Programul meciurilor care se vor disputa în turul doi preliminar al Europa League, conform tragerii la sorţi de luni, de la Nyon:
Győri ETO FC (Ungaria) - IFK Göteborg (Suedia)/CS Fola Esch (Luxemburg)
Molde FK (Norvegia) - ND Gorica (Slovenia)
FK Lovćen (Muntenegru)/FK Željezničar (Bosnia-Herţegovina) - UE Santa Coloma (Andorra)/FK Metalurg Skopje (Macedonia)
Fram Reykjavík (Islanda)/Nõmme Kalju FC (Estonia) - KKS Lech Poznań (Polonia)
FC Dinamo Minsk (Belarus) - Myllykosken Pallo-47 (Finlanda)/ÍF Fuglafjørður (Insulele Feroe)
FC Neman Grodno (Belarus) - FH Hafnarfjördur (Islanda)/Glenavon FC (Irlanda de Nord)
Hapoel Beer Sheva FC (Israel) - RNK Split (Croaţia)/FC Mika (Armenia)
FC Slovan Liberec (Cehia) - MFK Košice (Slovacia)
Víkingur (Insulele Feroe)/FC Daugava Daugavpils (Letonia) - Tartu FC Santos (Estonia)/Tromsø IL (Norvegia)
FC Petrolul Ploieşti (România) - FC Sioni Bolnisi (Georgia)/KS Flamurtari (Albania)
UE Sant Julia (Andorra)/FK Čukarički (Serbia) - SV Grödig (Austria)
CFR 1907 Cluj (România) - FK Jagodina (Serbia)
Motherwell FC (Scoţia) - Stjarnan (Islanda)/Bangor City FC (Ţara Galilor)
Hibernians FC (Malta)/FC Spartak Trnava (Slovacia) - FC Zestafoni (Georgia)
Crusaders FC (Irlanda de Nord)/FK Ekranas (Lituania) - VPS Vaasa (Finlanda)/IF Brommapojkarna (Suedia)
Aberdeen FC (Scoţia)/FK Daugava Riga (Letonia) - FC Groningen (Olanda)
Bursaspor (Turcia) - FK Turnovo (Macedonia)/FC Chikhura Sachkhere (Georgia)
Neftçi PFK (Azerbaidjan) - FC Koper (Slovenia)/FK Čelik Nikšić (Muntenegru)
B36 Tórshavn (Insulele Feroe)/Linfield FC (Irlanda de Nord) - AIK Solna (Suedia)
HNK Rijeka (Croaţia) - Sliema Wanderers FC (Malta)/Ferencvárosi TC (Ungaria)
SS Folgore/Falciano (San Marino)/FK Budućnost Podgorica (Muntenegru) - AC Omonia (Cipru)
FK Mladá Boleslav (Cehia) - Qäbälä FK (Azerbaidjan)/NK Široki Brijeg (Bosnia - Herţegovina)
FC Luzern (Elveţia) - Saint Johnstone FC (Scoţia)
NK Rudar Velenje (Slovenia)/KF Laçi (Albania) - FC Zoria Lugansk (Ucraina)
Rosenborg BK (Norvegia)/FK Jelgava (Letonia) - FK Banga (Lituania)/Sligo Rovers FC (Irlanda)
FC Differdange 03 (Luxemburg)/FK Atlantas (Lituania) - FC Shirak (Armenia)/FC Şahtior Karagandy (Kazahstan)
FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) - FK Haugesund (Norvegia)/AUK Broughton FC (Ţara Galilor)
SV Zulte Waregem (Belgia) - Zawisza Bydgoszcz (Polonia)
JK Sillamäe Kalev (Estonia)/FC Honko Espoo (Finlanda) - FC Krasnodar (Rusia)
ŢSKA Sofia (Bulgaria) - FK Shkëndija 79 (Macedonia)/FC Zimbru Chişinău (Republica Moldova)
Derry City FC (Irlanda)/Aberystwyth Town FC (Ţara Galilor) - FC Şahtior Soligorsk (Belarus)
Ruch Chorzów (Polonia) - FC Vaduz (Liechtenstein)/College Europa FC (Gibraltar)
Hapoel Tel-Aviv FC (Israel) - FC Pyunik (Armenia)/FC Astana (Kazahstan)
FK AS Trenčín (Slovacia) - FK Vojvodina (Serbia)
FC Veris Chişinău (Republica Moldova)/PFC Litex Loveci (Bulgaria) - Diósgyőri VTK (Ungaria)/Birkirkara FC (Malta)
PFC Botev Plovdiv (Bulgaria)/AC Libertas (San Marino) - SKN St Pölten (Austria)
Asteras Tripolis FC (Grecia) - RoPS Rovaniemi (Finlanda)
HNK Hajduk Split (Croaţia) - AS Jeunesse Esch (Luxemburg)/Dundalk FC (Irlanda)
FC Kairat Almaty (Kazahstan)/FK Kukësi (Albania) - Esbjerg fB (Danemarca)
IF Elfsborg (Suedia) - FC Tiraspol (Republica Moldova)/Inter Baku (Azerbaidjan).
Meciurile din al doilea tur preliminar al Europa League se vor disputa la 17 şi 24 iulie.