Programul şi arbitrii meciurilor care se vor disputa, miercuri şi joi, în etapa a 5-a a grupelor Europa League:
Miercuri:
Grupa A, ora 22:05:
Manchester City (Anglia) - FC Salzburg (Austria)
Arbitru: Libor Kovarik (Cehia)
Lech Poznan (Polonia) - Juventus Torino (Italia)
Arbitru: Fernando Teixeira Vitienes (Spania)
Grupa B, ora 22:05:
Atletico Madrid (Spania) - Aris Salonic (Grecia)
Arbitru: Ivan Bebek (Croaţia)
Rosenborg Trondheim (Norvegia) - Bayer 04 Leverkusen (Germania)
Arbitru: Alan Kelly (Irlanda)
Grupa C, ora 22:05:
Sporting Lisabona (Portugalia) - Lille OSC (Franţa)
Arbitru: Bas Nijhuis (Olanda)
KAA Gent (Belgia) - Levski Sofia (Bulgaria)
Arbitru: Tommy Skjerven (Norvegia)
Grupa G, ora 20:00:
Zenit Sankt-Petersburg (Rusia) - Anderlecht Bruxelles (Belgia)
Arbitru: Marcin Borski (Polonia)
Hajduk Split (Croaţia) - AEK Atena (Grecia)
Arbitru: Mike Dean (Anglia)
Grupa H, ora 20:00:
Young Boys Berna (Elveţia) - VfB Stuttgart (Germania)
Arbitru: Alon Yefet (Israel)
Odense BK (Danemarca) - Getafe CF (Spania)
Arbitru: Hannes Kaasik (Estonia)
Grupa I, ora 20:00:
FC Metalist Harkov (Ucraina) - Debreceni VSC (Ungaria)
Arbitru: Daniel Stalhammar (Suedia)
Sampdoria Genova (Italia) - PSV Eindhoven (Olanda)
Arbitru: Markus Strömbergsson (Suedia)
Joi:
Grupa D, ora 22:05:
Villarreal CF (Spania) - Dinamo Zagreb (Croaţia)
Arbitru: Manuel Gräfe (Germania)
PAOK Salonic (Grecia) - Club Brugge (Belgia)
Arbitru: Mark Courtney (Irlanda de Nord)
Grupa E, ora 22:05:
Sheriff Tiraspol (Moldova) - AZ'67 Alkmaar (Olanda)
Arbitru: Cyril Zimmermann (Elveţia)
BATE Borisov (Belarus) - Dinamo Kiev (Ucraina)
Arbitru: Cesar Muniz Fernandez (Spania)
Grupa F:
ŢSKA Moscova (Rusia) - FC Lausanne-Sport (Elveţia), ora 18:00
Arbitru: Michael Weiner (Germania)
US Palermo (Italia) - Sparta Praga (Cehia), ora 22:05
Arbitru: Marijo Strahonja (Croaţia)
Grupa J, ora 20:00:
Borussia Dortmund (Germania) - FC Karpatîi Lvov (Ucraina)
Arbitru: Eric Braamhaar (Olanda)
Paris Saint-Germain (Franţa) - FC Sevilla (Spania)
Arbitru: Luca Banti (Italia)
Grupa K, ora 20:00:
FC Utrecht (Olanda) - SSC Napoli (Italia)
Arbitru: Eduardo Iturralde Gonzalez (Spania)
Steaua Bucureşti (România) - FC Liverpool (Anglia)
Arbitru: Bülent Yildirim (Turcia)
Grupa L, 20:00:
ŢSKA Sofia (Bulgaria) - Beşiktaş Istanbul (Turcia)
Arbitru: Tom Harald Hagen (Norvegia)
Rapid Viena (Austria) - FC Porto (Portugalia)
Arbitru: Aleksandar Stavrev (Macedonia).