Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Arhiva stiri

26.11.2020 - 23:55
Europa League, Grupa A: CFR Cluj - AS Roma 0-2
CFR Cluj a pierdut cu scorul de 2-0 meciul disputat acasă cu AS Roma, în Grupa A din Europa League. Golurile "Giallorossi" au fost marcate de Gabriel Debeljuh (49 autogol) şi Jordan Veretout (67...


Top News

-Spania - La Liga - Etapa 19

-Germania - Bundesliga - Etapa 17

-Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 18

-Germania - Bundesliga - Etapa 16

-Anglia - Premier League - Etapa 19

-Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori




Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

S-au nascut azi

Aleksandar Lazevski
Macedonia
33 ani

Alen Bokšić
Croația
51 ani

Alessandro Bernardini
Italia
34 ani

Alex McLeish
Scoția
62 ani

Alexandru Dudaș
România
30 ani

Almaz Askarov
Rusia
29 ani

Bradley Carnell
Africa de Sud
44 ani

Cătălin Vraciu
România
32 ani

Ciprian Selagea
România
31 ani

Daniel Fernández
Spania
38 ani

Daniel Stanese
Canada
27 ani

Danilo da Silva
Brazilia
32 ani

Dave Kitson
Anglia
41 ani

Dean Whitehead
Anglia
39 ani

Dmitriy Khlestov
Rusia
50 ani

Férébory Doré
Congo
31 ani

Friedel Lutz
Germania
82 ani

Hasan Ahmet Sarı
Turcia
29 ani

Henrikh Mkhitaryan
Armenia
32 ani

Iulian Miu
România
45 ani

Ivan Ergić
Serbia
40 ani

Javi López
Spania
35 ani

Kabiru Akinsola
Nigeria
30 ani

Kevin McKenna
Canada
41 ani

KS LUSHNJA
Albania
94 ani

Manu Trinado
Spania
30 ani

Manuel Jiménez
Spania
57 ani

Marco Asensio
Spania
25 ani

Markisio Moraes
Brazilia
30 ani

Mickaël Gaffoor
Franța
34 ani

Miguel Reina
Spania
75 ani

Nemanja Tomić
Serbia
33 ani

Nicky Butt
Anglia
46 ani

Nița Cireașă
România
56 ani

Paulo Monteiro
Portugalia
36 ani

Petre Purima
România
67 ani

Phil Neville
Anglia
44 ani

Phil Thompson
Anglia
67 ani

Ranko Despotović
Serbia
38 ani

Riyad Mahrez
Algeria
30 ani

Roberto Guana
Italia
40 ani

Romano Fogli
Italia
83 ani

Saša Stojanović
Serbia
38 ani

Sebastian Schindzielorz
Germania
42 ani

Simon Rolfes
Germania
39 ani

Stanislav Murikhin
Rusia
29 ani

Telmo Zarra
Spania
100 ani

Viorel Vișan
România
69 ani

Zygmunt Kukla
Polonia
73 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2020-2021


Liga 1 2020-2021
16.01.2021 Dinamo București Chindia Târgoviște C
17.01.2021 FC Argeș Pitești Gaz Metan Mediaş C
17.01.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
17.01.2021 Academica Clinceni FC Hermannstadt C
18.01.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Botoșani C
18.01.2021 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
19.01.2021 FC Voluntari FC UTA Arad C
19.01.2021 FC Viitorul Fotbal Club FCSB C


1. Fotbal Club FCSB 38
2. CFR 1907 Cluj 37
3. Universitatea Craiova 34
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 28
5. Academica Clinceni 26
6. Chindia Târgoviște 24
7. FC Viitorul 22
8. FC Botoșani 21
9. FC UTA Arad 21
10. Gaz Metan Mediaş 20
11. Dinamo București 19
12. Astra Giurgiu 17
13. FC Hermannstadt 16
14. FC Voluntari 15
15. FC Argeș Pitești 15
16. CSM Politehnica Iaşi 15
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
05.12.2020 Gloria Buzău Aerostar Bacău C
05.12.2020 Pandurii Târgu-Jiu Universitatea Craiova C
05.12.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele ACS Comuna Recea C
05.12.2020 Concordia Chiajna CSM Slatina C
05.12.2020 Farul Constanța AFK Csíkszereda C
05.12.2020 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
05.12.2020 Unirea Slobozia Petrolul Ploiești C
06.12.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
06.12.2020 ASU Poli Timişoara Rapid București C
08.12.2020 Universitatea Cluj Dunărea Călărași C


1. Universitatea Craiova 30
2. Viitorul Târgu-Jiu 26
3. Rapid București 26
4. Dunărea Călărași 24
5. ASU Poli Timişoara 24
6. Universitatea Cluj 23
7. Farul Constanța 23
8. Metaloglobus București 22
9. AFK Csíkszereda 22
10. Petrolul Ploiești 21
11. Gloria Buzău 21
12. CS Mioveni 21
13. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
14. CSM Reșița 18
15. Ripensia Timișoara 18
16. CSM Slatina 16
17. Concordia Chiajna 15
18. ACS Comuna Recea 15
19. Unirea Slobozia 15
20. Aerostar Bacău 9
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017