Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Ucraina: Vyscha Liga 16.10.2015 - 23:33

Victorie mare pentru echipa lui Lucescu: 3-0 cu Dinamo Kiev

Victorie mare pentru echipa lui Lucescu: 3-0 cu Dinamo Kiev

Șahtior Donețk, echipă antrenată de Mircea Lucescu, a învins, scor 3-0, vineri seară, în deplasare, marea rivală Dinamo Kiev, în etapa a 11-a din campionatul Ucrainei. "Minerii" au deschis scorul în minutul 40, prin Marlos, apoi a urmat "dubla" lui Teixeira din repriza a doua (min. 59 și 67). Au fost golurile cu numerele 14 și 15 ale brazilianului din campionat. Dinamo Kiev a încheiat meciul în zece, după ce Derlis Gonzalez a fost eliminat în minutul 89. A fost prima înfrângere suferită de Dinamo Kiev în campionat. Acest succes îi permite echipei lui Lucescu s-o egaleze la puncte pe Dinamo și să urce pe primul loc grație golaverajului mai bun (+17 față de +18).

Ukrainian League 2015-16. Etapa 11-a

Octombrie 16, 2015. Kiev, NSC Olimpiyskyi. 6 grade Celsius

Dinamo Kiev - Șahtior Donețk 0:3 (0:1)


Goluri: 0:1 Marlos (40), 0:2 Teixeira (59), 0:3 Teixeira (67)

Dinamo: Shovkovskiy (c), Danilo Silva, Vida, Dragovic, Antunes, Sydorchuk, Garmash (Buyalsky 64), Veloso (Belhanda, 72), Yarmolenko, Gusev (Gonzalez, 46), Moraes
Rezerve nefolosite: Rybka, Khacheridi, Petrovic, Kravets
Antrenor: Serghey Rebrov

Șahtior:
Pyatov, Srna (c), (Dentinho, 84), Kucher, Rakytskyy, Ismaily, Stepanenko, Fred, Marlos (Kovalenko, 76), Teixeira, Bernard (Wellington, 75), Gladkyy
Rezerve nefolosite: Kanibolotskyy, Kryvtsov, Eduardo, Ferreyra
Antrenor: Mircea Lucescu

Cartonașe gabene: Teixeira (3), Gonzalez (57), Danilo Silva (78), Belhanda (79), Sydorchuk (90+1)

Cartonaș roșu: Gonzalez (89, al doilea galben)

Arbitru: Anatoliy Abdula (Harkov)







Sursa: RomanianSoccer
Taguri: Dinamo Kiev    Ucraina    Sahtior Donetk    Lucescu   

Comenteaza

Ultimele stiri - Ucraina: Vyscha Liga

Mircea Lucescu ar putea reveni la clubul Şahtior Doneţk

Reputatul antrenor român Mircea Lucescu, în prezent selecţionerul naţionalei de fotbal a Turciei, ar putea reveni la clubul ucrainean Şahtior Doneţk, de care s-a despărţit...

Una dintre cel mai dorite modele Playboy a salvat-o pe Metalurg Zaporoje de la faliment. Ce metodă a ales tânăra

Angelina Petrova, microbistă întăită, a decis să-ţi ajute echipa favorită de fotbal printr-o soluţie... provocatoare. Cum a procedat modelul Playboy?   Ce nu face o...

Şahtior Doneţk a câştigat titlul de campioană în Ucraina, al zecelea în ultimii 15 ani

Echipa Şahtior Doneţk a câştigat titlul de campioană în Ucraina, al zecelea în ultimii 15 ani, după ce a învins, sâmbătă, pe teren propriu,...

Anatoliy Tymoshchuk isi agata ghetele in cui

După Frank Lampard și Steven Gerrard, un alt mijlocaș de acest gen își agață ghetele în cui! Fotbalistul Anatoliy Tymoshchuk, deţinător al recordului de selecţii în naţionala Ucrainei...

Darijo Srna, la meciul 500 pentru Sahtior Donetk

Fundașul dreapta croat Darijo Srna a ajuns la 500 de meciuri oficiale în tricoul echipei de fotbal Șahtior Donețk, cu ocazia partidei de joi din turul play-off-ului Europa League, 2-1 în...

Andriy Shevchenko, numit selectioner al Ucrainei

Fostul atacant Andriy Shevchenko, câștigătorul Balonului de Aur în 2004, a preluat conducerea selecționatei de fotbal a Ucrainei, scrie L'Equipe. El a semnat cu Federația ucraineană de...

Amical: Albania, invinsa de Ucraina cu 3-1 (video)

Albania, una dintre adversarele României la Campionatul European din Franţa, a fost învinsă, vineri seară, cu scorul de 3-1, de Ucraina, într-o partidă amicală disputată la Bergamo....

Paulo Fonseca l-a inlocuit pe Lucescu la Sahtior

Așa cum era de așteptat, Paulo Fonseca a fost numit în funcția de antrenor al echipei ucrainiene Șahtior Donețk. Portughezul, în vârstă de 43 de ani, câștigător al Cupei Portugaliei în...

Mircea Lucescu a cucerit ultimul sau trofeu cu Sahtior Donetk, Cupa Ucrainei

Șahtior Donețk, condusă pentru ultima oară de pe banca tehnică de antrenorul român Mircea Lucescu, a cucerit Cupa Ucrainei la fotbal, învingând cu scorul de 2-0 formația Zoria Lugansk, în...

Astazi se implinesc 12 ani de cand Mircea Lucescu antreneaza Sahtior Donetk

Pe 16 Mai 2004, Mircea Lucescu surprindea pe toată lumea semnând un contract cu echipa Şahtior Doneţk, iar de atunci a făcut istorie pe banca ucrainenilor: a câştigat 21 de trofee pentru...

Karpaty Lvov - Sahtior Donetk 1-2, in penultima etapa din Ucraina

Formaţia Şahtior Doneţk, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Karpaty Lvov, în etapa a 25-a, penultima a campionatului Ucrainei. Golurile...



Top News

-Nicolae Dică: Sper ca în acest sezon să fim mai uniţi decât anul trecut

-Nicolae Dică: Chiar dacă avem un lot bun, mai îmi doresc jucători

-Neymar a anunţat că rămâne la Paris SG

-Alisson Becker, transferat la Liverpool pentru 72,5 milioane euro, sumă record pentru un portar

-Mihai Stoica: Pintilii şi-a prelungit contractul cu FCSB

-Europa League - turul I preliminar: FC Viitorul - Racing Union Luxemburg 0-0

-Biletul zilei la pariuri din partea specialistilor




Care este echipa ta preferată din Ucraina?
Dynamo Kyiv
Shakhtar Donetsk
Dnipro Dnipropetrovsk
Chornomorets Odesa
Metalist Kharkiv
Tavrija Simferopol
Karpaty Lviv
Arsenal Kyiv
Vorskla Poltava
Metalurh Zaporizhzhja
Metalurh Donetsk
FC Kharkiv
Kryvbas Kryvyj Rih
Illichivets Mariupol
Zorja Luhansk
FK Lviv
Volyn Lutsk
Stal Alchevsk
FK Sevastopol
Zakarpattja Uzhhorod
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Andriy Voronin
Ucraina
39 ani

Bruno Martins
Brazilia
32 ani

Cornel Ene
România
25 ani

Cosmin Ciocoteală
România
21 ani

Erik Mykland
Norvegia
47 ani

Joaquín
Spania
37 ani

Marcelo Bielsa
Argentina
63 ani

Milan Jovanović
Serbia
35 ani

Shinji Ono
Japonia
38 ani

Titus Bramble
Anglia
37 ani

Ubaldo Fillol
Argentina
68 ani

Vahid Hashemian
Iran
42 ani

Viktor Chanov
URSS
59 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
20.07.2018 CFR 1907 Cluj
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
21.07.2018 FC Hermannstadt
18:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
21.07.2018 Astra Giurgiu
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
22.07.2018 FC Viitorul
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.07.2018 Dinamo București
21:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
23.07.2018 Gaz Metan Mediaș
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
23.07.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 0
2. CFR 1907 Cluj 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Universitatea Craiova 0
5. CSM Politehnica Iaşi 0
6. Dinamo București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Botoșani 0
9. FC Hermannstadt 0
10. FC Viitorul 0
11. FC Voluntari 0
12. Fotbal Club FCSB 0
13. Gaz Metan Mediaș 0
14. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
01.08.2018 ACS Energeticianul Petroșani
-
Luceafărul Oradea   C
01.08.2018 ASU Politehnica Timişoara
-
Chindia Târgoviște   C
01.08.2018 Universitatea Cluj
-
Metaloglobus București   C
01.08.2018 Aerostar Bacău
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
01.08.2018 FC Argeș Pitești
-
CS Balotești   C
01.08.2018 Petrolul Ploiești
-
FC Snagov   C
01.08.2018 CS Mioveni
-
Academica Clinceni   C
01.08.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti
-
UTA Arad   C
01.08.2018 SSC Farul Constanţa
-
ACS Poli Timișoara   C
01.08.2018 Dacia Unirea Brăila
-
Ripensia Timișoara   C


1. Academica Clinceni 0
2. ACS Energeticianul Petroșani 0
3. ACS Poli Timișoara 0
4. Aerostar Bacău 0
5. ASC Daco-Getica Bucureşti 0
6. ASU Politehnica Timişoara 0
7. Chindia Târgoviște 0
8. CS Balotești 0
9. CS Mioveni 0
10. Dacia Unirea Brăila 0
11. FC Argeș Pitești 0
12. FC Snagov 0
13. Luceafărul Oradea 0
14. Metaloglobus București 0
15. Pandurii Târgu-Jiu 0
16. Petrolul Ploiești 0
17. Ripensia Timișoara 0
18. SSC Farul Constanţa 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5