Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 20.09.2012 - 16:24

Suporteri suedezi ai echipei Napoli, batuti de napoletani

Suporteri suedezi ai echipei Napoli, batuti de napoletani
Mai mulţi suporteri suedezi ai echipei Napoli au fost bătuţi şi înjunghiaţi în oraşul din sudul Italiei înaintea partidei din această seară, din Europa League, dintre echipa antrenată de Walter Mazzarri şi AIK Stockholm.

13 sudezi, membri ai fan clubului Napoli Stockholm au făcut deplasarea în Italia pentru a le susţine pe gazdele din această seară, la invitaţia unor fani napoletani.

În momentul în care aceştia se aflau la o pizzerie au fost atacaţi cu bâte de baseball şi cuţite de ultraşii napoletani, care probabil nu şi-au dat seama că suedezii susţin aceeaşi echipă ca şi ei.
Doi dintre suedezi au suferit răni superficiale la nivelul picioarelor, prin înjunghiere, iar ceilalţi s-au ales cu contuzii.

A fost bătut şi proprietarul pizzeriei, un italian de 41 de ani, care a încercat să-i calmeze pe ultraşi şi să le explice că suedezii veniseră în Italia de dragul echipei Napoli.
 
"A fost vorba de o agresiune din partea acestor pseudo-suporteri ai echipei Napoli, care s-au organizat şi au acţionat în grup, după ce i-au văzut pe turiştii suedezi la pizzerie. Această bandă a venit la faţa locului cu bâte de baseball şi cuţite, membrii ei având feţele acoperite. Am demarat cercetrile pentru depistarea şi reţinerea lor. Proprietarul localului a avut un mare merit pentru că a limitat prin interveţia sa proporţiile acestor incidente. Recomandarea mea pentru suporteri este să se comporte civilizat în această seară şi să lase o impresie bună oaspeţilor noştri"
, a declarat purtătorul de cuvând al Poliţiei din Napoli pentru corrieredellosport.it.

Incidente violente s-au mai înregstrat la Napoli în urmă cu doi ani, când mai mulţi fani ai echipei Liverpool au fost bătuţi sau înjunghiaţi în oraş.
 






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: napoli    aik    stockholm    batuti    incidente    europa league   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Europa League, semifinală: Internazionale Milano - Şahtior Doneţk 5-0

Internazionale Milano a eliminat-o pe Şahtior Doneţk cu scorul de 5-0 în semifinalele Europa League, calificându-se în finală, unde o va întâlni vineri la Koln pe FC Sevilla. Golurile...

Europa League, semifinală: FC Sevilla - Manchester United 2-1

Manchester United a ratat calificarea în finala Europa League după ce a fost învinsă la Koln, în prima semifinală, cu scorul de 2-1 de FC Sevilla. "The Red Devils" au deschis scorul...

Europa League, sferturi: Şahtior Doneţk - FC Basel 4-1

Şahtior Doneţk s-a distrat în sferturile de finală ale Europa League cu FC Basel, pe care a învins-o cu scorul de 4-1, la Gelsenkirchen. Golurile echipei antrenate de Luis Castro au fost...

Europa League, sferturi: Wolverhampton Wanderers - FC Sevilla 0-1

FC Sevilla a învins-o cu scorul de 1-0 (0-0) pe Wolverhampton Wanderers în sferturile de finală ale Europa League. Meciul s-a disputat pe "MSV Arena" din Duisburg. Unicul gol al...

Europa League, sferturi: Internazionale Milano - Bayer Leverkusen 2-1

Internazionale Milano a învins-o cu scorul de 2-1 pe Bayer Leverkusen în sferturile de finale ale Europa League şi s-a calificat în semifinale. "Nerazzurri" au condus cu 1-0 şi 2-0...

Europa League, sferturi: Manchester United - FC Copenhaga 1-0 după prelungiri

Manchester United a învins-o pe FC Copenhaga cu scorul de 1-0 (0-0, 0-0), după prelungiri, în sferturile de finală ale Europa League şi s-a calificat în semifinalele competiţiei. Golul...

FCSB - Milsami Orhei 2-0

Pariorii nu au avut parte de o surpriză în meciul jucat la Giurgiu dintre FCSB și Milsami.

Chelsea, calificată în finala Europa League la loviturile de departajare

Chelsea s-a calificat în finala Europa League la fotbal, joi seara, după ce a învins formaţia germană Eintracht Frankfurt cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, la...

Arsenal, prima finalistă a Europa League

Echipa engleză Arsenal s-a calificat, joi seara, în finala Europa League la fotbal, după ce a învins formaţia spaniolă Valencia CF cu scorul de 4-2 (1-1), în...

Eintracht Frankfurt - Chelsea 1-1, în semifinalele Europa League

Eintracht Frankfurt şi Chelsea Londra au terminat la egalitate, 1-1 (1-1), joi seara, pe "Commerzbank Arena", în prima manşă a semifinalelor Europa League la fotbal....

Arsenal a învins-o pe Valencia cu 3-1, în semifinalele Europa League

Arsenal Londra a învins-o pe Valencia CF cu scorul de 3-1 (2-1), joi seara, la Londra, în prima manşă a semifinalelor Europa League la fotbal.  ...



Top News

-Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 19

-Spania - La Liga - Etapa 20

-Meciuri de top în week-end: Trei dueluri de neratat și ponturi la pariuri

-Spania - La Liga - Etapa 19

-Germania - Bundesliga - Etapa 17

-Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adaílton
Brazilia
44 ani

Adalbert Steiner
România
114 ani

Alfredo Devincenzi
Argentina
110 ani

Artjom Artjunin
Estonia
31 ani

Cristian Maidana
Argentina
34 ani

Davide Biondini
Italia
38 ani

Emerse Faé
Coasta de Fildeș
37 ani

Emil Szolomajer
România
47 ani

Giorgio Chinaglia
Italia
74 ani

Guido Buchwald
Germania
60 ani

Gyula Lázár
Ungaria
110 ani

Hélder Castro
Portugalia
35 ani

Ki Sung-Yong
Coreea de Sud
32 ani

Kornel Saláta
Slovacia
36 ani

Luis Suárez
Uruguay
34 ani

Mario Eggimann
Elveția
40 ani

Michael Kightly
Anglia
35 ani

Michel Preud'homme
Belgia
62 ani

Necip Uysal
Turcia
30 ani

Raymond Domenech
Franța
69 ani

Roberto Bonano
Argentina
51 ani

Rónald Gómez
Costa Rica
46 ani

Shaun Maloney
Scoția
38 ani

Simone Vergassola
Italia
45 ani

Ștefan Bărboianu
România
33 ani

Steven Mouyokolo
Franța
34 ani

Tomokazu Myojin
Japonia
43 ani

Valeriu Lupu
România
30 ani

Vitaliy Mandzyuk
Ucraina
35 ani

Wayne Hennessey
Țara Galilor
34 ani

WIDZEW ŁÓDŹ
Polonia
99 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2020-2021


Liga 1 2020-2021
22.01.2021 Chindia Târgoviște Academica Clinceni C
22.01.2021 Fotbal Club FCSB FC Voluntari C
23.01.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C
23.01.2021 FC UTA Arad FC Argeș Pitești C
23.01.2021 Universitatea Craiova
21:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C
24.01.2021 Gaz Metan Mediaş
18:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
24.01.2021 FC Botoșani
20:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C
25.01.2021 FC Hermannstadt
20:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 41
2. CFR 1907 Cluj 37
3. Universitatea Craiova 34
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 31
5. Chindia Târgoviște 27
6. Academica Clinceni 26
7. FC Viitorul 22
8. FC Botoșani 21
9. FC UTA Arad 21
10. Gaz Metan Mediaş 20
11. Dinamo București 19
12. FC Argeș Pitești 18
13. Astra Giurgiu 17
14. FC Hermannstadt 16
15. FC Voluntari 15
16. CSM Politehnica Iaşi 15
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
05.12.2020 Gloria Buzău Aerostar Bacău C
05.12.2020 Pandurii Târgu-Jiu Universitatea Craiova C
05.12.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele ACS Comuna Recea C
05.12.2020 Concordia Chiajna CSM Slatina C
05.12.2020 Farul Constanța AFK Csíkszereda C
05.12.2020 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
05.12.2020 Unirea Slobozia Petrolul Ploiești C
06.12.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
06.12.2020 ASU Poli Timişoara Rapid București C
08.12.2020 Universitatea Cluj Dunărea Călărași C


1. Universitatea Craiova 30
2. Viitorul Târgu-Jiu 26
3. Rapid București 26
4. Dunărea Călărași 24
5. ASU Poli Timişoara 24
6. Universitatea Cluj 23
7. Farul Constanța 23
8. Metaloglobus București 22
9. AFK Csíkszereda 22
10. Petrolul Ploiești 21
11. Gloria Buzău 21
12. CS Mioveni 21
13. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
14. CSM Reșița 18
15. Ripensia Timișoara 18
16. CSM Slatina 16
17. Concordia Chiajna 15
18. ACS Comuna Recea 15
19. Unirea Slobozia 15
20. Aerostar Bacău 9
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017