Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în manşa secundă a turului trei preliminar al Europa League:
FK Teteks (Macedonia) -
EIF Elfsborg (Suedia) 1-2, în tur 0-5
Au marcat: Stojanovski '31 - Kurbegovici '43, Jawo '56
OFK Belgrad (Serbia) -
Galatasaray Istanbul (Turcia) 1-5, în tur 2-2
Au marcat: Nikolici '33 - Sarp '12, Kewell '23, '57 (penalti), Arda Turan '71, Batdal '80
Banik Ostrava (Cehia) -
Dnepr Mogilev (Belarus) 1-2, în tur 0-1
Au marcat: Reznik '26 - Iurcenko '24 (penalti), Zenkovici '70
FC Zestafoni (Georgia) -
Karpaty Lvov (Ucraina) 0-1, în tur 0-1
A marcat: Kojanov '90
FK Qarabag (Azerbaidjan) - Wisla Cracovia (Polonia) 3-2, în tur 1-0
Au marcat: Ismailov '28, Aliev '33, Sadikov '35 - Brozek '56, Boguski '88
Dinamo Minsk (Belarus) - Maccabi Haifa (Israel) 3-1, în tur 0-1
Au marcat: Strahanovici '35, Putilo '54, '90 - Dvalişvili '26
Dinamo Tbilisi (Georgia) -
Sturm Graz (Austria) 1-1, în tur 0-2
Au marcat: Robertinho '11 - Muratovici '40 (penalti)
Anorthosis Famagusta (Cipru) - Cercle Bruges (Belgia) 3-1, în tur 0-1
Au marcat: Cafu '45, '60, '87 - Acheampong '78
Apollon Limassol (Cipru) -
Sibir Novosibirsk (Rusia) 2-1, în tur 0-1
Au marcat: Semedo '12, Nunez '71 - I. Şevcenko '63
IFK Goteborg (Suedia) -
AZ'67 Alkmaar (Olanda) 1-0, în tur 0-2
A marcat: Selakovici '67
Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) - Spartak Zlatibor (Serbia) 2-0, în tur 1-2
Au marcat: Selezniov '45, Holek '48
FC Timişoara (România) - MyPa-47 (Finlanda) 3-3, în tur 2-1
Au marcat: Axente '53, Zicu '81, Cisovsky '90+2 - Aijala '18, Ricketts '20, '25
Brondby IF (Danemarca) - Buducnost Podgorica (Muntenegru) 1-0, în tur 2-1
A marcat: Jallow '11
FC Lausanne (Elveţia) - Randers FC (Danemarca) 1-1, în tur 3-2
Au marcat: Tosi '68 - Movsisian '49
FC Lucerna (Elveţia) -
FC Utrecht (Olanda) 1-3, în tur 0-1
Au marcat: Pacar '54 - Asare '13, Wolfswinkel '22, Silberbauer '28
Atacantul Ciprian Ianu a jucat până în minutul 59 la Lucerna, în timp ce fundaşul Mihăiţă Neşu a fost integralist la Utrecht
Levski Sofia (Bulgaria) - Kalmar FF (Suedia) 5-2, în tur 1-1
Au marcat: Dembele '12, '70, Mladenov '33, Isa '90, '90+1 - Johansson '82, Eriksson '84
Aris Salonic (Grecia) - Jagiellonia Bialystok (Polonia) 2-2, în tur 2-1
Au marcat: Cesarec '19, '75 (penalti) - G. Ronaldo '25 (autogol), Burkhardt '66
KRC Genk (Belgia) - Inter Turku (Finlanda) 3-2, în tur 5-1
Au marcat: Ogunjimi '24, Tozser '80 (penalti), Huysegems '85 - Antunez '35, '90
Beşiktaş Istanbul (Turcia) - FC Plzen (Cehia) 3-0, în tur 1-1
Au marcat: Quaresma '39, Delgado '57, Holosko '70
Maccabi Tel-Aviv (Israel) - Olympiakos Pireu (Grecia) 1-0, în tur 1-2
A marcat: Colautti '42
FC Jablonec (Cehia) -
APOEL Nicosia (Cipru) 1-3, în tur 0-1
Au marcat: Pavlik '33 - Paulo Jorge '24, Charalambidis '27, Solari '37
Bangor City (Ţara Galilor) -
Maritimo Funchal (Portugalia) 1-2, în tur 2-8
Au marcat: Bull '9 - Adilson '48, Marquinhos '58
Slovan Bratislava (Slovacia) - Steaua Roşie Belgrad (Serbia) 1-1, în tur 2-1
Au marcat: Guede '2 - Kadu '73
Austria Viena (Austria) - Ruch Chorzow (Polonia) 3-0, în tur 3-1
Au marcat: Klein '4 (penalti), Baumgartlinger '10, '21
VfB Stuttgart (Germania) - Molde FK (Norvegia) 2-2, în tur 3-2
Au marcat: Pogrebniak '55, Gebhart '90 - Johansson '41, Rindaroy '49
Atacantul Ciprian Marica a jucat până în minutul 85 la Stuttgart
Hajduk Split (Croaţia) - Dinamo Bucureşti (România) 3-0, în tur 1-3
Au marcat: Vukusici '12, Brkljaca 22, Tomasov '38
FC Liverpool (Anglia) - FC Rabotnicki (Macedonia) 2-0, în tur 2-0
Au marcat: N'Gog '22, Gerrard '40 (penalti)
Cliftonville FC (Irlanda de Nord) -
ŢSKA Sofia (Bulgaria) 1-2, în tur 0-3
Au marcat: Boyce '42 - Kostadinov '85, Marquinhos '88
Juventus Torino (Italia) - Shamrock Rovers (Irlanda) 1-0, în tur 2-0
A marcat: Del Piero '74
Hibernian (Scoţia) -
NK Maribor (Slovenia) 2-3, în tur 0-3
Au marcat: Graaf '54, '89 - Andelkovici '20, Mezga '67 (penalti), Tavares '73
Montpellier (Franţa) -
Gyor (Ungaria) 0-1, 3-4 la loviturile de departajare, în tur 1-0
A marcat: Babici '40
FC Motherwell (Scoţia) - Aalesund (Norvegia) 3-0, în tur 1-1
Au marcat: Murphy '4, Jennings '13, Page '89
NK Zrinjski (Bosnia) -
Odense BK (Danemarca) 0-0, în tur 3-5
Sporting Lisabona (Portugalia) - FC Nordsjaelland (Danemarca) 2-1, în tur 1-0
Au marcat: Helder Postiga '24, Maniche '90 - Lawan '79.
Echipele scrise cu bold s-au calificat în play-off-ul Ligii Europa.
Tragerea la sorţi a meciurilor din play-off-ul Ligii Europa va avea loc vineri, de la ora 14:30, la Nyon.