Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 27.08.2016 - 13:41

Lotul under 21 pentru meciurile cu Luxemburg si Danemarca

Lotul under 21 pentru meciurile cu Luxemburg si Danemarca
Reprezentativa Under 21 a României va disputa în septembrie două jocuri din preliminariile Campionatului European 2017, ce va fi găzduit de Polonia.

Pe 2 septembrie, de la ora 20:30, la Mediaș, tricolorii U21 întâlnesc Luxemburg, iar patru zile mai târziu, pe 6 septembrie, de la ora 19:45, la Aalborg, vor juca împotriva Danemarcei.

Pentru aceste două jocuri, selecționerul Cristian Dulca a convocat 20 de jucători:

⚽️ Portari:
Valentin Cojocaru (Steaua București), Laurențiu Brănescu (Dinamo București), Relu Stoian (Juventus București);

⚽️ Fundași:
Ionuț Nedelcearu (Dinamo București), George Miron (FC Botoșani), Bogdan Țâru (FC Viitorul), Deian Boldor (FC Bologna), Robert Hodorogea (FC Viitorul), Iulian Cristea (Gaz Metan Mediaș), Vlad Olteanu (Dinamo București);

⚽️ Mijlocași: Ovidiu Popescu (Steaua București), Dragoș Nedelcu (FC Viitorul), Alexandru Păun (CFR Cluj), Alexandru Ioniță II (Astra Giurgiu), Florin Tănase (Steaua București), Claudiu Bumba (Hapoel Tel-Aviv), Andreas Calcan (Willem II Tilburrg);

⚽️ Atacanți: George Pușcaș (Benevento Calcio), Alexandru Tudorie (Steaua București), Andrei Ivan (CS Universitatea Craiova).






Taguri: under 21    Romania    Luxemburg    Danemarca    Cristian Dulca    Medias    Aalborg   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Daniel Isăilă renunţă la funcţia de selecţioner al naţionalei Under 21

Daniel Isăilă a decis să renunţe la funcţia de selecţioner al reprezentativei Under 21 a României şi să ''accepte o nouă provocare'', potrivit site-ului Federaţiei...

Amical: U21 Anglia - U21 România 2-1

Naţionala under 21 a României a fost învinsă, sâmbătă, la Wolverhampton, cu scorul de 2-1, de selecţionata similară a Angliei, într-un meci amical....

Mirel Rădoi este noul manager sportiv al echipei naţionale U21 a României

Fostul internaţional Mirel Rădoi este noul manager sportiv al echipei naţionale U21 a României, a anunţat miercuri site-ul oficial al Federaţiei Române de Fotbal....

Viața-i grea la juniori

Nivelul slab al fotbalului românesc înregistrat în ultimii ani, dar totuși nu foarte scăzut dacă FCSB anul acesta și Astra, anul trecut, au ajuns în faza...

Dragoş Nedelcu şi Marco Dulca, indisponibili pentru meciul cu Portugalia. Răzvan Marin, convocat la U21 de la seniori

Jucătorii reprezentativei Under 21 a României, Dragoş Nedelcu şi Marco Dulca, au devenit indisponibili pentru partida cu Portugalia, de vineri, din preliminariile Campionatului...

România - Elveția 1-1, în preliminariile Campionatului European Under-21

Nationala de tineret a României a terminat la egalitate cu echipa similară a Elveției, 1-1 (1-1), marți seara, la Ovidiu, într-un meci din Grupa a 8-a a preliminariilor...

Tricolorii U17 au jucat un amical cu CSA Steaua

Aflată în cantonament la Cheile Grădiștei, reprezentativa României formată din juniori născuți în anul 2001 a disputat duminică un joc de pregătire în fața CSA Steaua.   După...

Florin Bratu, noul selecționer al echipei Under 18 a României

Fostul internațional Florin Bratu este noul selecționer al echipei naționale U18 a României, formată din jucători născuți în anul 2000, a anunțat marți Federația...

Preliminariile CE Under 21 din 2019: Liechtenstein - România 0-2

Selecționata de tineret a României a învins formația Liechtensteinului cu scorul de 2-0 (1-0), marți seara, la Eschen, în meciul său de debut în Grupa a...

Armeanul Zaven Hovhannisyan va arbitra partida de tineret dintre Liechtenstein şi România

Arbitrul armean Zaven Hovhannisyan va conduce la centru partida dintre echipele naţionale de tineret ale Liechtensteinului şi României, din preliminariile Campionatului European din...

Echipa naţională de tineret a României s-a reunit pentru meciul cu Liechtenstein | George Puşcaş singurul absent

Atacantul George Puşcaş, care este implicat cu Benevento în finala barajului pentru promovarea în Serie A, este singurul jucător care a lipsit de la reunirea echipei...



Top News

-RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2018-2019

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Dorin Rotariu va juca în Olanda, la AZ Alkmaar

-FC Viitorul l-a transferat pe mijlocaşul Andrei Artean

-Alexandru Cicâldău: Trebuie să câștigăm cu Iașiul!

-Cristian Tănase a semnat un contract cu Eskişehirspor

-Daniel Opriţa: Sunt bucuros că mă întorc în Liga 1 după scurta perioadă petrecută la Juventus




S-au nascut azi

Alessandro Agostini
Italia
39 ani

Alessio Cerci
Italia
31 ani

Andy Townsend
Irlanda
55 ani

Diogo Andrade
Portugalia
33 ani

Frank Mill
Germania
60 ani

Gökhan Ünal
Turcia
36 ani

Ion Oană
România
46 ani

Iosif Lereter
România
85 ani

Juanito
Spania
42 ani

Luiz Gustavo
Brazilia
31 ani

Marco Bode
Germania
49 ani

Michael Odibe
Nigeria
30 ani

Nicolae Negrilă
România
64 ani

Sanaa Altama
Franţa
28 ani

Sorin Tabacariu
România
24 ani

Sotiris Kyrgiakos
Grecia
39 ani

Zhivko Zhelev
Bulgaria
39 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
20.07.2018 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
21.07.2018 FC Hermannstadt Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.07.2018 Astra Giurgiu Fotbal Club FCSB C
22.07.2018 FC Viitorul
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.07.2018 Dinamo București
21:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
23.07.2018 Gaz Metan Mediaș
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
23.07.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 3
2. FC Hermannstadt 3
3. FC Botoșani 1
4. CFR 1907 Cluj 1
5. CSM Politehnica Iaşi 0
6. Dinamo București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. Concordia Chiajna 0
9. CS Universitatea Craiova 0
10. FC Viitorul 0
11. FC Voluntari 0
12. Gaz Metan Mediaș 0
13. Fotbal Club FCSB 0
14. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
01.08.2018 ACS Energeticianul Petroșani
-
Luceafărul Oradea   C
01.08.2018 ASU Politehnica Timişoara
-
Chindia Târgoviște   C
01.08.2018 Universitatea Cluj
-
Metaloglobus București   C
01.08.2018 Aerostar Bacău
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
01.08.2018 FC Argeș Pitești
-
CS Balotești   C
01.08.2018 Petrolul Ploiești
-
FC Snagov   C
01.08.2018 CS Mioveni
-
Academica Clinceni   C
01.08.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti
-
UTA Arad   C
01.08.2018 SSC Farul Constanţa
-
ACS Poli Timișoara   C
01.08.2018 Dacia Unirea Brăila
-
Ripensia Timișoara   C


1. Academica Clinceni 0
2. ACS Energeticianul Petroșani 0
3. ACS Poli Timișoara 0
4. Aerostar Bacău 0
5. ASC Daco-Getica Bucureşti 0
6. ASU Politehnica Timişoara 0
7. Chindia Târgoviște 0
8. CS Balotești 0
9. CS Mioveni 0
10. Dacia Unirea Brăila 0
11. FC Argeș Pitești 0
12. FC Snagov 0
13. Luceafărul Oradea 0
14. Metaloglobus București 0
15. Pandurii Târgu-Jiu 0
16. Petrolul Ploiești 0
17. Ripensia Timișoara 0
18. SSC Farul Constanţa 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5