Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013
CFR 1907 Cluj (antrenor Ioan Andone -confirmat-)
Au venit: Mário Felgueiras -Portugalia- (portar, FC Braşov), Ivo Pinto -Portugalia- (fundaş, União Leiria), Ionuţ Rada (fundaş, Karlsruher SC), László Sepsi (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Edimar Curitiba Fraga -Brazilia- (fundaş, Skoda Xanthi), Ádám Vass -Ungaria- (mijlocaş, Brescia Calcio), Diogo Valente -Portugalia- (mijlocaş, Académica Coimbra), Ciprian Deac (mijlocaş, FC Schalke 04)
Au plecat: António Beto -Portugalia- (portar, Sporting Braga), Sixto Peralta -Argentina- (mijlocaş, Universidad Católica), Roberto De Zerbi -Italia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Stojan Vranjes -Bosnia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Sergiu Negruț (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Paul Batin (atacant, FC Braşov)

 FC Vaslui (antrenor Marius Șumudică -nou-)
Au venit: Dănuţ Coman (portar, Rapid Bucureşti), Piotr Celeban -Polonia- (fundaş, Śląsk Wrocław), Elias Charalambous -Cipru- (fundaş, Karlsruher SC), Fernando Varela -Portugalia- (fundaş, CD Feirense), Andrei Cordoş (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Adrian Sălăgean (fundaş, Oţelul Galaţi), Daniel Mif (mijlocaş, Olimpia Satu-Mare), Mike Tukura -Nigeria- (mijlocaş, Rubin Kazan), Eduardo Jumisse -Mozambic- (mijlocaş, Leixões SC), Liviu Antal (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Davide Dias -Portugalia- (mijlocaş, FC Braşov), Cauê Cecilio da Silva -Brazilia- (mijlocaş, SC Olhanense), Deivdy Reis Marques do Nascimento -Brazilia- (atacant, Cruzeiro EC), Sabrin Sburlea (atacant, Rapid Bucureşti), Marius Niculae (atacant, Dinamo Bucureşti)
Au plecat: Milan Borjan -Canada- (portar, Sivasspor), Claudiu Puia (portar, liber de contract), Mihai Luca (portar, liber de contract), Marius Constantin (fundaş, Rapid Bucureşti), Paul Papp (fundaş, Chievo Verona), Petar Jovanović -Serbia- (CSMS Iaşi), Paíto -Mozambic- (fundaş, liber de contract), Pavol Farkaš -Slovacia- (fundaş, Chievo Verona), Gladstone Pereira -Brazilia- (mijlocaş, ABC Futebol Clube), Sergiu Popovici (mijlocaş, Voinţa Sibiu), Adaílton Martins Bolzan -Brazilia- (mijlocaş, liber de contract), Anderson do Ó -Brazilia- (mijlocaş, PFC Simurq), Nemanja Milisavljević -Serbia- (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Jaime Bragança -Portugalia- (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Savio Nsereko -Uganda- (atacant, AC Fiorentina), Yero Bello -Nigeria- (atacant, Hapoel Bnei Sakhnin), Răzvan Neagu (atacant, CS Turnu-Severin)

Steaua Bucureşti (antrenor Laurenţiu Reghecampf -nou-)
Au venit: Daniel Georgievski -Macedonia- (fundaş, HNK Šibenik), Andrei Dumitraş (fundaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Doru Bratu (fundaş, Concordia Chiajna), Lucian Filip (mijlocaş, Concordia Chiajna), Mihai Pintilii (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Cristian Pușkaș (mijlocaş, Gloria Buzău), Adi Rocha Sobrinho Filho -Brazilia- (atacant, Concordia Chiajna)
Au plecat: Ovidiu Dănănae (fundaş, pus pe lista de transferuri), Bogdan Mustaţă (fundaş, Viitorul Constanța), Geraldo Alves -Portugalia- (fundaş, Petrolul Ploieşti), Valentin Iliev -Bulgaria- (fundaş, Volyn Lutsk), Eric Bicfalvi (mijlocaş, Volyn Lutsk)), Mihai Răduţ (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Leandro Tatu -Brazilia- (atacant, liber de contract)

Rapid Bucureşti (antrenor Ioan Ovidiu Sabău -nou-)
Au venit: Călin Albuţ (portar, FCM Târgu-Mureş), Ionuț Voicu (fundaş, CS Mioveni), Octavian Abrudan (fundaş, Universitatea Cluj), Marius Constantin (fundaş, FC Vaslui), Wallace da Silva -Brazilia- (fundaş, Girom Albota), Paul Codrea (mijlocaş, AC Siena), Iulian Apostol (mijlocaş, Rapid II Bucureşti), Alexandru Coman (mijlocaş, ALRO Slatina), Renan Silva -Brazilia- (mijlocaş, Flamengo Rio de Janeiro), Nemanja Milisavljević -Serbia- (mijlocaş, FC Vaslui), Dorin Goga (atacant, FC Timişoara), Baže Ilijoski -Macedonia- (atacant, FC Braşov), Andrei Ciolacu (atacant, CS Otopeni), Stefan Figueiredo Pereira -Brazilia- (atacant, America TO)
Au plecat: Dănuţ Coman -Spania- (portar, FC Vaslui), Cosmin Vâtcă (portar, Viitorul Constanţa), Valentin Creţu (fundaş, Concordia Chiajna), Marcos António -Brazilia- (fundaş, 1. FC Nürnberg), Ezequias -Brazilia- (fundaş, liber de contract), Dan Alexa (mijlocaş, Anorthosis Famagusta), Ciprian Deac (mijlocaş, FC Schalke 04), Alexandru Ioniţă (atacant, 1. FC Köln), Juan Sánchez Sotelo -Argentina- (atacant, Olimpo de Bahía Blanca), Sabrin Sburlea (atacant, FC Vaslui)

Dinamo Bucureşti (antrenor Dario Bonetti -Italia- -confirmat-)
Au venit: Cristian Scutaru (fundaş, FC Timişoara), Steliano Filip (mijlocaş, Avicola Buziaş), Sergiu Homei (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Alin Dobrosavlevici (fundaş, LPS Banatul Timişoara), Boris Galchev -Bulgaria- (mijlocaş, CSKA Sofia), Boubacar Mansaly -Senegal- (mijlocaş, JA Drancy), Issa Ba -Senegal- (mijlocaş, Gaz Metan Mediaş), Mircea Axente  (atacant, FC Timişoara), Andrei Cristea (atacant, Karlsruher SC)
Au plecat: George Curcă (portar, Farul Constanţa), Cosmin Moţi (fundaş, Ludogorets Razgrad), Adrian Scarlatache (fundaş, Khazar Lankaran), Andrei Nițu (fundaş, CS Buftea), Nicolae Zuluf (mijlocaş, Concordia Chiajna), Sorin Ispir (mijlocaş, Concordia Chiajna), Sergiu Scărlătescu (mijlocaş, liber de contract), Djakaridja Koné -Burkina Faso- (mijlocaş, Evian Thonon Gaillard), Dorel Stoica (mijlocaş, Al-Shorta SC Damascus), Iulian Tameş (mijlocaş, FC Braşov), Michel Platini Mesquita -Brazilia- (atacant, CSKA Sofia), Nelu Bucă (atacant, CS Otopeni), Marius Niculae (atacant, FC Vaslui)

Oţelul Galaţi (antrenor Dorinel Munteanu -confirmat-)
Au venit: Ştefan Mardare (fundaş, Debreceni VSC), Enes Sipović -Bosnia- (fundaş, Farul Constanţa), Lucian Murgoci (fundaş, Oţelul Galaţi II), Marian Cârjă (fundaş, Delta Tulcea), Liviu Băjenaru (mijlocaş, Astra Ploieşti), Bruce Pascal Inkango -RD Congo/Franţa- (atacant, KS Kastrioti)
Au plecat: Samuel Cojoc (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Nejc Skubic -Slovenia- (fundaş, NK Domžale), Adrian Sălăgean (fundaş, FC Valsui), Liviu Antal (mijlocaş, FC Valsui), Sorin Frunză (mijlocaş, FC Botoșani)

Pandurii Târgu-Jiu (antrenor Petre Grigoraş -confirmat-)
Au venit: Iulian Mamele (fundaş, Concordia Chiajna), Alin Ignea (mijlocaş, UTA Arad), Mihai Răduţ (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Deivydas Matulevičius -Lituania- (atacant, KS Cracovia Kraków), Karim Boutadjine -Franţa/Algeria- (atacant, Evian Thonon Gaillard)
Au plecat: Daniel Mutu (portar, FC Braşov), Carlos Alexandre Cardoso -Brazilia- (mijlocaş, Alania Vladikavkaz), Alexandru Dan (mijlocaş, FCM Târgu-Mureș), Mihai Pintilii (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Emmanuel Mbella -Franţa- (mijlocaş, FC Botoșani), Stojan Vranjes -Bosnia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Ciprian Brata (mijlocaş, FC Braşov), Paul Batin (atacant, CFR 1907 Cluj), Alexandru Ciucur (atacant, CSMS Iași)

Universitatea Cluj (antrenor Claudiu Niculescu -confirmat-)
Au venit: Dragoş Balauru (portar, FCM Târgu-Mureş), Plamen Krumov -Bulgaria- (fundaş, Concordia Chiajna), Raul Ciupe (fundaş, FC Braşov), Adrian Popa II (fundaş, Concordia Chiajna), Paraskevas Christou -Cipru- (fundaş, Alki Larnaca), Erico da Silva -Brazilia- (fundaş, SE Palmeiras II), Aléx da Silva Braz -Brazilia- (fundaş, Taboão da Serra), Eduard Nicola (fundaş, Voinţa Sibiu), Roberto Iancu (mijlocaş, Concordia Chiajna), Viorel Dinu (mijlocaş, Concordia Chiajna), Dragoş Firţulescu (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Apostol Muzac (mijlocaş, Concordia Chiajna), Paulinho Dinarte -Portugalia- (mijlocaş, Concordia Chiajna), Vasile Gheorghe (mijlocaş, CS Mioveni), Alex Santiago Monteiro -Brazilia- (mijlocaş, FC Snagov), Bogdan Pătraşcu (mijlocaş, Astra Ploieşti), Andrei Voican (atacant, Petrolul Ploieşti), Alex dos Santos -Brazilia- (atacant, Concordia Chiajna), Cleiton -Brazilia- (atacant, Associação Portuguesa de Desportos), Mihai Roman (atacant, Petrolul Ploieşti)
Au plecat: Mircea Bornescu (portar, Petrolul Ploieşti), Sebastian Achim (fundaş, Petrolul Ploieşti), Łukasz Szukała -Polonia- (fundaş, Petrolul Ploieşti), Constantin Grecu (fundaş, Petrolul Ploieşti), Ionuţ Neag (fundaş, Petrolul Ploieşti), George Galamaz (fundaş, Petrolul Ploieşti), Steven Pelé -Franţa- (fundaş, liber de contract), Octavian Abrudan (fundaş, Rapid Bucureşti), Gaston Mendy -Senegal- (fundaş, Petrolul Ploieşti), Ovidiu Hoban (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Marian Cristescu (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Nasser Menassel -Franţa- (mijlocaş, FC Braşov), Sebastian Cojocnean (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Laurenţiu Marinescu (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Adrian Cristea (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Claudiu Niculescu (mijlocaş, retras), Gabriel Boștină (mijlocaş, retras), Tony Nwakaeme -Nigeria-(atacant, Petrolul Ploieşti), Gheorghe Grozav (atacant, Petrolul Ploieşti), Vlad Morar (atacant, Petrolul Ploieşti)

Concordia Chiajna (antrenor Ilie Stan -nou-)
Au venit: Sergei Lepmets -Estonia- (portar, FC Timişoara), Alberto Cobrea (portar, CS Mioveni), Valentin Creţu (fundaş, Rapid București), Claudiu Belu (fundaş, FC Timisoara), Mihai Leca (fundaş, Concordia Chiajna II), Egzon Belica -Macedonia- (fundaş, FK Ohrid 2004), Florin Sandu (fundaş, FC Timisoara), Florin Ilie (fundaş, FC Timisoara), Sorin Ghionea (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Cătălin Crețu (fundaş, CS Mioveni), Florin Maxim (fundaş, Petrolul Ploieşti), Sorin Paraschiv (mijlocaş, Farul Constanţa), Flavius Purece (mijlocaş, UTA Arad), Georgian Damian (mijlocaş, Concordia Chiajna II), Daniel Stan (mijlocaş, Universitatea Cluj II), Rafael Rocha -Brazilia- (mijlocaş, FC Timisoara), Radu Ciupitu (mijlocaş, Concordia Chiajna II), Tiberiu Serediuc (mijlocaş, CS Otopeni), Sorin Ispir (mijlocaş, CS Mioveni), Alexandru Popovici (mijlocaş, FC Timişoara), Valentin Simion (atacant, Viitorul Constanţa), Rover Cârstea (atacant, FC Timişoara), Florin Razdan (atacant, Concordia Chiajna II), Andrei Bălan (atacant, FC Zalău), Welington Carlos Da Silva -Brazilia- (atacant, Sertãozinho FC)
Au plecat: Edan Baruch -Israel- (portar, CSM Râmnicu-Vâlcea), Yordan Kolev Gospodinov -Bulgaria- (portar, Lokomotiv Plovdiv), Plamen Krumov -Bulgaria- (fundaş, Universitatea Cluj), Milen Lahchev -Bulgaria- (fundaş, FK Montana Mihailovgrad), Aleksandar Petrović -Serbia- (fundaş, ACS Poli Timişoara), Adrian Popa II (fundaş, Universitatea Cluj), Doru Bratu (fundaş, Steaua București), Iulian Mamele (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Ilie Iordache (mijlocaş, liber de contract), Alexandru Radu (mijlocaş, liber de contract), Apostol Muzac (mijlocaş, Universitatea Cluj), Paulinho Dinarte -Portugalia- (mijlocaş, Universitatea Cluj), Roberto Iancu, (mijlocaş, Universitatea Cluj), Viorel Dinu (mijlocaş, Universitatea Cluj), Guilherme Haubert Sitya -Brazilia- (fundaş, Petrolul Ploieşti), Lucian Filip (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Vlad Munteanu (mijlocaş, FC Erzgebirge Aue), Marian Chițu (mijlocaş, liber de contract), Hristu Chiacu (mijlocaş, liber de contract), Edenilson Simão Dos Santos -Brazilia- (mijlocaş, liber de contract), Adi Rocha Sobrinho Filho -Brazilia- (atacant, Steaua Bucureşti), Alex dos Santos -Brazilia- (atacant, Universitatea Cluj), Adrian Mihalcea (atacant, Unirea Slobozia), Victoraș Iacob (atacant, Niki Volos)

FC Braşov (antrenor Ionuţ Badea -confirmat-)
Au venit: Pedro Taborda -Portugalia- (portar, Naval 1º de Maio), Daniel Mutu (portar, Pandurii Târgu-Jiu), Adrian Dărăbanţ (portar, Unirea Tărlungeni), Bogdan Străuţ (fundaş, Petrolul Ploieşti), Alexandru David (fundaş, Arieşul Turda), Radu Barbu (fundaş, CS Mioveni), Vlad Potecu (fundaş, tineret), Iulian Tameş (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Ciprian Brata (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Nasser Menassel -Franţa- (mijlocaş, Universitatea Cluj), Paul Batin (atacant, Pandurii Târgu-Jiu) , Iulian Popa (atacant, Voinţa Sibiu)
Au plecat: Mário Felgueiras -Portugalia- (portar, CFR 1907 Cluj), Florin Iacob (portar, Unirea Tărlungeni), Hélder Godinho -Portugalia- (portar, CD Santa Clara), Raul Ciupe (fundaş, Universitatea Cluj), Peter Majerník -Slovacia- (fundaş,Spartak Myjava), Diogo Silva -Portugalia- (fundaş, Naval 1º de Maio), Florin Stângă (mijlocaş, Corona Brașov), David Distéfano -Argentina- (mijlocaş, Astra Ploieşti), Davide Dias -Portugalia- (mijlocaş, FC Vaslui), Mauro Alonso -Brazilia- (mijlocaş, liber de contract), Chigozie Udoji -Nigeria- (mijlocaş, Platanias Chania), Pedro Moutinho -Portugalia- (atacant, liber de contract), Baže Ilijoski -Macedonia- (atacant, Atlético Baleares)

Ceahlăul Piatra-Neamţ (antrenor Costel Enache -confirmat-)
Au venit: Bogdan Miron (portar, Voinţa Sibiu), Cătălin Chiş (mijlocaş, FC Timişoara), George Șofroni (mijlocaş, Callatis Mangalia), Nikola Tolimir -Slovenia- (mijlocaş, Rudar Velenje), Darko Lukanović -Suedia- (atacant, Voinţa Sibiu)
Au plecat: Thomas Villadsen -Danemarca- (portar, FC Nordsjælland), Andrei Dumitraş (fundaş, Steaua Bucureşti), Vinicius de Oliveira Fabbron -Brazilia- (atacant, liber de contract)

Astra Ploieşti (antrenor Bogdan Stelea -nou-)
Au venit: Dinu Moldovan (portar, Espanyol Barcelona "B"), Cristian Melinte (fundaş, Petrolul Ploieşti), Syam Ben Youssef -Franţa- (fundaş, Leyton Orient), Selim Ben Djemia -Tunisia- (Petrolul Ploieşti), Ionuț Stelea jr. (fundaş, FC Snagov), Fwayo Tembo -Zambia- (mijlocaş, FC Basel), Andrei Mureşan (mijlocaş, Khazar Lankaran), Seydou Yahaya -Ghana- (mijlocaş, Maccabi Haifa), David Distéfano -Argentina- (mijlocaş, FC Braşov), Gabriel Enache (mijlocaş, CS Mioveni), Mirko Ivanovski -Macedonia- (atacant, Arka Gdynia), Sadat Bukari -Ghana- (atacant, US Monastir)
Au plecat: Cătălin Grigore (portar, liber de contract), Eugen Crăciun (fundaş, Dinamo Bucureşti II), Radek Opršal -Cehia- (fundaş, liber de contract), Alexandru Ţigănaşu (fundaş, CSMS Iaşi), Ben Teekloh -Liberia- (fundaş, liber de contract), Liviu Băjenaru (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Ricardo Nascimento dos Santos -Brazilia- (fundaş, Portimonense SC), Florin Pătrașcu (mijlocaş, CS Turnu-Severin), Alexandru Ologu (mijlocaş, CS Turnu-Severin), Marius Țigoianu (mijlocaş Săgeata Năvodari), Daniel Vădrariu (mijlocaş, Astra II Giurgiu), Rui Miguel -Portugalia- (mijlocaş, AEL Limassol), Juliano Spadacio -Brazilia- (mijlocaş, Anorthosis Famagusta), Alexandru Stan (mijlocaş, liber de contract), Bogdan Pătraşcu (mijlocaş, Universitatea Cluj), Laionel Silva Ramalho -Brazilia- (atacant, Clube do Remo), Bogdan Rusu (atacant, Astra II Giurgiu), Tomáš Oravec -Slovacia- (atacant, Enosis Neon Paralimni)

Gaz Metan Mediaş (antrenor Cristian Pustai -confirmat-)
Au venit: Akaki Khubutia -Georgia- (fundaş, Samsunspor Kulübü), Florin Dan (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Valentin Negru (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Ciprian Vasilache (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Sergiu Buş (atacant, CFR 1907 Cluj), Cristian Bud (atacant, CFR 1907 Cluj -prelungire împrumut-), Victoraş Astafei (atacant, FCM Târgu-Mureş)
Au plecat: Dan Bozeşan (mijlocaş, liber de contract), Doru Dudiţă (mijlocaş, Voinţa Sibiu), Issa Ba -Senegal- (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Alin Liţu (atacant, liber de contract), Florin Bratu (atacant, Gloria Bistriţa), Raúl del Campo -Spania- (atacant, liber de contract)

Petrolul Ploieşti (antrenor Mircea Rednic -nou-)
Au venit: Mircea Bornescu (portar, Universitatea Cluj), Manassé Enza-Yamissi -Republica centrafricană- (fundaş, Amiens SC), Jean Sony Alcenat -Haiti- (fundaş, Rio Ave FC), Guilherme Haubert Sitya -Brazilia- (fundaş, Concordia Chiajna), Sebastian Achim (fundaş, Universitatea Cluj), Łukasz Szukała -Polonia- (fundaş, Universitatea Cluj), Gaston Mendy -Senegal- (fundaş, Universitatea Cluj), Constantin Grecu (fundaş, Universitatea Cluj), Ionuţ Neag (fundaş, Universitatea Cluj), George Galamaz (fundaş, Universitatea Cluj), Ovidiu Hoban (mijlocaş, Universitatea Cluj), Marian Cristescu (mijlocaş, Universitatea Cluj), Laurenţiu Marinescu (mijlocaş, Universitatea Cluj), Sebastian Cojocnean (mijlocaş, Universitatea Cluj), Adrian Cristea (mijlocaş, Universitatea Cluj), Tony Nwakaeme -Nigeria-(atacant, Universitatea Cluj), Gheorghe Grozav (atacant, Universitatea Cluj), Vlad Morar (atacant, Universitatea Cluj), Jeremy Bokila -RD Congo- (atacant, Sparta Rotterdam)
Au plecat: Matteo Gritti -Italia- (portar, liber de contract), Eduard Zimmerman (portar, liber de contract), Bogdan Străuţ (fundaş, FC Braşov), Alin Buleică (fundaş, CS Turnu-Severin), Vincent Bikana -Camerun- (fundaş, liber de contract), Mihai Tudor (fundaş, liber de contract), Cristian Melinte (fundaş, Astra Ploieşti), Selim Ben Djemia -Tunisia- (Astra Ploieşti), Álvaro Silva Linares -Spania- (fundaş, Xerez CD), Florin Maxim (fundaş, Concordia Chiajna), Pompiliu Stoica (fundaş, retras), Valentin Negru (mijlocaş, Gaz Metan Mediaş), Aleksandar Stoimirović -Serbia- (mijlocaş, Pécsi MFC), Patrick Osiako -Kenya- (mijlocaş, Hapoel Beer Sheva), Valentin Bărbulescu (mijlocaş, Damila Măciuca), Olivian Surugiu (mijlocaş, liber de contract), Mihai Dina (mijlocaş, liber de contract), Florentin Dumitru (mijlocaş, retras), Adrian Borza (mijlocaş, FC Braşov), Andrei Voican (atacant, Universitatea Cluj), Răzvan Neagu (atacant, FC Vaslui), Alexandru Buhuși (atacant, liber de contract), Denis Sytnik -Ucraina- (atacant, liber de contract), Monsef Zerka -Franţa- (atacant, liber de contract), Mihai Roman (atacant, Universitatea Cluj)

Viitorul Constanţa (antrenor Cătălin Anghel -confirmat-)
Au venit: Cosmin Vâtcă (portar, Rapid Bucureşti), Sebastian Mladen (fundaş, AS Roma), Alin Toşca (fundaş, Săgeata Năvodari), Andrei Vaştag (mijlocaş, Săgeata Năvodari), Denis Alibec (atacant, Internazionale Milano)
Au plecat: Cosmin Costea (portar, liber de contract), Vişan Creţu (fundaş, Delta Tulcea), Marius Rusu (fundaş, Universitatea Cluj), Liviu Ștefan (fundaş, retras), Emil Ducu Ninu (fundaş, CS Turnu-Severin), Florentin Tudorache (fundaş, Săgeata Năvodari), Ştefan Soldat (mijlocaş, Săgeata Năvodari), Vasilică Cristocea (mijlocaş, liber de contract), Marco Muscă (mijlocaş, UTA Arad), Marius Jianu (atacant, ALRO Slatina), Cristian Pantelie (atacant, Delta Tulcea), Valentin Simion (atacant, Concordia Chiajna), Dan Marian (atacant, UTA Arad)

 CSMS Iaşi (antrenor Ionuţ Popa -confirmat-)
Au venit: Cezar Lungu (portar, Sportul Studenţesc Bucureşti), Ionel Mihălăchioaie (fundaş, FCM Bacău), Petar Jovanović -Serbia- (FC Vaslui), Alexandru Ţigănaşu (fundaş, Astra Ploieşi), Souleymane Keita -Senegal- (mijlocaş, CSMS Iaşi),  Claudiu Ionescu (atacant, CS Mioveni), Alexandru Ciucur (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Cătălin Curiliuc (atacant, FCM Bacău)
Au plecat: Cristian Hăisan (portar, CS Buftea), Daniel Vlad (portar, liber de contract), Cătălin Popa (portar, liber de contract), Yamoudou Camara -Franţa- (fundaş, liber de contract), George Cotigă (fundaş, liber de contract), Laurenţiu Florea (fundaş, liber de contract), Vasile Ghindaru (mijlocaş, liber de contract), Mirel Dulgheru (mijlocaş, liber de contract), Daniel Orac (mijlocaş, liber de contract), George Codrea (atacant, liber de contract), Rodoljub Marjanović -Serbia- (atacant, liber de contract)

 Gloria Bistriţa (antrenor Nicolae Manea -confirmat-)
Au venit: Octavian Ionescu (fundaş, Girom Albota), Dos Santos Moraes Marcos "Markisio" -Brazilia- (mijlocaş, Vasco da Gama), Andrei Enescu (mijlocaş, Mezőkövesd-Zsóry SE), Jaime Bragança -Portugalia- (mijlocaş, FC Vaslui), Roberto Ayza -Brazilia- (atacant, CS Mioveni), Florin Bratu (atacant, Gaz Metan Mediaş), Layo Azeredo dos Santos -Brazilia- (atacant, Duque de Caxias FC)
Au plecat: Ciprian Botoșer (portar, FCM Târgu-Mureş), Vlad Niculescu (portar, şi-a reziliat contractul), Claudiu Rogozan  (fundaş, Universitatea Cluj), Stelian Isac (fundaş, şi-a reziliat contractul), Ionuţ Costache (fundaş, şi-a reziliat contractul), Souleymane Keita -Senegal- (mijlocaş, CSMS Iaşi), Radu Mărginean (mijlocaş, FCM UTA Arad), Albert Voinea (atacant, Pandurii Târgu-Jiu)

 CS Turnu-Severin (antrenor Marian Bondrea -confirmat-)
Au venit: Andrei Marinescu (portar, ALRO Slatina), Emil Ducu Ninu (fundaş, Viitorul Constanța), Alin Buleică (fundaş, Petrolul Ploiești), Alexandru Ologu (mijlocaş, Astra Ploiești), Florin Pătrașcu (mijlocaş, Astra Ploiești), Jovan Golić -Bosnia- (mijlocaş, Spartak Nalchik), Dragoș Dragalina (atacant, FC Olt), Joël Thomas -Franţa- (atacant, Hamilton Academical), Răzvan Neagu (atacant, FC Vaslui)
Au plecat: Mihai Neagoe (portar, pus pe lista de transferuri), Dan Ignat (fundaş, şi-a reziliat contractul), Liviu Rusu (fundaş, şi-a reziliat contractul), Bogdan Mustaţă (fundaş, Steaua București), Florin Pârvu (mijlocaş, retras), Alexandru Marin (atacant, FC Olt)

STRANIERI
Daniel Niculae (atacant, AS Nancy) -----> Kuban Krasnodar
Gabriel Torje (mijlocaş, Udinese Calcio) -----> Granada CF
Bogdan Stancu (atacant, Galatasaray Istanbul) -----> Orduspor Kulübü
Adrian Stoian (mijlocaş, AS Roma) -----> Chievo Verona
Ianis Zicu (mijlocaş, Pohang Steelers) -----> Gangwon FC

ultima actualizare: 28.07.2012, ora 10:20






Taguri: RoMercato   transferuri    Liga 1   vara   2012-2013  

» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2013-2014.

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul: iarna 2011-2012

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2011-2012 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2008-2009

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2008-2009 oferita de RomanianSoccer.ro



Top News

-Europa League: FC Sevilla - Valencia 2-0

-Europa League: Benfica - Juventus 2-0

-Avancronica meciului Ceahlaul - Gaz Metan

- Europa League: Sevilla si Valencia se dueleaza pentru un loc in

-Europa League: Juve, pregatita sa stinga lumina pe "Da Luz"

-Champions League: Real Madrid - Bayern Munchen 1-0

-Manchester United l-a intrebat pe Ferguson daca-l concediaza pe




S-au nascut azi

Alan Kernaghan
Irlanda
47 ani

Alexandru Avram
România
23 ani

Américo Gallego
Argentina
59 ani

Andrea Coda
Italia
29 ani

Callum McManaman
Anglia
23 ani

Chris Buchtmann
Germania
22 ani

G i l b e r t o
Brazilia
38 ani

Gaetan Bong
Camerun
26 ani

Ionuț Nedelcearu
România
18 ani

Johan Cruyff
Olanda
67 ani

Mihnea Ivan
România
30 ani

Octavian Popescu
România
76 ani

Oleh Husyev
Ucraina
31 ani

Paulo Pezzolano
Uruguay
31 ani

Raïs M'Bolhi
Algeria
28 ani

Remus Cioloboc II
România
44 ani

Rubén Sosa
Uruguay
48 ani

Tarcisio Burgnich
Italia
75 ani

Thomas Strunz
Germania
46 ani

Tudorel Şoimaru
România
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
FC Vaslui Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
Poli Timisoara
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Etapa 28
18.04.2014
Cronica
Gaz Metan Mediaş
0 - 2
Oţelul Galaţi C
19.04.2014
Cronica
FC Vaslui
8 - 1
Corona Braşov C
19.04.2014
Cronica
CFR 1907 Cluj
2 - 0
Ceahlăul Piatra-Neamţ C
20.04.2014
Cronica
Dinamo Bucureşti
2 - 0
Astra Giurgiu C
20.04.2014
Cronica
FC Botoşani
3 - 2
Pandurii Târgu-Jiu C
20.04.2014
Cronica
Săgeata Năvodari
2 - 3
Petrolul Ploieşti C
21.04.2014
Cronica
ACS Poli Timişoara
1 - 2
Universitatea Cluj C
21.04.2014
Cronica
FC Braşov
3 - 1
Concordia Chiajna C
21.04.2014
Cronica
Viitorul Constanţa
0 - 3
Steaua Bucureşti C


1. Steaua Bucureşti 65
2. Astra Giurgiu 56
3. Petrolul Ploieşti 55
4. Dinamo Bucureşti 49
5. FC Vaslui 48
6. Pandurii Târgu-Jiu 42
7. CFR 1907 Cluj 41
8. FC Botoşani 38
9. Concordia Chiajna 34
10. Gaz Metan Mediaş 33
11. Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
12. Universitatea Cluj 33
13. ACS Poli Timişoara 31
14. Oţelul Galaţi 31
15. FC Braşov 30
16. Săgeata Năvodari 29
17. Viitorul Constanţa 27
18. Corona Braşov 14
Clasament Liga I

Etapa 26
12.04.2014 Sportul Studenţesc Bucureşti
-
Unirea Slobozia   C
12.04.2014 Dunărea Galaţi
2 - 0
Rapid Bucureşti C
12.04.2014 ACS Berceni
2 - 0
Farul Constanţa C
12.04.2014 Gloria Buzău
0 - 1
CSMS Iaşi C
12.04.2014 Unirea Tărlungeni
3 - 2
FC Clinceni C
12.04.2014 SC Bacău
2 - 1
CF Brăila C


1. CSMS Iaşi 49
2. Rapid Bucureşti 41
3. Unirea Slobozia 41
4. FC Clinceni 37
5. ACS Berceni 36
6. SC Bacău 29
7. Unirea Tărlungeni 27
8. Gloria Buzău 25
9. CF Brăila 23
10. Rapid CFR Suceava 19
11. Farul Constanţa 18
12. Dunărea Galaţi 17
13. Sportul Studenţesc Bucureşti 0
Clasament B1

Etapa 22
11.04.2014 Metalul Reşiţa
4 - 0
FCM UTA Arad C
12.04.2014 FC Olt Slatina
2 - 0
FC Bihor Oradea C
12.04.2014 Minerul Motru
0 - 0
CSM Râmnicu-Vâlcea C
12.04.2014 Olimpia Satu-Mare
0 - 1
Gloria Bistriţa C
12.04.2014 ASA Târgu-Mureş
3 - 0
FC Universitatea Craiova C
12.04.2014 CS Universitatea Craiova
2 - 0
CS Mioveni C


1. CS Universitatea Craiova 44
2. CSM Râmnicu-Vâlcea 35
3. Metalul Reşiţa 34
4. FC Olt Slatina 33
5. ASA Târgu-Mureş 31
6. Gloria Bistriţa 31
7. Olimpia Satu-Mare 31
8. CS Mioveni 29
9. FC Bihor Oradea 24
10. FC Universitatea Craiova 23
11. FCM UTA Arad 21
12. Minerul Motru 9
Clasament B2

Play-Off B1


Etapa 1
18.04.2014 CSMS Iaşi
1 - 1
SC Bacău C
18.04.2014 Unirea Slobozia
1 - 0
ACS Berceni C
18.04.2014 FC Clinceni
1 - 2
Rapid Bucureşti C


1. Rapid Bucureşti 3
2. Unirea Slobozia 3
3. SC Bacău 1
4. CSMS Iaşi 1
5. FC Clinceni 0
6. ACS Berceni 0
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Etapa 1
18.04.2014 CS Universitatea Craiova
4 - 1
FC Olt Slatina C
18.04.2014 Gloria Bistriţa
1 - 1
CSM Râmnicu-Vâlcea C
18.04.2014 ASA Târgu-Mureş
2 - 0
Metalul Reşiţa C


1. CS Universitatea Craiova 3
2. ASA Târgu-Mureş 3
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 1
4. Gloria Bistriţa 1
5. Metalul Reşiţa 0
6. FC Olt Slatina 0
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Etapa 1
18.04.2014 Rapid CFR Suceava
0 - 3
Dunărea Galaţi C
18.04.2014 CF Brăila
0 - 2
Unirea Tărlungeni C
18.04.2014 Gloria Buzău
1 - 0
Farul Constanţa C


1. Dunărea Galaţi 3
2. Unirea Tărlungeni 3
3. Gloria Buzău 3
4. Farul Constanţa 0
5. CF Brăila 0
6. Rapid CFR Suceava 0
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Etapa 1
18.04.2014 Olimpia Satu-Mare
-
FC Universitatea Craiova   C
18.04.2014 CS Mioveni
2 - 0
Minerul Motru C
18.04.2014 FC Bihor Oradea
4 - 0
FCM UTA Arad C


1. FC Bihor Oradea 3
2. CS Mioveni 3
3. FC Universitatea Craiova 0
4. Olimpia Satu-Mare 0
5. Minerul Motru 0
6. FCM UTA Arad 0
Clasament Play-Out B2

C1


Etapa 22
11.04.2014 FCM Bacău
-
Ştiinţa Miroslava   C
11.04.2014 Aerostar Bacău
1 - 2
Bucovina Pojorâta C
11.04.2014 Cetatea Târgu-Neamţ
3 - 1
CSM Moineşti C
11.04.2014 Sporting Suceava
0 - 1
FCM Dorohoi C
11.04.2014 Bucovina Rădăuţi
1 - 1
Ceahlăul Piatra-Neamţ II C
11.04.2014 Petrotub Roman
0 - 0
Kosarom Paşcani C


1. Kosarom Paşcani 35
2. Ştiinţa Miroslava 35
3. Petrotub Roman 34
4. FCM Dorohoi 33
5. Cetatea Târgu-Neamţ 32
6. CSM Moineşti 28
7. Bucovina Pojorâta 28
8. Ceahlăul Piatra-Neamţ II 25
9. Sporting Suceava 16
10. Aerostar Bacău 14
11. Bucovina Rădăuţi 14
12. FCM Bacău 0
Clasament C1

C2


Etapa 22
11.04.2014 CS Ştefăneşti
2 - 0
Oţelul Galaţi II C
11.04.2014 Conpet Cireşu
2 - 3
Dunărea Călăraşi C
11.04.2014 Progresul Cernica
0 - 3
Viitorul Axintele C
12.04.2014 Callatis Mangalia
3 - 1
Rapid Feteşti C
12.04.2014 Gloria Popeşti Leordeni
2 - 2
CS Afumaţi C
12.04.2014 Sporting Lieşti
1 - 2
FC Voluntari C


1. FC Voluntari 52
2. CS Afumaţi 43
3. CS Ştefăneşti 43
4. Gloria Popeşti Leordeni 37
5. Dunărea Călăraşi 36
6. Viitorul Axintele 34
7. Oţelul Galaţi II 24
8. Progresul Cernica 20
9. Sporting Lieşti 20
10. Callatis Mangalia 20
11. Conpet Cireşu 16
12. Rapid Feteşti 9
Clasament C2

C3


Etapa 22
11.04.2014 Metaloglobus Bucureşti
2 - 1
Concordia Chiajna II C
12.04.2014 Juventus Bucureşti
1 - 0
Dinamo II Bucureşti C
12.04.2014 CS Tunari
4 - 1
Viitorul Domneşti C
12.04.2014 CS Podari
0 - 1
Inter Clinceni C
12.04.2014 FC Balş 2007
0 - 3
CS Baloteşti C
12.04.2014 ASRA Apă Craiova
1 - 2
CS Vişina-Nouă C


1. Juventus Bucureşti 44
2. CS Baloteşti 37
3. CS Vişina-Nouă 35
4. Inter Clinceni 31
5. FC Balş 2007 31
6. Dinamo II Bucureşti 30
7. Metaloglobus Bucureşti 28
8. CS Tunari 27
9. Viitorul Domneşti 24
10. CS Podari 22
11. Concordia Chiajna II 22
12. ASRA Apă Craiova 21
Clasament C3

C4


Etapa 22
11.04.2014 FC Avrig
-
Minerul Jilţ Mătăsari   C
11.04.2014 Milenium Giarmata
1 - 3
Pandurii Târgu-Jiu II C
11.04.2014 FC Hunedoara
5 - 0
AFCM Reşiţa 2012 C
11.04.2014 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
0 - 0
CS FC Caransebeş C
11.04.2014 Ştiinţa Turceni
1 - 1
CS Vulturii 2009 C
11.04.2014 Jiul Rovinari
0 - 1
Muncitorul Reşiţa C


1. CS FC Caransebeş 46
2. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 43
3. FC Hunedoara 39
4. Milenium Giarmata 36
5. CS Vulturii 2009 29
6. Pandurii Târgu-Jiu II 28
7. Jiul Rovinari 27
8. Ştiinţa Turceni 19
9. AFCM Reşiţa 2012 17
10. Muncitorul Reşiţa 15
11. Minerul Jilţ Mătăsari 0
12. FC Avrig 0
Clasament C4

C5


Etapa 22
11.04.2014 Sănătatea Cluj
-
FC Universitar Baia-Mare   C
11.04.2014 Şoimii Pâncota
1 - 1
Arieşul Turda C
12.04.2014 Unirea Jucu
0 - 1
CS Osorhei C
12.04.2014 FC Municipal Baia-Mare
1 - 0
Unirea Dej C
12.04.2014 CS Ineu
0 - 1
CS Naţional Sebiş C
12.04.2014 FC Zalău
1 - 2
CSO Cugir C


1. CSO Cugir 42
2. CS Naţional Sebiş 37
3. Şoimii Pâncota 36
4. CS Ineu 28
5. CS Osorhei 28
6. FC Municipal Baia-Mare 26
7. FC Zalău 26
8. Sănătatea Cluj 25
9. Unirea Jucu 18
10. Arieşul Turda 14
11. Unirea Dej 10
12. FC Universitar Baia-Mare 0
Clasament C5

C6


Etapa 22
11.04.2014 ACS URBAN Titu
1 - 1
FC Zagon C
11.04.2014 Atletic Bradu
0 - 0
SCM Argeş Piteşti 2012 C
11.04.2014 Civitas Făgăraş
0 - 3
FCM Târgovişte C
12.04.2014 FCM Câmpina
1 - 0
Avântul Reghin C
12.04.2014 FC Păpăuţi
0 - 0
CONPET Ploieşti C
12.04.2014 Chindia Târgovişte
2 - 1
Fortuna Poiana Câmpina C


1. Fortuna Poiana Câmpina 48
2. Chindia Târgovişte 48
3. SCM Argeş Piteşti 2012 45
4. FC Zagon 38
5. Atletic Bradu 37
6. FCM Câmpina 36
7. CONPET Ploieşti 23
8. Avântul Reghin 22
9. ACS URBAN Titu 19
10. FC Păpăuţi 17
11. FCM Târgovişte 16
12. Civitas Făgăraş 2
Clasament C6

Play-Off C1


Etapa 1
18.04.2014 Petrotub Roman
2 - 2
Bucovina Pojorâta C
18.04.2014 FCM Dorohoi
1 - 2
Cetatea Târgu-Neamţ C
18.04.2014 Ştiinţa Miroslava
0 - 1
Kosarom Paşcani C


1. Cetatea Târgu-Neamţ 3
2. Kosarom Paşcani 3
3. Bucovina Pojorâta 1
4. Petrotub Roman 1
5. FCM Dorohoi 0
6. Ştiinţa Miroslava 0
Clasament Play-Off C1

Play-Off C2


Etapa 1
18.04.2014 FC Voluntari
1 - 0
Dunărea Călăraşi C
18.04.2014 CS Afumaţi
1 - 1
Gloria Popeşti Leordeni C
18.04.2014 CS Ştefăneşti
0 - 1
Viitorul Axintele C


1. FC Voluntari 3
2. Viitorul Axintele 3
3. Gloria Popeşti Leordeni 1
4. CS Afumaţi 1
5. Dunărea Călăraşi 0
6. CS Ştefăneşti 0
Clasament Play-Off C2

Play-Off C3


Etapa 1
18.04.2014 Inter Clinceni
1 - 1
FC Balş 2007 C
18.04.2014 Juventus Bucureşti
0 - 0
Metaloglobus Bucureşti C
18.04.2014 CS Baloteşti
2 - 1
CS Vişina-Nouă C


1. CS Baloteşti 3
2. FC Balş 2007 1
3. Inter Clinceni 1
4. Juventus Bucureşti 1
5. Metaloglobus Bucureşti 1
6. CS Vişina-Nouă 0
Clasament Play-Off C3

Play-Off C4


Etapa 1
18.04.2014 CS FC Caransebeş
0 - 0
CS Vulturii 2009 C
18.04.2014 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
7 - 1
Pandurii Târgu-Jiu II C
18.04.2014 Milenium Giarmata
1 - 1
FC Hunedoara C


1. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 3
2. FC Hunedoara 1
3. Milenium Giarmata 1
4. CS Vulturii 2009 1
5. CS FC Caransebeş 1
6. Pandurii Târgu-Jiu II 0
Clasament Play-Off C4

Play-Off C5


Etapa 1
18.04.2014 Metalurgistul Cugir
1 - 0
FC Municipal Baia-Mare C
18.04.2014 CS Naţional Sebiş
2 - 0
CS Osorhei C
18.04.2014 Şoimii Pâncota
2 - 0
CS Ineu C


1. CS Naţional Sebiş 3
2. Şoimii Pâncota 3
3. Metalurgistul Cugir 3
4. FC Municipal Baia-Mare 0
5. CS Ineu 0
6. CS Osorhei 0
Clasament Play-Off C5

Play-Off C6


Etapa 1
17.04.2014 Argeşul Piteşti 2012
1 - 1
Atletic Bradu C
18.04.2014 Fortuna Poiana Câmpina
-
FCM Câmpina   C
18.04.2014 Chindia Târgovişte
1 - 0
FC Zagon C


1. Chindia Târgovişte 3
2. Atletic Bradu 1
3. Argeşul Piteşti 2012 1
4. FCM Câmpina 0
5. Fortuna Poiana Câmpina 0
6. FC Zagon 0
Clasament Play-Off C6

Play-Out C1


Etapa 1
18.04.2014 CSM Moineşti
-
FCM Bacău   C
18.04.2014 Ceahlăul Piatra-Neamţ II
0 - 0
Bucovina Rădăuţi C
18.04.2014 Sporting Suceava
2 - 6
Aerostar Bacău C


1. Aerostar Bacău 3
2. Bucovina Rădăuţi 1
3. Ceahlăul Piatra-Neamţ II 1
4. CSM Moineşti 0
5. FCM Bacău 0
6. Sporting Suceava 0
Clasament Play-Out C1

Play-Out C2


Etapa 1
18.04.2014 Callatis Mangalia
-
Progresul Cernica   C
18.04.2014 Conpet Cireşu
2 - 1
Rapid Feteşti C
18.04.2014 Oţelul Galaţi II
1 - 0
Sporting Lieşti C


1. Conpet Cireşu 3
2. Oţelul Galaţi II 3
3. Callatis Mangalia 0
4. Progresul Cernica 0
5. Rapid Feteşti 0
6. Sporting Lieşti 0
Clasament Play-Out C2

Play-Out C3


Etapa 1
18.04.2014 Dinamo II Bucureşti
1 - 2
Concordia Chiajna II C
19.04.2014 Viitorul Municipal Craiova
1 - 3
CS Podari C
19.04.2014 CS Tunari
2 - 0
Viitorul Domneşti C


1. CS Podari 3
2. CS Tunari 3
3. Concordia Chiajna II 3
4. Dinamo II Bucureşti 0
5. Viitorul Municipal Craiova 0
6. Viitorul Domneşti 0
Clasament Play-Out C3

Play-Out C4


Etapa 1
18.04.2014 Muncitorul Reşiţa
-
Minerul Jilţ Mătăsari   C
18.04.2014 Jiul Rovinari
-
FC Avrig   C
18.04.2014 Ştiinţa Turceni
0 - 1
AFCM Reşiţa 2012 C


1. AFCM Reşiţa 2012 3
2. FC Avrig 0
3. Jiul Rovinari 0
4. Minerul Jilţ Mătăsari 0
5. Muncitorul Reşiţa 0
6. Ştiinţa Turceni 0
Clasament Play-Out C4

Play-Out C5


Etapa 1
18.04.2014 Sănătatea Cluj
-
FC Universitar Baia-Mare   C
18.04.2014 Unirea Jucu
0 - 2
Arieşul Turda C
19.04.2014 FC Zalău
3 - 1
Unirea Dej C


1. FC Zalău 3
2. Arieşul Turda 3
3. FC Universitar Baia-Mare 0
4. Sănătatea Cluj 0
5. Unirea Dej 0
6. Unirea Jucu 0
Clasament Play-Out C5

Play-Out C6


Etapa 1
18.04.2014 CONPET Ploieşti
-
Civitas Făgăraş   C
18.04.2014 FCM Târgovişte
1 - 1
ACS URBAN Titu C
18.04.2014 Avântul Reghin
0 - 0
FC Păpăuţi C


1. ACS URBAN Titu 1
2. FCM Târgovişte 1
3. FC Păpăuţi 1
4. Avântul Reghin 1
5. Civitas Făgăraş 0
6. CONPET Ploieşti 0
Clasament Play-Out C6