Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 20.04.2014 - 20:30

Germania: Bundesliga - Etapa 31

Etapa 31 Bundesliga: Rezultate si marcatori

Joi 17 aprilie 2014

17.04.2014, Frankfurt, Stadion: "Commerzbank-Arena", ora: 21:30
Eintracht Frankfurt - Hannover 2 - 3 (1-3)
Au marcat:
0-1 Andreasen (2), 1-1 Lanig (13), 1-2 Stindl (20), 1-3 Ya Konan (29), 2-3 Meier (68)

Sambata 19 aprilie 2014

19.04.2014, Augsburg, Stadion: "SGL arena", ora: 16:30
Augsburg - Hertha Berlin 0 - 0
Au marcat:
-

19.04.2014, Braunschweig, Stadion: "Eintracht", ora: 16:30
Braunschweig - Bayern Munich 0 - 2 (0-0)
Au marcat:
0-1 Pizarro (75), 0-2 Mandžukic (86)

19.04.2014, Dortmund, Stadion: "Signal Iduna Park", ora: 16:30
Dortmund - Mainz 4 - 2 (2-1)
Au marcat
: 1-0 Jojic (6), 1-1 Okazaki (14), 2-1 Lewandowski (18), 2-2 Okazaki(53), 3-2 Piszczek (56), 4-2 Reus (79)

19.04.2014, Freiburg, Stadion: "Badenova-Stadion", ora: 16:30
Freiburg - B. Moenchengladbach 4 - 2 (0-1)
Au marcat:
0-1 Herrmann (9), 1-1 Mehmedi (51), 2-1 Sorg (71), 3-1 Darida (72), 4-1 Mehmedi (87), 4-2 Nordtveit (89)
   
19.04.2014, Bremen, Stadion: "Weser-Stadion", ora: 16:30
Werder Bremen - Hoffenheim 3 - 1 (1-1)   
Au marcat:
0-1 Volland (3), 1-1 Bargfrede (18), 2-1 Garcia (78), 3-1 Petersen (90+2)

19.04.2014, Hamburg, Stadion: "HSH Nordbank Arena", ora: 19:30   
Hamburger - Wolfsburg 1 - 3 (0-2)
Au marcat:
0-1 Perisić (2), 0-2 de Bruyne (42), 0-3 Olić (49), 1-3 Ilicević (58)

Duminica 20 aprilie 2014

20.04.2014, Nürnberg, Stadion: "EasyCredit-Stadion", ora: 16:30   
Nurnberg - Bayer Leverkusen 1 - 4 (1-1)
Au marcat:
0-1 Spahić (16), 1-1 Plattenhardt (26), 1-2 Boenisch (48), 1-3 Spahić (80), 1-4 Hilbert (87)

20.04.2014, Stuttgart, Stadion: "Mercedes-Benz Arena", ora: 18:30   
VfB Stuttgart - Schalke 3 - 1 (1-0)
Au marcat:
1-0 Harnik (23), 2-0 Cacau (54), 3-0 Harnik (59), 3-1 Szalai (69)

Clasament Germania Bundesliga

Etapa urmatoare (25.04.2014)

Hannover - VfB Stuttgart       
Bayern Munich - Werder Bremen       
Hertha Berlin - Braunschweig       
Hoffenheim - Eintracht Frankfurt       
Mainz - Nurnberg       
Wolfsburg - Freiburg       
Bayer Leverkusen - Dortmund       
Augsburg - Hamburger       
Schalke - B. Moenchengladbach






Taguri: Germania    Bundesliga    Etapa 31   

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania - Bundesliga - Etapa 28

Cel mai aşteptat meci al etapei a 28-a a fost Borussia Dortmund - Bayern München. "Der Klassiker" a fost câştigat de bavarezi, cu scorul de 1-0, care s-au distanţat la 7 puncte,...

Germania - Bundesliga - Etapa 27

27 de goluri s-au marcat în etapa a 26-a din Bundesliga, prima de după o pauză de două luni cauzată de pandemia de coronavirus. În acest weekend se va juca etapa cu numărul 27, cele mai...

Germania - Bundesliga - Etapa 26

Campionatul de fotbal al Germaniei, suspendat la jumătatea lunii martie din cauza măsurilor de izolare impuse pentru stoparea pandemiei de coronavirus, va fi reluat sâmbătă, 16 mai, cu...

Se va relua Bundesliga pe 9 mai?

Publicaţia germană Bild a anunţat că Bundesliga s-ar putea relua pe data de 9 mai, însă meciurile se vor disputa fără spectatori. Ultimul meci din campionatul Germaniei a avut loc pe 11...

Germania: Bundesliga - Etapa 26

Germania: Bundesliga - Etapa 26 Vineri 13 martie 2020 13.03.2020, 21:30 Düsseldorf AMAN Paderborn Au marcat: Sambata 14 martie 2020 14.03.2020, 16:30 Dortmund AMAN Schalke...

Germania: Bundesliga - Etapa 25

Germania: Bundesliga - Etapa 25 Vineri 06 martie 2020 06.03.2020, 21:00 Paderborn - 1.FC Köln 1-2 Au marcat: 0-1 Jorge Meré (28), 0-2 Jonas Hector (37), 1-2 Dennis Srbeny (74) Sambata...

Germania: Bundesliga - Etapa 24

Germania: Bundesliga - Etapa 24 Vineri 28 februarie 2020 28.02.2020, 21:30 Fortuna Düsseldorf - Hertha BSC 3-3 Au marcat: 1-0 Kenan Karaman (6), 2-0 Erik Thommy (10), 3-0 Kenan Karaman...

Germania: Bundesliga - Etapa 23

Germania: Bundesliga - Etapa 23 Vineri 21 februarie 2020 21.02.2020, 21:30 Bayern München - Paderborn 3-2 Au marcat: 1-0 Serge Gnabry (26), 1-1 Dennis Srbeny (44), 2-1 Robert Lewandowski...

Germania: Bundesliga - Etapa 22

Germania: Bundesliga - Etapa 22 Vineri 14 februarie 2020 14.02.2020, 21:30 Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 4-0 Au marcat: 1-0 Lukasz Piszczek (33), 2-0 Jadon Sancho (49), 3-0 Erling...

Germania: Bundesliga - Etapa 21

Germania: Bundesliga - Etapa 21 Vineri 07 februarie 2020 07.02.2020, 21:30 Eintracht Frankfurt - FC Augsburg 5-0 Au marcat: 1-0 Timothy Chandler (37), 2-0 Timothy Chandler (48), 3-0 André...

Germania: Bundesliga - Etapa 20

Germania: Bundesliga - Etapa 20 Vineri 31 ianuarie 2020 31.01.2020, 21:30 Hertha Berlin - Schalke 04 0-0 Au marcat:- Sambata 01 februarie 2020 01.02.2020, 16:30 Dortmund - Union...



Top News

-Germania - Bundesliga - Etapa 28

-Germania - Bundesliga - Etapa 27

-VIDEO | Finala Cupei Belarusului: FC BATE Borisov - Dinamo Brest 1-0 (0-0, 0-0)

-FC Argeș se pregătește să revină la antrenamente

-FC Argeș începe vineri pregătirea pentru play-off

-Germania - Bundesliga - Etapa 26

-FC Argeş este în doliu. A decedat Constantin Radu I




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessio Grea
Italia
30 ani

Alpay Özalan
Turcia
47 ani

Andrey Arshavin
Rusia
39 ani

Anton Siedlitzki
Germania
36 ani

Arne Friedrich
Germania
41 ani

Caio
Brazilia
34 ani

Cornel Fâșic
România
58 ani

Costel Solomon
România
61 ani

Daniel Fox
Anglia
34 ani

Héctor Yazalde
Argentina
74 ani

Hernanes
Brazilia
35 ani

Léo Veloso
Brazilia
33 ani

Mailson Lima
Capul Verde
26 ani

Marco Cassetti
Italia
43 ani

Massimo Ambrosini
Italia
43 ani

Mihai Costea
România
32 ani

RAYO VALLECANO
Spania
96 ani

Roberto Di Matteo
Italia
50 ani

Simone Bentivoglio
Italia
35 ani

Xavi Oliva
Spania
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017