Programul meciurilor din turul trei preliminar al Europa League, conform tragerii la sorţi care a avut loc, vineri, la Nyon:
Cernomoreţ Odesa (Ucraina)/Dacia Chişinău (Moldova) - Steaua Roşie Belgrad (Serbia)/IBV Vestmannaeyjar (Islanda)
Swansea City (Anglia) - Malmo FF (Suedia)/Hibernian (Scoţia)
FC Sevilla (Spania) - FK Mladost Podgorica (Muntenegru)/FK Senica (Slovacia)
AS Saint-Etienne (Franţa) - FC Şahtior Soligorsk (Belarus)/FC Milsami Orhei (Moldova)
FC Irtysh Pavlodar (Kazahstan)/NK Siroki Brijeg (Bosnia-Herţegovina) - Udinese Calcio (Italia)
FC Petrolul Ploieşti (România)/Vikingur (Insulele Feroe) - Vitesse (Olanda)
HNK Hajduk Split (Croaţia)/FK Turnovo (Macedonia) - FC Dila Gori (Georgia)/Aalborg BK (Danemarca)
FK Jablonec (Cehia) - Stromsgodset TF (Norvegia)/Debreceni VSC (Ungaria)
FK Ventspils (Letonia)/AS Jeunesse Esch (Luxemburg) - Maccabi Haifa FC (Israel)/FC Khazar Lankaran (Azerbaidjan)
Skonto Riga (Letonia)/FC Slovan Liberec (Cehia) - FC Zurich (Elveţia)
FK Kukesi (Albania)/FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) - Metalurg Doneţk (Ucraina)
Qarabag FK (Azerbaidjan)/GKS Piast Gliwice (Polonia) - Anorthosis Famagusta (Cipru)/Gefle IF (Suedia)
FC Dinamo Minsk (Belarus)/NK Lokomotiva Zagreb (Croaţia) - Trabzonspor AŞ (Turcia)/Derry City FC (Irlanda)
IL Hodd (Norvegia)/FC Aktobe (Kazahstan) - Breidablik (Islanda)/SK Sturm Graz (Austria)
FC Levadia Tallinn (Estonia)/CS Pandurii Lignitul Târgu-Jiu (România) - PFC Beroe Stara Zagora (Bulgaria)/Hapoel Tel-Aviv FC (Israel)
HNK Rijeka (Croaţia)/Prestatyn Town FC (Ţara Galilor) - NK Olimpija Ljubljana (Slovenia)/MSK Zilina (Slovacia)
WKS Slask Wroclaw (Polonia)/FK Rudar Pljevlja (Muntenegru) - FC Bruges (Belgia)
Randers (Danemarca) - FK Jagodina (Serbia)/FC Rubin Kazan (Rusia)
Tromso IL (Norvegia)/FC Inter Baku (Azerbaidjan) - FC Differdange 03 (Luxemburg)/FC Utrecht (Olanda)
Asteras Tripolis (Grecia) - SK Rapid Viena (Austria)
IFK Goteborg (Suedia)/AS Trencín (Slovacia) - FC Astra Ploieşti (România)/AC Omonia (Cipru)
VMFD Zalgiris (Lituania)/FC Pyunik (Armenia) - FC Honka Espoo (Finlanda)/KKS Lech Poznan (Polonia)
Motherwell (Scoţia) - FC Kuban Krasnodar (Rusia)
HSK Zrinjski (Bosnia-Herţegovina)/PFC Botev Plovdiv (Bulgaria) - VfB Stuttgart (Germania)
GD Estoril-Praia (Portugalia) - Hapoel Ramat Gan (Israel)
FK Vojvodina (Serbia)/Budapest Honved FC (Ungaria) - Bursaspor (Turcia)
Skoda Xanthi (Grecia)/Linfield FC (Irlanda de Nord) - KR Rejkyavik (Islanda)/Standard Liege (Belgia)
Sparta Praga (Cehia)/BK Hacken (Suedia) - FC Thun (Elveţia)/FC Chikhura Sachkhere (Georgia)
FC Valletta (Malta)/FC Minsk (Belarus) - Rosenborg Trondheim (Norvegia)/Saint Johnstone (Scoţia)
Meciurile se vor desfăşura la 1 (turul) şi 8 august (returul).