Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Stiri stranieri 06.09.2017 - 09:06

Preliminariile CM 2018 - Mircea Lucescu, la prima sa victorie cu naționala Turciei

Antrenorul român Mircea Lucescu a obținut prima sa victorie cu naționala Turciei, 1-0 cu Croația, marți seara, la Eskișehir, în preliminariile Cupei Mondiale de fotbal din 2018, succes care menține echipa în cursă pentru turneul din Rusia.
Unicul gol a fost marcat de Cenk Tosun (75). Victoria vine după ce Turcia pierduse în weekend în Ucraina, cu 0-2.
 
Spania a reușit scorul zilei, 8-0 cu Liechtenstein, în deplasare.
 
Serbia a învins Irlanda în deplasare cu 1-0 și s-a desprins în fruntea Grupei D, fiind la un pas de calificare.
 
Italia a obținut o victorie la limită cu Israelul, 1-0, după ce pierduse la scor de forfait în fața Spaniei, săptămâna trecută.
 
Rezultate: 
Marți 
Grupa D 
Austria — Georgia 1-1 
Au marcat: Louis Schaub 44, respectiv Valerian Gvilia 8.
 
Rep. Moldova — Țara Galilor 0-2 
Au marcat: Hal Robson-Kanu 80, Aaron Ramsey 90+3.
 
Irlanda — Serbia 0-1 
A marcat: Aleksandar Kolarov 55. 
Cartonaș roșu: Nikola Maksimovic (Serbia) 68. 
 
 
Grupa G 
Macedonia — Albania 1-1 
Au marcat: Aleksandar Trajkovski 78 — penalty, respectiv Odise Roshi 52.
 
Italia — Israel 1-0 
A marcat: Ciro Immobile 53.
 
Liechtenstein — Spania 0-8 
Au marcat: Sergio Ramos 3, Alvaro Morata 15, 54, Isco 16, David Silva 39, Iago Aspas 51, 63, Maximilian Goeppel 89 (autogol). 
 
Grupa I 
Islanda — Ucraina 2-0 
A marcat: Gylfi Sigurdsson 47, 66.
 
Turcia — Croația 1-0 
A marcat: Cenk Tosun 75.
 
Kosovo — Finlanda 0-1 
A marcat: Teemu Pukki 83. 
 
 
Luni 
Grupa C 
Germania — Norvegia 6-0 
Au marcat: Mesut Ozil 10, Julian Draxler 17, Timo Werner 21, 40, Leon Goretzka 50, Mario Gomez 79.
 
Irlanda de Nord — Cehia 2-0 
Au marcat: Jonny Evans 28, Chris Brunt 41.
 
Azerbaidjan — San Marino 5-1 
Au marcat: Afran Ismailov 20, 57, Araz Abdullaev 25, Michele Cevoli 71 (autogol), Rașad Sadîgov 81, respectiv Mirko Palazzi 73. 
 
 
Grupa E 
Muntenegru — România 1-0 
A marcat: Stevan Jovetic 75.
 
Polonia — Kazahstan 3-0 
Au marcat: Arek Milik 11, Kamil Glik 74, Robert Lewandowski 86 — penalty.
 
Armenia — Danemarca 1-4 
Au marcat: Ruslan Korian 6, respectiv Thomas Delaney 16, 82, 90+3, Christian Eriksen 29. 
 
 
Grupa F 
Anglia — Slovacia 2-1 
Au marcat: Eric Dier 37, Marcus Rashford 59, respectiv Stanislav Lobotka 3.
 
Scoția — Malta 2-0 
Au marcat: Christophe Berra 9, Leigh Griffiths 49.
 
Slovenia — Lituania 4-0 
Au marcat: Josip Ilicic 25 — penalty, 61 — penalty, Benjamin Verbic 82, Valter Birsa 90. 
 
 
Duminică: 
Grupa A 
Franța — Luxemburg 0-0
 
Belarus — Suedia 0-4 
Au marcat: Emil Forsberg 18, Christoffer Nyman 24, Marcus Berg 37, Andreas Granqvist 84 — penalty.
 
Olanda — Bulgaria 3-1 
Au marcat: Davy Proepper 7, 80, Arjen Robben 67, respectiv Gheorghi Kostadinov 69. 
 
 
Grupa B 
Ungaria — Portugalia 0-1 
A marcat: Andre Silva 48. 
Cartonaș roșu: Tamas Priskin (Ungaria) 30.
 
Letonia — Elveția 0-3 
Au marcat: Haris Seferovic 9, Blerim Dzemaili 55, Ricardo Rodriguez 58 — penalty. 
Blerim Dzemaili a ratat un penalty în min. 31.
 
Insulele Feroe — Andorra 1-0 
A marcat: Gilli Rolantsson 31. 
 
 
Grupa H 
Grecia — Belgia 1-2 
Au marcat: Zeca 73, respectiv Jan Vertonghen 70, Romelu Lukaku 74.
 
Gibraltar — Bosnia 0-4 
Au marcat: Edin Dzeko 35, 85, Kenan Kodro 65, Senad Lulic 83.
 
Estonia — Cipru 1-0 
A marcat: Mattias Kaeit 90+2. 
 
 
Grupa I 
Croația — Kosovo 1-0 
A marcat: Domagoj Vida 74. 
 






Sursa: Agerpres
Taguri: Turcia    Lucescu    preliminarii    Croatia    1-0   

Comenteaza

Ultimele stiri - Stiri stranieri

Ciprian Tătăruşanu, în topul salariilor de la FC Nantes, cu 100.000 de euro brut pe lună

Portarul naţionalei României, Ciprian Tătăruşanu, este pe locul al treilea în topul salariilor de la echipa sa de club, FC Nantes, cu 100.000 de euro brut pe lună, informează...

Alin Toşca, împrumutat de Betis Sevilla la Benevento

Fundaşul Alin Toşca a fost împrumutat până la finalul sezonului de Betis Sevilla la echipa de pe ultimul loc din Serie A, Benevento, informează estadiodeportivo.es.   Toşca, transferat în...

Ionuţ Rada s-a despărţit de Fidelis Andria

Fundaşul român Ionuţ Rada s-a despărţit pe cale amiabilă de clubul italian de fotbal Fidelis Andria, a anunţat gruparea de liga a treia pe site-ul său oficial.   Rada (35 ani)...

Adrian Popa va juca la Al Taawon în Arabia Saudită

Fotbalistul echipei Reading, Adrian Popa, legitimat la gruparea engleză din ianuarie 2017, va evolua până la finalul sezonului la echipa Al Taawon, anunţat clubul saudit pe Twitter....

Nicolae Stanciu: A venit momentul să-mi iau rămas-bun de la Anderlecht

Mijlocaşul Nicolae Stanciu, care a semnat cu Sparta Praga, a postat un mesaj pe Facebook în care muţumeşte conducerii şi fanilor de la Anderlecht Bruxelles, subliniind că la gruparea...

Gheorghe Grozav s-a transferat la Bursaspor

Fotbalistul Gheorghe Grozav, care a activat în prima parte a sezonului 2017-2018 la clubul turc Karabukspor, s-a transferat, miercuri, la Bursaspor, grupare cu care a semnat un contract...

Florin Andone a adus un punct pentru Deportivo La Coruña, în La Liga

Atacantul român Florin Andone a marcat golul prin care Deportivo La Coruña a terminat la egalitate cu Villarreal, 1-1, în deplasare, duminică, într-un meci...

Vlad Chiricheș își va prelungi contractul cu Napoli, scrie presa italiană

Fundașul român Vlad Chiricheș își va prelungi contractul cu echipa italiană de fotbal Napoli, scrie cotidianul Il Mattino.   Venit în 2015 de la gruparea...

Pantilimon a debutat la Deportivo La Coruna

Portarul român Costel Pantilimon a debutat la Deportivo La Coruna, fiind integralist în meciul pierdut sâmbătă cu 2-1 în deplasare în fața lui...

Echipa lui Șumudică, pe podium în Turcia; Lung jr. a apărat un penalty

Kayserispor, echipă antrenată de românul Marius Șumudică, a urcat pe podium în campionatul de fotbal al Turciei, după ce a învins-o pe Antalyaspor cu scorul de 2-0, vineri, pe teren propriu, în...

Chiricheș s-a accidentat și va lipsi 6 săptămâni

Vlad Chiricheş s-a accidentat la umăr, duminică, în prima repriză a meciului jucat de Napoli în deplasare cu Bologna, câştigat cu scorul de 3-0, în etapa a...



Top News

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-Gigi Becali: Niciodată nu am fost dezamăgit de fotbal ca în seara asta, niciodată!

-Dezastrul de la Roma. Lazio - FCSB 5-1

-Nicolae Dică: Lazio e o echipă foarte bună

-Liga Campionilor - optimi: Şahtior Doneţk - AS Roma 2-1

-Liga Campionilor - optimi: FC Sevilla - Manchester United 0-0

-Simone Inzaghi: FCSB este o echipă foarte organizată




Care este cel mai puternic campionat din lume?
Premier League (Anglia)
Serie A (Italia)
Primera División (Spania)
1.Bundesliga (Germania)
Ligue 1 (Franța)
Brasileiro Serie A (Brazilia)
Primera División (Argentina)
Liga BWIN (Portugalia)
Eredivisie (Olanda)
Süper Lig (Turcia)
Premier League (Rusia)
Jupiler League (Belgia)
Ethniki Katigoria (Grecia)
Vyscha Liga (Ucraina)
Primera División (Mexic)
J-League (Japonia)
Gambrinus Liga (Cehia)
Major League Soccer (SUA)
Super League (China)
Primera División (Uruguay)
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandr Putsko
Rusia
25 ani

Alexandru Frângu
România
33 ani

Bogdan Știubei
România
31 ani

Constantin Borza
România
35 ani

Denis Law
Scoția
78 ani

Diego Sevillano
Argentina
27 ani

Dragoş Penescu
România
18 ani

Hugo Luz
Portugalia
36 ani

Ionuț Dobroiu
România
30 ani

Javier Pinola
Argentina
35 ani

Ladislau Zilahi
România
96 ani

Lazăr Pârvu
România
72 ani

Luigi Meroni
Italia
75 ani

Luis Galván
Argentina
70 ani

Magdy Tolba
Egipt
54 ani

Mahmoud Guendouz
Algeria
65 ani

MALMÖ FF
Suedia
108 ani

Mario Suárez
Spania
31 ani

Martin Wagner
Germania
50 ani

Mihai Grozav
România
40 ani

Mihai Mocanu
România
76 ani

Neil Sullivan
Scoția
48 ani

Nicola Pavarini
Italia
44 ani

Oleksandr Yatsenko
URSS
33 ani

Perica Ognjenović
Serbia
41 ani

Rafael Gordillo
Spania
61 ani

Ratomir Dujković
Yugoslavia
72 ani

SAINT JOHNSTONE
Scoția
133 ani

Semih Kaya
Turcia
27 ani

Sergio Gori
Italia
72 ani

Silviu Burcoiu
România
32 ani

Valentin Lipitor
România
36 ani

William Kvist
Danemarca
33 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București
18:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
25.02.2018 Steaua București
20:45
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
26.02.2018 Concordia Chiajna
17:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 56
2. Steaua București 52
3. CS Universitatea Craiova 51
4. FC Viitorul 44
5. Astra Giurgiu 44
6. Dinamo București 39
7. CSM Politehnica Iași 39
8. FC Botoșani 39
9. FC Voluntari 28
10. ACS Poli Timișoara 27
11. Concordia Chiajna 25
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
24.02.2018 Olimpia Satu-Mare
-
CS Mioveni AMANAT C
24.02.2018 Luceafărul Oradea
-
ASA Târgu-Mureș AMANAT C
24.02.2018 FC UTA Arad Academica Clinceni C
24.02.2018 Pandurii Târgu-Jiu Metaloglobus București C
24.02.2018 Știința Miroslava FC Argeș Pitești C
24.02.2018 Foresta Suceava Dacia Unirea Brăila C
24.02.2018 Sportul Snagov Ripensia Timișoara C
24.02.2018 ASU Poli Timişoara Chindia Târgoviște C
25.02.2018 CS Afumați
14:00
CS Balotești   C
25.02.2018 Dunărea Călărași
15:00
FC Hermannstadt   C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 45
4. CS Afumați 38
5. Academica Clinceni 38
6. FC Argeș Pitești 37
7. ASU Poli Timişoara 36
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 27
11. Ripensia Timișoara 26
12. FC UTA Arad 25
13. Foresta Suceava 23
14. Știința Miroslava 22
15. Luceafărul Oradea 21
16. Pandurii Târgu-Jiu 21
17. Metaloglobus București 20
18. CS Balotești 20
19. Olimpia Satu-Mare 19
20. Dacia Unirea Brăila 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5