecht 1 - 4.


Olanda: Eredivisie 18.10.2010 - 04:00
Remiza pentru FC Utrecht inaintea intalnirii cu Steaua, scor 2-2 cu De Graafschap Formația FC Utrecht a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputată, pe teren propriu, în compania echipei De Graafschap, în etapa a 9-a a campionatului Olandei, ultima dinaintea întâlnirii din Olanda cu Steaua, din Europa League. Golurile echipei FC Utrecht au fost marcate de Wuytens 2 și Mulenga 11.


Olanda: Eredivisie 17.10.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 9 Feyenoord - FC Twente 0 - 1, ADO Den Haag - SBV Excelsior 2 - 1, FC Utrecht - De Graafschap 2 - 2, VVV Venlo - AZ Alkmaar 0 - 1, AFC Ajax - NAC Breda 3 - 0, FC Groningen - SC Heerenveen 1 - 0, Roda Kerkrade - Vitesse Arnhem 4 - 1, Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 2 - 4, Heracles Almelo - NEC Nijmegen 3 - 2.


Olanda: Eredivisie 03.10.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 8 Vitesse Arnhem - Willem II Tilburg 0 - 0, NAC Breda - NEC Nijmegen 2 - 0, SBV Excelsior - Roda Kerkrade 1 - 2.


Olanda: Eredivisie 26.09.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 7 SC Heerenveen - Roda Kerkrade 2 - 2, ADO Den Haag - Heracles Almelo 3 - 2, AZ Alkmaar - FC Utrecht 1 - 0, PSV Eindhoven - FC Groningen 1 - 1, FC Twente - AFC Ajax 2 - 2


Olanda: Eredivisie 24.09.2010 - 07:00
FC Utrecht, invingatoare in Cupa Olandei FC Utrecht, adversara Stelei în Europa League, la care joacă fotbalistul român Mihai Neșu, s-a calificat miercuri în turul 4 al Cupei Olandei, grație victoriei de pe terenul lui De Graafschap, 4-3 în urma executării loviturilor de departajare, după ce la sfârșitul prelungirilor scorul a fost 1-1.


Olanda: Eredivisie 19.09.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 6 De Graafschap - SC Heerenveen 3 - 2, FC Groningen - SBV Excelsior 2 - 0, Vitesse Arnhem - NAC Breda 0 - 0, Willem II Tilburg - ADO Den Haag 2 - 4, Feyenoord - AFC Ajax 1 - 2, FC Utrecht - VVV Venlo 3 - 2, NEC Nijmegen - AZ Alkmaar 0 - 1, Roda Kerkrade - PSV Eindhoven 0 - 0, Heracles Almelo - FC Twente 0 - 0.


Olanda: Eredivisie 12.09.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 5 AFC Ajax Amsterdam - Willem II Tilburg 2 - 0, VVV Venlo - FC Twente Enschede 1 - 2, PSV Eindhoven - NEC Nijmegen 3 - 1, SC Heerenveen - SBV Vitesse Arnhem 2 - 1, SBV Excelsior Rotterdam - Heracles Almelo 2 - 1, AZ Alkmaar - Roda JC Kerkrade 1 - 2.


Olanda: Eredivisie 29.08.2010 - 18:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 4 Willem II Tilburg - FC Groningen 0 - 3, NAC Breda - VVV Venlo 2 - 0, Roda JC Kerkrade - Heracles Almelo 4 - 2, NEC Nijmegen - SC Heerenveen 2 - 2, De Graafschap Doetinchem - AFC Ajax Amsterdam 0 - 5, ADO Den Haag - PSV Eindhoven 2 - 2, FC Twente Enschede - FC Utrecht 4 - 0, Feyenoord Rotterdam - SBV Vitesse Arnhem 4 - 0, AZ Alkmaar - SBV Excelsior Rotterdam 1 - 1.


Olanda: Eredivisie 22.08.2010 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 3 Excelsior Rotterdam - NEC Nijmegen 4 - 2, Vitesse Arnhem - FC Twente Enschede 0 - 3, FC Groningen - De Graafschap Doetinchem 2 - 1, SC Heerenveen - NAC Breda 3 - 1, Ajax Amsterdam - Roda JC Kerkrade 3 - 0, FC Utrecht - Willem II Tilburg 3 - 0, Heracles Almelo - Feyenoord Rotterdam 1 - 1, VVV Venlo - ADO Den Haag 2 - 3, PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 3 - 1.


Olanda: Eredivisie 17.08.2010 - 07:00
Clubul olandez Vitesse Arnhem, cumparat de un om de afaceri georgian Merab Jordania, fostul președinte al Federației Georgiene de Fotbal, a achiziționat clubul olandez Vitesse Arnhem, care a devenit astfel prima grupare din Eredivisie cu proprietar străin. Detaliile financiare ale tranzacției nu au fost dezvăluite.


Olanda: Eredivisie 15.08.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 2 Ajax Amsterdam - Vitesse Arnhem 4 - 2, AZ Alkmaar - FC Groningen 1 - 1, PSV Eindhoven - De Graafschap Doetinchem 6 - 0, VVV Venlo - Heracles Almelo 1 - 0, FC Twente Enschede - SC Heerenveen 0 - 0, Excelsior Rotterdam - Feyenoord Rotterdam 3 - 2, ADO Den Haag - Roda JC Kerkrade 1 - 3, FC Utrecht - NAC Breda 3 - 1, Willem II Tilburg - NEC Nijmegen 3 - 5.


Olanda: Eredivisie 10.08.2010 - 08:30
Andre Ooijer a semnat cu Ajax Fundașul internațional olandez Andre Ooijer a semnat un contract pe un an cu Ajax Amsterdam, a anunțat luni clubul, citat de Reuters. Ooijer, 36 de ani, care a făcut parte din lotul Olandei pentru Cupa Mondială din Africa de Sud, era liber de contract după despărțirea de PSV Eindhoven.


Olanda: Eredivisie 08.08.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 Feyenoord Rotterdam - FC Utrecht 3 - 1, FC Groningen - Ajax Amsterdam 2 - 2, Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 3 - 1, NAC Breda - AZ Alkmaar 1 - 1.


Olanda: Eredivisie 15.05.2010 - 06:00
Englezul Steve McClaren, care a adus echipei Twente primul titlu de campioană, a devenit, vineri, primul tehnician din străinătate ales antrenorul sezonului în Olanda.


Olanda: Eredivisie 13.05.2010 - 05:00
Van Bronckhorst isi va incheia cariera dupa Mondialul din Africa de Sud Fundașul olandez Giovanni van Bronckhorst (35 ani) își va încheia cariera după Campionatul Mondial de fotbal 2010 (11 iunie-11 iulie), potrivit anunțului făcut de el în cadrul unei conferințe de presă, la stadionul De Kuip din Rotterdam.


Olanda: Eredivisie 07.05.2010 - 07:00
Roy Makaay a spus adio fotbalului Fostul internațional olandez Roy Makaay, în vârstă de 35 ani, a disputat joi seara ultimul meci din cariera sa, cu ocazia manșei secunde a finalei Cupei Olandei la fotbal, pe care echipa sa, Feyenoord Rotterdam, a pierdut-o pe teren propriu în fața formației Ajax Amsterdam (1-4).


Olanda: Eredivisie 07.05.2010 - 05:00
Ajax Amsterdam a castigat Cupa Olandei Echipa de fotbal Ajax Amsterdam a câștigat Cupa Olandei, pentru a 18-a oară în istoria sa, în urma victoriei cu 4-1 înregistrată în fața formației Feyenoord, joi seara la Rotterdam, în manșa secundă a finalei competiției.


Olanda: Eredivisie 03.05.2010 - 16:00
Twente Enschede e noua campioană a țării. ÃŽn ultima etapă, echipa pregătită de fostul selecționer al Angliei, Steve McClaren, a cîștigat la Breda cu 2-0 și a terminat pe primul loc, la un punct distanță de Ajax Amsterdam. Echipa ex-stelistului Ogăraru a făcut scor cu NEC Nijmegen, 4-1, dar nu i-a ajutat la nimic.


Olanda: Eredivisie 11.04.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 31 RKC Waalwijk - Vitesse Arnhem 4 - 1, FC Twente Enschede - SC Heerenveen 2 - 0, NEC Nijmegen - AZ Alkmaar 0 - 0, NAC Breda - Roda JC Kerkrade 1 - 0, Sparta Rotterdam - Heracles Almelo 1 - 1, PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 0 - 0, FC Utrecht - ADO Den Haag 0 - 2, Ajax Amsterdam - VVV Venlo 7 - 0, FC Groningen - Willem II Tilburg 4 - 0.


Olanda: Eredivisie 28.03.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 29 NAC Breda - ADO Den Haag 3 - 0, Vitesse Arnhem - Willem II Tilburg 2 - 1, Roda JC Kerkrade - SC Heerenveen 4 - 2, AZ Alkmaar - Heracles Almelo 3 - 2, FC Twente Enschede - Sparta Rotterdam 3 - 0, NEC Nijmegen - Feyenoord Rotterdam 0 - 0, Ajax Amsterdam - FC Groningen 3 - 0, VVV Venlo - PSV Eindhoven 2 - 4, FC Utrecht - RKC Waalwijk 2 - 0.


Olanda: Eredivisie 26.03.2010 - 05:00
Finala Ajax-Feyenoord in Cupa Olandei Marile rivale Ajax Amsterdam și Feyenoord Rotterdam se vor întâlni, pentru a doua oară în istoria lor, în finala Cupei Olandei la fotbal, informează agenția Reuters.


Olanda: Eredivisie 21.03.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 28 RKC Waalwijk - Ajax Amsterdam 1 - 5, ADO Den Haag - VVV Venlo 0 - 0, Sparta Rotterdam - AZ Alkmaar 0 - 1, FC Groningen - Roda JC Kerkrade 1 - 0.


Olanda: Eredivisie 14.03.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 27 Echipa Ajax Amsterdam s-a impus clar, cu scorul de 4-1, în partida disputată pe teren propriu cu marea sa rivală, PSV Eindhoven, duminică, în cadrul etapei a 27-a a campionatului de fotbal al Olandei.


Olanda: Eredivisie 07.03.2010 - 17:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 26 Roda JC Kerkrade - Feyenoord Rotterdam 2 - 4, Sparta Rotterdam - Ajax Amsterdam 0 - 3, FC Groningen - VVV Venlo 1 - 0, RKC Waalwijk - FC Twente Enschede 0 - 1, FC Utrecht - NEC Nijmegen 1 - 0.


Olanda: Eredivisie 04.03.2010 - 09:00
Selectionerul Olandei si-a prelungit contractul pana in 2012 Selecționerul naționalei de fotbal a Olandei, Bert van Marwijk, și-a prelungit contractul până după Campionatul European din 2012, a anunțat AFP.


Olanda: Eredivisie 28.02.2010 - 17:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 25 Ajax Amsterdam - FC Utrecht 4 - 0, PSV Eindhoven - RKC Waalwijk 5 - 1, FC Groningen - Feyenoord Rotterdam 2 - 3, FC Twente Enschede - NEC Nijmegen 2 - 1, Sparta Rotterdam - NAC Breda 2 - 2.


Olanda: Eredivisie 21.02.2010 - 18:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 24 Roda JC Kerkrade - Heracles Almelo 2 - 1


Olanda: Eredivisie 14.02.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 23 Echipa NEC Nijmegen a învins, vineri, cu scorul de 4-2, formația NAC Breda, într-un meci contând pentru etapa 23-a a campionatul Olandei. Pentru gazde au marcat Bram Nuytinck (18, 35), Arek Radomski (57) și Patrick Pothuizen (59). Golurile echipei NAC a fost înscrise de Ferne Snoyl (25) și Anthony Lurling (28).


Olanda: Eredivisie 07.02.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 22 Echipa Willem II Tilburg a pierdut, acasă, cu 1-2 meciul cu NAC Breda, din etapa a 22-a a campionatului olandez de fotbal. Echipa din Tilburg a deschis scorul prin Mitchell Donald, dar revelația NAC a întors rezultatul prin reușitele lui Edwin de Graaf și Matthew Amoah.


Olanda: Eredivisie 04.02.2010 - 23:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 21 Marți s-au disputat primele partide din etapa a 21-a a campionatului de fotbal al Olandei, încheiate cu următoarele rezultate:


Olanda: Eredivisie 31.01.2010 - 18:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 20 Internaționalul român Mihai Neșu a fost eliminat în prelungirile partidei pe care formația sa, FC Utrecht, a terminat-o la egalitate, 0-0, cu Heracles Almelo, în etapa a 20-a a campionatului de fotbal al Olandei.


Olanda: Eredivisie 25.01.2010 - 08:10
Atacantul brazilian Reis, dat afara de la PSV Eindhoven pentru ca a folosit produse interzise Clubul PSV Eindhoven a decis, duminică, să îl concedieze pe atacantul brazilian Jonathan Reis pentru că a folosit produse interzise și a refuzat să primească ajutor, a anunțat gruparea olandeză.


Olanda: Eredivisie 24.01.2010 - 19:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 19 PSV Eindhoven și-a consolidat poziția de lider al campionatului de fotbal al Olandei în urma victoriei înregistrată pe teren propriu în fața formației NEC Nijmegen, vineri seara, în cadrul etape a 19-a din Eredivisie. Golurile au fost marcate de Ola Toivonen (minutele 24 și 61) și Nordin Amrabat ((minutul 90).




Case de pariuri online

Top News

-Biletul zilei "sigur" din fotbal pentru aceasta saptamana

-István Kovács va arbitra meciul Turcia - Suedia, din Liga Naţiunilor

-Liga Naţiunilor: Italianul Marco Guida va arbitra meciul România - Lituania

-Gnohere, suspendat două etape după eliminarea din derbiul cu Dinamo

-Gigi Becali: Jucăm la Piteşti

-Elveţia, învinsă surprinzător de Qatar, în meci amical

-Autorităţile belgiene anchetează felul în care clubul Mouscron a obţinut licenţa în ultimii ani




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Fronea
România
85 ani

Boris Živković
Croația
43 ani

Cristian Petre
România
51 ani

Diego Gaúcho
Brazilia
37 ani

Drissa Diarrassouba
Coasta de Fildeş
24 ani

Isaiah Osbourne
Anglia
31 ani

John Heitinga
Olanda
35 ani

Josemi
Spania
39 ani

Kalu Uche
Nigeria
36 ani

Lucian Marinof
România
58 ani

Mario Galinović
Croația
42 ani

Octavian Ursu
România
24 ani

Ousman Thiandoum
Senegal
40 ani

Patrick Mboma
Camerun
48 ani

Patrick Osiako
Kenya
32 ani

Paulo Dybala
Argentina
25 ani

Petre Grigoraș
România
54 ani

Robert Pecl
Austria
53 ani

Rui Miguel
Portugalia
35 ani

Sérgio Conceição
Portugalia
44 ani

Sorin Henzel
România
51 ani

Uli Stielike
Germania
64 ani

Volodymyr Yezerskiy
Ucraina
42 ani

Zlatko Kranjčar
Croația
62 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
09.11.2018 CS Universitatea Craiova Sepsi Sfântu Gheorghe C
10.11.2018 Astra Giurgiu CSM Politehnica Iaşi C
10.11.2018 FC Viitorul Concordia Chiajna C
10.11.2018 CFR 1907 Cluj Dunărea Călărași C
11.11.2018 Dinamo București Fotbal Club FCSB C
12.11.2018 FC Hermannstadt FC Botoșani C
12.11.2018 Gaz Metan Mediaș FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 28
3. CS Universitatea Craiova 26
4. FC Viitorul 26
5. Gaz Metan Mediaș 25
6. Astra Giurgiu 20
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
8. Dunărea Călărași 17
9. Dinamo București 17
10. Concordia Chiajna 17
11. CSM Politehnica Iaşi 17
12. FC Botoșani 16
13. FC Hermannstadt 15
14. FC Voluntari 8
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
09.11.2018 CS Mioveni Dacia Unirea Brăila C
09.11.2018 Petrolul Ploiești Ripensia Timișoara C
10.11.2018 Luceafărul Oradea Metaloglobus București C
10.11.2018 ACS Energeticianul Petroșani CS Balotești C
10.11.2018 Aerostar Bacău UTA Arad C
10.11.2018 FC Argeș Pitești ACS Poli Timișoara C
10.11.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti SSC Farul Constanţa C
10.11.2018 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C
11.11.2018 Universitatea Cluj Academica Clinceni C
12.11.2018 ASU Politehnica Timişoara
18:00
FC Snagov   C


1. Chindia Târgoviște 38
2. Petrolul Ploiești 35
3. Universitatea Cluj 33
4. Academica Clinceni 33
5. FC Snagov 33
6. FC Argeș Pitești 32
7. CS Mioveni 30
8. ACS Energeticianul Petroșani 24
9. UTA Arad 23
10. Pandurii Târgu-Jiu 21
11. ASC Daco-Getica Bucureşti 21
12. ASU Politehnica Timişoara 21
13. Metaloglobus București 20
14. Luceafărul Oradea 18
15. Aerostar Bacău 18
16. SSC Farul Constanţa 14
17. Ripensia Timișoara 12
18. CS Balotești 11
19. ACS Poli Timișoara 5
20. Dacia Unirea Brăila 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro