Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa națională 04.09.2017 - 15:45

Muntenegru - România, de la 21:45. "Tricolorii" au şanse mici de calificare chiar dacă înving

Cu trei meciuri inainte de finalul preliminariilor, Romania pastreaza sanse teoretice de a ajunge la baraj. Potrivit HotNews, pentru nationala lui Christoph Daum (inca in functie), lucrurile sunt simple: este nevoie de victorii pe linie si de jocul rezultatelor. Primul examen: contra Muntenegrului, in deplasare. Disputa va fi in direct pe TVR1, de la ora 21:45. 

Echipele probabile:

Muntenegru: Petkovic - Marusic, Savic, Klimenta, Tomasevic - Jankovic, Vukcevic, Kosovic, Vesovic - Jovetic, Beciraj.

Romania: Tatarusanu - Benzar, Chiriches, Tosca, Cr. Ganea - Razvan Marin, Stanciu - Popa, Maxim, Stancu - Andone.

S-au disputat in Grupa E pana acum:

Romania - Muntenegru 1-1
Danemarca - Armenia 1-0
Kazahstan - Polonia 2-2
Armenia - Romania 0-5
Muntenegru - Kazahstan 5-0
Polonia - Danemarca 3-2
Kazahstan - Romania 0-0
Danemarca - Muntenegru 0-1
Polonia - Armenia 2-1
Armenia - Muntenegru 3-2
Danemarca - Kazahstan 4-1
Romania - Polonia 0-3
Armenia - Kazahstan 2-0
Muntenegru - Polonia 1-2
Romania - Danemarca 0-0
Kazahstan - Danemarca 1-3
Muntenegru - Armenia 4-1
Polonia - Romania 3-1
Kazahstan - Muntenegru 0-3
Danemarca - Polonia 4-0
Romania - Armenia 1-0

Clasament:

1 Polonia 16 puncte (15-11)
2 Muntenegru 13 (17-7)
3 Danemarca 13 (14-6)
4 Romania 9 (8-7)
5 Armenia 6 (7-15)
6 Kazahstan 2 (4-19).

Au mai ramas de disputat:

4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Romania, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)

5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, Romania - Kazahstan (ora
21:45)

8 octombrie 2017: Danemarca - Romania, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00).

Castigatoarele celor 9 grupe de calificare obtin dreptul de a juca la Campionatul Mondial de fotbal, in timp ce 8 din cele 9 ocupante ale locurilor secunde vor disputa un baraj, in dubla mansa.







Taguri: Muntenegru    Romania    preliminarii CM 2018    Daum   

» Echipa nationala a Romaniei - Istorie si statistica
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa națională

Olanda, adversarul nostru cel mai distructiv

Reprezentativa Olandei este una care mai mereu când a dat de noi nu prea ne-a lăsat să respirăm. O singură victorie am izbutit în fața ei doar, e drept foarte importantă care ne-a asigurat...

Acra portocală olandeză după dulcele rahat turcesc

Acum câteva zile, naționala noastră zburda cu Turcia și o învingea fără emoții. O victorie care evident că merita lăudată, însă cu măsură, căci s-a putut cu ochiul liber remarca anemia adversarei....

România, învinsă de Olanda cu 3-0, în meci amical

Naționala de fotbal a României a fost învinsă de formația Olandei cu scorul de 3-0 (0-0), marți seara, pe Arena Națională din București, într-un meci amical....

S-a cam deshidratat "Portocala mecanică"

Olanda a fost o revoluționară a fotbalului, prin anii 70, inventând ceea ce avea să se numească fotbal total. Mai întâi prin echipele de club Feyenoord și mai ales Ajax, iar apoi prin echipa...

Cosmin Contra: Gândul nostru e la victorie în meciul cu Olanda

Selecționerul echipei naționale de fotbal a României, Cosmin Contra, a declarat, luni, într-o conferință de presă, că gândul său este la victorie în amicalul...

Vlad Chiricheș: Regretăm că nu am ajuns la baraj, dar sperăm să începem cu bine noua campanie

Căpitanul echipei naționale de fotbal a României, Vlad Chiricheș, a declarat, luni, într-o conferință de presă, că toți jucătorii regretă că nu au reușit să obțină participarea...

Cosmin Contra: Suntem pe drumul cel bun, dar nu trebuie să ne îmbătăm cum apă rece

Selecționerul primei reprezentative de fotbal a României, Cosmin Contra, a declarat, joi seara, după victoria cu 2-0 din meciul cu Turcia, că echipa națională este pe drumul cel bun, dar...

Mircea Lucescu: România a fost mai bună, e o echipă mai omogenă decât a mea

Selecționerul echipei naționale de fotbal a Turciei, Mircea Lucescu, a declarat, joi seara, după înfrângerea cu 2-0 în fața României, că adversarii au fost...

Victorie, bravo! Dar cu un adversar anemic

Al doilea meci amical din acest an și totodată primul pentru Contra ca selecționer a fost câștigat mult mai ușor decât s-ar fi crezut   Reprezentativa Turciei nu arată deloc bine. Seamănă cu un...

România a învins Turcia cu 2-0, în meci amical

Naționala de fotbal a României a învins reprezentativa Turciei, antrenată de Mircea Lucescu, cu scorul de 2-0 (1-0), joi seara pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj-Napoca,...

România - Turcia, un meci al rănilor linse

Reprezentativa Turciei este unul dintre adversarii tradiționali ai noștri, acest lucru datorându-se mai ales apropierii geografice. Cândva, fotbalul acestei țări era unul accesibil pentru noi,...



Top News

-Dan Petrescu: Cred că e cea mai grea deplasare din acest campionat

-Mihai Roman: O să răsplătesc încrederea tuturor!

-Gigi Becali: Alibec n-are nimic! N-are nimic, doar se alintă!

-Real Madrid, în finala Cupei Mondiale a cluburilor

-Etapa 21. Terenuri grele, capete sparte, oase rupte

-Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 21: Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu 0-1




Care este cel mai mare jucător român al tuturor timpurilor?
Gheorghe HAGI
Nicolae DOBRIN
Adrian MUTU
Ilie BALACI
Gheorghe POPESCU
Cristian CHIVU
Iuliu BODOLA
Ladislau BÖLÖNI
Ștefan DOBAY
Mircea LUCESCU
Cornel DINU
Adrian ILIE
Dan PETRESCU
Florin RĂDUCIOIU
Florea DUMITRACHE
Dorinel MUNTEANU
Iuliu BARÁTKY
Marius LĂCATUȘ
Ion DUMITRU
Dudu GEORGESCU
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Ali Bilgin
Turcia
36 ani

André Ayew
Ghana
28 ani

Andrés Fernández
Spania
31 ani

Andrew Davies
Anglia
33 ani

Besart Ibraimi
Macedonia
31 ani

Boubacar Sanogo
Coasta de Fildeș
35 ani

Chidi Odiah
Nigeria
34 ani

Claudio Suárez
Mexic
49 ani

Cristian Oncică
România
34 ani

Daniele Portanova
Italia
39 ani

David Belenguer
Spania
45 ani

Epaminonda Nicu
România
38 ani

Ferenc Bene
Ungaria
73 ani

Liedson
Portugalia
40 ani

Marcel Risse
Germania
28 ani

Martin Ødegaard
Norvegia
19 ani

Nicolae Lupescu
România
77 ani

Patrick Müller
Elveția
41 ani

Ray Wilson
Anglia
83 ani

Răzvan Horj
România
22 ani

Seo Jung-Won
Coreea de Sud
47 ani

Tim Wiese
Germania
36 ani

Toño
Spania
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași Juventus București C
17.12.2017 Steaua București
20:00
FC Viitorul Dolce Sport 1 C
18.12.2017 FC Voluntari
17:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Dolce Sport 1 C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara
20:00
Dinamo București Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 44
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 33
8. CSM Politehnica Iași 27
9. ACS Poli Timișoara 25
10. Concordia Chiajna 24
11. FC Voluntari 22
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5