Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Arhiva stiri

17.10.2020 - 10:00
Remember România - Bulgaria 1990
Ȋn urmă cu 30 de ani, pe 17 octombrie 1990, România suferea o surprinzătoare ȋnfrângere pe teren propriu, 0-3 ȋn faţa Bulgariei. "Generaţia de aur", aflată la ȋnceput, avea o sincopă ce...


Top News

-Pariuri Champions League: Trei ponturi pentru etapa a doua din faza grupelor

-Liga 1 - Etapa 8: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 5

-Germania - Bundesliga - Etapa 5

-Anglia - Premier League - Etapa 6

-Idei de pariuri selectate pentru derby-ul Spaniei, FC Barcelona - Real Madrid

-Europa League, Grupa A: ŢSKA Sofia - CFR Cluj 0-2




Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

S-au nascut azi

Adrian Zaluschi
România
31 ani

Alain Boghossian
Franța
50 ani

Andrei Cobliș
România
31 ani

Anthony Partipilo
Italia
26 ani

Ardian Kozniku
Croația
53 ani

Ariel Ibagaza
Argentina
44 ani

Attila Ghindă
România
49 ani

Cezar Zamfir
România
54 ani

Daniel Kolář
Cehia
35 ani

Dragan Perišić
Serbia
41 ani

Florian Dumitrescu
România
74 ani

Glenn Hoddle
Anglia
63 ani

Jean Djorkaeff
Franța
81 ani

Jiří Jarošík
Cehia
43 ani

K a n u
Brazilia
35 ani

Kurt Zouma
Franţa
26 ani

Michael Tarnat
Germania
51 ani

Mihai Botan
România
44 ani

Mike Zonneveld
Noua Zeelandă
40 ani

Noureddine Ziyati
Maroc
46 ani

Ovidiu Danciu
România
53 ani

Stephan El Shaarawi
Italia
28 ani

Stewart McKimmie
Scoția
58 ani

Viktor Genev
Bulgaria
32 ani

Vladislav Sirotov
Rusia
29 ani

Volkan Demirel
Turcia
39 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2020-2021


Liga 1 2020-2021
23.10.2020 Gaz Metan Mediaş FC Botoșani C
23.10.2020 Universitatea Craiova Academica Clinceni C
24.10.2020 FC UTA Arad Chindia Târgoviște C
24.10.2020 Astra Giurgiu CSM Politehnica Iaşi C
24.10.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe Dinamo București C
25.10.2020 FC Viitorul FC Argeș Pitești C
25.10.2020 FC Voluntari CFR 1907 Cluj C
26.10.2020 Fotbal Club FCSB FC Hermannstadt C


1. Universitatea Craiova 21
2. Fotbal Club FCSB 18
3. CFR 1907 Cluj 18
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
5. FC Botoșani 11
6. FC UTA Arad 11
7. Chindia Târgoviște 11
8. Academica Clinceni 10
9. FC Viitorul 10
10. FC Voluntari 10
11. FC Hermannstadt 10
12. CSM Politehnica Iaşi 9
13. Gaz Metan Mediaş 7
14. Dinamo București 5
15. FC Argeș Pitești 5
16. Astra Giurgiu 4
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
23.10.2020 Gloria Buzău
-
Viitorul Târgu-Jiu AMANAT C
24.10.2020 Aerostar Bacău ACS Comuna Recea C
24.10.2020 ASU Poli Timişoara CSM Slatina C
24.10.2020 Unirea Slobozia Dunărea Călărași C
24.10.2020 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
24.10.2020 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
24.10.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele CSM Reșița C
24.10.2020 Concordia Chiajna Farul Constanța C
25.10.2020 Petrolul Ploiești Universitatea Craiova C
26.10.2020 CS Mioveni Universitatea Cluj C


1. Universitatea Craiova 20
2. Metaloglobus București 19
3. Universitatea Cluj 17
4. ASU Poli Timişoara 17
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 15
6. Unirea Slobozia 14
7. Petrolul Ploiești 13
8. Dunărea Călărași 13
9. Rapid București 13
10. Farul Constanța 13
11. CS Mioveni 10
12. Concordia Chiajna 9
13. Gloria Buzău 9
14. Ripensia Timișoara 9
15. CSM Reșița 8
16. AFK Csíkszereda 7
17. Viitorul Târgu-Jiu 7
18. ACS Comuna Recea 7
19. CSM Slatina 6
20. Aerostar Bacău 3
21. Pandurii Târgu-Jiu 3
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017