Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 19.07.2012 - 10:04

Lotul echipei Dinamo pentru sezonul 2012-2013

Lotul echipei Dinamo pentru sezonul 2012-2013
Echipa de fotbal Dinamo Bucureşti, deţinătoarea Cupei României şi a Supercupei României, a anunţat lotul pentru sezonul 2012-12013 al Ligii 1 de fotbal, cu numerele oficiale comunicate Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF).

Antrenorul italian Dario Bonetti are la dispoziţie un lot de 26 de jucători, dintre care cinci sunt străini.

portari: 12. Andrei Manyur (24.12.1993), 23. Kristijan Naumovski (macedonean, 17.09.1988), 34. Cristian Bălgrădean (21.03.1988);

fundaşi: 2. Constantin Nica (18.03.1993), 3. Cristian Pulhac (17.08.1984), 6. Cristian Scutaru (13.04.1987), 14. Alin Dobrosavlevici (21.10.1994), 21. Dragoş Grigore (07.09.1986), 24. Srgian Luchin (04.03.1986), 26. Laurenţiu Rus (07.05.1985), 30. Keba Paul Koulibaly (burkinabez, 24.03.1986), 32. Nicolae Muşat (04.12.1986);

mijlocaşi: 4. Cosmin Matei (30.09.1991), 7. Cătălin Munteanu (26.01.1979), 8. Boris Galcev (bulgar, 31.10.1983), 10. Marius Alexe (22.02.1990), 18. Issa Ba (senegalez, 07.10.1981), 19. Mansaly Boubacar (senegalez, 04.02.1988), 20. Alexandru Curtean (21.03.1987), 22. Sorin Strătilă (20.10.1986), 33. Steliano Filip (15.05.1994);

atacanţi: 9. Marius Niculae (16.05.1981), 17. Andrei Cristea (15.05.1984), 23. Mircea Axente (14.03.1987), 25. Ionel Dănciulescu (06.12.1976), 29. George Ţucudean (30.04.1991).

Vezi lista completă de transferuri Liga 1
Vezi lista completă de meciuri amicale






Taguri: Dinamo Bucuresti    lot    sezonul 2012-2013    Dario Bonetti   

» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Amical: Dinamo - FC Samtredia 1-5

Echipa de fotbal Dinamo Bucureşti a fost învinsă cu scorul de 5-1 (4-1) de FC Samtredia, vicecampioana Georgiei, în primul amical din cadrul stagiului de pregătire pe care îl desfășoară în...

FC Voluntari, in discutii pentru transferul lui Kone la Dinamo

Ivorianul Hamed Koné, unul dintre cei mai importanți jucători din sezonul trecut ai clubului FC Voluntari, ar putea ajunge la Dinamo, în această vară. Negocierile au fost confirmate chiar de clubul...

Ioan Andone ii va avea antrenori secunzi la Dinamo pe Iulian Mihaescu si Silviu Ion

Antrenorul Ioan Andone a anunțat că în noul său mandat la conducerea tehnică a echipei de fotbal Dinamo îi va avea ca secunzi pe Iulian Mihăescu și Silviu Ion. Reunirea lotului echipei Dinamo este...

Ioan Andone, dupa decizia TAS: Greseala a fost a Federatiei

Ioan Andone, antrenorul echipei Dinamo Bucureşti, a declarat că decizia Tribunalului de Arbitraj Sportiv, prin care formaţia sa nu a primit dreptul de a juca în cupele europene, a fost cauzată de o...

TAS a respins apelul lui Dinamo, care nu va juca in Europa League

Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) a respins apelul clubului Dinamo București, astfel că această echipă nu va juca în ediția 2016-2017 a Europa League, informează Federația Română de Fotbal....

Dinamo ii va plati sotiei lui Patrick Ekeng salariul jucatorului pana la sfarsitul anului

Clubul de fotbal Dinamo Bucureşti a luat hotărârea de a-i achita familiei camerunezului Patrick Ekeng contractul acestuia până la finalul anului 2016, când îi expira înţelegerea. Camerunezul...

Ioan Andone: Niciodata nu m-a speriat munca

Antrenorul Ioan Andone, care a semnat, luni, un contract valabil doi ani cu gruparea de fotbal Dinamo, a declarat că dorește transferul a șapte jucători la noua sa echipă până la începerea noului...

Ionut Negoita: Andone are un salariu mai mare decat Rednic

Acționarul majoritar al clubului de fotbal Dinamo, Ionuț Negoiță, a declarat, luni, într-o conferință de presă, că noul antrenor Ioan Andone are un salariu mai mare decât cel al predecesorului său...

Ioan Andone este noul antrenor principal al echipei Dinamo

Tehnicianul Ioan Andone a fost prezentat oficial, luni, într-o conferință de presă, în funcția de antrenor principal al echipei Dinamo, el semnând un contract valabil două sezoane cu gruparea...

Ioan Andone, la un pas sa il inlocuiasca pe Rednic la Dinamo

Ioan Andone (56 de ani) e la un pas să devină noul antrenor al lui Dinamo, iar tehnicianul a declarat că ar fi o provocare pentru el o revenire la echipa din Şoseaua Ştefan cel Mare, iar obiectivul...

Mircea Rednic explica de ce s-a despartit de Dinamo

Mircea Rednic, fostul antrenor al lui Dinamo, l-a criticat dur pe finanţatorul Ionuţ Negoiţă, chiar în ziua în care s-a despărţit oficial de clubul din Şoseaua Ştefan cel Mare, după un sezon pe...



Top News

-Euro 2016: Tara Galilor si Irlanda de Nord se infrunta la Paris

-Euro 2016: Elvetia si Polonia se intalnesc la Saint-Etienne

-Copa America: Chile s-a calificat in finala si va intalni Argent

-Italia - Irlanda se joaca astazi cu acoperisul închis

-Craiova, primul antrenament în Austria (VIDEO)

-Euro 2016: Franta - Elvetia, echipele probabile si statistici

-Avancronica meciului Romania - Albania




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2015-2016)
Bicfalvi
D. Rotariu
Batin
Gnohéré
Essombé
S. Filip
Bartalsstovu
Hanca
Puljić
Mevlja
Ekeng
A. Marc
P. Anton
Kortzorg
Palić
Costache
Nedelcearu
Černiauskas
Olteanu
Corbu
  » rezultate   » arhiva

Ce țară va câștiga Euro 2016?
Franţa
Spania
Germania
Italia
Anglia
Belgia
Portugalia
Croaţia
Suedia
Rusia
Turcia
Ucraina
Elveţia
Cehia
Polonia
Irlanda
Austria
Slovacia
Ungaria
Albania
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

AALESUNDS FK
Norvegia
102 ani

Adrian Popescu
România
41 ani

Aldo Serena
Italia
56 ani

Antun Palić
Croaţia
28 ani

Cristian
Brazilia
33 ani

Dan Matei
România
35 ani

Daniel Jensen
Danemarca
37 ani

Daniel Vădrariu
România
26 ani

DINAMO TIRANA
Albania
66 ani

Dorinel Munteanu
România
48 ani

Dragoș Mihalache
România
41 ani

Elis Bakaj
Albania
29 ani

Fernando Navarro
Spania
34 ani

Gabriel Stan
România
64 ani

Gigi Becali
România
58 ani

GUANGZHOU R&F
China
5 ani

Miguel Layún
Mexic
28 ani

Mihai Ianovschi
România
65 ani

Mihnea Nicorescu
România
19 ani

Piotr Celeban
Polonia
31 ani

RAPID BUCUREȘTI
România
93 ani

Simone Zaza
Italia
25 ani

Sylvain N'Diaye
Senegal
40 ani

Vaios Karagiannis
Grecia
48 ani

Valentin Ștefan
România
49 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Petrolul Ploiesti
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2015-2016


Liga 1 2015-2016
26.02.2016
Cronica
ACS Poli Timișoara Petrolul Ploiești C
27.02.2016
Cronica
CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
27.02.2016
Cronica
Steaua București CSMS Iași C
27.02.2016
Cronica
ASA Târgu-Mureș FC Botoșani C
28.02.2016
Cronica
Concordia Chiajna FC Voluntari C
28.02.2016
Cronica
Astra Giurgiu Dinamo București C
29.02.2016
Cronica
FC Viitorul Pandurii Târgu-Jiu C


1. Astra Giurgiu 51
2. Dinamo București 48
3. Pandurii Târgu-Jiu 47
4. FC Viitorul 46
5. Steaua București 44
6. ASA Târgu-Mureș 38
7. CSMS Iași 37
8. CS Universitatea Craiova 31
9. CFR 1907 Cluj 27
10. FC Botoșani 26
11. ACS Poli Timișoara 25
12. FC Voluntari 24
13. Concordia Chiajna 17
14. Petrolul Ploiești 8
Clasament 2015-2016

Baraj


Liga 1 Baraj
12.06.2016 UTA Bătrâna Doamnă FC Voluntari C


1. FC Voluntari 0
2. UTA Bătrâna Doamnă 0
3. Dunărea Călărași 0
Clasament Baraj

Play-Off


Liga 1 Play-Off
06.05.2016
Cronica
Dinamo București FC Viitorul C
09.05.2016
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Astra Giurgiu C
10.05.2016
Cronica
ASA Târgu-Mureș Steaua București C


1. Astra Giurgiu 48
2. Steaua București 43
3. Pandurii Târgu-Jiu 39
4. Dinamo București 36
5. FC Viitorul 29
6. ASA Târgu-Mureș 22
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
29.05.2016
Cronica
CS Universitatea Craiova Petrolul Ploiești C
29.05.2016
Cronica
FC Botoșani CFR 1907 Cluj C
29.05.2016
Cronica
Concordia Chiajna FC Voluntari C
29.05.2016
Cronica
ACS Poli Timișoara CSMS Iași C


1. CSMS Iași 39
2. CS Universitatea Craiova 39
3. FC Botoșani 38
4. CFR 1907 Cluj 36
5. Concordia Chiajna 35
6. FC Voluntari 29
7. ACS Poli Timișoara 20
8. Petrolul Ploiești 18
Clasament Play-Out

Liga 2 B1
01.04.2016 FCM Dorohoi
-
Oțelul Galați   C
01.04.2016 Rapid București ACS Berceni C
02.04.2016 Farul Constanța Gloria Buzău C
02.04.2016 Ceahlăul Piatra-Neamț CS Balotești C
02.04.2016 Academica Clinceni SC Bacău C
02.04.2016 Dunărea Călărași Rapid CFR Suceava C
02.04.2016 Dacia Unirea Brăila Bucovina Pojorâta C


1. Rapid București 54
2. Dunărea Călărași 52
3. Dacia Unirea Brăila 44
4. Farul Constanța 44
5. Academica Clinceni 43
6. SC Bacău 36
7. ACS Berceni 34
8. Gloria Buzău 31
9. CS Balotești 26
10. Rapid CFR Suceava 25
11. Bucovina Pojorâta 17
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 14
13. Oțelul Galați 12
14. FCM Dorohoi 0
Clasament B1

Liga 2 B2
02.04.2016 FC Caransebeș Olimpia Satu-Mare C
02.04.2016 FC Bihor Oradea Universitatea Cluj C
02.04.2016 FC Brașov Șoimii Pâncota C
02.04.2016 FCM Baia-Mare CSM Râmnicu-Vâlcea C
02.04.2016 Metalul Reșița CS Mioveni C
02.04.2016 UTA Bătrâna Doamnă Unirea Tărlungeni C
02.04.2016 Chindia Târgoviște Gaz Metan Mediaș C


1. Chindia Târgoviște 52
2. Gaz Metan Mediaș 51
3. UTA Bătrâna Doamnă 51
4. FCM Baia-Mare 46
5. FC Brașov 45
6. CS Mioveni 45
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 44
8. Universitatea Cluj 44
9. Șoimii Pâncota 35
10. Olimpia Satu-Mare 33
11. Unirea Tărlungeni 24
12. FC Bihor Oradea 13
13. FC Caransebeș 13
14. Metalul Reșița 8
Clasament B2

Play-Off B1


Liga 2 Play-Off B1
28.05.2016 Farul Constanța Dacia Unirea Brăila C
28.05.2016 SC Bacău Rapid București C
28.05.2016 Academica Clinceni Dunărea Călărași C


1. Rapid București 19
2. Dunărea Călărași 18
3. SC Bacău 15
4. Dacia Unirea Brăila 14
5. Farul Constanța 10
6. Academica Clinceni 8
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Liga 2 Play-Off B2
28.05.2016 CS Mioveni Gaz Metan Mediaș C
28.05.2016 FCM Baia-Mare Chindia Târgoviște C
28.05.2016 FC Brașov UTA Bătrâna Doamnă C


1. UTA Bătrâna Doamnă 21
2. Gaz Metan Mediaș 20
3. Chindia Târgoviște 20
4. CS Mioveni 10
5. FCM Baia-Mare 8
6. FC Brașov 4
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Liga 2 Play-Out B1
04.06.2016 Ceahlăul Piatra-Neamț ACS Berceni C
04.06.2016 Bucovina Pojorâta Gloria Buzău C
04.06.2016 CS Balotești Rapid CFR Suceava C


1. CS Balotești 21
2. Rapid CFR Suceava 17
3. ACS Berceni 16
4. Bucovina Pojorâta 16
5. Gloria Buzău 16
6. Ceahlăul Piatra-Neamț 0
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Liga 2 Play-Out B2
04.06.2016 Metalul Reșița CSM Râmnicu-Vâlcea C
04.06.2016 Unirea Tărlungeni Universitatea Cluj C
04.06.2016 Olimpia Satu-Mare Șoimii Pâncota C


1. Olimpia Satu-Mare 21
2. Șoimii Pâncota 19
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 17
4. Unirea Tărlungeni 14
5. Universitatea Cluj 12
6. Metalul Reșița 1
Clasament Play-Out B2

C1


Liga 3 C1
27.05.2016 CSM Pașcani Sepsi OSK Sfântu Gheorghe C
28.05.2016 Petrotub Roman Bucovina Rădăuți C
28.05.2016 Olimpia Râmnicu-Sărat Sporting Liești C
28.05.2016 FC Panciu Cetatea Târgu-Neamț C
28.05.2016 FC Zagon Știința Miroslava C
28.05.2016 Metalosport Galaţi Aerostar Bacău C
28.05.2016 Inter Dorohoi Atletico Vaslui C


1. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 68
2. Olimpia Râmnicu-Sărat 61
3. Știința Miroslava 53
4. Petrotub Roman 49
5. Metalosport Galaţi 45
6. Sporting Liești 42
7. Aerostar Bacău 41
8. CSM Pașcani 33
9. FC Panciu 32
10. Inter Dorohoi 22
11. Atletico Vaslui 16
12. Bucovina Rădăuți 16
13. FC Zagon 13
14. Cetatea Târgu-Neamț 13
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
27.05.2016 Juventus București Delta Dobrogea Tulcea C
27.05.2016 Voinţa Snagov Înainte Modelu C
28.05.2016 CS Tunari Gloria Popești Leordeni C
28.05.2016 Petrolistul Boldești Dinamo II București C
28.05.2016 Unirea Slobozia Metaloglobus București C
28.05.2016 CSM Olteniţa Viitorul Domnești C
04.06.2016 FC Viitorul II
18:00
Callatis 2012 Mangalia   C


1. Juventus București 64
2. Delta Dobrogea Tulcea 59
3. Metaloglobus București 50
4. Unirea Slobozia 40
5. Viitorul Domnești 38
6. Înainte Modelu 35
7. Petrolistul Boldești 31
8. FC Viitorul II 26
9. Dinamo II București 21
10. CSM Olteniţa 21
11. Gloria Popești Leordeni 20
12. CS Tunari 20
13. Voinţa Snagov 18
14. Callatis 2012 Mangalia 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
28.05.2016 CS Ștefănești CS Afumați C
28.05.2016 FC Aninoasa Sporting Roșiori-de-Vede C
28.05.2016 CS Podari Atletic Bradu C
28.05.2016 Inter Olt Slatina URBAN Titu C
28.05.2016 CN "Dinicu Golescu" Concordia Chiajna II C
28.05.2016 Înfrăţirea Hărman SCM Argeș Pitești 2012 C
28.05.2016 Sporting Turnu-Măgurele FC Voluntari II C


1. SCM Argeș Pitești 2012 56
2. CS Afumați 56
3. FC Voluntari II 55
4. Sporting Turnu-Măgurele 45
5. CN "Dinicu Golescu" 42
6. Concordia Chiajna II 35
7. Sporting Roșiori-de-Vede 35
8. Atletic Bradu 35
9. CS Ștefănești 34
10. CS Podari 34
11. FC Aninoasa 31
12. Inter Olt Slatina 29
13. URBAN Titu 16
14. Înfrăţirea Hărman 16
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
27.05.2016 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic Milenium Giarmata C
27.05.2016 CS Național Sebiș Pandurii Târgu-Jiu II C
27.05.2016 Cetate Deva CSM Lugoj C
27.05.2016 CS Universitatea Craiova II Metalurgistul Cugir C
27.05.2016 Măgura Cisnădie ASU Poli Timişoara C
28.05.2016 FC Hunedoara Minerul Motru C
28.05.2016 CS Ineu ACSO Filiaşi C


1. ASU Poli Timişoara 61
2. Performanţa Ighiu 57
3. Metalurgistul Cugir 57
4. CS Național Sebiș 48
5. FC Hunedoara 44
6. Cetate Deva 42
7. Măgura Cisnădie 42
8. Pandurii Târgu-Jiu II 41
9. CSM Lugoj 41
10. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 38
11. CS Ineu 34
12. CS Universitatea Craiova II 28
13. Milenium Giarmata 21
14. ACSO Filiaşi 20
15. Minerul Motru 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
27.05.2016 AFC Odorheiu-Secuiesc CS Oşorhei C
27.05.2016 ASF Comuna Recea CS Iernut C
28.05.2016 FC Zalău CSM Sighetu Marmaţiei C
28.05.2016 Avântul Reghin Industria Galda de Jos C
28.05.2016 Unirea Jucu Sănătatea Cluj C
28.05.2016 Unirea Dej AFK Csíkszereda C
28.05.2016 Luceafărul Oradea Luceafărul Bălan C


1. Luceafărul Oradea 65
2. Avântul Reghin 58
3. Industria Galda de Jos 50
4. Unirea Jucu 49
5. AFK Csíkszereda 45
6. Sănătatea Cluj 41
7. ASF Comuna Recea 36
8. CS Iernut 35
9. CS Oşorhei 31
10. Unirea Dej 29
11. CSM Sighetu Marmaţiei 26
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 25
13. FC Zalău 23
14. Luceafărul Bălan 1
Clasament C5