Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 19.07.2012 - 10:04

Lotul echipei Dinamo pentru sezonul 2012-2013

Lotul echipei Dinamo pentru sezonul 2012-2013
Echipa de fotbal Dinamo Bucureşti, deţinătoarea Cupei României şi a Supercupei României, a anunţat lotul pentru sezonul 2012-12013 al Ligii 1 de fotbal, cu numerele oficiale comunicate Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF).

Antrenorul italian Dario Bonetti are la dispoziţie un lot de 26 de jucători, dintre care cinci sunt străini.

portari: 12. Andrei Manyur (24.12.1993), 23. Kristijan Naumovski (macedonean, 17.09.1988), 34. Cristian Bălgrădean (21.03.1988);

fundaşi: 2. Constantin Nica (18.03.1993), 3. Cristian Pulhac (17.08.1984), 6. Cristian Scutaru (13.04.1987), 14. Alin Dobrosavlevici (21.10.1994), 21. Dragoş Grigore (07.09.1986), 24. Srgian Luchin (04.03.1986), 26. Laurenţiu Rus (07.05.1985), 30. Keba Paul Koulibaly (burkinabez, 24.03.1986), 32. Nicolae Muşat (04.12.1986);

mijlocaşi: 4. Cosmin Matei (30.09.1991), 7. Cătălin Munteanu (26.01.1979), 8. Boris Galcev (bulgar, 31.10.1983), 10. Marius Alexe (22.02.1990), 18. Issa Ba (senegalez, 07.10.1981), 19. Mansaly Boubacar (senegalez, 04.02.1988), 20. Alexandru Curtean (21.03.1987), 22. Sorin Strătilă (20.10.1986), 33. Steliano Filip (15.05.1994);

atacanţi: 9. Marius Niculae (16.05.1981), 17. Andrei Cristea (15.05.1984), 23. Mircea Axente (14.03.1987), 25. Ionel Dănciulescu (06.12.1976), 29. George Ţucudean (30.04.1991).

Vezi lista completă de transferuri Liga 1
Vezi lista completă de meciuri amicale






Taguri: Dinamo Bucuresti    lot    sezonul 2012-2013    Dario Bonetti   

» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

FRF a explicat de ce Dinamo nu a primit licenta UEFA

Dinamo București nu a primit licență UEFA pentru a juca în sezonul viitor în cupele europene, deoarece nu a ieșit la timp din insolvență, a explicat luni Federația Română de Fotbal într-un...

Mircea Rednic: Cred ca trebuie sa fim multumiti pentru acest egal

Tehnicianul formaţiei Dinamo, Mircea Rednic, a declarat, duminică seară, după meciul cu Pandurii Târgu-Jiu, scor 0-0, că îl bucură faptul că nu a pierdut acest joc, el menţionând că echipa nu putea...

Mircea Rednic: Ma bucur ca am reusit sa formez un grup unit la Dinamo

Tehnicianul Mircea Rednic a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că este mulţumit că a reuşit să formeze un grup unit de jucători la Dinamo, subliniind că îşi doreşte să câştige Cupa...

Oficial | Dinamo nu a primit licenta pentru cupele europene

FC Dinamo nu a primit licenţa din partea comisiei de specialitate a FRF pentru a putea evolua în sezonul 2016-2017 al cupelor europene, informează forul de la Casa Fotbalului. După ce săptămâna...

Mircea Rednic: Facem eforturi mari pentru a obtine dreptul de a juca in cupele europene

Antrenorul echipei de fotbal Dinamo, Mircea Rednic, a anunțat, miercuri seara, într-o conferință de presă, că Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne reprezintă ultima șansă a formației sale...

Dinamo nu a primit licenta pentru cupele europene

Instanţa de fond şi cea de apel ale Comisiei de licenţiere din cadrul FRF nu au acordat clubului FC Dinamo licenţă pentru a evolua în sezonul 2016-2017 al cupelor europene, au declarat surse...

Mircea Rednic: Campionatul se joaca pana in ultima etapa

Tehnicianul echipei Dinamo, Mircea Rednic, a declarat, duminică seară, că Astra Giurgiu a meritat victoria cu scorul de 2-0 din meciul cu Steaua, dar a precizat că titlul se joacă până în ultima...

PLAY-OFF: Dinamo - ASA Targu-Mures 1-0

Dinamo București a învins-o pe ASA Târgu-Mureș cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, pe Arena Națională, într-un meci din etapa a 7-a a fazei play-off a Ligii 1 de fotbal. Unicul gol a fost...

Vlad Olteanu, suspendat doua jocuri de Comisia de Disciplina a FRF

Vlad Olteanu, fundașul echipei Dinamo București, a fost suspendat două jocuri și amendat cu 3.000 de lei de Comisia de Disciplină din cadrul Federației Române de Fotbal. Olteanu a fost eliminat...

Mircea Rednic: Tratam meciul cu ASA foarte serios, obiectivul este sa terminam in primele trei

Tehnicianul Mircea Rednic a declarat, sâmbătă, că Dinamo tratează foarte serios meciul cu ASA Târgu-Mureş, de duminică seară, de pe Arena Naţională, obiectivul său fiind clasarea în primele trei...

Suporterii dinamovisti si-au ironizat rivalii de la Steaua parafrazand un citat din Micul Print

Suporterii echipei Dinamo au realizat la derby-ul disputat, duminică seara, pe Arena Națională, o coregrafie specială, ironizându-și rivalii de la Steaua prin parafrazarea unui citat din romanul...



Top News

-Italia: Serie A - Etapa 37

-Anglia: Premier League - Etapa 37

-Franta: Ligue 1 - Etapa 36

-Olanda: Eredivisie - Etapa 34

-Avancronica meciului Astra Giurgiu - Dinamo

-Avancronica meciului FC Viitorul - ASA Targu-Mures

-Meci greu pentru Galca in ziua de Paste




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2015-2016)
C. Matei
D. Rotariu
P. Petre
Gnohéré
Essombé
S. Filip
Černiauskas
Fai
B. Gavrilă
Mevlja
Ghomsi
A. Marc
P. Anton
Palić
Vojnović
Feussi
Nedelcearu
Târcoveanu
Moldoveanu
van Haaren
  » rezultate   » arhiva

Ce țară va câștiga Euro 2016?
Franţa
Spania
Germania
Italia
Anglia
Belgia
Portugalia
Croaţia
Suedia
Rusia
Turcia
Ucraina
Elveţia
Cehia
Polonia
Irlanda
Austria
Slovacia
Ungaria
Albania
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Cristian Negru
România
40 ani

David Beckham
Anglia
41 ani

David Nugent
Anglia
31 ani

David O'Leary
Irlanda
58 ani

Derek Boateng
Ghana
33 ani

Giuseppe Dossena
Italia
58 ani

Luigi Apolloni
Italia
49 ani

Luis Suárez
Spania
81 ani

Marian Anghelina
România
25 ani

Marius Pena
România
31 ani

Mateus
Brazilia
32 ani

Michael Thwaite
Australia
33 ani

N e i
Brazilia
36 ani

Ovidiu Panaitescu
România
40 ani

Ștefan Ciobanu
România
37 ani

Teodor Lucuță
România
61 ani

Tim Borowski
Germania
36 ani

Tudorel Stanciu
România
36 ani

Yvan Quentin
Elveția
46 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Petrolul Ploiesti
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2015-2016


Liga 1 2015-2016
26.02.2016
Cronica
ACS Poli Timișoara Petrolul Ploiești C
27.02.2016
Cronica
CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
27.02.2016
Cronica
Steaua București CSMS Iași C
27.02.2016
Cronica
ASA Târgu-Mureș FC Botoșani C
28.02.2016
Cronica
Concordia Chiajna FC Voluntari C
28.02.2016
Cronica
Astra Giurgiu Dinamo București C
29.02.2016
Cronica
FC Viitorul Pandurii Târgu-Jiu C


1. Astra Giurgiu 51
2. Dinamo București 48
3. Pandurii Târgu-Jiu 47
4. FC Viitorul 46
5. Steaua București 44
6. ASA Târgu-Mureș 38
7. CSMS Iași 37
8. CS Universitatea Craiova 31
9. CFR 1907 Cluj 27
10. FC Botoșani 26
11. ACS Poli Timișoara 25
12. FC Voluntari 24
13. Concordia Chiajna 17
14. Petrolul Ploiești 8
Clasament 2015-2016

Play-Off


Liga 1 Play-Off
01.05.2016 Steaua București Pandurii Târgu-Jiu C
02.05.2016 FC Viitorul
18:00
ASA Târgu-Mureș Digi Sport 1 C
02.05.2016 Astra Giurgiu
20:30
Dinamo București Digi Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 45
2. Steaua București 40
3. Pandurii Târgu-Jiu 36
4. Dinamo București 35
5. FC Viitorul 25
6. ASA Târgu-Mureș 22
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
29.04.2016
Cronica
FC Botoșani FC Voluntari C
30.04.2016 CSMS Iași Petrolul Ploiești C
30.04.2016 CFR 1907 Cluj ACS Poli Timișoara C
01.05.2016 CS Universitatea Craiova Concordia Chiajna C


1. CS Universitatea Craiova 32
2. CSMS Iași 32
3. CFR 1907 Cluj 30
4. FC Botoșani 27
5. Concordia Chiajna 24
6. FC Voluntari 22
7. ACS Poli Timișoara 19
8. Petrolul Ploiești 12
Clasament Play-Out

Liga 2 B1
01.04.2016 FCM Dorohoi
-
Oțelul Galați   C
01.04.2016 Rapid București ACS Berceni C
02.04.2016 Farul Constanța Gloria Buzău C
02.04.2016 Ceahlăul Piatra-Neamț CS Balotești C
02.04.2016 Academica Clinceni SC Bacău C
02.04.2016 Dunărea Călărași Rapid CFR Suceava C
02.04.2016 Dacia Unirea Brăila Bucovina Pojorâta C


1. Rapid București 54
2. Dunărea Călărași 52
3. Dacia Unirea Brăila 44
4. Farul Constanța 44
5. Academica Clinceni 43
6. SC Bacău 36
7. ACS Berceni 34
8. Gloria Buzău 31
9. CS Balotești 26
10. Rapid CFR Suceava 25
11. Bucovina Pojorâta 17
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 14
13. Oțelul Galați 12
14. FCM Dorohoi 0
Clasament B1

Liga 2 B2
02.04.2016 FC Caransebeș Olimpia Satu-Mare C
02.04.2016 FC Bihor Oradea Universitatea Cluj C
02.04.2016 FC Brașov Șoimii Pâncota C
02.04.2016 FCM Baia-Mare CSM Râmnicu-Vâlcea C
02.04.2016 Metalul Reșița CS Mioveni C
02.04.2016 UTA Bătrâna Doamnă Unirea Tărlungeni C
02.04.2016 Chindia Târgoviște Gaz Metan Mediaș C


1. Chindia Târgoviște 52
2. Gaz Metan Mediaș 51
3. UTA Bătrâna Doamnă 51
4. FCM Baia-Mare 46
5. FC Brașov 45
6. CS Mioveni 45
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 44
8. Universitatea Cluj 44
9. Șoimii Pâncota 35
10. Olimpia Satu-Mare 33
11. Unirea Tărlungeni 24
12. FC Bihor Oradea 13
13. FC Caransebeș 13
14. Metalul Reșița 8
Clasament B2

Play-Off B1


Liga 2 Play-Off B1
29.04.2016 Academica Clinceni Dacia Unirea Brăila C
29.04.2016 SC Bacău Farul Constanța C
29.04.2016 Rapid București Dunărea Călărași C


1. Rapid București 9
2. Dunărea Călărași 8
3. Academica Clinceni 8
4. Dacia Unirea Brăila 7
5. SC Bacău 7
6. Farul Constanța 3
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Liga 2 Play-Off B2
30.04.2016 FCM Baia-Mare UTA Bătrâna Doamnă C
30.04.2016 CS Mioveni FC Brașov C
30.04.2016 Gaz Metan Mediaș Chindia Târgoviște C


1. Gaz Metan Mediaș 10
2. UTA Bătrâna Doamnă 9
3. Chindia Târgoviște 8
4. CS Mioveni 7
5. FCM Baia-Mare 4
6. FC Brașov 3
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Liga 2 Play-Out B1
29.04.2016 CS Balotești Bucovina Pojorâta C
29.04.2016 Rapid CFR Suceava ACS Berceni C
30.04.2016 Gloria Buzău Ceahlăul Piatra-Neamț C


1. Gloria Buzău 9
2. Bucovina Pojorâta 7
3. Rapid CFR Suceava 7
4. CS Balotești 6
5. ACS Berceni 4
6. Ceahlăul Piatra-Neamț 0
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Liga 2 Play-Out B2
29.04.2016 Șoimii Pâncota CSM Râmnicu-Vâlcea C
30.04.2016 Olimpia Satu-Mare Unirea Tărlungeni C
30.04.2016 Universitatea Cluj Metalul Reșița C


1. Olimpia Satu-Mare 10
2. Șoimii Pâncota 9
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 7
4. Universitatea Cluj 4
5. Unirea Tărlungeni 2
6. Metalul Reșița 1
Clasament Play-Out B2

C1


Liga 3 C1
29.04.2016 Sporting Liești Știința Miroslava C
29.04.2016 Petrotub Roman Sepsi OSK Sfântu Gheorghe C
29.04.2016 Olimpia Râmnicu-Sărat Aerostar Bacău C
29.04.2016 FC Panciu Atletico Vaslui C
29.04.2016 CSM Pașcani Metalosport Galaţi C
30.04.2016 Cetatea Târgu-Neamț
17:00
Bucovina Rădăuți   C
30.04.2016 FC Zagon Inter Dorohoi C


1. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 56
2. Olimpia Râmnicu-Sărat 52
3. Știința Miroslava 44
4. Petrotub Roman 43
5. Metalosport Galaţi 35
6. Sporting Liești 33
7. Aerostar Bacău 32
8. CSM Pașcani 31
9. FC Panciu 29
10. Bucovina Rădăuți 16
11. FC Zagon 16
12. Inter Dorohoi 14
13. Cetatea Târgu-Neamț 13
14. Atletico Vaslui 12
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.04.2016 Gloria Popești Leordeni Dinamo II București C
29.04.2016 Juventus București Metaloglobus București C
29.04.2016 CS Tunari Înainte Modelu C
29.04.2016 FC Viitorul II Viitorul Domnești C
29.04.2016 Petrolistul Boldești CSM Olteniţa C
29.04.2016 Unirea Slobozia Voinţa Snagov C
30.04.2016 Callatis 2012 Mangalia
17:00
Delta Dobrogea Tulcea   C


1. Juventus București 55
2. Delta Dobrogea Tulcea 50
3. Metaloglobus București 41
4. Unirea Slobozia 33
5. Viitorul Domnești 31
6. Înainte Modelu 28
7. Petrolistul Boldești 25
8. FC Viitorul II 23
9. Dinamo II București 21
10. Gloria Popești Leordeni 20
11. Voinţa Snagov 17
12. CSM Olteniţa 15
13. CS Tunari 14
14. Callatis 2012 Mangalia 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.04.2016 Atletic Bradu CS Afumați C
29.04.2016 Sporting Roșiori-de-Vede URBAN Titu C
29.04.2016 CS Ștefănești Concordia Chiajna II C
29.04.2016 FC Aninoasa SCM Argeș Pitești 2012 C
29.04.2016 CS Podari FC Voluntari II C
29.04.2016 CN "Dinicu Golescu" Înfrăţirea Hărman C
30.04.2016 Inter Olt Slatina Sporting Turnu-Măgurele C


1. SCM Argeș Pitești 2012 44
2. CS Afumați 44
3. FC Voluntari II 43
4. CN "Dinicu Golescu" 42
5. Sporting Turnu-Măgurele 39
6. Sporting Roșiori-de-Vede 32
7. Atletic Bradu 31
8. Concordia Chiajna II 29
9. Inter Olt Slatina 29
10. CS Ștefănești 27
11. CS Podari 25
12. FC Aninoasa 22
13. Înfrăţirea Hărman 13
14. URBAN Titu 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.04.2016 CSM Lugoj Pandurii Târgu-Jiu II C
29.04.2016 Metalurgistul Cugir FC Hunedoara C
29.04.2016 Milenium Giarmata CS Național Sebiș C
29.04.2016 ASU Poli Timişoara Performanţa Ighiu C
29.04.2016 Măgura Cisnădie CS Ineu C
29.04.2016 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic Cetate Deva C
29.04.2016 Minerul Motru CS Universitatea Craiova II C


1. ASU Poli Timişoara 49
2. Metalurgistul Cugir 48
3. Performanţa Ighiu 47
4. CS Național Sebiș 43
5. FC Hunedoara 35
6. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 32
7. Cetate Deva 31
8. CSM Lugoj 30
9. Pandurii Târgu-Jiu II 29
10. CS Ineu 28
11. Măgura Cisnădie 27
12. CS Universitatea Craiova II 21
13. ACSO Filiaşi 19
14. Minerul Motru 18
15. Milenium Giarmata 15
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.04.2016 CS Oşorhei CSM Sighetu Marmaţiei C
29.04.2016 Industria Galda de Jos CS Iernut C
29.04.2016 FC Zalău Sănătatea Cluj C
29.04.2016 Avântul Reghin AFK Csíkszereda C
29.04.2016 ASF Comuna Recea Luceafărul Oradea C
29.04.2016 Unirea Jucu Unirea Dej C
30.04.2016 AFC Odorheiu-Secuiesc Luceafărul Bălan C


1. Luceafărul Oradea 53
2. Avântul Reghin 46
3. Unirea Jucu 43
4. CSM Sighetu Marmaţiei 38
5. Industria Galda de Jos 38
6. AFK Csíkszereda 35
7. CS Oşorhei 31
8. CS Iernut 30
9. ASF Comuna Recea 29
10. Sănătatea Cluj 29
11. Unirea Dej 22
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 18
13. FC Zalău 17
14. Luceafărul Bălan 1
Clasament C5