Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Grecia: Ethniki Katigoria 29.12.2014 - 13:11

Jakob Johansson va juca la AEK Atena

Jakob Johansson va juca la AEK Atena
Mijlocaşul suedez Jakob Valdemar Johansson de la IFK Göteborg a semnat un contract pe trei ani şi jumătate cu gruparea AEK Atena, liderul ligii secunde din Grecia.

Johansson, 24 de ani, a fost selecţionat de trei ori în naţionala Suediei. Din 2007, el a jucat 163 de meicuri cu IFK Göteborg şi a înscris 18 goluri.

Suma de transfer nu a fost dezvăluită.

Retrogradată în 2013 în liga a treia din cauza problemelor financiare, echipa AEK Atena, de 11 ori campioană, luptă să revină în prim-planul fotbalului grec.






Taguri: Jakob Johansson    IFK Goteborg    Suedia    Grecia   

Comenteaza

Ultimele stiri - Grecia: Ethniki Katigoria

Clubul Panathinaikos Atena, exclus din cupele europene pentru o perioadă de trei ani

Clubul grec Panathinaikos Atena a fost exclus din toate competiţiile europene pentru următoarele trei sezoane, după ce a "încălcat dispoziţiile referitoare la plăţile restante,...

Încă o victorie pentru PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, în campionatul Greciei

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa AEL Larissa, într-un meci din etapa a 21-a a campionatului...

Kapetanos, pe lista Fancy Bears cu jucători care au folosit substanţe interzise la CM din 2010

grec Pantelis Kapetanos, fost la FCSB şi CFR Cluj, alături de nume importante precum Tevez, Kuyt sau Mario Gomez se află pe o listă cu sportivi care au beneficiat de excepţii de uz terapeutic la CM...

Înfrângere pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei: Larissa - Xanthi, scor 1-0

Formaţia Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Larissa, într-un meci din etapa a 29-a,...

Skoda Xanthi a remizat cu PAOK, scor 0-0, in campionatul Greciei

Formaţia Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa PAOK Salonic, în etapa a 20-a a campionatului Greciei. PAOK se află pe locul trei în...

Razvan Lucescu a reusit calificarea in sferturile Cupei Greciei cu Xanthi

Antrenorul român Răzvan Lucescu s-a calificat, marți, cu echipa Skoda Xanthi în sferturile de finală ale Cupei Greciei la fotbal, deși a pierdut meciul susținut în deplasare cu OFI Creta, scor 1-2....

Grecia a suspendat toate competitiile fotbalistice. Locuinta sefului arbitrilor a fost incendiata

Grecia a suspendat miercuri toate competiţiile fotbalistice din ţară, după o presupusă incendiere a locuinţei preşedintelui Comisiei Centrale a Arbitrilor. Casa lui Giorgos Bikas din nordul Greciei...

Razvan Lucescu a obtinut cu Skoda Xanthi o remiza in campionatul Greciei, 0-0 cu PAOK

Formaţia Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu, a obţinut o remiză, duminică, în deplasare, scor 0-0, cu echipa PAOK Salonic, în etapa a cincea a campionatului Greciei. Skoda Xanthi a jucat în...

Olympiakos Pireu va fi antrenata de Paulo Bento

Clubul de fotbal Olympiakos Pireu, campioana en-titre a Greciei, a anunţat că Paulo Bento este noul antrenor al echipei, după ce Víctor Sánchez a fost demis. Paulo Bento (47 de ani) a fost...

Echipa lui Razvan Lucescu, anchetata pentru implicarea in trucarea unui meci

Echipa antrenorului român Răzvan Lucescu, Skoda Xanti este anchetată de către oficialii Federaţiei de la Atena după ce aceştia au primit informaţii că meciul din Cupa Greciei, disputat pe data de...

Dimitar Berbatov si-a luat singur un interviu

Cunoscutul fotbalist bulgar Dimităr Berbatov și-a luat singur un interviu, în care își exprimă frustrarea fiindcă a văzut cartonașul roșu în meciul pierdut de echipa sa, PAOK Salonic, în fața lui...



Top News

-Ionuţ Badea: Provocarea numită Chiajna a venit la momentul oportun pentru ambele părţi

-Gheorghe Hagi: Mangia a făcut o muncă extraordinară de când este la Craiova

-Ionel Dănciulescu: În sezonul viitor trebuie să fim realişti, nu ştiu dacă ne vom bate la titlu

-Liga Campionilor - semifinală: Bayern München - Real Madrid 1-2

-Salah şi Firmino împart locul secund în clasamentul golgheterilor

-Massimo Oddo, demis de la Udinese după 11 înfrângeri consecutive

-Clubul Panathinaikos Atena, exclus din cupele europene pentru o perioadă de trei ani




Care este echipa ta preferată din Grecia?
Panathinaikos Atena
Olympiakos Pireu
AEK Atena
PAOK Salonic
Panionios Atena
Iraklis Salonic
Aris Salonic
AE Larisa
OFI Heraklion
AO Xanthi
Ergotelis Heraklion
FC Levadiakos
AO Veria
Apollon Kalamarias
Asteras Tripolis
Panserraikos Serres
PAS Giannina
Ionikos Nikaias
Ethnikos Pireu
Thrasyvoulos Fylis
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Cristian López
Spania
29 ani

Cristian Stellini
Italia
44 ani

Florin Negru
România
31 ani

Güngör Kaya
Turcia
28 ani

Jaime Junior
Brazilia
39 ani

Jordi Codina
Spania
36 ani

Kim Hyung-Il
Coreea de Sud
34 ani

Laionel
Brazilia
32 ani

Lars Bender
Germania
29 ani

Luís Pedro
Olanda
28 ani

Martin Kelly
Anglia
28 ani

Paolo Pulici
Italia
68 ani

Radu Crişan
România
22 ani

Raul Marincău
România
37 ani

Robert Petre
România
21 ani

Ryszard Tarasiewicz
Polonia
56 ani

Sven Bender
Germania
29 ani

Walter Pandiani
Uruguay
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București CFR 1907 Cluj C
25.02.2018 Fotbal Club FCSB Sepsi Sfântu Gheorghe C
27.02.2018 Concordia Chiajna FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 59
2. Fotbal Club FCSB 55
3. CS Universitatea Craiova 51
4. Astra Giurgiu 44
5. FC Viitorul 44
6. CSM Politehnica Iași 39
7. FC Botoșani 39
8. Dinamo București 39
9. Concordia Chiajna 28
10. FC Voluntari 28
11. ACS Poli Timișoara 27
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Play-Off


Liga 1 Play-Off
21.04.2018 FC Viitorul Fotbal Club FCSB C
22.04.2018 CSM Politehnica Iași CFR 1907 Cluj C
23.04.2018 Astra Giurgiu CS Universitatea Craiova C


1. Fotbal Club FCSB 42
2. CFR 1907 Cluj 40
3. CS Universitatea Craiova 34
4. FC Viitorul 30
5. Astra Giurgiu 29
6. CSM Politehnica Iași 21
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
20.04.2018 Dinamo București ACS Poli Timișoara C
21.04.2018 Concordia Chiajna FC Voluntari C
22.04.2018 Juventus București Gaz Metan Mediaș C
23.04.2018 FC Botoșani Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. Dinamo București 35
2. FC Botoșani 29
3. FC Voluntari 21
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
5. Concordia Chiajna 19
6. Gaz Metan Mediaș 18
7. ACS Poli Timișoara 16
8. Juventus București 13
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
24.04.2018 FC UTA Arad
0 - 0
ASU Poli Timişoara INT. C
24.04.2018 Academica Clinceni FC Argeș Pitești C
25.04.2018 FC Hermannstadt ASA Târgu-Mureș C
25.04.2018 Olimpia Satu-Mare Știința Miroslava C
25.04.2018 CS Balotești Ripensia Timișoara C
25.04.2018 CS Afumați Luceafărul Oradea C
25.04.2018 Pandurii Târgu-Jiu Sportul Snagov C
25.04.2018 CS Mioveni Dacia Unirea Brăila C
25.04.2018 Dunărea Călărași Foresta Suceava C
25.04.2018 Metaloglobus București Chindia Târgoviște C


1. Dunărea Călărași 77
2. FC Hermannstadt 74
3. Chindia Târgoviște 62
4. FC Argeș Pitești 58
5. CS Afumați 55
6. Academica Clinceni 50
7. ASU Poli Timişoara 47
8. CS Mioveni 41
9. Sportul Snagov 41
10. Luceafărul Oradea 37
11. CS Balotești 37
12. Ripensia Timișoara 36
13. FC UTA Arad 35
14. Dacia Unirea Brăila 34
15. Metaloglobus București 31
16. Știința Miroslava 31
17. ASA Târgu-Mureș 31
18. Pandurii Târgu-Jiu 30
19. Foresta Suceava 27
20. Olimpia Satu-Mare -31
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5