Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 10.02.2017 - 08:00

Victorie pentru echipa nationala Under 16 in cel de-al doilea amical din Cipru

Victorie pentru echipa nationala Under 16 in cel de-al doilea amical din Cipru
Echipa naţională de fotbal Under 16 a României, formată din juniori născuţi în 2001, s-a impus, joi, cu scorul de 2-1, în faţa Ciprului, într-un meci disputat la Paralimni, după ce, marţi, cele două echipe terminaseră la egalitate, tot în Cipru, scor 1-1, notează site-ul frf.ro.

România a deschis scorul în minutul 4, prin Luis Munteanu, care a finalizat din careu o pasă primită de la Mitran. În minutul 58, Cipru a egalat, după un gol înscris de Tzionis, cu un şut din careul de 16 metri. Albu avea să aducă victoria României, în ultimul minut al partidei, din lovitură de la 11 metri, precizează sursa amintită.

România:
12. Şerban-cpt. - 5. Grigoraş, 6. Ştefănescu, 3. Dumitrescu - 2. Georgescu (71. Nedelcu, min.52) , 8. Albu, 4. Mărginean (15. Vlad, min. 62), 11. June (14. Mărginean, min. 62)- 10. Mitran (14. Matiş, min. 52) - 7. Munteanu (17. Girisik, min. 62), 9. Toma. Selecţioner: Sorin Colceag.

În prima partidă disputată la Paralimni, în Cipru, acolo unde se află încă din 1 februarie, România a remizat, scor 1-1. Golul României a fost marcat de Daniel Toma, în minutul 78, după ce selecţionata Ciprului deschisese scorul în prima parte.

Echipa va reveni în ţară pe 11 februarie, iar lotul va rămâne la Buftea în cantonament pentru cele două meciuri de pregătire cu Italia. Partidele se vor disputa pe 14 februarie, de la 15:00, şi pe 16 februarie, de la 11:00.

Reprezentativa Under 16, alcătuită din jucători născuţi în 2001 se pregăteşte pentru primele meciuri oficiale, pe care le va disputa în turul inaugural din preliminariile Campionatului European pentru juniori Under 17 - Anglia 2018.

În perioada 23-29 octombrie 2017, România va fi gazda unei grupe în care adversarele vor fi Lituania, Luxemburg şi Austria. Echipele care se vor clasa pe locurile 1 şi 2 şi cele mai bune patru dintre formaţiile care se vor clasa pe locul 3 în cele 13 serii din prima fază se vor califica în ultima rundă - Turul de Elită.






Taguri: Under 16    Romania    Cipru    Sorin Colceag    amical   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

România - Elveția 1-1, în preliminariile Campionatului European Under-21

Nationala de tineret a României a terminat la egalitate cu echipa similară a Elveției, 1-1 (1-1), marți seara, la Ovidiu, într-un meci din Grupa a 8-a a preliminariilor...

Tricolorii U17 au jucat un amical cu CSA Steaua

Aflată în cantonament la Cheile Grădiștei, reprezentativa României formată din juniori născuți în anul 2001 a disputat duminică un joc de pregătire în fața CSA Steaua.   După aproape o săptămână...

Florin Bratu, noul selecționer al echipei Under 18 a României

Fostul internațional Florin Bratu este noul selecționer al echipei naționale U18 a României, formată din jucători născuți în anul 2000, a anunțat marți Federația...

Preliminariile CE Under 21 din 2019: Liechtenstein - România 0-2

Selecționata de tineret a României a învins formația Liechtensteinului cu scorul de 2-0 (1-0), marți seara, la Eschen, în meciul său de debut în Grupa a 8-a...

Armeanul Zaven Hovhannisyan va arbitra partida de tineret dintre Liechtenstein şi România

Arbitrul armean Zaven Hovhannisyan va conduce la centru partida dintre echipele naţionale de tineret ale Liechtensteinului şi României, din preliminariile Campionatului European din 2019,...

Echipa naţională de tineret a României s-a reunit pentru meciul cu Liechtenstein | George Puşcaş singurul absent

Atacantul George Puşcaş, care este implicat cu Benevento în finala barajului pentru promovarea în Serie A, este singurul jucător care a lipsit de la reunirea echipei naţionale...

Naţionala Under 18 a remizat cu Muntenegru, scor 0-0

Naţionala Under 18 a României a remizat, joi, scor 0-0, cu echipa similară a Muntenegrului, într-un meci amical disputat la Buftea. Tot joi, "tricolorii" Under...

Ionuţ Nedelcearu şi Vlad Olteanu, în lotul naţionalei de tineret pentru meciul cu Liechtenstein

Fundaşii Ionuţ Nedelcearu şi Vlad Olteanu au fost convocaţi de selecţionerul Daniel Isăilă în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru meciul cu reprezentativa...

Amical: România U21, învinsă cu 2-0 de Danemarca

Selecţionata Under 21 a României a fost învinsă, luni, la "Marbella Football Center", de reprezentativă similară a Danemarcei, scor 2-0. Meciul a avut caracter...

Amical: U21 România - U21 Rusia 1-5

Selecţionata Under 21 a României a fost învinsă, vineri, la Marbella Football Center, de reprezentativa similară a Rusiei, scor 5-1, într-un meci amical.  ...

Patru jucători de la lotul de tineret au comis abateri grave de la regulamentul de ordine interioară

Jucătorii dinamovişti Ionuţ Nedelcearu, Alin Dudea (foto), Patrick Petre şi Vlad Olteanu, ultimul împrumutat la Sepsi Sfântu Gheorghe, au comis abateri grave de la regulamentul...



Top News

-Europa League: Cosmin Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad

-Europa League - Grupa G: Hapoel Beer Sheva - FCSB 1-2

-Liga Campionilor - Victorii clare pentru PSG și Bayern München

-Real Madrid, ținută în șah de Tottenham (1-1), în Liga Campionilor

-Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018

-Etapa 14. Multe zerouri

-Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori




Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Ademola Lookman
Anglia
20 ani

Alexandru Kovacs
România
43 ani

Andy Dawson
Anglia
39 ani

Cătălin Carp
Moldova
24 ani

CEAHLĂUL PIATRA-NEAMȚ
România
98 ani

Costin Caraman
România
46 ani

Cristian Sosa
Uruguay
32 ani

Darko Maletić
Bosnia
37 ani

Dennis Diekmeier
Germania
28 ani

Dmitri Alenichev
Rusia
45 ani

Florent Pongolle
Franța
33 ani

Francisco Rodríguez
Mexic
36 ani

Friaça
Brazilia
93 ani

GALATASARAY
Turcia
112 ani

Helman Mkhalele
Africa de Sud
48 ani

Ion Suru
România
90 ani

Michel Vorm
Olanda
34 ani

Nélson Pereira
Portugalia
42 ani

Nicola Legrottaglie
Italia
41 ani

Nikos Tsiantakis
Grecia
54 ani

Romeo Benetti
Italia
72 ani

Sander Boschker
Olanda
47 ani

Sorin Strătilă
România
31 ani

Stan Valckx
Olanda
54 ani

Vladimir Gluščević
Muntenegru
38 ani

Wallace da Silva
Brazilia
28 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2017-2018


Liga 1 2017-2018
20.10.2017 Gaz Metan Mediaș CSM Politehnica Iași C
20.10.2017 Concordia Chiajna
20:45
CS Universitatea Craiova Dolce Sport 1 C
21.10.2017 Juventus București
18:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Dolce Sport 1 C
21.10.2017 FC Viitorul
20:45
CFR 1907 Cluj Dolce Sport 1 C
22.10.2017 Astra Giurgiu
18:00
FC Voluntari Dolce Sport 1 C
22.10.2017 Steaua București
20:45
ACS Poli Timișoara Dolce Sport 1 C
23.10.2017 FC Botoșani
20:45
Dinamo București Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Steaua București 29
3. CS Universitatea Craiova 29
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Dinamo București 20
7. FC Viitorul 20
8. ACS Poli Timișoara 18
9. Concordia Chiajna 17
10. FC Voluntari 16
11. CSM Politehnica Iași 15
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 9
14. Juventus București 4
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
14.10.2017 Sportul Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
14.10.2017 Știința Miroslava Olimpia Satu-Mare C
14.10.2017 Foresta Suceava Dunărea Călărași C
14.10.2017 Luceafărul Oradea CS Afumați C
14.10.2017 Ripensia Timișoara CS Balotești C
14.10.2017 Dacia Unirea Brăila CS Mioveni C
14.10.2017 FC Argeș Pitești Academica Clinceni C
14.10.2017 Chindia Târgoviște Metaloglobus București C
15.10.2017 ASU Poli Timişoara FC UTA Arad C
17.10.2017 ASA Târgu-Mureș FC Hermannstadt C


1. FC Hermannstadt 29
2. Dunărea Călărași 28
3. Chindia Târgoviște 24
4. Academica Clinceni 22
5. CS Mioveni 21
6. ASA Târgu-Mureș 19
7. ASU Poli Timişoara 19
8. Ripensia Timișoara 17
9. FC Argeș Pitești 17
10. Sportul Snagov 16
11. CS Afumați 16
12. Dacia Unirea Brăila 15
13. Pandurii Târgu-Jiu 14
14. Olimpia Satu-Mare 13
15. Metaloglobus București 12
16. FC UTA Arad 11
17. Știința Miroslava 11
18. CS Balotești 10
19. Foresta Suceava 8
20. Luceafărul Oradea 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5