Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 18.06.2014 - 15:03

Programul etapelor editiei 2014-2015 a Ligii 1

Programul etapelor editiei 2014-2015 a Ligii 1
Programul etapelor ediţiei 2014-2015 a Ligii 1, aprobat de Comitetul Executiv al Federaţiei Române de Fotbal în şedinţa din 28 mai, a fost anunţat oficial, miercuri, de Liga Profesionistă de Fotbal.

Conform site-ului LPF, etapele programate la finalul săptămânii în Liga 1 se vor disputa pe durata a patru zile (vineri, sâmbătă, duminică şi luni). În cazul etapelor intermediare, programul urmează să fie stabilit de LPF şi partenerul său media şi va fi comunicat cluburilor în termenul prevăzut de regulament.

Programul etapelor ediţiei 2014-2015 a Ligii 1 este următorul:

Tur
Etapa 1 - 25-28 iulie 2014
Etapa 2 - 1-4 august 2014
Etapa 3 - 8-11 august 2014
Etapa 4 - 15-18 august 2014
Etapa 5 - 22-25 august 2014
Etapa 6 - 29 august - 1 septembrie 2014
Etapa 7 - 12-15 septembrie 2014
Etapa 8 - 19-22 septembrie 2014
Etapa 9 - 26-29 septembrie 2014
Etapa 10 - 3-6 octombrie 2014
Etapa 11 - 17-20 octombrie 2014
Etapa 12 - 24-27 octombrie 2014
Etapa 13 - 31 octombrie - 3 noiembrie 2014
Etapa 14 - 7-10 noiembrie 2014
Etapa 15 - 21-24 noiembrie 2014
Etapa 16 - 28 noiembrie - 1 decembrie 2014
Etapa 17 - 5-8 decembrie 2014

Retur
Etapa 18 - 20-23 februarie 2015
Etapa 19 - 27 februarie - 2 martie 2015
Etapa 20 - 6-9 martie 2015
Etapa 21 - 13-16 martie 2015
Etapa 22 - 18 martie 2015 (intermediară)
Etapa 23 - 20-23 martie 2015
Etapa 24 - 3-6 aprilie 2015
Etapa 25 - 8 aprilie 2015 (intermediară)
Etapa 26 - 10-13 aprilie 2015
Etapa 27 - 17-20 aprilie 2015
Etapa 28 - 24-27 aprilie 2015
Etapa 29 - 29 aprilie 2015 (intermediară)
Etapa 30 - 1-4 mai 2015
Etapa 31 - 8-11 mai 2015
Etapa 32 - 15-18 mai 2015
Etapa 33 - 22-25 mai 2015
Etapa 34 - 28 mai 2015.

Programul partidelor din fiecare etapă a ediţiei 2014-2015 a Ligii 1 va fi stabilit prin tragere la sorţi la 2 iulie.






Taguri: Liga 1    program 2014-2015    FRF    LPF   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 17 noiembrie 2017   17.11.2017, Timișoara, Stadion: "Dan Păltinişanu", ora: 18:00, live TELEKOM SPORT, DIGI SPORT, LOOK TV ACS Poli Timișoara - FC Botoșani...

CSM Politehnica Iași - FCSB 1 - 0

Formaţia FCSB, liderul din clasamentul Ligii I, a fost învinsă, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa CSM Poli Iaşi, într-un meci din etapa a XVIII-a...

ACS Poli Timișoara - FC Botoșani 1 - 1

Formaţia ACS Poli Timişoara a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată vineri, pe teren propriu, în compania echipei FC Botoşani, în etapa a XVIII-a a Ligii I....

Toată lumea îl aștepta la FCSB, dar a ales CFR-ul: Sunt fericit că am ajuns aici

CFR Cluj continuă întăririle pentru iarnă. De data aceasta, "feroviarii" au ales Banatul. L-au luat pe Sebastian Mailat, de la ACS Poli Timișoara, mijlocaș dorit cu insistență de FCSB.  ...

CS Universitatea Craiova, învinsă categoric de Slavia Praga (4-0), la inaugurarea noului stadion "Ion Oblemenco"

Echipa de fotbal Universitatea Craiova a fost învinsă de formația cehă Slavia Praga cu scorul de 4-0 (2-0), vineri seara, cu prilejul inaugurării noului stadion "Ion Oblemenco" din Bănie....

Flavius Stoican, suspendat trei jocuri de Comisia de Disciplină a FRF

Antrenorul echipei CSM Poli Iaşi, Flavius Stoican, a fost suspendat trei jocuri şi penalizat cu 2.900 de lei, după ce a fost trimis în tribună pentru proteste la adresa arbitrilor, la...

Etapa 17. Evenimentele

A fost o etapă aflată în umbra protestelor stradale ale populației față de nemernicii care vor să ne distrugă de tot, prin legi fie aberante, fie ticăloase. Dacă sus acolo, în piscul...

Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 3 noiembrie 2017   03.11.2017, Botoşani, Stadion: "Municipal", ora: 18:00, live TELEKOM SPORT, DIGI SPORT, LOOK TV FC Botoşani - FC Voluntari 1 - 0 (1-0) A...

Liga 1 - Etapa 17: Juventus Bucureşti - ACS Poli Timişoara 1-1

Formaţia ACS Poli Timişoara a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul susţinut, luni, în deplasare, în compania echipei Juventus Bucureşti, în etapa a...

Liga 1 - Etapa 17: FCSB - Concorida Chiajna 2-1

Formaţia FCSB a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul der 2-1, echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii I, şi este lider în clasament, cu 38 de puncte, cu unul mai...

Liga 1 - Etapa 17: CFR Cluj - CSM Politehnica Iaşi 1-0

Stoican a fost trimis în tribună în minutul 63 pentru proteste vehemente după ce Deac a marcat unicul gol al partidei, în minutul 62. Flavius Stoican a refuzat iniţial...



Top News

-Olanda, adversarul nostru cel mai distructiv

-Acra portocală olandeză după dulcele rahat turcesc

-România, învinsă de Olanda cu 3-0, în meci amical

-S-a cam deshidratat "Portocala mecanică"

-Italia, marea absentă de la Cupa Mondială din 2018; Suedia, a 29-a echipă calificată

-Cosmin Contra: Gândul nostru e la victorie în meciul cu Olanda

-Vlad Chiricheș: Regretăm că nu am ajuns la baraj, dar sperăm să începem cu bine noua campanie




S-au nascut azi

Altin Lala
Albania
42 ani

Andrei Rohețki
România
32 ani

Damien Johnson
Irlanda de Nord
39 ani

Darko Kovačević
Serbia
44 ani

Davydas Arlauskis
Lituania
31 ani

Eladio Silvestre
Spania
77 ani

Guy Feutchine
Camerun
41 ani

Harald Konopka
Germania
65 ani

IRLANDA DE NORD
Irlanda de Nord
137 ani

Jacek Ziober
Polonia
52 ani

Jimmy Quinn
Irlanda de Nord
58 ani

Júlio César
Brazilia
39 ani

Liviu Goian
România
52 ani

Lucian Popescu
România
44 ani

Marc Albrighton
Anglia
28 ani

Martin Černoch
Cehia
40 ani

Max Tonetto
Italia
43 ani

Michael Dawson
Anglia
34 ani

Noel Brotherston
Irlanda de Nord
61 ani

Omar Larrosa
Argentina
70 ani

Peter Schmeichel
Danemarca
54 ani

Rafael Pereira
Brazilia
33 ani

Robert Bălăeț
România
43 ani

Sergei Gorlukovich
URSS
56 ani

Valentin Lupașcu
Moldova
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2017-2018


Liga 1 2017-2018
17.11.2017 ACS Poli Timișoara FC Botoșani C
17.11.2017 CSM Politehnica Iași Steaua București C
18.11.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe
16:00
Gaz Metan Mediaș Dolce Sport 1 C
18.11.2017 CS Universitatea Craiova
19:00
Juventus București Dolce Sport 1 C
19.11.2017 Concordia Chiajna
18:00
Astra Giurgiu Dolce Sport 1 C
19.11.2017 Dinamo București
20:45
CFR 1907 Cluj Dolce Sport 1 C
20.11.2017 FC Voluntari
20:45
FC Viitorul Dolce Sport 1 C


1. Steaua București 38
2. CFR 1907 Cluj 37
3. CS Universitatea Craiova 33
4. FC Botoșani 32
5. FC Viitorul 29
6. Astra Giurgiu 25
7. Dinamo București 24
8. CSM Politehnica Iași 24
9. ACS Poli Timișoara 23
10. FC Voluntari 20
11. Concordia Chiajna 17
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 10
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
11.11.2017 CS Balotești Metaloglobus București C
11.11.2017 CS Afumați Chindia Târgoviște C
11.11.2017 Olimpia Satu-Mare Dacia Unirea Brăila C
11.11.2017 FC UTA Arad ASA Târgu-Mureș C
11.11.2017 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
11.11.2017 Știința Miroslava Foresta Suceava C
11.11.2017 CS Mioveni Sportul Snagov C
12.11.2017 Dunărea Călărași FC Argeș Pitești C
12.11.2017 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
12.11.2017 ASU Poli Timişoara Luceafărul Oradea C


1. FC Hermannstadt 40
2. Dunărea Călărași 39
3. Chindia Târgoviște 35
4. Academica Clinceni 29
5. ASA Târgu-Mureș 28
6. CS Afumați 28
7. ASU Poli Timişoara 27
8. CS Mioveni 23
9. Sportul Snagov 23
10. FC Argeș Pitești 22
11. Ripensia Timișoara 21
12. Olimpia Satu-Mare 20
13. Metaloglobus București 19
14. FC UTA Arad 18
15. Dacia Unirea Brăila 17
16. Pandurii Târgu-Jiu 17
17. CS Balotești 17
18. Luceafărul Oradea 16
19. Foresta Suceava 14
20. Știința Miroslava 12
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5