Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Stiri stranieri 13.08.2017 - 09:58

Tătărușanu, meci bun la debutul la Nantes, deşi "canarii" au pierdut

Portarul român Ciprian Tătărușanu a debutat, sâmbătă, în Ligue 1, dar echipa sa, FC Nantes, a fost învinsă pe teren propriu de Olympique Marseille cu scorul de 1-0, într-un meci din etapa a doua a campionatului de fotbal al Franței.
Tătărușanu, învins pe final de argentinianul Lucas Ocampos (87), a fost ales cel mai bun om al echipei sale, având mai multe intervenții remarcabile în fața jucătorilor de la OM.
 
Antrenorul ''canarilor'', italianul Claudio Ranieri, a fost nevoit să facă toate cele trei schimbări în primele 20 de minute de joc, din cauza unor accidentări, iar FC Nantes a suferit al doilea eșec consecutiv în Ligue 1.
 
Rezultate:
 
Sâmbătă 
Amiens SC — Angers SCO 0-2 
Au marcat: Enzo Crivelli 27, Thomas Mangani 56.
 
Caen — St Etienne 0-1 
A marcat: Romain Hamouma 67.
 
Girondins Bordeaux — Metz 2-0 
Au marcat: Valentin Vada 44, Younousse Sankhare 64.
 
Toulouse — Montpellier HSC 1-0 
A marcat: Jimmy Durmaz 43 — penalty.
 
Nantes — Olympique Marseille 0-1 
A marcat: Lucas Ocampos 87.
 
Vineri 
Stade Rennes — Olympique Lyon 1-2 
Au marcat: Benjamin Bourigeaud 86, respectiv Memphis Depay 57, Mariano 74.
 
Nice — ESTAC Troyes 1-2 
Au marcat: Alassane Plea 63 — penalty, respectiv Adama Niane 53, Saif-Eddine Khaoui 85.
 
Duminică vor avea loc partidele Racing Strasbourg — Lille, Dijon FCO — Monaco și En Avant de Guingamp — Paris St Germain.
 
Trei echipe au maximum de puncte, șase, Olympique Lyon, Olympique Marseille și St Etienne, iar Angers SCO, Girondins Bordeaux și ESTAC Troyes au câte patru puncte, etc.
 






Sursa: Agerpres


Comenteaza

Ultimele stiri - Stiri stranieri

Europa League: Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad

Fundașul român Cosmin Moți a marcat un gol pentru formația bulgară Ludogoreț Razgrad, care a învins cu scorul de 2-0 formația lituaniană Suduva Marijampole, joi seara, pe...

Echipa lui Şumudică, învinsă de Galatasary, scor 4-1, în prima etapă din Turcia

Kayserispor, antrenată de Marius Şumudică, a fost învinsă, luni, în deplasare, cu scorul de 4-1, de formaţia Galatasary, în prima etapă a campionatului Turciei. Cu Silviu Lung şi Cristian...

Florin Andone, implicat într-un incident pe aeroportul din Tenerife

Atacantul Florin Andone a fost implicat într-un incident cu vameşii spanioli pe aeroportul din Tenerife. Momentul s-a petrecut după ce Deportivo La Coruna se întorcea după ce...

Bicfalvi a înscris, iar echipa sa a remizat în campionatul Rusiei

Fotbalistul român Eric Bicfalvi a înscris un gol în meciul pe care echipa sa, Ural, l-a încheiat la egalitate în deplasare cu Arsenal Tula, 2-2, luni, într-un meci din etapa a 6-a...

Lazio, cu Ștefan Radu titular, a câștigat Supercupa Italiei

Lazio Roma, cu fundașul român Ștefan Radu titular, a câștigat Supercupa Italiei la fotbal, duminică seara, după ce a dispus cu 3-2 de Juventus Torino, pe stadionul Olimpic...

Andone a marcat pentru Deportivo în meciul cu Tenerife

Atacantul român al echipei spaniole de fotbal Deportivo La Coruna, Florin Andone, a deschis scorul pentru echipa sa în partida câștigată contra celor de la Tenerife. Deportivo s-a impus cu...

Keșeru a reușit o ''dublă'' pentru Ludogoreț, în campionatul Bulgariei

Atacantul român Claudiu Keșeru a marcat două goluri pentru Ludogoreț Razgrad, în meciul câștigat cu scorul de 3-1 în fața formației FK Vereia Stara...

Răzvan Lucescu este noul antrenor al echipei PAOK Salonic

Tehnicianul român Răzvan Lucescu a semnat cu PAOK Salonic, vineri, echipă care s-a despărţit de antrenorul Aleksandar Stanojevic, informează site-ul oficial al clubului. Antrenorul...

Ioan Hora a semnat pentru Akhisar Belediyespor

Atacantul român Ioan Hora, care a jucat în sezonul trecut la Konyaspor, a semnat pentru o altă echipă de fotbal din Turcia, Akhisar Belediyespor, care a ocupat locul 7...

Moți a marcat pentru Ludogoreț, în campionatul Bulgariei

Fundașul român Cosmin Moți a înscris un gol pentru Ludogoreț Razgrad, care a dispus cu scorul de 4-2 de nou-promovata Vitoșa Bistrița, sâmbătă, la Sofia,...

Mircea Lucescu, noul selecționer al naționalei Turciei

Federația Turcă de Fotbal a ajuns la un acord cu antrenorul român Mircea Lucescu pentru preluarea postului de selecționer al naționalei Turciei, relatează cotidianul Sabah. Numirea...



Top News

-Europa League: Moți a marcat pentru Ludogoreț

-Real Madrid a câștigat Supercupa Spaniei

-Etapa 6. CFR Cluj, liderul startului de sezon

-Sporting vs FCSB, duel pentru grupele Champions

-Echipa lui Şumudică, învinsă de Galatasary

-Cristiano Ronaldo, suspendat cinci meciuri

-Lazio a câștigat Supercupa Italiei




Care este cel mai puternic campionat din lume?
Premier League (Anglia)
Serie A (Italia)
Primera División (Spania)
1.Bundesliga (Germania)
Ligue 1 (Franța)
Brasileiro Serie A (Brazilia)
Primera División (Argentina)
Liga BWIN (Portugalia)
Eredivisie (Olanda)
Süper Lig (Turcia)
Premier League (Rusia)
Jupiler League (Belgia)
Ethniki Katigoria (Grecia)
Vyscha Liga (Ucraina)
Primera División (Mexic)
J-League (Japonia)
Gambrinus Liga (Cehia)
Major League Soccer (SUA)
Super League (China)
Primera División (Uruguay)
  » rezultate   » arhiva

Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Anthony Gardner
Anglia
37 ani

Bryan Ruiz
Costa Rica
32 ani

Claudiu Ionescu
România
33 ani

Cristian Andor
România
28 ani

Cristian Andor
România
28 ani

Dimitris Salpingidis
Grecia
36 ani

Dušan Basta
Serbia
33 ani

Esteban Cambiasso
Argentina
37 ani

Florian Kringe
Germania
35 ani

Florin Dobre
România
32 ani

Gianni Rivera
Italia
74 ani

Giorgio Ferrini
Italia
78 ani

Janko Pacar
Elveţia
27 ani

Just Fontaine
Franța
84 ani

Kris Boyd
Scoția
34 ani

Marius Zadea
România
44 ani

Martin Šarić
Argentina
38 ani

Patrik Andersson
Suedia
46 ani

Paul Borz
România
34 ani

Radu Cozma
România
41 ani

Renato Sanches
Portugalia
20 ani

Robert Huth
Germania
33 ani

Roberto Rosato
Italia
74 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2017-2018


Liga 1 2017-2018
11.08.2017 ACS Poli Timișoara FC Viitorul C
12.08.2017 Concordia Chiajna Juventus București C
12.08.2017 Steaua București Astra Giurgiu C
13.08.2017 CS Universitatea Craiova FC Botoșani C
13.08.2017 CSMS Politehnica Iași Dinamo București C
14.08.2017 FC Voluntari Gaz Metan Mediaș C
14.08.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 16
2. FC Botoșani 13
3. CS Universitatea Craiova 12
4. Steaua București 12
5. Astra Giurgiu 11
6. Dinamo București 9
7. FC Voluntari 8
8. CSMS Politehnica Iași 8
9. ACS Poli Timișoara 7
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 6
11. FC Viitorul 5
12. Gaz Metan Mediaș 4
13. Concordia Chiajna 2
14. Juventus București 2
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
11.08.2017 Știința Miroslava Dacia Unirea Brăila C
12.08.2017 Sportul Snagov CS Balotești C
12.08.2017 CS Afumați FC Hermannstadt C
12.08.2017 Dunărea Călărași CS Mioveni C
12.08.2017 Olimpia Satu-Mare Academica Clinceni C
12.08.2017 FC UTA Arad Metaloglobus București C
12.08.2017 Pandurii Târgu-Jiu Chindia Târgoviște C
12.08.2017 Foresta Suceava ASA Târgu-Mureș C
12.08.2017 Luceafărul Oradea Ripensia Timișoara C
12.08.2017 ASU Poli Timişoara FC Argeș Pitești C


1. Ripensia Timișoara 6
2. ASA Târgu-Mureș 6
3. FC Hermannstadt 6
4. ASU Poli Timişoara 6
5. CS Mioveni 4
6. Academica Clinceni 4
7. Olimpia Satu-Mare 4
8. Sportul Snagov 4
9. FC UTA Arad 4
10. Pandurii Târgu-Jiu 2
11. Dacia Unirea Brăila 1
12. Știința Miroslava 1
13. Chindia Târgoviște 1
14. Luceafărul Oradea 1
15. FC Argeș Pitești 1
16. Metaloglobus București 1
17. Dunărea Călărași 1
18. CS Balotești 0
19. CS Afumați 0
20. Foresta Suceava 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5