Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Fotbal Club FCSB 02.08.2018 - 23:37

Europa Leauge - turul II preliminar: FCSB - Rudar Velenje 4-0

Europa Leauge - turul II preliminar: FCSB - Rudar Velenje
Echipa de fotbal FCSB a învins, joi seara, formaţia slovenă NK Rudar Velenje cu scorul de 4-0 (1-0), într-o partidă disputată pe Arena Naţională din Capitală, şi s-a calificat în turul 3 preliminar al Europa League.
 
Golurile echipe bucureştene au fost marcate de Florin Tănase (22 penalty), Olimpiu Moruţan (49), Florinel Coman (68) şi Daniel Benzar (90+3). În partida tur din Slovenia, FCSB se impusese cu scorul de 2-0.
 
Formaţia condusă de Nicolae Dică va evolua în turul 3 preliminar împotriva formaţiei croate Hajduk Split, la care evoluează şi fundaşul român Steliano Filip. Hajduk Split s-a calificat în turul 3 după 1-0 pe teren propriu şi 3-2 în deplasare cu Slavia Sofia.
 
FCSB a început meciul cu Rudar în ofensivă, creându-şi mai multe ocazii, cele mai importante aparţinându-le lui Jakolois (minutul 11) şi Pintilii (minutul 13).
 
Scorul a fost deschis însă din lovitură de la 11 metri, acordată de arbitrul rus Sergei Ivanov în minutul 21 în urma unui fault al lui Domagoj Muic asupra lui Mihai Bălaşa. Responsabilitatea executării penalty-ului i-a revenit lui Florin Tănase, care a înscris cu un şut plasat lângă bara din stânga portarului Anze Malnar (minutul 22).
 
După deschiderea scorului formaţia FCSB nu a mai forţat, permiţând slovenilor să atace mai mult. Chiar şi aşa însă, Rudar Velenje nu şi-a creat ocazii de a marca în prima repriză. În minutul 28, jucătorii sloveni au solicitat o lovitură de la 11 metri după ce o minge centrată de pe partea stângă l-a lovit în braţ pe Ovidiu Popescu, aflat în careul propriu. Centralul însă a considerat că nu trebuie acordat penalty şi a lăsat jocul să continue.
 
FCSB şi-a majorat diferenţa pe tabela de marcaj în minutul 49 când Moruţan a luat o acţiune pe cont propriu în banda stângă, a driblat trei adversari în careu şi a înscris cu un şut la colţul lung. Două minute mai târziu putea fi 3-0, însă Gnohere a trimis din 6 metri în bară, mingea sărind apoi în braţele portarului Anze Malnar.
 
Formaţia slovenă putea înscrie în minutul 62, dar Kamara a şutat pe lângă poarta apărată de Bălgrădean după o pasă a lui Pisek.
 
Florinel Coman a dus scorul la 3-0 în minutul 68 când a fructificat o centrare la firul ierbii a lui Antonio Jakolis.
 
Kamara a semnat cea mai mare ocazie a echipei oaspete în minutul 81, şutul său din foarfecă fiind prins cu dificultate de Cristian Bălgrădean.
 
Tabela a fost închisă de Daniel Benzar în minutul 90+3, el înscriind printre picioarele portarului advers după o pasă în adâncime a lui Moruţan.
 
FCSB - NK Rudar Velenje 4-0 (1-0)
Au marcat: Florin Tănase (22 penalty), Olimpiu Moruţan (49), Florinel Coman (68), Daniel Benzar (90+3).
Bucureşti, Arena Naţională: 7.030 de spectatori
Europa League - turul al doilea preliminar (manşa secundă)

Au evoluat echipele:

FCSB: 34. Cristian Bălgrădean - 23. Ovidiu Popescu, 16. Bogdan Planic, 4. Mihai Bălaşa, 13. Junior Morais - 5. Mihai Pintilii (92. Kamer Qaka 59), 6. Dragoş Nedelcu - 17. Antonio Jakolis, 10. Florin Tănase (căpitan) (9. Harlem Gnohere 46), 11. Olimpiu Moruţan - 7. Florinel Coman (26. Daniel Benzar 74). Antrenor: Nicolae Dică.
Rezerve: 99. Andrei Vlad - 15. Marko Momcilovic, 20. Romario Benzar, 98. Dennis Man.

NK Rudar Velenje: 37. Anze Malnar - 45. Robert Pusaver, 23. Josip Tomasevic, 22. Ivan Vasiljevic, 4. David Kasnik (căpitan), 6. Anze Pisek - 21. Matej Santek (9. Djair Parfitt-Williams 52), 19. Klemen Bolha, 5. Domagoj Muic, 31. Ante Solomun (8. Damjan Trifkovic 62) - 28. Vlatko Simunac (14. Abu Kamara 56). Antrenor: Marijan Pusnik.
Rezerve: 1. Marko Pridigar - 11. Tim Vodeb, 20. Sandi Coralic, 33. Milan Tucic.

Arbitru: Sergei Ivanov; arbitri asistenţi: Maksim Gavrilin, Roman Usachev; arbitru de rezervă: Evgheni Turbin (toţi din Rusia).

Cartonaşe galbene: Morais (30), Tănase (45) / Kasnik (20), Muic (48), Vasiljevic (76).






Taguri: Europa League    FCSB    Rudar Velenje   

» Clasament Liga 1
» Steaua - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Fotbal Club FCSB

Nicolae Dică: Ne aşteaptă o partidă foarte grea cu Universitatea Craiova

Antrenorul FCSB, Nicolae Dică, a declarat, într-o conferinţă de presă, că se aşteaptă la un meci greu cu formaţia Universitatea Craiova, echipă care vrea să câştige...

Harlem Gnohéré şi-a prelungit contractul cu FCSB până în 2021

FCSB anuntă că a ajuns la un acord cu Harlem Gnohéré pentru prelungirea actualei înţelegeri până în vara anului 2021.  ...

Nicolae Dică: Nu am putut să mă opun plecării lui Qaka

Tehnicianul Nicolae Dică a declarat, joi, că şi-ar fi dorit ca mijlocaşul Kamer Qaka să rămână la FCSB, dar nu s-a putut opune deciziei patronului grupării bucureştene....

Dică spune că finanţatorul FCSB, Gigi Becali, a decis să renunţe la mijlocaşul albanez Kamer Qaka

Antrenorul echipei FCSB, Nicolae Dică, a declarat, că finanţatorul clubului, Gigi Becali, a decis să renunţe la mijlocaşul albanez Kamer Qaka, fotbalist transferat doar cu trei luni şi...

Nicolae Dică: Îmi reproşez ratarea calificării în grupele Europa League, e clar că e vina mea

Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Nicolae Dică, a declarat, joi seara, în conferinţa de presă de la finalul meciului cu Rapid Viena (2-1), că îi aparţine vina ratării...

Goran Djuricin: Este cea mai frumoasă înfrângere din cariera mea

Antrenorul echipei de fotbal Rapid Viena, Goran Djuricin, a declarat, joi seara, că înfrângerea cu 2-1 suferită pe Arena Naţională în meciul din manşa secundă a...

Europa League - play-off - retur: FCSB - Rapid Viena 2-1

Vicecampioana României, FCSB, a ratat calificarea în grupele Europa League la fotbal, joi seara, deşi a învins formaţia austriacă Rapid Viena cu scorul de 2-1...

FCSB va disputa la Voluntari meciul de pe teren propriu cu FC Botoşani

Echipa de fotbal FCSB va disputa partida de pe teren propriu cu FC Botoşani, din cadrul etapei a 7-a a Ligii 1, pe stadionul "Anghel Iordănescu" din Voluntari.  ...

Nicolae Dică: Trebuie să facem un joc perfect cu Rapid Viena şi să ne calificăm

Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Nicolae Dică, a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că jucătorii săi trebuie să facă un joc perfect cu Rapid Viena, în...

Florin Tănase: Putem să ne calificăm în 90 de minute

Jucătorul echipei de fotbal FCSB, Florin Tănase, a declarat, miercuri, înaintea partidei cu Rapid Viena din manşa secundă a play-off-ului Europa League, că formaţia sa nu trebuie...

Europa League - play-off - tur: Rapid Viena - FCSB 3-1

FCSB a fost învinsă de Rapid Viena cu scorul de 3-1 (2-0) în meciul care a avut loc joi pe Weststadion din capitala Austriei, în prima manşă a play-off-ului Europa League la fotbal.   În...




Top News

-A murit Ilie Balaci...

-Lionel Messi, indisponibil trei săptămâni după o fractură la braţ

-Nicolae Dică: Ne aşteaptă o partidă foarte grea cu Universitatea Craiova

-Mircea Rednic: Dunărea Călăraşi este foarte periculoasă pe contraatac

-Devis Mangia: E simplu să motivezi jucătorii pentru un meci cu FCSB

-Ciprian Deac: Cred că este cea mai valoroasă naţională de tineret din ultimii 15 ani

-António Conceição: Poli Iaşi e o echipă foarte bună




Care este jucătorul tău preferat de la Steaua? (sezonul 2016-2017)
Fl. Niță
Fl. Tănase
Enache
Ov. Popescu
Gnohéré
Muniru
Boldrin
Stăncioiu
Momčilović
Alibec
Man
Pintilii
Jakoliš
Enache
V. Achim
De Amorim
Pleaşcă
Bălaşa
Tamaş
Moke
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alekos Alexandris
Grecia
50 ani

Andoni Goikoetxea
Spania
53 ani

André Todescato
Brazilia
36 ani

Anele Ngcongca
Africa de Sud
31 ani

Dani Hernández
Venezuela
33 ani

Daniel Tătar
România
31 ani

Dwight Tiendalli
Olanda
33 ani

Francisc Fabian
România
101 ani

Henrique Hilário
Portugalia
43 ani

Hubert Wołąkiewicz
Polonia
33 ani

Ionuț Pătrană
România
40 ani

Johan Boskamp
Olanda
70 ani

Kevin Sheedy
Irlanda
59 ani

Kieran Richardson
Anglia
34 ani

Lică Movilă
România
57 ani

Marcel Răducanu
România
64 ani

Milan Vilotić
Serbia
32 ani

Nemanja Vidić
Serbia
37 ani

Oleksandr Romanchuk
Ucraina
34 ani

Paco Gento
Spania
85 ani

Paul Ince
Anglia
51 ani

Sam Vokes
Țara Galilor
29 ani

Valentin Velicu
România
33 ani

Vasile Suciu
România
76 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2018-2019


Liga 1 2018-2019
19.10.2018 FC Voluntari Concordia Chiajna C
19.10.2018 CFR 1907 Cluj CSM Politehnica Iaşi C
20.10.2018 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C
20.10.2018 FC Viitorul Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.10.2018 Gaz Metan Mediaș FC Botoșani C
21.10.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
22.10.2018 Dinamo București
21:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 23
2. Fotbal Club FCSB 21
3. Astra Giurgiu 20
4. Gaz Metan Mediaș 20
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
6. FC Viitorul 19
7. CS Universitatea Craiova 16
8. Dunărea Călărași 14
9. CSM Politehnica Iaşi 14
10. Concordia Chiajna 14
11. FC Botoșani 12
12. Dinamo București 11
13. FC Hermannstadt 8
14. FC Voluntari 8
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
18.10.2018 Ripensia Timișoara Universitatea Cluj C
20.10.2018 CS Mioveni Luceafărul Oradea C
20.10.2018 Dacia Unirea Brăila Aerostar Bacău C
20.10.2018 ACS Poli Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
20.10.2018 UTA Arad ACS Energeticianul Petroșani C
20.10.2018 FC Snagov Metaloglobus București C
20.10.2018 CS Balotești Pandurii Târgu-Jiu C
20.10.2018 Academica Clinceni Chindia Târgoviște C
21.10.2018 SSC Farul Constanţa
0 - 0
FC Argeș Pitești   C
21.10.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti
14:00
Petrolul Ploiești   C


1. FC Snagov 30
2. Chindia Târgoviște 29
3. Academica Clinceni 27
4. FC Argeș Pitești 25
5. Universitatea Cluj 24
6. Petrolul Ploiești 23
7. CS Mioveni 23
8. Pandurii Târgu-Jiu 21
9. ACS Energeticianul Petroșani 21
10. ASU Politehnica Timişoara 21
11. UTA Arad 20
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 15
13. Metaloglobus București 14
14. Luceafărul Oradea 12
15. Ripensia Timișoara 11
16. CS Balotești 11
17. SSC Farul Constanţa 10
18. Aerostar Bacău 9
19. ACS Poli Timișoara 5
20. Dacia Unirea Brăila 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro